2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba Petrik, aynı gün doğum yapmıştık seninle, bebeğini sağlıkla büyüt inşallah. Aşırı emme isteği beni de perişan etmiş durumda,saat başı uyanıyor ve emmek istiyor. Acaba süt mü yetmiyor, doymuyor mu anlayamadım, bugün doktora götüreceğim, düşündüğüm gibiyse mama takviyesi verirler sanırım, hatta ben isteyeceğim hiç değilse geceleri bir defa vereyim, şöyle bir üç saat falan uyusun, yoksa uykusuzluktan o da perişan bende :sinifsinif: Ben yalancı emzik denedim, malesef midesi bulandı öğürerek attı ağzından kuzum

Sivilce gibi ortası minik beyaz, etrafı kızarık lekelerse şayet, kendileri yapıyorlar sıpalar. Tırnak izi yani onlar, bazen hırslanınca Deva, elleriyle yüzünü yoluyor, hemen bu şekilde lekeler oluşuyor yüzünde. Ama bir kaç günde kendiliğinden geçiyor.

Oh oh hoşgelmiş Mehmet Akif:emir_bebek:

canım nazanda yazmıs benim dr hakkında bilgi erhan ates minimed caddebostan da bagda t caddeinde yeri gece 12 de bile arayıp adamı uyandırıp sorularımızı soruyoruz acil durumlarda kendisini tavsiye ederim yenilikleri takip eden çok sakin çocuklarla guzel diyalogu olan bir adam oglumu yillarca ona goturduk simdi kizim goturuyoruz telefonu yazayım istersen sormak birsey falan 216 411 91 16 17 iki hat
ece odabas var hastanız onun arkadasıyız vs diyebilirsin biziçok iyi tanıyor

Çok teşekkürler Esra, arayacağım bugün.

Bende bunu düşünüyorum şimdiden, normalde 2 ay iznim var, ama bebeğim hiç değilse 3 aylık olsa öyle dönsem işe diye düşünüyorum. Şu anda Deva banyo yapmama bile müsade etmiyor, 10 dakika ayrı kaldığımızda basıyor yaygarayı, o zamana kadar geçer bunlar dimii? 3 aylık falan olunca bana bu kadar yapışık kalmaz dimi? Annemin bu şartlar altında Deva'ya bakabileceğini hiç sanmıyorum çünkü.. Ben ev hanımı da olamam ki.. :nazar:

Emziğe nasıl alıştırdınız, benim kızım hemen ağzından çıkarıyor emziği, çok istiyorum alışmasını, memelerim ve ben perişanız çünkü :kedi:

canım bizimkide ilk baş almadı ağzına sokuyorduk pıt diye atıyordu sonra birkaç kez şerbete batırıp verdik ozaman almaya başladı.... ama bizimki damaklı emzikleri almadı evde kaç tane emzik oldu bizde bakkal memesi oluyor ya fatoş emzik denir ondan aldık onu emmeye başladı yuvarlak olduğu için anne memesi gibi sonra benim içim rahat etmedi dedim bunun plastiği falan adidir sonra eczane eczane dolaştım kauçuk emzik aradım bakkal emzigine benzeyenlerden sonra dalinin buldum 2 li pakette satılıyor onu emiyor artık......

kedici canim benim kizimda cok ögürdü almadi emzigi kustu vs.ama doydugundan emin oldugum zamanlar ve hala deli gıbı meme ariyorsa verdim agzina.bazen kapip emdi bazen cikar.öle öle alisti.birde uyudugu zaman cikardim memeyi.cokda abartip herdaim alismasin die.suanda genelde uykuya gecerken veriyorum yada beni emerken uyuyor zaten.sende pes etme dene bol bol

ayyyy resmen bittim ya kolarım koptu zaten 4300 olmuş bu cimcime bbası sabah 6.15 de iş gitti o gittiğinden bu yana uyuyamadı kucağımda uyuyo yatağına koyduğum an cin gb sonra cığlık al beni die alıyorm gene aynı sinir geldi ama çokta tatlı minik cadı şimdi emziğini tıktım kucağımda uyuttum yavasca koydum bakalım uyanıcakmı..yaaa uyanmasında ben dinleneyim bişeyde yiyemedim zaten genelde yiyemiyorum yedirtmiyo bu kız bana...aksilik ya evde ekmekte yokmuş eşimde amayı unutmuşş ne yapsam bilmem ki krepmi yapsam...dışarı cıkamyacağıma göre...

