2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

zor bır geceden merhaba herkeze.düngecede aynisi olmustu resmen uykuya dalma problemimiz cikti.saat 11.5dan berı sevval hanım asker etti benı.emerken uyuyo yatirıyorum uyaniyo,tekrar emmek istiyo busefer kusmaya basliyo cünkü karnı tok.bu döngü su saat oldu sürüyor.busefer ayagimda sallarken uyudu.ins.yatirinca uyanmaz.cok uykum var sadece 4.5saatlik uykuyla duruyorum Canim MR CEktirmeden önce bi tansiyonuna baktir.ayni bas ağrisinı bende yasadim ki sinüzitim disinda(oda belki yilda bikere) basim agrimaz.ama dogumdan sonra sanki beynimdeki damarlar geriliyo beynim büzüsüyomus gibi oluyodu.artik bigece dayanamadim tam acile gidicez bi dedim tansiyonumu ölceyim.oda ne ömrümde ilk kez 14 10 tansiyonum.hemen gittik doktor uykusuzluk ve stresten olabılır dedi.bunu takıp eden günlerde hep yüksekti hatta 15 10nu bile gördüm.tansiyon hastasi olcam die kafaya takmaktan hepten yükseldi.sonra biraz düstü ama artik ölcmüyorum bile cünkü moralim bozuluyor.her 2doktorda uykusuzluk ve stresin etkisi olabilecegini söledi.belki seninde tansiyonun yükselmis olabilir canim.insallah gecer bas aqrin gercekten zor bi agri

selam kızlar bende çok şükür sonunda tosun paşama kıvançıma kavuştum
31 ağustos günü saat gündüz 3te başlayan karın ağrım akşam iftardan yani saat 8den sonra iyice şiddetlendi saat 11 civarı sancılarımın 10 dakkada bir geldiğini gece buraya girip yazmıştım sancılar iyice şiddetlenince ve kanamam olunca saat 1 gibi hastaneye gittik açılmamın 4 cm olduğunu hemen yatış yapılacağını söylediler ve sancı odasına gönderdiler saat başı yapılan muayneler sonucu açılmamın güzel gittiğini fakat bebeğin kilosunu karnımdaki yağ fazlalığından dolayı net alamadıklarını ve biliyorsunuzki şekerli olduğumdan bebeğin iri doğma ihtimalinin olduğunu söylediler fakat benide son ana kadar beklettiler sabah saat 9 da yapılan muayne sonucu açılmamın 8 cm olduğunu bebğin başının gelmek üzere olduğunu söylediler tabi bu arada ben sancıdan kıvranıyorum geliyor diye inleyip duruyorum o arada asistanlar 3 tane başhekimin gelip durumuma karar vereceğini söylediler ve sezeryan olma ihtimali olacağını söylediler ki ben o an yıkıldım başhekimler geldi herkes bi kontrol yaptı bebğin hala kilosunda tereddüt ettiklerini başının çıkacağını fakat omzunun takılma riskinin olduğunu söylediler ve beni apar topar sezeryana aldılar bebğin başı çıkmak üzereydi nerdeyse ameliyathaneye girerken bana doktor ıkınma sakın deyip duruyordu nsl ıkınmayayım bebk gelmişti artık ki beni uyuttular
ve sonunda 5 kg ağırlığında ve 56 cm boyunda bir tosun doğurdum topiğin en tombik bebek rekorunu ben kırdım sanırım ama bebişimin sağlığı yerinde şeker çıkmadı ve bir gün içinde bebişim 4500 kgye düştü içini boşaltınca.yani sizin anlayacağınız hem normal hemde sezeryan doğum yaptım diye sayıyorum listeyede bu şekilde yazılırsa sevinirim şuan bende bebişte çok sağlıklı durumdayız sadece meme ucum olmadığından dolayı emme problemi yaşıyoruz ben sağıp veriyorum memeyi. bebişimin fotosunu eklemek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
pinky ve burkomda bebişlerine kavuşmuş onları ve bebişlerini öpüyorum

beni tebrik eden arkadaşlarımın hepsine sonsuz teşekkürler sonunda hepimiz yavrularımıza kavuştuk artık burdan paylaşımlarımıza devam edeceğiz fakat ben bi kaç gün giremem heralde malum gelen giden oluyor yoğun geçiyor ilk günlerimiz birazda tabi kendimi toparlamam lazım dikiş yerimde ağrı oluyor.kendime gelince hep birlikte burdan devam kızlar.....
dünyanın en güzel şeyi anne olmak bizler artık birer anneyiz...........

