2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar
nacizane bi önerim var sizlere
şimdi bu veletler illa süt ve ana kokusu içerisinde olmak istediklerinden
ben bluzumun altına bi tülbent koyuyorum uyutup yatağına koyunca o tülebnti burnunun içine sokar gibi dibine koyuyorum yada başına sarıyorum
yada yastığımda yatırıyorum daha uzun uyuyor
keko oğlum beni yanında sanıyor o zaman
bi deneyin isterseniz

elifim havalar hala sıcak değilmi annem anlatıyor dilimiz dışarıda oruç tuttuk diyor Allah yardım etsin güneydoğudakilere

sohbetinizede doyum olmuyor heeee
ahanda şimdi uyanır beni sıpa Çok üzgünüm çoook

slm EBRUSKA daha önce hiç konuşmamıştık ben de zaten yeni yeni bu sayfaya girmeye başladım.allah analı babalı büyütsün bebeğini.benim bebeğim bize çok çektirdi 10 gün yoğun bakımda yattı.senin bebiş 42 günlük galiba dimi.sana sormak istediğim bebeğinin hangi gelişimleri gösterdiği sesli gülme başladı mı.agu tarzı sesler çıkarıo mu.cvp yazarsan çok sevinirim.şimdiden tşk.

Canim ya Allah kolaylik versin valla cok az uyuyor senin sıpa gercektende.ama normal bi durummus.kımı bebek emmeden emmeye uyanırmis kimiyse cok uzun süre uyanik kalirmis.sen o talihsiz gruptasin sanirim.ama ne yapcan saglik olsun.azdaha büyüsün oturtur ins.uyku düzeninı

Benim kiz hala sevemedı emzıgı.arada kaptırıyorum emıyor ıste.ben yenıdogan NUBY aldım gaz damlasi olarakta zinko kullaniyoruz,valla ıse yarıyomu bılmem.zaten bazen 1kere bazen 2kere veriyorum.

kızlar acil yardıııııım,
bebişim kakasını yapamıyor çok ağlıyor ne yapsam acaba

emzirirken dondurma yenirmi..bana soguk hiçbişi yeme cocuk hasta olur dediler

A - a! Yenmez mi hiç !:icecream: Çoook yedim, soğuk su zatn çok içemem, karıştırırım da içerim ama dondurmayı affetmem! Benim boğazımın, midemin ısısı Doruk'u nasıl etkilesin ki? Hiç bişi olmaz, kendine dikkat et a.s

neyse bu uyurken ben valizleri yapayim yavastan, yarinda birazini yaparm, dun gece10 da utu yaptim uyusun diye bekledim(birde daha agda merasimi var, annemde temizlik yapiyor, yola evi temizlemeden cikmazaksamustude doktora gitcez, bakalim ne dicek.

Ne zaman geliyosunuz ne zamn?

Evet hatırlıyorum :) Aman öyle hç zevkli değildi ki Ebru! Balık besler gibi! Ben memnunum hayatımdan valla :) kaydirigubbakcemile2

Emzik konusundaki önerilerini ben de uyguluyayım bakalım, çok emişgen bir oğlum var benim de! Damaklı emzik almıyor.

bu rada milupa rezeneyi direk bebeğe mi veriyorsun emmeden öncemi sonra mı çok önemli benim için

Başta emmeden önce veriyordum ama o zaman güzel emmiyor. Ben de akşam 10 gibi emiş seansımız var, ondan sonra veriyorum. Başta pek sevmiyordu, artık alıştı tadına, güzelce içiyor. Gene de önlük kullanmak zorunda kalıyoruz ama!

memelerim nasılll nerdeyse ağzıma değicekler tam inek memesiiiiiiiii :sinifsinif:

Şeker şeyler ! Çok güzelsiniz

ay az kaldııı iki gün sonra kırkımızz çıkıyorrrr opuyorumnanaktan

Doruk da bayılıyor hem banyoya, hem masaj faslına :) Bizde küvet yok, kabinin içine tabure koyup oturuyorum. Doruk'u da bacağımın üstüne oturtup - karnının üstüne yatırıp öyle yıkıyoruz Onur'la, o suyu tutuyor. Her zaman küveti çıkar, su hazırla.. pratik olmuyor.

Kırkın çıkınca neler yapmayı planlıyorsun, merak ettim :kedi:

Bu tülbent işi iyi fikir! Teşekkürler, deniycem valla...

pamuklu çubuğu zeytin yağına batırıp 1 dk kadar poposunun içinde tut pamuk kısmını, sonra altını bağla gene. Hemen kakasını yapacaktır...