burko ve pink de doğurmuş ne güzel herkes kavuştu bebeğine allah sağlıkla uzun ömür versin...

allah kolaylık versin canım ya iyice kucağı alışmış seninki bizimkide öyle ne güzel yatakları var valla benim bile içine girip uyuyasım var güzelim yatakta yatmıyorlar rahat rahat sıcakta sıkış tepiş kucakta uyumayı çok seviyorlar....valla tatlım evde ekmek yoksa kreple uğraşma yokmu zaten kızın durmuyormuş kardeşin annen falan birine söylesen sana ekmek alsa ne bilim bir komşuna bile söylesen çıkar alır.... aç kalma canım....

Yahu 45 dk - 1 saatte bir uyandı bu sıpa gece boyu! Aç ! Bu nedenle uyanıyor ama, mememi de almıyor, daha doğrusu ben memeyi çıkarıp ağzına verene kadar gene dalıyor uykuya! Napayım, ağız hizasında açık mı bırakayım memeyi? CADIARZU Sonra yatıyoruz, 45 dk sonra bir yaygara daha ! Hemen çıkarıyorum memyi, dayıyorum, 3 fırt çekip gene uykuya dalıyor! Neler yapıyorum uyansın da alsın diye, nafile! Hatta bir sefer belinden aşağısını yıkadım muslukta (ılık suyla tabii) neyse uyandı, 10dk emdi, gene daldı sonra. E ama böyle mi olacak? Çünkü saat 8.30 civarı gene uyandı, gene aynı şeyler, gene mi duş aldırıcaktım? Anlamadım, nasıl olacak? Onur'a dedim, al Doruk'u uyandır da getir! Uyandırıyor da, tek memeden 5 dk emdi mi, gene dalıyor, sonra 45 dk sonra tekrar uyanıyor. Allam sabır, diye diye sabahı ettim.

Dun gece toplamda belki 1-1.5 sat ancak uyuduk:KK43:(
dun gece hirs yaptim mama vermemek icin ve saat basi aciktikca uyandikca emzirdim; mama almadigi icin cabuk acikti, uyandi, vikvikledi, gerindi, kaka yapti..sabaha karsi pes edip 60cc verdim, onuda yarisini kustu, tekrar meme verdim emdi..ama gelisme var gibi:))sadece 1 kere mama verdim, onceden 2-3 kere takviye yapiyorduk...sanki biraz artti gibi sutum, masallah diyeyim, ve insallah artmaya devam eder..saat basi kalkmaya raziyim ben:)))

Tebrikler alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis
Sen saat başı kalk da göreyim bakayım, acaba mama iyi miydi, diyor musun =))

ayyyy resmen bittim ya kolarım koptu zaten 4300 olmuş bu cimcime bbası sabah 6.15 de iş gitti o gittiğinden bu yana uyuyamadı kucağımda uyuyo yatağına koyduğum an cin gb sonra cığlık al beni die alıyorm gene aynı sinir geldi ama çokta tatlı minik cadı şimdi emziğini tıktım kucağımda uyuttum yavasca koydum bakalım uyanıcakmı..yaaa uyanmasında ben dinleneyim bişeyde yiyemedim zaten genelde yiyemiyorum yedirtmiyo bu kız bana...aksilik ya evde ekmekte yokmuş eşimde amayı unutmuşş ne yapsam bilmem ki krepmi yapsam...dışarı cıkamyacağıma göre...

burko ve pink de doğurmuş ne güzel herkes kavuştu bebeğine allah sağlıkla uzun ömür versin...