MAVıŞ,PINKY ve BURKO,tebrik ederim arkadaşlar.maşallah kuzucuklara...
benim sıpam da dünden beri çok huysuz,şimdi uyuttum,uyanınca eskisi gibi sakin olur inşallah.hamileyken uykumun ağır olmasından ötürü tedirgindim,bir arkadaşım "Allah dağına göre kar verir.merak etme,senin bebeğin sakin bir bebek olur." demişti,gerçekten de öyle.evde yalnız kaldığımda 1 haftalıktı,ona rağmen bana hiç eziyet etmedi.ona da bakabildim,evimin işlerini de yapabildim.fakat dünden beri ne oldu,anlamadım.bize de mi nazar değdi acaba?

burcu,dilek.gülistan maşallah bebişlerinize ,,allahım sağlıkla hayırla büyütmeyi nasip etisin ..hepimize inşallah...

Mavişim tebrikler, gerçekten bir tosun dünyaya getirmişsin. Bİraz meşakatli olmuş ama, önemli olan sağlıklı olmanız. Allah uzun ömürler versin. Foto ekleme konusunu aşağıdaki linkten öğrenebilirsin. Çok kolay :) Haydi bekliyoruz...

http://www.kadinlarkulubu.com/teknik-destek/44372-kkya-resim-eklemek-buyrun-arkadaslar.html

GYPSY anladım canım yerimseniben teşekkürler

Değmemiştir değmemiştir ! Bebek bu, büyük insan mı, tabii ki huysuzlukları olacak. DÜn ben 1 saat erken yatırmak istedim diye ortalığı yıktı Doruk. Neymiş, gece 3 lere 4 lere kadar oturacakmış ! Bak sen !! naniknanik Hemen emzirdim, babası kucağında salladı biraz, ben de ayağımda ! Sonuç : 3 saat süren kesintisiz uyku ! :sm_cool:

NAZAR KONUSUNDA (dün yazacaktım, Doruk izin vermedi)

Herkes elbette kendini ve bebeğini tanır. Neyin neden olduğunu iyi kötü biliriz ama nolur her türlü aksiliği de nazara bağlamayalım arkadaşlar yaf ! Yani bebek bu, tabii ki yolunda gitmeyen şeyler olacak. Biraz huysuzlandı diye direkt nazar değdi anlamını taşır mı ? Olabilir de tabii ama, zaten hep birlikte göreceğiz, her gün yeni adetler türeyecek sıpalarımızda, bunların olumsuz olanlarını hemen "nazar" diye ayırmamak lazım diye düşünüyorum. Nazara ben de inanıyorum ama, her olumsuzluğu nazara bağlamak saçma geliyor. Affınıza sığınarak... a.s.

MAVıS canim hayirli olsun tekrardan bebisin.gercektende bir tosuncuk dogurmussun.8cm acilma olduktan sonra sezeryan olman talihsizlik olmus ama gercektende zor bi dogum olacakti galiba normal olsa.5kiln baya fazla yani.neyse vardir herseyde bi hayir sonuc güzel nede olsa.

buarada kizlar kimse kusmuktan sikayetci degil galiba.kimsenin bebisi kusmuyomu? Düngeceden beri kizim sürekli emmek istiyo.herzaman istiyodu ama arada emzik veriyodum.artik emzigıde almiyo,karni tok biliyorum ama ariyo kiyamiyorum emziriyorum buseferde kusuyo.arada minci gibi pirtik pirtik kusuyo.ama daha cok sütü kusuyo.hu huu kusuyomu sizinkilerde

