2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Doktordan geldiikkkk:))

masallahmama sayesinde iyi toparlamis kuzum:)) doktor gelisimi cok iyi, mamaya tam gaz devam dedi:))
yuzundekiler gecicekmis, biraz sabir:))
buarada daha yarim saat once uyudu, koca gun 1-2 saat anca uyudu, o da kesik kesik, yaa sabir(..doktorda da yikti ortaligi..

ve işte karsınızda biz.. gezmeye gittik iftara.susledim kızımı ama orda daral geldi pijama giydi uyudu uyumadı agladı kustu huysuzlandı vs vs eve geldik 1 saattir uyutmaya calısıom anca sızdı 3te filan kalkar yatmadan fotoları ekliyim istedim. ii geceler herkese

ebru su beni kucagına al bakısı bizdede aynı ya .. yalandan numaralar. ece yatıo gozluyorum kucaga alınsın die bildigi tum sesleri cıkarıo denio. meme sesinden ınılamaya cıglıga kadar hangisini yutturursa artık. defne cok seker olmus masallahhh

nurdann cok sevindim az kaldı yolculuga ya ne guzel ne guzel..heycan vardır herkeste simdi teoyu gorme heycanı seni gorme heycanı.. bende gitmek istiyorum cok bunaldım ..bakalım nezaman olcak

gypsy esram senin su yahyayı yıkama muhabbetine hastayım.
gerci bende eceyi yıkarken nerdeyse ıslanmamak icin senin gibi oluyorum ama kuvetini salonun orta yerine koyup sıcak suyuda getirip oyle yıkıom. aynı deryanın yontem.
kuvetini su dolduruyorum basını yuksekce yastık yapıom kulaklara pamuk tıkıyorum.kuvete sampuan hopp kopurtuyom ona sarkılar turkule sabunluyorum onden duruluorum ceviriom arkayı sabunlayıp duruluom en son sacını yuzunu oldu bitti..kolay oluyo . fileylede yıkanır ama ozaman alttan su degmio usume ihtimali var

gece gece monolog yaptırdınız yahu . :) ben kactım yarın bilmem hangi saatte gelirim dısarlarda olucamm :))saat 2 oldu burda

uykum kaçtı kızlar çok değerli olan bu saatlerde uyumam gerekiyor ama bu akşamki gaz sancılarımız çok şiddetliydi sinirlerim bozuldu galiba.. arabayla çıkıp dolaştık yine iyi geldi.. banyo yaptık masaj yaptık susmadı bir türlü denizim son çaremiz arabaya atlayıp müziği açıp dolaşmak bir süre sonra sakinleşip emmek istiyor uzun sürede emiyor çünkü sancıdan ememiyor evdeyken okadar bağırıp üstünede uzunca emince 5 saat kadar uyudu. az önce uyandı yine emzirip uyuttum. sabahı bulurz sanırım... evrimim yazdıklarına çok güldüm alıp dağa çıkmak fikri banada geliyor arada. arabaya alışır kucağa alışır neye alışırsa alışsın yeterki ağlamasın umurumda değil.....
ankaradaki çocuk doktorum gazın ilacı yok çekeceksiniz diyor zincoyu bende arada bir veriyorum ama faydasınıda gördüğüm söylenemez. dün nerdeyse sadece kaşarlı tost yedim hiç gazı olmadı yarın tekrar denicem yine olmazsa üç ay tost makarna bol su içerek idare edicem.
nurdancım sağlıkla gelin inşallah türkiyeye daha önce yazılmış üç aydan önce düzeni kurulmayacaktır bencede o yüzden endişelenme. tadını çıkar türkiyenin...

Ebruska,senin şaşkın ördeğini yerim ben..Maşallah kocaman olmuş..
Babymom, ya nasıl yani yaaaa..Etek giymiş minik...Çok şeker olmuş.Bileziği de var allahım aklıma mukayyet ol... Kız olunca böyle süslü oluyolar ya, bayılıyorum..