ay allah razı olsun canım ya mosmor oldu çocuk ağlamaktan 3 gündür tık yok altın bekler gibi kaka bekliyoz hemen denicem

tazemmm kırk çıkınca neler yapmıcamkiiii
çıkıcam gezicem hoş yine çıkıyorumda
ama daha bi rahat çıkıcam nedense pskilojikmidir nedir en azından maminin çenesinden kurtulucam habire diyorki kırkı çıkmamış çocuğu habire sokağa çıkarıyosun diyeeee
birde dondurma konusu şöyle güzelim eğer boğazlarını üşütüp hasta olursan bebişide hasta etme ihtimali var??sence yokmu şekerim yediğimiz yemekler bile gaz olup dönüyosa sıpalara hasta halimizi düşünemiyorum şahsennnn
ayrıca havalar soğuyor artık dondurma yemeyiverrr bi süree lmaz:

adaşşş naber nasılsn ne sorucam sana
bebişle dışarı çıktınmı hiç aracınla yalnız başına ama !!
biz çıktık geçenlere oto koltuğuna attım arkaya ablamlara gittim biraz mıkırdandı ağladı felan 4 leri yakıp kenara çektim e-5 in ortasında memesini verdim ağzına yola devam ettim soğukkanlı oldum bi sorun olmadı sen çıktınmı hiç??
yada çıkanlar oldumuuu??

kızlar acil yardıııııım,
bebişim kakasını yapamıyor çok ağlıyor ne yapsam acaba

Canim kizim 15 saat kakasini yapamamisti doktoru aradim.kulak pamuguna zeytinyag rürüp 1cm kadar iceri sok popoyu uyar,1saat icinde yapar eger 3gün falan yapmazsa tekrar aradi dedi.bi dene bakalim,ama bebeklerin bagirsaklarinin alisma dönemi oluyormus.

kokulu tülbent haa..hay aklını seveyim senin.. deniycem..
bu arada fotolorunuz çok şirin. O giydiğin kırmızı bluzun yeşili bende de var. Şu an giyiyorum. Memişler aynı senin gibi görünüyor bende de hehe..

MAVıŞ MAVıŞ sana özelden msj attım.. Acil cevap lütfen..

Bu arada mrk edenler için benim kaşıntım hala devam ediyor ya o konuyla ilgili yazdım mavişe..Malum o da kaşınıyormuş ya..

Gülistan, benim kız damaklı emziği almadı.. Doktor da annenin meme ucuna benzer emziklerle başlayın demişti. Onlardan aldım.. Hoş bizimkisi her zaman almıyor, canı istediğinde alıyor sadece..
ayy o nasıl bişey markası ney bide onu alalaım. evimiz emzik dukkanına dönmeden en dogru seçimi yapalım bari...
ohh ohh maşallah bizim banyomuz felaket sanki dövüyoruz ya çok aglıyor benim sıpa. ayrıca tek başına nasıl yıkıyorsun helal olsun sana ayyy ben henuz elimi değmedim..hep annem ve kayınvalidem yıkadı ama bu gece annem gisiyor yarın mecburen kayınvalidemle beraber yıkıcas. allah kolaylık versin inşallah..

Emzik nuk un damaklı emziginden almıstım onu kullanıyoruz su anda
evde bilimum çesit var oglumda çok ugrasmıstık emzik cesitlerini begenmemisti dandik bakkal emzigini almıstıksonunda onlabuyudu heryerden dandik birmarka vardı onu arar dıkbuldukmu kactane varsa dukandatoplar alırdık:) ama bu damaklı nuk u hemen aldı ondan oburleri elimizde kaldı

tırnaklarını ben bir haftalıkken falan eldivenlerden fenalık gelip kestim birde birarkadasımın bebegin eldiveni agzına tıkmıs boguluyordu az daha ondan korktum hemen kestim zor oluyor ama bazen aglayaraksıkı sıkı tutup kesiyorum sakinken kenarlarını duzeltiyorum falanalt deistirme yerinde yanda makas duruyorher gun soyle bir uzerniden geçiyorum

kesmeyenler ney apıyorsunuz hala eldiven kullanıyor olmalısınız ???

Sibelcim atladım yazamadım geçmis olsunnn

adass çok guzel resminiz yaa massalah kocamanbuyukç çocuk gibi bakıyor yahya

bu arada yahya mi diyorsunuz yahya celil diye iki isimmi kullanıyorsunuz,??
Kız ne kadar beceriklisin sen kuvete ikiniz girip sonra nası çıkıyorsunuz sen havlunu nası giyiyorsunonu tutan olmayınca ben bayram sonrasyı annem gider artüık diye odtum kopuyor napcam tek basıma bilmiyorum bu ara uyumuyor hele gunduzleri banyo bile yapamam annem olmasa offf hep bizde yasasa annem keske:)

Ya arkadasalr herkes aynı sorunu yazmıs ece bırkaÇ haftalıktan berı gunduz guzel oyurdu ıkı saat uyur ıkı saat uyanık kalır ama sonra ıkı saat yıne uyurdu falan su an kucakta uyuyor yatırıyorum ve ondk sonra bakıyroum gozler acık once mırıldanıyorsonra yavastan basglıyor aglamaya acaba budonemın bır ozellıgımı buu valla sızler olmasanız hersey bızım basımıza gelıyor bıze ozgu aksılıkler sanacagım ama sanırım herkeste var bu

bu arada kırkımız pazar gunu doluyor ınanamıyorum su meshur kırk gun tamamlanıyor gelsın sırada ılk uÇ ayy yanı 90 gunluk olma donemımız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…