Dün rezene verdim, ondan sonra kustu kaydirigubbakcemile3 Çok fazla kusma yok Doruk'ta , eğer gazı varsa kusuyor.

selam kızlar. cerenimi uyuttum şimdi.
BURKO PıNKY ve MAVıŞ,
TOPıĞıMıZE HOŞ GELDıNıZ ARKADAŞLAR. GÖZÜNÜZ AYDIN BEBıŞLERıNıZ DE UZUN VE GÜZEL ÖMÜRLÜ OLSUN ıNŞALLAH.
ama hani fotolar? henüz ekleyemediniz herhalde.
MAVıŞ, nasıl bişey yauw 5 kilo bebek? hem de 56cm. benimki 2 aylıkken bu kadar olsa yeter valla. bizim cimcime hala 4 kilo civarında , büyümüş hali. nasıl çıktı ayol senden 5 kilo? bi güzel kesmiş olmalılar. beni topu topu 10-15 cm kadar kesmişler o bile nasıl burnumdan getirdi günlerce.
üçünüz de durdunuz durdunuz aynı gün doğurdunuz.

pinky masallah mehmet akif e cok tatli, takimdan bizdede var buarada:))o da minik ordek:))
saol canım ...biliyosun bizim topikde nerdeyse her bebeğin aynı ama farklıe renklerde kıyafetleri var mesela tulumlar. herkesde her rengi mevcut...

pinky massallah oglusuna.cok tatli,günler nasi hizli geciyo dimi.biz coktan 22günlük olduk bile
ooo maşallah siz çokdan abla olmuşsunuz.. bizimde bugun 5 gun oömuşgerçekdnde gunler hızla akıp geçiyor.. çok şükür kavuşduk ya. öncesnde resmen dakikalr geçmiyorduki...

oyyy maşallah, sizde göçmenlik var mı gülistan ? Bu sıpa göçmenlere benziyo aynı !!...
valla helal olsun nasıl anladın şıp diye kız.alkisalkisalkis. eşim arnavut göçmeni..:) bu arada saçlarımız sizinki kadar olmasada var çokşükür kel değiliz..:) ogluma kavuşunca doruk hayranlıgım geri planda kaldı bilesin. gözumde ondan daha tatlı daha güzel bi şey yok.ve öyle alıştımki oğluma sanki hayatımda hep o varmış gibi.. öncesini hiç yaşamamışım gibi...
güllüüüüüü
maşallahhh mehmet akifimizeee
topiğimizin en son bebişiiii yirim onuuuuuu
hoşgeldii sefalar getirdi)
saol tiyzesi... ama yime oglumu..zemuszemus

benim ceren de kusuyor iki gündür. öle şorul şorul değil ama mutlaka hem emmeden sonra ağzının kenarından bir tatlı kaşığı kadar süt süzülüyor. dün sadece 2 yemek kaşığı gelecek kadar foşkurttu. ama onda da eşimin rolü var. bebişi yüzüstü çevirip bacağına yasladı ve pat pat pat indirdi sırtına. üstelik daha yeni emmişti yavrucak. beklenen bişeydi yani kusması.

minis ayni problem bizdede var ne yazikki, doktor normal dedi ama ben hala endiseliyim..bazen posa kusuyor purtuk purtuk bazen sivi..genelde gaz cikarirken yada mama yada meme sonrasi gaz cikarmay kalmadan yada bazen sadece uykusundan midesi bulanip kusmak icin uyaniyor..anlamadim, niye, hatta mamayi az ve sik veriyorum yani bi anda yuksek miktar yerine azar azar veriyorum ki midesi dolup kusmasin diye..bide kabizken yani kakasini uzun sure yapmamaissa daha cok kusuyor...sen doktora sordunmu??

mavis masallah kuzuna, seinde zor gecmis burko gibi...ama sonuc super :))

