2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Tuğba, Doruk'un da göbeğinden kuru kuru bişiler (koyu kırmızı renkli, kurumuş kan sanırım) bulaşıyordu bezine ama tamamen dökülde sanırım, artık bulaşmıyor. Sıvı değil ama!

Tuğba, Doruk'un da göbeğinden kuru kuru bişiler (koyu kırmızı renkli, kurumuş kan sanırım) bulaşıyordu bezine ama tamamen dökülde sanırım, artık bulaşmıyor. Sıvı değil ama!

Burcucum benim kizinda öle.tam kan rengi degil ama kurumus oluyo genelde ben gördügümde.sanki kurumus sümük gibi sert.zaten göbegimizde cok gec düstü ta 12.gün.ama doktor normal ilk 15günde düsermis zaten.neyse insallah bi sorun cikmaz

Bebekleriniz kucağa alışacak diye korkmayın rahat olunca kucak istemiyorlar alışm ıyor yani
ŞİMDİ SİZE KENDİ İZLENİMLERİMİ AKTARAYIM
doymayan yada gazı olan bebek tam dalamıyorum benim tecrübelrime dayanarak bunu keşfetmiş bulunuyorum özellikle tam doymamışsa çok sık uyanıyor tam doymuşsa bu seferde ortalama 20 -30 veya 45 dk sonra gaz çıkarmak için uyanıyoır tabi gaz çıkarıncada acıkmış oluyor ve emmek istiyor yada gaz çıktığı için rahatlayıp uykuya dalıyor ama bu seferde acıkmış oluyor ve geri uyanıyor işte böyle devam edip gidiyoruz
nurdan gofrette süt yapıyor bu arada onuda keşfettim yada kalorilri şeyler desem ben gofrete dadanmış durumdayım sütümde iyi durumda ama birde artık süt işini kafamdan attım normal takılıyorum yediğim içtiğim stres sebebim olmuyor sütümde öylede değişiklik oldu olursa süt veriyorum yoksa mama diye rahatlattım kendimi kasmıyorum

slm
şükürlerolsun artık bizde artık bu topiğe ait olduk.
bugun evimize geldik bende oglumda iyiyiz elhamdülillah...

bambaşka duyguymuş annelik. gerçekden yaşamk lazım anlatılmıyor. bakmaya koklamaya doyamıyorum..:)

biraz sarılık başlangıcımız var çok sık emzirmek için sürekli Mehmet Akif leyim o yuzden uzun yazamıycam. bugun reim ekliyemicem sanırım.

arayan mj gönderen iyi dileklerini eksik etmeyen bütün can dostalrıma teşekkür ederim. gerçekden KK dostuyuz. hepinizi çok seviyorum iyiki varsınız...

bu arada oglumun kilosunu hemşire yanlış söylemiş. çok şükür 3220 gr. en son ultraonda 3370gr demişti doktor az bir yanılma payımız olmuş..
boyumuz48 cm minik bi oglum var. ama çok attlı teyzeleri. dua edin bizim için sarılık derecesi artmasın inş...

badibade.. Banyo maceranıza cok güldüm :))

bugun doktorda ıdık; izlenimlerimi aktarayım, belki işine yarayan cıkar; belkı de kafalar benım gıbı corba da olabılır :)) ayıklayıp kafamıza yatanı alacagız sanırım..

3 saatte bır muhakkak emzır dedı, dedım cocuk uyuyorsa, dedı uyandır, hastaneden cıkarken de bebek doktoru; cocugun duzenını bozma, ne zaman uyanırsa, ısterse o zaman emzır demıstı :bbo:

Her emzırme arası 1.5 saat olsun en az dedı, hastaneden cıkarken bebek doktoru ne zaman ısterse bebek emzır demıstı :bbo:

Emme işini bebek uyanıkken yapın ve emme sonunda bebek uyanık kalmalı imiş, gazı cıkarmak ıcın de en az yarım saat ugrasın dedı, ama kuzey sadece gogsumde emerken uyuyor, bunu kesınlıkle basaramam, orası kesın.. Bu yastakı bı bebek nası kendı kendıne uyur bılemıyorum su an.

