2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

buarada herkeze günaydin.esim yoktu düngece.kizim sanki anlamis gibi uyumadi 2ye kadar.aralardaki 10dakika uykuyu saymassak 5saat uyanik kaldi.nasil dayandi bilmem.

günaydın canım..... bebekleri anlamak inan bazen çok zor oluyor.... bizimki gündüzleri gün geliyor öğlen bir kalkıyor geceye kadar uyumuyor 7-8 saatten fazla uyanık kaldığı oluyor hele birgün gündüz 11 de bir uyandı ta geçe 2 de uyudu düşünebiliyormusun benim bile pestilim çıktı uykum geldi o hala direnmişti uyumamak için..... arada oluyor demekki..... geçen gün bize ebe söyledi bol bol uyuması lazım dedi çünkü en çok uykuda salğılanıyormuş büyüme hormonu hani hep derler ya büyükler uyusunda büyüsün diye hakikaten öyleymiş.....

evet milkshakecim gercekten uyku cok önemli.güzel uyuyor Allah tan ama bazen sasiriyor iste :) bide yatmiyor ya kucakta gezincez ya emiscez eger uyaniksa:)

EFTELYA canim ben cok sukur hic bi sorun yasamadim..dedigingibi stresli bir donemden dolayida olabilir...

demekki benim bu zor dönemden dolayı böle oluyor biraz daha bekleyim geçmezse gidiyim dr ya..
baby bende hem spinal hemde uyuttular kombi diolarmış ona ben panik yapınca hemen uyutmuşar ama kısa süreliğne oğlumun üstünü giydiriolardı uyandığımda..

günaydın herkese
geçmiş olsun ve başsağlığı dilekleriniz için sağolun kızlar

esra cok gecmıs olsun canım ve bashnız sagolsun. Telını acacak fırsatın olmuyor herhalde senin de

bırazdan kalça usg için hastaneye gidiyoruz. Ceren hiç uyumuyor nasıl buyuyecek bilmiyrm

sağolsunlar valla anneler hepsi cennetlik
yalnız bebeğine bakanlara Allah yardım etsin
gerçi ne zaman kadar yardım edecek annelerimiz 40 ından sonra zorunlu hallerde annemi çağırmayı düşünüyorum bana çok yakın nasıl olsa

Ece dün 1 aylık oldu hepatit b nin 2. dozunu yaptılar
2 ay sonunda da bir sürü aşı yapılacakmış

sağol bu güzel yazı için bence en büyük sıkıntı gazzz
zinco veriyorum ama yetmiyor 40 ından sonra gaz sancısı artar dedi doktor başka bir ilaç verdi ay umarım artmaz kıvranıyor vallahi bebişim üzülüyorum bir de dün kustu bayağı içim gitti resmen

2 gündür kullanıyorum günde 2 bardak içiyorum yeter sanırım
sanki arttırmaya başladı hipp diye başka bir markada varmış o da iyiymiş eşimin kuzeni kullanıyıor

resimler çok güzel maşallah
ay bende uyumaya ve ev işlerine fırsat bulamıyorum ne olacak benim ve bu evin hali merak ediyorum

çok geçmiş olsun canım
inşallah düzelir bir an önce gögüs ucu kullansan belki bir faydası dokunur canım

nazar değiyoır canım misafir gelince uyuyolar aman hiç sesi çıkmıyor diyorlar sinir oluyorummms
Bu da benim Deva'm teyzeleri opuyorumnanaktan

çok güzel melek gibi annesi maşallah nazar değmesin

nurdan nezmandır yazıcam unutuyorum..

gecen yazmıstın ya bebegi annemden kıskanıyorum die yapma sakın o onun anneannesi kokusuna filanda alısmaz bebekler annelerinin sutunun kokusundan tanırlarmıs. bak kadın senden daha cok parcalanıo cok yardımcı oluyo ne guzel tadını cıkar. benim dikislerim agrırkende annem emzirmek icin veriodu bana herseyimle ilgileniodu gidince cok kotu oldum.kvaldem 5gun fazla kaldı ama annemin yaptıklaının hicbirini yapmadı ben o yuzden onun cocuga dokunmasını kıskanıodum..

lutfen annenin gonlunu hos tut canım beni en ii sen anlarsın gurbet ellerde

nazan fotolar cok guzel.. sizin foto mak da super cunku tum resimlerin goz bakısına cok yakın cıkıo .cerenede masallah ne guzel gulmus. ben ecenin gulusunu ancak ruyasındyken yakalıorum oda yeter o suratsızlıkla:)

bugun dogruduzgun beslenemedim ecos 9a da uyandı emdi dahada uyumadı 12bucukta zor uyuttum 5dk yada uyanıo malamat etti beni resmen..ne bulduysam yedim ama hic saglıklı olmadı canım istemio aynaya baktım oyle yorgun gorunuyorumki makyajda ise yaramadı..
bebek emrahla benide ayırıo ya sinir oluyorum kocamı ozluyorum biri uyuyo biri uyanıo ve ece hanım beni esir aldıgından canım sevgilim 2.planda kalıo hic istemiorum hicc..nezaman duzene gircez acep