Norra, Türkiyeye gelme heyecanı seni sarmış anlaşılan. Belli mi olur Teocuk vatanında düzene girer, uyuyan uslu bi oğlancık oluverir..

slm kızlar. dun akşam annem gitti.. kaldık bi başımıza yani kayınvalidem var ama annemim başkaydı gece yanımda yatıyordu falan neyhse dun gece ilk defa anne baba ve bebiş üçlüsü olarak uyuduk odamızda..eşime sarılarak uyumayı özlemişim malum koca göbekden mumkun değildi..

geçmişi okuyamıyorum ya. hersefrinde monolog yApıp çıkıyorum. misafirimiz çok oluyor. bayram sonunda mevlüd yapıcas ondan sonra rahatız inş.

bu arada göbeğimiz düşmüştü ya göbeğinde kan vardı doktorumuzu aradık devam ederse yarın getirin demişti dun akşamda vardıbu sabahda vardı ögleden sonra götürces doktora. damar açıkmı kalıyomus ne öyle bişeyler söyledi tıbbı ismini söyledi anlamadım ama yakacaklarmış .önce korkmuştum ama önemli bi sorun değil dedi. gştmişken kilomuzu boyumuzu ölçeriz. inş herşey yolundadır..

emzik konusunda ben sadece uyurken mıkırdanmaya başlayınca vemryee çalışıyorum çok değişken bi çocuk ya benm oglum mesela öglen aldı akşam almadı gece aldı falan..

birde bugunden itibaren oglumun normal hayatıı görces bakalım. yani şöyleki malum antibiotik ve agrı kesici kullanıyordum ya onlar bebişe uyku yaparmış bakalım bugunden sonra nasıl olacak..

ayrıca ZınCO ie yaradı gaaak guuuk maşallah alttan üstten gazman oldu oglum..

kızlar bebeğin gazını badem yağıda alıyor ben bakıyorum bebek zorluk çekio gaz çıkarırken 1 çay kaşığı bedem yağı veriyorum 1 saat içinde zırt zırt yapıo rahatlıo aklınızda bulunsuna.s.

geçmişi yarım yarım okuyabildimde sibel işemi başlamış yaaaaaaaa....

ayyy biri bana hayır desin inanmıyorum ya şok oldum . bu kadar insafsız kişilerele çalışmak ozrunda olması ne kadar zor .. Allah yardımcın olsun

benimkinin kaka problemi var 1gun yapmıo mesela o gun haram bana ertesi gun yapıo ama 3 gunluk resmen sırtına kafasına kadar doluo

Valla burcum aynen ben.kan aldiramazdım bayilmazdim ama ramak kalirdi bayilmama resmen.ama kizimin sevdasina gitti kan aldirma fobim.heleki seker yüklemesinde tam 5kez 4saat boyunca kanim alinmistı ve bende damar yoktur.ama tik demedim dahada gelmez bu korku sanirim
Kızlar bu da benim Defne'min halleri..

Şaşkın ördek

Kıpırcan Defne

Anne beni kucağına aaaalll...
Ayy yerım ben onu yerım.su son resımde bizim kizı anlatiyon sankı.ayni bu sekiliz :)
Canim aynisi bize oldu.icerde et parcasimi ne kaliyomus.önemli degilmis ama tedavı edilmezse kendi kuruyana kadar akitirmis ve mikrop kapabilirmis.bise yapmiyo doktor.kibrit gibi bise var ama uzun tabi.onu göbeginin icine sokuyo sürüyo,siyah oluyo bikac gün sonra düzeliyo
benimkinin kaka problemi var 1gun yapmıo mesela o gun haram bana ertesi gun yapıo ama 3 gunluk resmen sırtına kafasına kadar doluo
Biri bizimi anlatiyo :)) ayni seyleri yasiyoz baybim.hergün degil mesela dün sadece sabah 9da yapmisti.bugün 9a kadar yapamadi gecede ikinmaktan bizi uyutmadı.ama cok zorlandi yavrum.neyse 9.5da biyaptiki demen gibi sirtindan cikti.annemi aradimda hemen.banyo yaptik kizimi.
Pervin negüzel olmus kizin öyle.yerim ben onu ya.eteklerde giymis.bende giydirmek icin can atiyom ama biz daha tulum giyiyoz.belki bayrama giyer kizim elbise falan.

