2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bu da altı değiştirilirken

cerenglen2.jpg

maşallah prensesimize aynı burçin bu kadarmı benzer bir bebek sadec göz rengimiz farklı birde burçinin gamzeleri var ama sanki ikizi gibi tü tütüüüüü binlerce maşallah :nazar:

nurdan nezmandır yazıcam unutuyorum..

gecen yazmıstın ya bebegi annemden kıskanıyorum die yapma sakın o onun anneannesi kokusuna filanda alısmaz bebekler annelerinin sutunun kokusundan tanırlarmıs. bak kadın senden daha cok parcalanıo cok yardımcı oluyo ne guzel tadını cıkar. benim dikislerim agrırkende annem emzirmek icin veriodu bana herseyimle ilgileniodu gidince cok kotu oldum.kvaldem 5gun fazla kaldı ama annemin yaptıklaının hicbirini yapmadı ben o yuzden onun cocuga dokunmasını kıskanıodum..

lutfen annenin gonlunu hos tut canım beni en ii sen anlarsın gurbet ellerde
sen bakma benim oyle soyledigime pervin, o bi anlik hormonal bi dengesizlik..hayvanlar bile yavrularinin yanina baskasi yaklasinca tepki gosteriyor, annelik icgudusu belki bu kiskanclik..yoksa allah annemden 1000kere razi olsun, o olmasa ne yapardim, nasil ustesinden gelirdim bilmiyorum..4 haftadir bisey elletmedi bana, oncesinde 2 haftada oyle, o gidince napicam bilmiyorum:KK43:(haftaya trye geliyiruz, donunce kayinvalidem gelicek, ama ona annem kadar guvenemem, isede baslicam o zaman, napicam bilmiyorum, allahatn kasim ortasinda tekrara gelicek, ocaga kadar..4 gozle bekliycem...Allah tum annelerden razi olsun ne diyim, hakikaten cennetlikler...
Selam kızlar, biz geldik çok şüküralkisalkisalkis
Kısaca anlatayım, emişme randevum var:ecrin_bebek:
1 Eylül gece 1de sancılarım başladı. 6ya kadar bekledim, gittim hastaneye. Açılman 1 cm sonra gel dediler. Öğleden sonra 4 gibi tekrar gittim doğumhaneye alındım 4 cm açıklıkla. Toplamda 26 saat sancı çektim:lepi:Açılmam 8 cm'de kaldı. Suni sancı da aldım bu arada. Epiduralimi yanlış yaptılar, herşeyi hissettim, dikişlerim bile canlı canlı atıldıkafamçokkarıştıEn son vakumla çektiler birtanemi:eek:lmaz:tTakımlar darma duman oldu:bbo:Normal doğumda yaşanabilecek her tür atraksiyonu yaşadım. Tecrübeliyim yanikaydirigubbakcemile3
Sonuç;
2 Eylül sabaha karşı 3.50'de kafamçokkarıştıdünyalar güzeli nazlı kuzumu kucağıma aldım. 3440 gr, 49 cm doğdu. Şu anda 3320 gr ve çok şükür sağlığı gayet iyi. Şekeri normal çıktı. Meme ucum biraz küçük geldi yalnız, sağma+emzirme+meme şeklinde gidiyoruz.opuyorumnanaktanHerşey çooooook güzel. Hiç sancı çekmemişim, takımları dağıtmamışım sanki. MAŞALLLAHHHH TÜÜÜÜM KUZULARA. ALLAH HEPSİNİ KORUSUN​
masallah benim guzel gelinime, tam bir afet. resimlerde..:nazar: oglum cok sansli, coookkk....

Esracım başın sağolsun ayrıca geçmiş olsun.....

Nazancım ne tatlı ceren maşallah rabbim nazarlardan korusun....