DIDE o nazar olayı bana 2 kez oldu arkadaslar geldi 2 kisi ecede uyuyodu onların gitmesine yakın uyandı oda kucagına aldı sevdi filan sonra dediki cok uslu seni hic incitmiycek rahat edicen onlar 3 te gitti ece gece 12de zor uyudu . o saate kadar mızıkladı durdu..

yine azeri arkadas geldi ecos anakucagında mutfakta bakıodu bende salata yapıodum ne sakit usak hic aglamıo dedi kız o gece 4 e kadar bas bas bagırdı.. hatta emrah o esnada kıza dediki masallah de sonradan dedi ama ise yaramdı..

ben inanıorum nazara o sebepten artık biri gelicegi sıra salonda uyuyosa alıp yatak odasına goturuyorum orda emzirip uyutmaya calısıyorum..

herkesin yanındada memeyi acmayın memenize sutunuzede nazar deger

baskada konum kalmadı bugun hepatit olcaz 1 aylık olduk bakalım bende tartılayım verdimmi vermedimmi gelince fırsat olursa yazarım, monologuma mecburen son verirkene sevgilerimi sunuyorum:)omzuma agrıo yaaa

Günaydınlaar !

Bu saatte ne günaydını demeyin, doğumdan beri hiç bu kadar güzel,derin ve uzun uyku çekmemiştim, bana yeni sabah oluyor zemuszemus

Dün doktorumuzun tavsiyesi ile mama başladık, gece 12 civarında Deva'yı emzirdim, hep yaptığı gibi emzirme sonrası, kuş misali ağzını açarak, yeniden meme aramaya başladı. Bende kalktım mama hazırladım. Allah'ım o şaşkınlığını hiç unutmayacağım, biberonu ağzına verdim, önce bir şaşırdı, çekti, baktı dolu dolu mama geliyor ağzına, nasıl hırsla emmeye başladı, nasıl mutlu oldu kızım anlatamam kaydirigubbakcemile3
40 ml kadar mama aldıktan sonra bıraktı, ben ara ara ağzından biberonu çekip, yutup yutmadığını, daha isteyip istemediğini kontrol ettim, doyunca kendi bıraktı kuzum.
Altını da değiştirdim, uyuması için gereken her türlü şart sağlandı ama bir türlü dalamıyor güzel kızım uykuya. Meme verdim, bir iki çekti, sonra mışıl mışıl kesintisiz bir uykuya daldı meleğim. 01.30 dan 06.30 a kadar tam 5 saat, hem o hem ben mışıl mışıl uyuduk.
6.30 da kalktık, altını değiştirdik, aa baktım benim göğüslerden süt sızıyor kendiliğinden. Nasıl birikmiş 5 saatte, eee bu zamana kadar hiç bu kadar boş kalmamışlardı ki kaydirigubbakcemile3 Bir daha emdik, uyuduk, oh bu sefer 10.30 a kadar.
Bugün uykumu aldım, çok şükür Allah'a uykusuzluk çok kötü gerçekten..

Selam kızlar, biz geldik çok şüküralkisalkisalkis
Kısaca anlatayım, emişme randevum var:ecrin_bebek:
1 Eylül gece 1de sancılarım başladı. 6ya kadar bekledim, gittim hastaneye. Açılman 1 cm sonra gel dediler. Öğleden sonra 4 gibi tekrar gittim doğumhaneye alındım 4 cm açıklıkla. Toplamda 26 saat sancı çektim:lepi:Açılmam 8 cm'de kaldı. Suni sancı da aldım bu arada. Epiduralimi yanlış yaptılar, herşeyi hissettim, dikişlerim bile canlı canlı atıldıkafamçokkarıştıEn son vakumla çektiler birtanemilmaz:tTakımlar darma duman oldu:bbo:Normal doğumda yaşanabilecek her tür atraksiyonu yaşadım. Tecrübeliyim yanikaydirigubbakcemile3
Sonuç;
2 Eylül sabaha karşı 3.50'de kafamçokkarıştıdünyalar güzeli nazlı kuzumu kucağıma aldım. 3440 gr, 49 cm doğdu. Şu anda 3320 gr ve çok şükür sağlığı gayet iyi. Şekeri normal çıktı. Meme ucum biraz küçük geldi yalnız, sağma+emzirme+meme şeklinde gidiyoruz.opuyorumnanaktanHerşey çooooook güzel. Hiç sancı çekmemişim, takımları dağıtmamışım sanki. MAŞALLLAHHHH TÜÜÜÜM KUZULARA. ALLAH HEPSİNİ KORUSUN​

bu da altı değiştirilirken

Kartpostal gibi çıkmış, bu fotoğrafı çeken makinada profesyonel bir makina sanırım, çok güzel çekmiş.
Maşallah güzel bebeğe