Aynı yaaa, bu kadar mı olur ? İki dizimin üstünde eciş bücüş nasıl uyuyor !! Düz bir zemine yatırıyorum enn fazla 5 dk, o kadar bile durmuyor. Annem ve eşim yanımda olduğundan bana çok yansımıyor ama, gene de geceleri bile yetiyor. Bİrlikte yatıyoruz mecburen. Kendi yatağında 2 ya da 3 defa ancak uyumuştur. "40'ı çıkınca rahatlarım" diye avutuyorum kendimi. İnşallah öyle de olur, çünkü Onur'un okulu başlayacak artık o zaman

KEDİCİ seninle aynı şeyleri yaşıyoruz geceleri. Ben de ilk doktor muayenesini bekliyorum ayını doldurunca, bakalım ne diyecek ?

daha erken deilmi neden yalancı memeye alıştırmaya çalışıyosunuz kızlar... ben hiç vermek istemiyorum emzik yapay bişiy boş boş emiyoo siz neden böyle düşünüyosunuz... bilmediğim bi faydası varmı acabaa ???

Allaaam, Doruk'a 2-3 yudum rezene içirdik, gülmekten ölecektim :) Çok komik bu çocuk yauuvvv :))) Değişik ve nahoş bir tatla karşılaşan oğlumun çeşitli yüz ifadelerini görecektiniz :)

Doruk'un göğsünden sıvı geldiğini sanıyorum. Hep göğüs ucu hizasında 1 damla ıslaklık görüyorum. Başta benden süt damlıyor sanıyordum ama, hep aynı yerde...
O suratin sekilden sekile girmesine bende bayiliyorum.emzigini yıkamıstım azcik su damlalari kalmi Allah ım surat sekilden sekile girdı begenmedi hanimefendı suyu buarada gögüsten süt geldigini bilmıyodum.bende dikkat ediyim bakalim geliyomu
Badibade.. banyo maceranıza cok güldüm :))

Bugun doktorda ıdık; izlenimlerimi aktarayım, belki işine yarayan cıkar; belkı de kafalar benım gıbı corba da olabılır :)) ayıklayıp kafamıza yatanı alacagız sanırım..

3 saatte bır muhakkak emzır dedı, dedım cocuk uyuyorsa, dedı uyandır, hastaneden cıkarken de bebek doktoru; cocugun duzenını bozma, ne zaman uyanırsa, ısterse o zaman emzır demıstı :bbo:

Her emzırme arası 1.5 saat olsun en az dedı, hastaneden cıkarken bebek doktoru ne zaman ısterse bebek emzır demıstı :bbo:

Emme işini bebek uyanıkken yapın ve emme sonunda bebek uyanık kalmalı imiş, gazı cıkarmak ıcın de en az yarım saat ugrasın dedı, ama Kuzey sadece gogsumde emerken uyuyor, bunu kesınlıkle basaramam, orası kesın.. bu yastakı bı bebek nası kendı kendıne uyur bılemıyorum su an.

Herkes ayrı bı kafadan bısıler söyluyor.. Tazeburcumla ortak kararımız bebeklerın 40 ı cıkana kadar onların ıstegıne gore hareket etmek.. daha gunluk olan mınnacık seylere 1.5 saat emmek ıcın bekleyeceksın demek enteresan bır sacmalık bence de.

Erkek bebeklerın pipisinin derisi yapısmaması ıcın gerıye dogru sık sık ıtmemız gerektıgını soledı.

Sütümün artması ıcın en az 4 lıtre su tuketmemı de soledı. Çilek,süt,marul gibi yıyecekler yeme gaz yapar dedı, eve gelen uzman hemsıre de annenın yedıgı seylerın bebekte gaz yapma olasılıgın cok zayıf oldugunu solemıstı, bebekte gaz olmasının nedenı bagırsakların yenı yenı calısmaya baslamasından dolayı olmasından kaynaklanıyormus :bbo: Tazeburcum da bu konuda aynı goruste.

Gözdekı ıltıhabın gıtmesı ıcın göz masajının en az 6 ay yapılması gerektıgını soledı, temızlemek ıcın de sulandırılmıs cay demi kullan dedı.