Babycim o nazar konusu bizdede mevcut geçen gün bende yazmıştım görümcem gelince koca gün iflah olmadı bir türlü durmadı... misafir gelincede aksi gibi uyuyor yada bir yere gittiğimizde onlarda ayy ne kadar uslu bak nasıl uyuyor bak nasıl duruyor diyor sonra selin birden zombi oluyor ogün uyumuyor huysuzlanıyor burnumuzdan getiriyor.... rabbim kem gözlerden korusun hepimizin bebeklerini....

Doğum yapan arkadaşlarımızın gözleri aydın sağlıkla evlatlarını kucaklarını aldılar tebrik ediyorum artık kadro tamamlandı bütün bebeklerimiz sağlıkla doğdular şükürler olsun....

Atladığım birşey yoktur inşallah..... genel olarak bebeklerimiz ve biz iyiyiz sanırım.....

Nazan cok tatli cerncik masalah, gercekten sizin makina super cekiyor fotolari, cok canli, cok profesyonel...

Nazara bende inaniyorum ama yapicakda bisi yok, cocuklari fanusa kapatamiyacagimiza gore, her gorenin nazari degicek bir muddet..Allah hepsini nazarlardan korusun...

ya kızlarr benim sezercik dikişlerimi geçen doktora gittiğimde açmıştı biraz iltihap varsa aksın die akmamıştı ama şimdi akıyo içinden bişiylerr çok korkuyorum nolcak şimdiii c.tesi tekrar gidicem doktora napcakk böyle bi durumla karşılaşan varmı nolcak napcamm:sinifsinif:

Günaydınlaar !

Bu saatte ne günaydını demeyin, doğumdan beri hiç bu kadar güzel,derin ve uzun uyku çekmemiştim, bana yeni sabah oluyor zemuszemus

Dün doktorumuzun tavsiyesi ile mama başladık, gece 12 civarında Deva'yı emzirdim, hep yaptığı gibi emzirme sonrası, kuş misali ağzını açarak, yeniden meme aramaya başladı. Bende kalktım mama hazırladım. Allah'ım o şaşkınlığını hiç unutmayacağım, biberonu ağzına verdim, önce bir şaşırdı, çekti, baktı dolu dolu mama geliyor ağzına, nasıl hırsla emmeye başladı, nasıl mutlu oldu kızım anlatamam kaydirigubbakcemile3
40 ml kadar mama aldıktan sonra bıraktı, ben ara ara ağzından biberonu çekip, yutup yutmadığını, daha isteyip istemediğini kontrol ettim, doyunca kendi bıraktı kuzum.
Altını da değiştirdim, uyuması için gereken her türlü şart sağlandı ama bir türlü dalamıyor güzel kızım uykuya. Meme verdim, bir iki çekti, sonra mışıl mışıl kesintisiz bir uykuya daldı meleğim. 01.30 dan 06.30 a kadar tam 5 saat, hem o hem ben mışıl mışıl uyuduk. :nazar:
6.30 da kalktık, altını değiştirdik, aa baktım benim göğüslerden süt sızıyor kendiliğinden. Nasıl birikmiş 5 saatte, eee bu zamana kadar hiç bu kadar boş kalmamışlardı ki kaydirigubbakcemile3 Bir daha emdik, uyuduk, oh bu sefer 10.30 a kadar.
Bugün uykumu aldım, çok şükür Allah'a uykusuzluk çok kötü gerçekten..

maşallah !!! :nazar: Allahım ben nasıl uyuyacağım? Toplamda 6 saat falan uyuyabiliyoru 1 günde. Ama bir seferde 2 saat bile olmuyor ! :KK43:

Selam kızlar, biz geldik çok şüküralkisalkisalkis
Kısaca anlatayım, emişme randevum var:ecrin_bebek:
1 Eylül gece 1de sancılarım başladı. 6ya kadar bekledim, gittim hastaneye. Açılman 1 cm sonra gel dediler. Öğleden sonra 4 gibi tekrar gittim doğumhaneye alındım 4 cm açıklıkla. Toplamda 26 saat sancı çektim:lepi:Açılmam 8 cm'de kaldı. Suni sancı da aldım bu arada. Epiduralimi yanlış yaptılar, herşeyi hissettim, dikişlerim bile canlı canlı atıldıkafamçokkarıştıEn son vakumla çektiler birtanemi:eek:lmaz:tTakımlar darma duman oldu:bbo:Normal doğumda yaşanabilecek her tür atraksiyonu yaşadım. Tecrübeliyim yanikaydirigubbakcemile3
Sonuç;
2 Eylül sabaha karşı 3.50'de kafamçokkarıştıdünyalar güzeli nazlı kuzumu kucağıma aldım. 3440 gr, 49 cm doğdu. Şu anda 3320 gr ve çok şükür sağlığı gayet iyi. Şekeri normal çıktı. Meme ucum biraz küçük geldi yalnız, sağma+emzirme+meme şeklinde gidiyoruz.opuyorumnanaktanHerşey çooooook güzel. Hiç sancı çekmemişim, takımları dağıtmamışım sanki. MAŞALLLAHHHH TÜÜÜÜM KUZULARA. ALLAH HEPSİNİ KORUSUN​

O ha desem ayıp olur mu burkom? Neler atlatmışsın öyle :bbo: Büyük geçmiş olsun diyorum. Buse'ye kocaman bir maşallah !! Dikiş var mı dikiş ?

İşitme testi için çocuk hastanesine gittik. Doruk 3400 doğmuştu, 4500 olmuş :nazar: :1shok: Bazen "acaba doymuyor mu" diye kaygılanıyordum, kaygım kalmadı ! Sürekli emişme modundayız ama...

Geceleri biraz gaz problemi oluyor, sanırım Nurse Harvey's alıcam. Dün rezene vermeye çalıştım, çok sevmedi Doruk ! Yarım çay bardağı rezeneye rağmen, 5.30 - 6.30 nöbetine dikti beni. Sıcak havlu ile rahatladı yavrum. Bİr de bu kadar sık acıkmasa sanırım gaz problemi de daha az olacak. Bu yüzden acaba sütüm çabuk mu geçiyor,doyurmuyor mu, diyordum ama, demiyorum artık :nazar:

Napalım, allahtan çok uyku delisi bir insan değilim. Ama 3 - 4 saatlik deliksiz uykuyu da özledim hani :KK43:

Son düzenleme:
bugun eve yardımcı geldi haftada iki filan gelcek muhtemelen tanıdık azeri bi abla. neyse eceyi yıkadık beraber sonra yagladı bebeyagı ile bi baktım kafasınıda yagladı ses etmedim masaj gibi yaptı sapka taktık uyudu sonra. neyse uyanınca sapkayı cıkardımki kızın kafası sıcan gibi yapısmıs sacları kafa derisi gorunuyo hemen saclarını yıkadım kızımın ipek saclı oldu :)))

Allah im yok böle bise.şevval hanim bir kaka yaptiki abartmiyorum tam enseye kadar bok ıcinde kaldi.gülsemmi aglasammi bilemedim.zor degistirdim zor temizledım sabaha banyo yapıncak zaten.ama yok bôle bise ya :))

Çok güldüm.. cok yasasınlar, hep varolsunlar.. :)))))

Babymmm... su nazar olayı bana gore de sıkıntı.. kayınvalıdem buldugu her fırsatta okuyor Kuzey ı.. cocuk nası uyuyor ondan sonra anlatamam.. resmen 4 saat kesıntısız gunduz vaktı uyudugunu gordum kac kere.. ben de elımden geldıgımce okuyorum, cok kucukler, cok savunmasızlar.. kıyamam onlara :KK43:

Ceren ınım fotoları sahane.. saolasın annesı
Deva da cok cok sırınmıs, Allah nazarlardan saklasın hepsını..
Burkom, o kadar kotu gecırdıgını solememıstın telefonda, kıyamam, cok gecmıs olsun.