Yafrum, dondurmalar cok eskı zamanlardakı gıbı süt ıle yapılmıyor.. sut tozu ıle yapılıyor.. o yuzden dondurma süt yapmaz, sadece bol kalorılı oldukları ıcın kılo aldırıyorlar.. o kadar,selamımı soyle sen o kuşkafalıya..

evrim olaydı şu kanguruyu iyice bir soracaktım.kararsızım bu konuda

kolik cdsini neva doğduğundan beri dinliyor.odasına yayın yapıyoruz..kısmen işe yarıyor bizde

Kuzum,arıyorum ama cebın kapalı hep.. burada da denk gelemıyorus.. ne sormak ıstersen yaz yafrum, ya da bugun kayınvalıdemde olacagım, daha rahatım, arayabılırsen konusalım.

benı de yıka Esrammm :)) bana da masaj yap.. ben de sana ses cıkarırırımm ıstersen :)))

Bu Yahya efendı artık adam olmus, seneye okula da gıder vallahı :)) masallahh ogluma.

çok sevindim..moka ,sümük,ossuruk yegane mutluluk sebebimdir arz ederim.

al benden de o kadar.. off dıorum kocaman mümük cıktı yaşasın :))) ne hallere geldık yaf :))

Çok güldüm Esramm yaa.. cok yasayasınn sen.

Ah Defne ah.. cok az kılo ıle bıtırdık ya, bır de makarna tost.. sahane olacagız bu emzırme sonrasında :))

Eftelyam, sen bu badem yagı ısını doktora sordun mu annem?? sormussundur emınım de.. hıc badem yagı ıcırıldıgını duymamıstım.

Babymmmmmmmmm, sımdı Ece buyudu de etek mı gıyuıyor yaaa :)) yerım ben onu, Allah nazarlardan saklasınnn.

Ebruska,Allah nazarlardan saklasınnn.. çok tatlı yaaa

Son düzenleme:
Valla burcum aynen ben.kan aldiramazdım bayilmazdim ama ramak kalirdi bayilmama resmen.ama kizimin sevdasina gitti kan aldirma fobim.heleki seker yüklemesinde tam 5kez 4saat boyunca kanim alinmistı ve bende damar yoktur.ama tik demedim dahada gelmez bu korku sanirim
Kızlar bu da benim Defne'min halleri..

Şaşkın ördek

Kıpırcan Defne

Anne beni kucağına aaaalll...
Ayy yerım ben onu yerım.su son resımde bizim kizı anlatiyon sankı.ayni bu sekiliz :)
Canim aynisi bize oldu.icerde et parcasimi ne kaliyomus.önemli degilmis ama tedavı edilmezse kendi kuruyana kadar akitirmis ve mikrop kapabilirmis.bise yapmiyo doktor.kibrit gibi bise var ama uzun tabi.onu göbeginin icine sokuyo sürüyo,siyah oluyo bikac gün sonra düzeliyo
Biri bizimi anlatiyo :)) ayni seyleri yasiyoz baybim.hergün degil mesela dün sadece sabah 9da yapmisti.bugün 9a kadar yapamadi gecede ikinmaktan bizi uyutmadı.ama cok zorlandi yavrum.neyse 9.5da biyaptiki demen gibi sirtindan cikti.annemi aradimda hemen.banyo yaptik kizimi.
Pervin negüzel olmus kizin öyle.yerim ben onu ya.eteklerde giymis.bende giydirmek icin can atiyom ama biz daha tulum giyiyoz.belki bayrama giyer kizim elbise falan.

minikim tugbam saol canm verdiğin bilgi çin. birazdan eşim geicek gidices. umarım oglumu aglatmazdoktor amcası...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…