aklıma gelenler bunlar.. goruslerınızı beklıyorum.
Evrimcim öle valla herkafadan bi ses cıkıyo,beynım bulanıyo.su her istedıgınde emzır die cocuk doktorumuz bizede ilk öle dedı sonra kizim cok kusmaya basladi artik burnundan falan kusuyodu.doktoru aradim dedıkı eger süreklı fazlasını kusuyosa enazından mıde hazmedene kadar 1saat 1.5 saat emzırmeye ara ver dedı.ama bebek kusmuynsa cok fazla ıstedıkce ver dedı.bebegın mıdesını yormamak acısından.ama bende kıyamıyorum kuzuma.bajzen bekleyemıyoruz okdar süre.bıde 3saatte bır uyandırmak kan sekerı düsmesın dıyeymıs.ama gece uykusundan uyandırmıyorum bazen 4saat uyuyor cünkü.
günde 8-10 kez hapşuruyor Rüzgar... hasta olacak diye korkuyorum..ne giydirsem bilemiyorum...sizinkiler hapşuruyor mu?*
Benimkide hapsuruyor.maalesef üsüyolar iste.hava nekadar sicak olsada biz gibi asla hissetmezlermis.yag ve kas dokulari olmadıgı ıcın.bızım buralar cok soguk yanı evler özellikle.bende tulumun icine kilotlu corap gıydıriyorum anca isinıyor bacakları
patlıcan gaz yapıo sanırım dun yedim kız saabaha kadar dikti beni.sinirlerim cok bozuk hungur hungur agladım.hergun gozyası aska sebepten..sanırım ben bunalıma yeni giriorıum

Baybim öle düsünme.uykusuzluk öle yapiyo insana.uyumadıgı zamanlar bende aglıyom sınırden.gece uykusunun yerını tutmuyor hıc bıse.yoksa aman bunalıma gırmeyelim cok fena bıse arkadasımdan bılıyorum.resmen bebegını emzırmek dahı ıstemıyodu

allah kolaylık versin canım ya iyice kucağı alışmış seninki bizimkide öyle ne güzel yatakları var valla benim bile içine girip uyuyasım var güzelim yatakta yatmıyorlar rahat rahat sıcakta sıkış tepiş kucakta uyumayı çok seviyorlar....valla tatlım evde ekmek yoksa kreple uğraşma yokmu zaten kızın durmuyormuş kardeşin annen falan birine söylesen sana ekmek alsa ne bilim bir komşuna bile söylesen çıkar alır.... aç kalma canım....
saol canımda komsularımda evde yok aksilik olcak ya geldimi üstüste gelir zaten annemler 2 hafta önce gitmişlerdi bugün bikaç günlüğüne geliekler çok mutluyum çocuğa bakarda ben dinlenirim yaaa gurbette olmak ne zormuşş uzaktan davulun sesi hoş gelmişti ama öyle değilmiş malesefff keşke aynı şehirde olsaymışız kaynananın bilmemnenin hiç faydası olmuyo ne varsa kendi ailenden akrabalarından var..ne kadar cana yakında davransam el gb tutuyolar el kızıyız yaa benden gördüklerini kedi kızlarından görmezler oysaki..aayyy dolmuşummu ne
daha erken deilmi neden yalancı memeye alıştırmaya çalışıyosunuz kızlar... ben hiç vermek istemiyorum emzik yapay bişiy boş boş emiyoo siz neden böyle düşünüyosunuz... bilmediğim bi faydası varmı acabaa ???

canım yenidoğnlarda cok fazla emme içgüdüsü olduğundan sürekli emmek istermiş ki hakikaten öyle benim doktorum hastaneden cıkmadan söyledi o doyduğunu bilmez sürekli emmek ister emme içgüdüsü vardır onun için 20 dk. fazla verme bi memeni dedi yalancı emziğide o önerdi....

Emzik Zararlı Mı ?

Bu yazı toplam 46.260 defa okundu

Yapılan çeşitli araştırmalara göre bebeklerin yaklaşık olarak %85 inin birinci aydan başlayarak emzik kullandığı gösterilmiştir. Annelerde emzik kullanımı ile ilgili yapılan anketlerde, emzik kullanımının genellikle normal bir davranış olarak kabul gördüğü ve bebeklerin emziğe kuvvetle bağlandıkları saptanmıştır. Anne sütünü kısa süre alan bebeklerde emzik kullanma sıklığının daha fazla olduğu bilinmektedir.

450 anne-bebek ikilisinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre;

- Erken dönemde emzik kullanan bebeklerde, kullanmayanlara göre 4 kez daha erken anne sütü bırakıldığı görülmüştür.

- Emzik kullanan annelerden bazıları ya anne sütünü kesmiş ya da emzirme arası süreyi uzatmışlardır.

- Bu annelerin emzirmekten utandığı ve ağlama sesinden rahatsız olduklarını da belirtmişlerdir.