Herkes ayrı bı kafadan bısıler söyluyor.. Tazeburcumla ortak kararımız bebeklerın 40 ı cıkana kadar onların ıstegıne gore hareket etmek.. Daha gunluk olan mınnacık seylere 1.5 saat emmek ıcın bekleyeceksın demek enteresan bır sacmalık bence de.

Erkek bebeklerın pipisinin derisi yapısmaması ıcın gerıye dogru sık sık ıtmemız gerektıgını soledı.

Sütümün artması ıcın en az 4 lıtre su tuketmemı de soledı. çilek,süt,marul gibi yıyecekler yeme gaz yapar dedı, eve gelen uzman hemsıre de annenın yedıgı seylerın bebekte gaz yapma olasılıgın cok zayıf oldugunu solemıstı, bebekte gaz olmasının nedenı bagırsakların yenı yenı calısmaya baslamasından dolayı olmasından kaynaklanıyormus :bbo: Tazeburcum da bu konuda aynı goruste.

Gözdekı ıltıhabın gıtmesı ıcın göz masajının en az 6 ay yapılması gerektıgını soledı, temızlemek ıcın de sulandırılmıs cay demi kullan dedı.

Aklıma gelenler bunlar.. Goruslerınızı beklıyorum.

hemen yorumlarımı yazayım dr randevunuzla ilgili olarak yorum ve benim dr un soylediklerini tabi

bizim dr da iki saattebir muhakkakemzir dedi ece az kilo aldı diye sonra dedim uyanmıyor emmiyr uyandırmakla birsaat geçiyor o zaman uç saatte emzir dedi baktık sonrakı hafta kilo aldı uç saatede geçse uyandırmıyorum hiç farketmiyorçunku uyandırmakla o surec geçiyor oda bizde uykusuz kalıyoruz
bazı seyleri dr lardançok kendi deneme yanılma yontemi ile oturtmamız gerekbu kesin

bir bucuksaat aglatılırmı çocuk bazen yarımsaatte bir meme istiyor bizimki bazen uçsaat kesintisiz uyuyor bugun mesele hiçuyumadı hemen hemen hep tilki uykusunda bende susması ve rahatlaması için habire emzirdim 40 ı çıkmayan bebekte çok haklısın bencede istedigi an meme verilmeli mama alsa tamam obez olur vssaat sınırı konur anne sutunde saatsınırı na gerek yok bence çocukçokusmuyorsa

emdikten sonra kesinlikle gaz çıkarılmalı diye birsey yok ece memede uyuyor ve sepet gibi yatırıyorum 3 saatt de uyudgu oluyorbirsaat sonra gaz gelmesi nedeni ile uyandıgı da oluyor ama gaz çıkarmaya kalkıp uykusunu acsam hiç uyumuycakbu denendi kesin birsey yani o yuzden uyudu ve huzurlu ise gaz çıkarmadan yatırılabilir bence boyle biryerlerdede bunu boyle okumusytum

pipinin derisi itilmeli imis arkadaslarımdan duydum oglu olanlardan benim berke yarım sunnetli dogduugu içni pipisinin yarısı sunnetli gibi idi oyle deri itmediye bir konumuz olmadı ondan dolayı:)

nette emzikli anne beslenmesindensut bolca yazıyor sutlu tatlı vede benim dr sut sutlu tatlı tuketme gaz yapar karpız kavunu sakın aklındanbileg eçirme dedi bende yemiyorum ama sutlu tatlıya ufaktan basladım belirgin bir gaz sancısı hissetmedim ece de deneye deneye yasak denenleride yiyebilirizbence

günde 8-10 kez hapşuruyor rüzgar... Hasta olacak diye korkuyorum..ne giydirsem bilemiyorum...sizinkiler hapşuruyor mu?*

burun temizleme vs amaclı hapsırırlarmıs illa usuduler anlamına gelmiyor diye biliyorum aycacım

daha erken deilmi neden yalancı memeye alıştırmaya çalışıyosunuz kızlar... Ben hiç vermek istemiyorum emzik yapay bişiy boş boş emiyoo siz neden böyle düşünüyosunuz... Bilmediğim bi faydası varmı acabaa ???
bebekler emme ic gudusu ile dgdukları için fazla memede kalanlar içni olsunuykuya dalmasorunuolanlar için olsun meme benceyararlı abartmadan 2yasını asla geçirmeden tumg un agzında meme ile dolastırmadan ama geceleeri azar azar verilebilir bence ben oyle yaptım