çok emince kusuyo bu bebişler galiba bizimde oluyo arasıra çok sık deil ama doyduklarını bilmiyolar galiba verdikçe emiyolar bende zaten hep açmış gibi hissediyorum dayıyorum memeyi abartınca kusuyo.. hemen kusunca süt şeklinde birazmidesinde kalınca peynirleşmiş gibi kusuyo.. normaldir die düşünüyorum endişelenmedim... bebek bunlare kusarlar heralde... yerimseniben

teşekkürler PETRİKçim. düzeldi artık memeucum. iki gün sürdü sadece. hemen göğüs kalkanı ve silikon uç kullanmaya başladım, çok işe yaradı. göğüs ucu yara olan ve erken teşhis eden arkadaşlara öneririm; GÖĞÜS KALKANI KULLANIN VE İYİLEŞENE KADAR SİLİKON MEME UCU İLE EMZİRİN. İŞE YARIYOR. HA Bİ DE LANSİNOH YA DA BEPANTEN SÜRÜN.

inanmıyorum MİLKSHAKE. kusura bakmayın ama bu adamlara ben YUHHH demek istiyorum. sakın gitme.

sinan erhan beyin kitabını nerdeyse bitirecek. o da ben de okumaya fırsat bulamıyoruz ama iki gündür hızlandı sinan. şöyle bir çare bulduk, o sesli okuyor ben de dinliyorum. ikimizin okuyacak vakti yok. ARTIK VAKİT NAKİT.
güzelim ben günde 800cc ürettiğimi hiç sanmam. yarım saat sağıyorum da çıka çıka 80cc çıkıyor. eee ceren hanım da her seferde yarım saat emmiyor ki. ahhh keşke sütüm yetiyor olsa. gerçi sanki biraz artış var birkaç gündür. arpa şırası içiyorum. o galiba epey etkili oldu. ARPA ŞIRASINI TAVSİYE EDİYORUM. VİTAMALT diye satılıyor piyasada ama ben efes pilsende çalışan arkadaşımdan aldım, en doğal hali arpa şırasının. sağolsun bir litre getirdi 3 günde bitirdim. ve sütüm resmen arttı.

yauw ESRAKO, o minder çok kullanışlı gerçekten de ama içinden elyaflaflar çıkıyor sanki. yerlerde pamuk gibi şeyler görüyordum uçuşan bi baktım elyaf. minderin üstünde de baktım kumaşın dokumasından elyaflar pırtlamış tel tel... sinir oldum. heryer elyaf döküntüsü oluyor. üstüne mutlaka battaniye filan seriyorum emzirirken. yoksa kızı pişik ederim allah korusun.
geçti geçti defnecim. çok sağol. nasıl geçirdiğimi yukarıda da anlattım.
ben MEDELA nın elektirikli pompasını kullanıyorum ve memnunum..
ooo maşallah NORRAAcım. çok sevindim. günde bir kere 60cc mama veriyorsan mama veriyorum bile deme bence. biz günde 120cc veriyoruz bir kere. ancak o zaman deliksiz 3-4 saat uyuyor çünkü. inşallah sütüm arttıklça ona da gerek kalmayacak. bu arada teo nun kilo alışı nasıl?

bizim kızın saçları dökülüyor. dökülmesini bekliyorduk zaten. hatta ben saçlı doğunca çok şaşırdım. şimdi çok komik görünüyor. alnı iyice açıldı. aynı erkek bebek gibi oldu. görenler hep erkek sanıyor. sonra pembe kıyafetini ya da pembe bodisini görünce "ayy pardon kızmış" diyorlar. saçların hepsi dökülse de biran önce dazlak kalsa kızım. ben çok seviyorum dazlak bebekleri.

öffff yaaa ben yine yalnız mı kaldım doğru düzgün giremiyorum topiğe, fırsatım olmuyor. kırk yılda bi fırsat bulduğumda da kimsecikler kalmıyor. tek başıma görünüyorum topikte şuan.

ben de yenpyeni bir fotomuzu ekleyeyim bari
şebek kızım benim. nasıl şebek fotoları var anlatamam. keşke hepsini ekleyebilseydim. babası çok güzel pozlar yakalıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…