- Bu bebeklerde büyüme geriliği de saptanmıştır.

- Emzirmekten rahatsız olan annelerde emziğin anne sütünün kesilmesinde etkili olduğu ancak emzirmekten rahatsız olmayan annelerde emzirme süresine etki etmediği görülmüştür.

Diğer açılardan incelendiğinde de bebeklik döneminde sıklıkla kullanılan emziğin en geç 2 yaşın sonunda çocuk tarafından bırakılması gerektiği görülmektedir. Aksi halde yukarıda sayılanların dışında da bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Uzun süreli bir emzik alışkanlığı sonucunda karşılaşılabilecek problemler:

- 2 yaşından sonra devam eden emme alışkanlığı dişlerin yer değiştirmesine ve üst dişlerin öne, alt dişlerin arkaya çekilerek aralarında açıklıklar meydana gelmesine neden olur. Bu dönemde bıraktırılabilirse bu açıklıklar kapanır. Ancak 3,5 yaşından sonra meydana gelen açıklıklar kalıcı hale gelebilir.

Biraz araştırdım paylaşmak istedim.....

offf koştur koştur eve gittim geldim yeniden işteyim:KK43:((( kızımı bırakmak çok zor geldi kuzum gittiğimde uyuyormuştu sonra hemen uyandı kokumu aldı sanırım neyse mamasını falan verdik kucağıma aldım dik pozisyonda boynumda uyuya kaldı allahım çok zor geldi bırakıp gelmek işe babaannesi banyoda yaptırmış kızıma sabah mis gibi kokuyordu......offff kızlar çok zor işe başlamak gün geçtikçe daha zor oluyor onu bırakıp işe gelmek bir görseniz içim eridi sokuldu boynuma tosur tosur uyumaya başladı kıyamam ya özlüyor demekki beni:KK43:((((
Ay canım ya yazdıklarını okuyunca ıcım gıdıyor ınankı.kıyamam sıze.
Yahu 45 dk - 1 saatte bir uyandı bu sıpa gece boyu! Aç ! Bu nedenle uyanıyor ama, mememi de almıyor, daha doğrusu ben memeyi çıkarıp ağzına verene kadar gene dalıyor uykuya! Napayım, ağız hizasında açık mı bırakayım memeyi? CADIARZU Sonra yatıyoruz, 45 dk sonra bir yaygara daha ! Hemen çıkarıyorum memyi, dayıyorum, 3 fırt çekip gene uykuya dalıyor! Neler yapıyorum uyansın da alsın diye, nafile! Hatta bir sefer belinden aşağısını yıkadım muslukta (ılık suyla tabii) neyse uyandı, 10dk emdi, gene daldı sonra. E ama böyle mi olacak? Çünkü saat 8.30 civarı gene uyandı, gene aynı şeyler, gene mi duş aldırıcaktım? Anlamadım, nasıl olacak? Onur'a dedim, al Doruk'u uyandır da getir! Uyandırıyor da, tek memeden 5 dk emdi mi, gene dalıyor, sonra 45 dk sonra tekrar uyanıyor. Allam sabır, diye diye sabahı ettim.

Aynı yaaa, bu kadar mı olur ? İki dizimin üstünde eciş bücüş nasıl uyuyor !! Düz bir zemine yatırıyorum enn fazla 5 dk, o kadar bile durmuyor. Annem ve eşim yanımda olduğundan bana çok yansımıyor ama, gene de geceleri bile yetiyor. Bİrlikte yatıyoruz mecburen. Kendi yatağında 2 ya da 3 defa ancak uyumuştur. "40'ı çıkınca rahatlarım" diye avutuyorum kendimi. İnşallah öyle de olur, çünkü Onur'un okulu başlayacak artık o zaman
Ay burcucum isin baya zor,benım kızımda 11 veya 12de gece uykusuna daliyor 3saat uyuyor,fix 2.5 yada 3saat uyanik kaliyor.tam daliyor yatiriyorum hoppala tekrar vizirdaniyor.resmen 20günlük bebegi ayagimda salliyorum ya.sonra kurulu saat gibi 7.5da ikildanmaya basliyor.tam alip emzircem uyuyor,ben yatiyorum 10dakka gecmıyor tekrar uyaniyo.aslinda uyanmiyo sadece ikıldıyo geriniyo tuhaf sesler cıkarıyo.ınsallah 40ından sonra düzene girerler.ama sen yaninda yatirmaya nie alistirdin kuzu beaah ya yataginda yatmak istemezse ne yapcan?
Faydasından dolayi degıl benım emzıge alistırmam.sadece doydugunu anlamıyo bebegım oyüzden.mememde kalmak istiyo uxurken bıle.ben zaten sadece derin uykuya dalsın dıe verıyorum.uyanıkken vermıyom genelde.uykuya dalıncada cıkarıyom agzından.bende sevmıyom cünkü yavrumun bos bos meme cekmesinı.üzülüyorum