kizlar sizin bebeklerinde göbegi akittimi düstükten sonra.hala ara ara sivi gelip kurumus oluyo.ic badisine bulasiyo genelde.bugün bi doktoru ariycam.mikrof falan kapmamistir insallah ya

hayır bizimgobek dustukten sonra kupkuru herhangibirsey akmadı canım

slm

bambaşka duyguymuş annelik. gerçekden yaşamk lazım anlatılmıyor. bakmaya koklamaya doyamıyorum..:)

biraz sarılık başlangıcımız var çok sık emzirmek için sürekli Mehmet Akif leyim o yuzden uzun yazamıycam. bugun reim ekliyemicem sanırım.

arayan mj gönderen iyi dileklerini eksik etmeyen bütün can dostalrıma teşekkür ederim. gerçekden KK dostuyuz. hepinizi çok seviyorum iyiki varsınız...

gözün aydın pinky allah sağlıklı sıhatli uzun ömür nasip etsin mehmet akife maşallah:nazar::nazar:

canım bizimkide ilk baş almadı ağzına sokuyorduk pıt diye atıyordu sonra birkaç kez şerbete batırıp verdik ozaman almaya başladı.... ama bizimki damaklı emzikleri almadı evde kaç tane emzik oldu bizde bakkal memesi oluyor ya fatoş emzik denir ondan aldık onu emmeye başladı yuvarlak olduğu için anne memesi gibi sonra benim içim rahat etmedi dedim bunun plastiği falan adidir sonra eczane eczane dolaştım kauçuk emzik aradım bakkal emzigine benzeyenlerden sonra dalinin buldum 2 li pakette satılıyor onu emiyor artık......

Kauçuk emzikte aldım onu da attı, ama aldığım emziklerden hem silikon olan hem de kauçuk olan damaklı. Demek ki damaksız denemem gerek, sağol bu bilgi için kaydirigubbakcemile5

kedici canim benim kizimda cok ögürdü almadi emzigi kustu vs.ama doydugundan emin oldugum zamanlar ve hala deli gıbı meme ariyorsa verdim agzina.bazen kapip emdi bazen cikar.öle öle alisti.birde uyudugu zaman cikardim memeyi.cokda abartip herdaim alismasin die.suanda genelde uykuya gecerken veriyorum yada beni emerken uyuyor zaten.sende pes etme dene bol bol

Deniycem kelebek, yoksa beni yiyip bitirecek bu kız :kedi:

KEDİCİ seninle aynı şeyleri yaşıyoruz geceleri. Ben de ilk doktor muayenesini bekliyorum ayını doldurunca, bakalım ne diyecek ?[/FONT][/B]

Ben bugün 15.gün kontrolüne götürdüm Deva' yı. 1 haftada sadece 100 gram almış, memeye yapışık yaşamasına rağmen :bbo:

Doktor mama desteği yapalım dedi, pre-aptamil mama başlayacağız bugün.

Gelişimi,refleksleri vs herşey iyi ama az kilo almış dedi. Normalde bebeklerin günde 25 gram civarında almasını bekliyoruz ve bugünler önemli günler, süt yeterli gelmiyorsa illa sadece anne sütü diye tutturmanın manası yok, çünkü bebek aç, aç olunca aynı zamanda uykusuz da kalıyor, hem annenin hem bebeğin sağlığı riske giriyor bu durumda dedi. Günde 4 defaya kadar 60 ml civarında destek yapalımihaftaya tekrar duruma bakalım dedi. Mama başlamayı hiç istemiyordum ama yapacak birşey yok, kızımın sürekli aranmasına dayanamıyorum. Biraz mama biraz süt idare edeceğiz artık..