Ayy benim de aklıma geldi şimdi, gerçekten çok komikti, herkesin bunu sorması o kadar sinirlerimi bozmuştu ki. Bir de doğumun ertesi günü akşama doğru kuzenim 9 yaşındaki oğlu ile hastaneye ziyaretimize gelmişti. Benim gaz hala çıkmamıştı, çocuk o kadar çok duymuş ki bu soruyu, yanımdan ayrılırken 'Teyze şu gaz çıkınca bi telefon et bana, çok merak ettim' dedi bana, gülmekten yerlere yattık hep beraber kaydirigubbakcemile3

nurdan, m,lshake teşekkür ederim pompa markaları için manuelmi elektriklimi henüz emin değilim, bayramdan sonra işe başlıcam o zamanda dek karar veririm artık...

Ben dün aldım pompa, medelanın elektriklisini.
Muayeneye gittiğimizde hastanede emzirme odasına Deva'yı emzirirken, iki hemşirede, hastane tipi pompalarla sütlerini sağıyorlardı, ikisinin de bebekleri varmış. O arada konuştuk onlarla, bende bugün pompa alıcam falan demiştim, her ikisi de manuel alma, manueli kullanmak çok zor dediler. Elektrikli olanlar, bebeğin çekişi gibi oluyormuş ama manuel olunca aynı ayarı tutturmak mümkün olmadığından, hem memede acıya sebep oluyormuş, hem de kullanması daha eziyetli imiş.

bırazdan kalça usg için hastaneye gidiyoruz. Ceren hiç uyumuyor nasıl buyuyecek bilmiyrm

Hayırlı haberlerle gelirsiniz inşallah.

çok güzel melek gibi annesi maşallah nazar değmesin

Teşekkürler Meltem teyzesi opuyorumnanaktan

Bende bu konuda doktorumuzun söylediklerini aktarmak istiyorum. Evde anne dışında başkalarının da bakımına ortak olduğu, anneanne babanne gibi kişilerinde bebeği alması uyutması,sallaması, mama yedirmesi söz konusu olan bebeklerde, kolik sancıları çok daha sık görülüyor ve çok daha şiddetli oluyormuş. Bu bebeklerin fiziki ve psikolojik gelişimleri, sosyalleşmeleri vs, kendisiyle bir tek annesinin ilgilendiği, her türlü sorumluluğunun bir tek annede olduğu bebeklere göre biraz daha geriden geliyormuş.

Ne alakası var anlamadım ama annem olmadan ben bebeğime nasıl bakardım hiç bilemiyorum, doğum sonrası ilk bir hafta bezini bir kere bile ben değiştirmedim, çünkü zaten eğilemiyordum, oturup kalkamıyordum. Ben doğum sonrası bir de kanama geçirdim, tekrar hastaneye yattım, her iki kolumda bilek içinde damar yolu açıktı, serum ve kan takılıydı, ellerimi kullanamıyordum, kızımı annem göğsüme koyuyor, o emzirtiyordu,o uyutuyordu, hala daha öyle, annem olmasa perişan olurum, Allah annemden de tüm annelerden de razı olsun.:sinifsinif:

Burko hoşgeldin hihoyyyt
Allah bağışlasın bebeğini, çok çok geçmiş olsun, gerçekten çok zor olmuş doğumun, ama eminim çok mutlusun şimdi, Allah ayırmasın bebeğinden, sağlıkla huzurla büyüsün inşallah. Tebrikler

masallah devaya ..sut birikti cunku sen uyudun ve dinlendin dinlenmenin uykunun sut uzerinde cok buyuk etkisi var yarasın o sutler kızımıza insallah

canım cok ama cok gecmis olsun cok sukur atlattın aldın busecigi kucagına. feyste resimlerinide gordum cok sirin masallah. tebrikler

AMİN CANIM
zor şeyler yaşamışsın ama sonuç mükemmel değil mi annesi emdikten sonra sana gülecek sanki teşekkür edecek çok masumlar tüm bebişler
tebrik ediyorum seni normal doğum yaptığın için ben beceremedim açılma olmadı suni sancıyla suyum da geldiği için sezercik malum

ohh sefan olsun

dün kalça ultrasonunu bizde çektirdik 5 dk bile sürmüyor

burkocum hoş geldin kuzum çok geçmiş olsun canım yaşan bir olarak o alt takımların dagılmasının acısını şimdi çekiyorum güzelim 2 bin tl cebime koyunca takım taklavatı düzeltecek dr um ama 3 aylık dinlenme süreci olackmış bana ve kızlar kim bakacak orası allaha kalmış
yavrunu güle güle büyüt arkadaşım ömrü uzun olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…