saol canımda komsularımda evde yok aksilik olcak ya geldimi üstüste gelir zaten annemler 2 hafta önce gitmişlerdi bugün bikaç günlüğüne geliekler çok mutluyum çocuğa bakarda ben dinlenirim yaaa gurbette olmak ne zormuşş uzaktan davulun sesi hoş gelmişti ama öyle değilmiş malesefff keşke aynı şehirde olsaymışız kaynananın bilmemnenin hiç faydası olmuyo ne varsa kendi ailenden akrabalarından var..ne kadar cana yakında davransam el gb tutuyolar el kızıyız yaa benden gördüklerini kedi kızlarından görmezler oysaki..aayyy dolmuşummu ne

canım yenidoğnlarda cok fazla emme içgüdüsü olduğundan sürekli emmek istermiş ki hakikaten öyle benim doktorum hastaneden cıkmadan söyledi o doyduğunu bilmez sürekli emmek ister emme içgüdüsü vardır onun için 20 dk. fazla verme bi memeni dedi yalancı emziğide o önerdi....

ne zor ya insanın birinden destek görememesi allah kolaylık versin keşke annen biraz kalabilseydi yanında.... benimde tam tersi allah razı olsun kayınvalidem bakıyor geceli gündüzlü hiç gözüm arkada değil benden bile daha iyi bakıyor bizdede benim taraftan kimse yok yardımcı olacak birtek kayınvalidem var bakmasa oda bakmayabilir ama bizimki seve seve bakıyor kızımda bunun farkında bende ağlıyor onda susuyor biraz kıskanıyorum ama işe başladıktan sonrada mennun olmaya başladım bu durumdan diyorum en azından duruyor kayınvalidemde biliyorum ya içim rahatzemuszemus

hapşırıkla ilgilide bana doktorum üşüdüğü için deil hapşırması demişti burnundaki ufak tozları falan temizlemek için gerekliymiş hapşırması bide soğuktan deil mikroptan hasta olur bebekler dedi.. benimkide hapşırıyo normalmiş meraklanmayınn...

petrikcim demir hapinin yaptıgını sanmam.doktorda üsüttügü zaman yesile döner dedi.bize nekadar sicak gelsede bebisler üsüyor maalesef.doktora nedenini sordum.bebeklerde biz gibi yag ve kas dokusu olmadıgı ıcin bırde biz gıbı hareket etmedıklerı üsürlermis.malum 2 ayına kadar bebekler hareketsızler

dün hastanenin bebek hemşiresini aradım, kakası fıstık yeşili oldu dedim, normal korkma sütün olgunlaştıgını gösterir dedi.. yüzündeki kızarıklıklarda normalmiş kendiliğinden geçer doktor gitmene grek yok dedi

hemen söyleyim canım
Özel Ataköy Hastanesi Leyla Yolar bize de eşimin halası tavsiye etti o da torununu bu doktora götürüyor biz de 1 defa gittik çok beğendim yarın 1 ay kontrolü var yarın yine gidiyoruz:

çok sağol Meltem hastanede bana çok yakın bizde ona gideriz öperim senide Ece'yide : ))

aynıları bizdede oldu nesrin iki gun evel aynen kendi geçiyor dr kadınlık hormonu aldıgın soyledi benden anne sutu ileendise etmeye gerek yok insanın içiacıyor oyle yaralı bereli gibi ama geçiyor korkma bizim bugunyok oldu gibi yani hersey kendi olup kendi geçiyor zaten ne entüeresan::KK66:)

kakanın hardal olmasıgerek aslında yeni doganlarda
anne sutu alanlarda bizimde yesil ve sumuklu diye tahlil yaptındık mikrop vs çıktı ma tek yesil olmasıkıstas degilsumukluluk varsa falan dikkat et sayet olursa tahlile goturun kakayı
bizde amip çikti ilac kulanıyorkuz mikrop kapmıs
geçmiş olsun Ece'mize neyden mikrop kapmışki ?