Sağol Kedici seninde kuzun sağlıkla büyüsün inşallah
ben gögsümü sağdım daha çok gelmeye başladı sütüm ilk haftaya göre daha iyi durumdayız
uzun uyuması için hafif sıkmadan kundak gibi sar gör bak uzun uyudugunu göreceksin çünkü kendi elinden kolundan korkup uyanıyorlar birde tok karnına yıka mışıl mışıl 3 saat uyuyor
sütünün yarayıp yaramadıgı aldıgı kilodan belli olur

Devaya eldiven takmıyormuusn annesi tırnakları çok çabuk uzuyor ince oldugu için çok keskin bizde tırnak izi yok şimdilk sadece isilige benzer sivilcelar var, baktıkça ağlıyorum : (

Bende bugün doktordan sonra e-bebek mağazasına uğrayıp süt pompalarından aldım, sağacağım sütümü doktorun önerisiyle. İnşallah benimki de çoğalır :Saruboceq:
Kundağı deneyeceğim mutlaka.
Deva'ya eldiven takıyorum ama elinde durmuyor ki ! İlk günler bilemedim, eldivensiz giydirdim, yani çok umursamadım eldiveni, ama baktım ki yoluyor kendini, elleri eldivenli tulumlardan aldım, artık uyuturken hep onlardan giydiriyorum. Yoksa kızım az biraz hırslı olduğundan yüzü yoluk yoluk olacaktı kaydirigubbakcemile2

kizlar sizin bebeklerinde göbegi akittimi düstükten sonra.hala ara ara sivi gelip kurumus oluyo.ic badisine bulasiyo genelde.bugün bi doktoru ariycam.mikrof falan kapmamistir insallah ya

Deva'nın 5.gün düştü göbeği, bir kaç gün sonra silinti şeklinde bir kanama gördüm göbek çevresinde, bodysine de bulaşmıştı. Panikle doktoru aradım, göbek deliğinde taze kan yoksa endişelenme, bazen bezi yada giysisinin beli sürter, hafif lekelenme şeklinde kanama yada sarımtırak bir sıvı gelebilir, korkma demişti. Ben hala alkol damlatmaya devam ediyorum günde bir defa.

Bu da benim Deva'm teyzeleri opuyorumnanaktan

Fotoraf-0119.jpg

spinal sezeryan olan arkadaşlar sorum sizlere yada bilenlerde varsa bana bir cevap verin ben doğumdan beri kendimi toparlıyamdım sanırım şöle anlatıyım .... Mesela....
annemle oturuyoruz sohbet edioz yaa annemi anlıyorum ama böle toparlayıpta cevap veremiyorum hatta annem nie öle bakıosun dio boş boş baktığımı sölüo etraftakiler bazen öle oluyorki hafızam silinmiş gibi gelio bebeğimin gökhanın adını hatırlıyamıyorum gökhanı çağramıyorum adını hatırlamadığım için ve aşırı derecede baş dönmem var bunlar normalmi sizde de varmı yoksa bir norolojiye gitsem mi yoksa şuan gökhanla ikimiz baya zor zamanlar geçirioz iki tafalada birbirimize girdik onların etkisinden mi acaba!! NE YAPMALIYIM!! DOKTORA GıTSEM Mı?

Son düzenleme:
eşimin de benim de koyu kahve saçlarımız kızımın ki siyah gibi
bilmem eşimin doğduğunda kahveymiş sonra dökülüp sarı çıkmış tekrar değişmiş ve sonuç aslına dönüp yine kahve olmuş
çok ilginç ya..bizimkinin sarıya dönme ihtimali yüzde sıfırdır herhal:)
Sagol dİdecİm bende uİnanıyorum gelecegİm ustesİnden İkİÇocuklu guÇlu herseyİnİ kendİ basarabİlen aktİf bİr anne olaacgım İnsallah

hala daha İkİÇocuum var cumlesİne İnanamıyorumm
bİr oglum bİrkİzİm var cumlesİde aynı sekİlde

yada kızın nasıl esra dedİklerİnde kulaklarımdaÇınlıyorr

hastanede kamera Çekİmlerİ yapmıs arkadaslar İste sureklİ kİzİm oglduguna hala İnanamıyorum demİsİm:))) kızmı erkekmİ dİye dokuz ay suruncemede kaldıktan sonra boyle oldum heralde kahrolsun adİ eskİ dr um:))))))

kızımın mİnİcİk kukuŞunu nasılda erkege benzettİ haİn dr :))))
kanlın oldu bu doktor senin ha akannehir
DIDEE fASULYEKO? fistiklar baya buyumus masalah onlara..