Kuzey uyurken gecmısı de okudum.. aklımda kalanları paylastım, kacırdıklarım olduysa afıınıza sıgınıyorum.Yemek yapmaya gıdıyorum.. fırsat bu fırsat.

İşitme testi için çocuk hastanesine gittik. Doruk 3400 doğmuştu, 4500 olmuş :1shok:

masalllah tazem cok iyi bakmissin, bole devam etsin hep insallah..

buarada bisey sorucem 1 ay da 800-1kg almasi gerek denmis ya, bu dogum kilosuna gore mi, o kaybettiklri kilodan itibaren mi??cunku ilk bikac gun ´%10 kilolarini kaybediyorlar neredeyse..bilgisi olan var mi??

dünürüm maşallah damadıma iyi bakıyorsunkaydirigubbakcemile5

masalllah tazem cok iyi bakmissin, bole devam etsin hep insallah..

buarada bisey sorucem 1 ay da 800-1kg almasi gerek denmis ya, bu dogum kilosuna gore mi, o kaybettiklri kilodan itibaren mi??cunku ilk bikac gun ´%10 kilolarini kaybediyorlar neredeyse..bilgisi olan var mi??

tşk kızlar =)

nurdan, evrim "doğum kilosunun üstüne" demişti sanki?

gece uyku gozumden akiyor, simdi uyuyo sipa bu seferde bende uyku yok:KK43:(zar zor uyuttum, ne guzel bende uyuyabilsem..yattim dondum dondum kalktim geri,annem uyuyor, Teo uyuyor, cnm sikildi:))

nurdan al bendende okadar sozde uyuyckım ama agzı icin pamukcuk ilacını verdim kustu durdu simdi sızdı korkuyom uykusundada sızarsa die uyuyamıorum zaten emrah gelio birazdan iftara davetliyiz ins ordada hep uyurda su nazardan bilmemneden korunuruz kimseler bakmaz

hepatit olduk bugun oyle bi agladıki gozunden yas geldi resmen icimiz parcalandı ama cabuk sustu . kilosu gelisimi gayet ii bende 62.5 olmusum . 1 haftada 800 gr gitmiş cok sevindim. ins bole bole gidicek

tazecim dorugada kocaman masallah. doyuyo yarıo sutunki 1kgdan fazla almıs hic dert etme cokta dillendirme boyle guzel guzel buyusun sıpacık tatlı evlat

nurdan al bendende okadar sozde uyuyckım ama agzı icin pamukcuk ilacını verdim kustu durdu simdi sızdı korkuyom uykusundada sızarsa die uyuyamıorum zaten emrah gelio birazdan iftara davetliyiz ins ordada hep uyurda su nazardan bilmemneden korunuruz kimseler bakmaz

ne guzel canim ya cesaret edip gidebiliyorsunuz..bizi de cagirdilar bi iki sefer hem arkadaslar hem halasi yemege, ben kabul etmedim, daha 1-2 saatligine yemege oturmaya bi yere gitmeye cesaretim yok, heran yaygarayi basabiliyor, yada sancisi tutabiliyor..napcam bilmiyorum??sozde is yerine bebisi gostermeye gidecektim, onu bile erteliyorum herseferinde...

ben kactım ecos ustume kustu batırdı degiseyim gezmeye gitcez giyecek biseyde bulamıorum yine geliolar bana eskiler dar oluyo hamilelikler giyilmio garson boy gibi arada kaldım yaa...yine hamile pant oluyo ama ust konusunda cok dertliyim..

buarada alyansım olmuyo ama azkalmıs olmasına eskiden ust cizgide takılı kalıodu simdi kemikte takılı kalıo. ama tektasım oldu cok sevindim aylar sonra yuzuk takabildim:))))

ayakkabı konusunda hala spor ayakkabıya talim maalesef olan tek ayakkabım hamileykende simdide..emektar :))

X