umarım biran önce geçer yününe baktıkça ağlamak istiyorum tutamıyorum kendimi, doktora götürcem eşim annem izin vermiyor : ) neyse no panik geçecek inşallah

kakamızda fıstık yeşili oldu bebek hemşiresine sordum normal dedi
sümük gibi değilde sulu yeşil kaka beyaz noktalar var

bende ilk 1 hafta depresyondaydım herşeye ağlıyordum dökülüyordum resmen evdeki herkese bağırıyormuşum geçti şimdi çok şükür

kizlar sizin bebeklerde meme delisimi? Gögsüme yapistırsam yerı yanı.gecengün zorla emzige alistırdım.ama bazen yınede süt gelmedıgını anlayınca aglamaya baslıyo ve mememı ıstıyo.

evet meme delisi, özellikle akşamları deli gibi emmek istiyor
süt gelmese çekiştiriyor memebaşını sağa sola geriye çok canımı yakıyor dişi çıkınca yandım

Allaaam, Doruk'a 2-3 yudum rezene içirdik, gülmekten ölecektim :) Çok komik bu çocuk yauuvvv :))) Değişik ve nahoş bir tatla karşılaşan oğlumun çeşitli yüz ifadelerini görecektiniz :)

Doruk'un göğsünden sıvı geldiğini sanıyorum. Hep göğüs ucu hizasında 1 damla ıslaklık görüyorum. Başta benden süt damlıyor sanıyordum ama, hep aynı yerde...

Taze annem söylüyordu bana bebeklerin memesi süt yapar dikkat et yıkarken inanmıyordum demek gerçekmiş bizimkininde memesi hafif şişti süt toplamış geçermiş sonra

günde 8-10 kez hapşuruyor Rüzgar... hasta olacak diye korkuyorum..ne giydirsem bilemiyorum...sizinkiler hapşuruyor mu?*
Çağan sadece burun damlasını damlattıgımda hapşuruyor ard arda 2-3 kez
günde 3 kez damlayı kullanıyoruz bizimde 9-10 kez oluyor korkma normalmiş

Merhaba Petrik, aynı gün doğum yapmıştık seninle, bebeğini sağlıkla büyüt inşallah. Aşırı emme isteği beni de perişan etmiş durumda,saat başı uyanıyor ve emmek istiyor. Acaba süt mü yetmiyor, doymuyor mu anlayamadım, bugün doktora götüreceğim, düşündüğüm gibiyse mama takviyesi verirler sanırım, hatta ben isteyeceğim hiç değilse geceleri bir defa vereyim, şöyle bir üç saat falan uyusun, yoksa uykusuzluktan o da perişan bende :sinifsinif: Ben yalancı emzik denedim, malesef midesi bulandı öğürerek attı ağzından kuzum

Sivilce gibi ortası minik beyaz, etrafı kızarık lekelerse şayet, kendileri yapıyorlar sıpalar. Tırnak izi yani onlar, bazen hırslanınca Deva, elleriyle yüzünü yoluyor, hemen bu şekilde lekeler oluşuyor yüzünde. Ama bir kaç günde kendiliğinden geçiyor. *
Sağol Kedici seninde kuzun sağlıkla büyüsün inşallah
ben gögsümü sağdım daha çok gelmeye başladı sütüm ilk haftaya göre daha iyi durumdayız
uzun uyuması için hafif sıkmadan kundak gibi sar gör bak uzun uyudugunu göreceksin çünkü kendi elinden kolundan korkup uyanıyorlar birde tok karnına yıka mışıl mışıl 3 saat uyuyor
sütünün yarayıp yaramadıgı aldıgı kilodan belli olur

Devaya eldiven takmıyormuusn annesi tırnakları çok çabuk uzuyor ince oldugu için çok keskin bizde tırnak izi yok şimdilk sadece isilige benzer sivilcelar var, baktıkça ağlıyorum : (

bizim banyo maceramızda komedi.basıyo yaygarayı bizde kocişle korkak tipler. benim meme oğlanın ağzında baba yıkıyo. nasıl ama?