buarada forumda sayfalar ierlemeye basladi, ancak okudum gecmisi, eski gunlere donuyoruz..
Buarada aksam yine yaprak dokumu basliyor, hey gidi eski gnler..bakalim rahat izleyebilecekmiyiz..
teşekkürler tizesi
DİDOM , güzel iltifatların için çok teşekkür ederiz :) a.s.
gerçekler bebem hepsi gerçek.erkek güzeli maşallah
evrimim benim doktorda ne zaman emmek isterse emzir dediydi uyandırma düzenini bozma dedi kilo alımı gayet iyi denizin fazla bile hatta banyoyu geç satte yaptırınca 5-6 saat uyuduğu oluyor uyandırmıyorum kilosuda iyi olunca bana bu mantıklı gibi geliyor
katılıyorum..yani benim kızım için dediğin geçerli.
bu arada oglumun kilosunu hemşire yanlış söylemiş. çok şükür 3220 gr. en son ultraonda 3370gr demişti doktor az bir yanılma payımız olmuş..
boyumuz48 cm minik bi oglum var. ama çok attlı teyzeleri. dua edin bizim için sarılık derecesi artmasın inş...
inşallah canım benim.tekrar tebrik ederim. hayırlı olsun
Kauçuk emzikte aldım onu da attı, ama aldığım emziklerden hem silikon olan hem de kauçuk olan damaklı. Demek ki damaksız denemem gerek, sağol bu bilgi için kaydirigubbakcemile5

Deniycem kelebek, yoksa beni yiyip bitirecek bu kız :kedi:

Ben bugün 15.gün kontrolüne götürdüm Deva' yı. 1 haftada sadece 100 gram almış, memeye yapışık yaşamasına rağmen :bbo:

Doktor mama desteği yapalım dedi, pre-aptamil mama başlayacağız bugün.

Gelişimi,refleksleri vs herşey iyi ama az kilo almış dedi. Normalde bebeklerin günde 25 gram civarında almasını bekliyoruz ve bugünler önemli günler, süt yeterli gelmiyorsa illa sadece anne sütü diye tutturmanın manası yok, çünkü bebek aç, aç olunca aynı zamanda uykusuz da kalıyor, hem annenin hem bebeğin sağlığı riske giriyor bu durumda dedi. Günde 4 defaya kadar 60 ml civarında destek yapalımihaftaya tekrar duruma bakalım dedi. Mama başlamayı hiç istemiyordum ama yapacak birşey yok, kızımın sürekli aranmasına dayanamıyorum. Biraz mama biraz süt idare edeceğiz artık..

Bende bugün doktordan sonra e-bebek mağazasına uğrayıp süt pompalarından aldım, sağacağım sütümü doktorun önerisiyle. İnşallah benimki de çoğalır :Saruboceq:
Kundağı deneyeceğim mutlaka.
Deva'ya eldiven takıyorum ama elinde durmuyor ki ! İlk günler bilemedim, eldivensiz giydirdim, yani çok umursamadım eldiveni, ama baktım ki yoluyor kendini, elleri eldivenli tulumlardan aldım, artık uyuturken hep onlardan giydiriyorum. Yoksa kızım az biraz hırslı olduğundan yüzü yoluk yoluk olacaktı kaydirigubbakcemile2

Deva'nın 5.gün düştü göbeği, bir kaç gün sonra silinti şeklinde bir kanama gördüm göbek çevresinde, bodysine de bulaşmıştı. Panikle doktoru aradım, göbek deliğinde taze kan yoksa endişelenme, bazen bezi yada giysisinin beli sürter, hafif lekelenme şeklinde kanama yada sarımtırak bir sıvı gelebilir, korkma demişti. Ben hala alkol damlatmaya devam ediyorum günde bir defa.

kedici bence almaz artık emziği bizim cadı almadı hiç birini.neyse iyi ki almadı.hiç istemiyorum vermeyi zaten çaresizlik ve tecrübesizlik işte.

deva çok büyümüş maşallah..çok da değişmiş.saçlar da dik dik gerçekten çok güzel bir bebiş.Allah bağışlasın.

nazan o dediğin beyaz şeyden benim göğsümde de oluştu..çok canım yanıyor emzirirken delirecek gibi oluyorum.demin o göğsümden sütü sağıp verdik neva'ya.hiç bir krem işe yaramıyor aksi gibi diğer göğüsten daha fazla süt oluyor ..sen ne yaptn? geçti mi?

Yusuf beyin göbeğindende koyu ve kuru kuru bişeyler dökülüyordu bitti
Neyse taze burcumdada olmus demek olabilen bise,bizimkininkide kurukuru oluyo yani ya bezine bulasmis oluyo yada atletine.neyse bakalım doktor teyzemiz ne diycek
Massallah oglusuna.hadi gözünaydın kurtuldun sende hayirlısıyla.sarilıgı hıc takma kafana.bızde bı badıre atlattık fototerapıye yatcaktı kuzum nerdeyse.ama ınan 2gece hıc durmadan sabaha kadar emzırdım.zorla uyandırdım emzırdım gectı cok sükür.ama sakın stres yapma resmen stresten 10 gün boyunca 15 10 tansıyonla dolastım.düşün okadar stres yapmisım megerse

slm

cnm sağlıklı ,hayırlı,uzun ömürlü olur inşallah..maşallah bebişine:nazar::emir_bebek:

kıslar göğüs yarası için lansinoh krem kullanıyomusunuz..ve yanında karbonatlı pamukla siliyomusnuz..eğer silmiyosanıs göğsü yara olanlar denesin bence..rahatlıcaksınız...her emzirmede karbonatlı pamukla silin göğsünüzü..temiz bi kapaklı cam kapa küçük küçük hazırlyaın suyla karıştırın kolaylık olur

kıslar göğüs yarası için lansinoh krem kullanıyomusunuz..ve yanında karbonatlı pamukla siliyomusnuz..eğer silmiyosanıs göğsü yara olanlar denesin bence..rahatlıcaksınız...her emzirmede karbonatlı pamukla silin göğsünüzü..temiz bi kapaklı cam kapa küçük küçük hazırlyaın suyla karıştırın kolaylık olur
ben o kremi kullanım ama çok etki etmedi ben ayva çekirdeğini jel haline getirip onu sürdüm o daha i geldi bir dahada yara olmadı

Tebrikler alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis
Sen saat başı kalk da göreyim bakayım, acaba mama iyi miydi, diyor musun =))
?
yok tazem ya inan sakir sakir aksin ben saat basi kalkayim yeterki..bugun uyku gozumden damliyor, ama olsun..gerci bugun cok huzursuz, gunduz 1-2 kere emdi, yine mama verdik cok agladi:KK43:(

ya bu cocuk bugun hic uyumadi delirticek beni zaten uykum var, bi turlu dalamiyor...

insallah cabucak atlatirsiniz canim...

spinal sezeryan olan arkadaşlar sorum sizlere yada bilenlerde varsa bana bir cevap verin ben doğumdan beri kendimi toparlıyamdım sanırım şöle anlatıyım .... Mesela....
annemle oturuyoruz sohbet edioz yaa annemi anlıyorum ama böle toparlayıpta cevap veremiyorum hatta annem nie öle bakıosun dio boş boş baktığımı sölüo etraftakiler bazen öle oluyorki hafızam silinmiş gibi gelio bebeğimin gökhanın adını hatırlıyamıyorum gökhanı çağramıyorum adını hatırlamadığım için ve aşırı derecede baş dönmem var bunlar normalmi sizde de varmı yoksa bir norolojiye gitsem mi yoksa şuan gökhanla ikimiz baya zor zamanlar geçirioz iki tafalada birbirimize girdik onların etkisinden mi acaba!! NE YAPMALIYIM!! DOKTORA GİTSEM Mİ?

selm.bende spinal oldum. ama o şekilde bir sıkıntım olmadı. sadece kendimi çok halsiz hissettim. yani kafanı toparlayamaman normalde 1 haftada kendine geliyorsun. ne kadar oldu doğumunu yapalı bilmiyorum ama acele etme bence..

X