bize kalça usg 2. ay demişler?
çok şirinsiniz : )
yıkarken sırt üstü fileye uzatınca feci şekilde ağlıyor çok yaygaracı kolumun üstüne yüz üstü uzatıyorum anında susuyor üstüm başım sırılsıklam birlikte yıkanıyoruz resmen :)

kizlar sizin bebeklerinde göbegi akittimi düstükten sonra.hala ara ara sivi gelip kurumus oluyo.ic badisine bulasiyo genelde.bugün bi doktoru ariycam.mikrof falan kapmamistir insallah ya

serapcım doğru yalnızlık çok zor ama kendi ailen yanında olamıyacaksa başka kimse olmasın daha iyi bunu çok ii anladım bu dönemde.benim kaynanam yanımdaydı güya bana yardımcı olacak bi faydasını görmedim bebek bakımına dair sinirlerimi bozmasıda yanıma kar kaldı

şimdi yalnızım ama mutluyum

kizlar sizin bebeklerinde göbegi akittimi düstükten sonra.hala ara ara sivi gelip kurumus oluyo.ic badisine bulasiyo genelde.bugün bi doktoru ariycam.mikrof falan kapmamistir insallah ya

benim başıma öyle bişey gelmedi canım inş önemli bişey değildir

aynen evroş katılıyorum sana..bizimkide kaldı ilk hafta üstelik annemler varken sırf fesatlığına bence hiçbişeye el sürmedi sanki o doğurdu anemle hanfendiye hizmet ettik bide utanmadan hep eşime şikayet etmiş bunlar bana bişey yaptırmıyo die sütüm kaçtı onun çıkardığı huzursuzlukla yüzünden...
bide benim kıza yok bu erkek simalı kart sesli sevilmezmiş sevimsizmiş şimdi kucağına alıp sevmedi bile

offf koştur koştur eve gittim geldim yeniden işteyim:KK43:((( kızımı bırakmak çok zor geldi kuzum gittiğimde uyuyormuştu sonra hemen uyandı kokumu aldı sanırım neyse mamasını falan verdik kucağıma aldım dik pozisyonda boynumda uyuya kaldı allahım çok zor geldi bırakıp gelmek işe babaannesi banyoda yaptırmış kızıma sabah mis gibi kokuyordu......offff kızlar çok zor işe başlamak gün geçtikçe daha zor oluyor onu bırakıp işe gelmek bir görseniz içim eridi sokuldu boynuma tosur tosur uyumaya başladı kıyamam ya özlüyor demekki beni:KK43:((((

Bende bayramdan sonra başlıycam işe düşündükçe kötü oluyorum nasıl ayrılıcaz Kemal Çağanla bilemiyorum:KK43: Azcık daha büyüseler daha kolay olucak sanki. Benimde kayınvalidem bakıcak gözüm tabiki arkada değil ama keşke biraz daha zaman olsaydıda ben ilgilenseydim çocuğumla. Allah seninde yardımcın olsun.

İşe başlayacağım için istemesemde alıştırmak zorunda kaldım , sen çalışmıyosun galiba. Bide hakkaten meme ağızlarından çıksın istemiyolar e elinsaf insan 2-3 saat memesi çocuğunun ağzında iki büklüm duramaz bu nedenle çalışmasamda belki alıştırmak zorunda kalabilirdim.

Ah canım Kemal Çağan 45 günlük oldu ama maalesef bi şey değişmedi.Ynayana yatıyoruz bıcırıkla beşiği boşyere aldık gibime geliyor:)

Bizim bıcırıkta böyle bi şey olmamıştı. Sordun mu dra?

Tuğba yanımda yatırmak konusunda haklısın ama, her gece başka bir yöntem deniyorum. Bazen yanımda da uyumuyor, dandik bir ana kucağı var onda uyuyor. Bazen yatağında da uyuyor, du bakalım, daha bi yöntem oturtamadık. Ama en rahat yanımda uyuyor.

SERAP ne demekmiş o "erkek simalı" falan! Ne terbiyesizmiş senin kayınvalide! Tam sopalık !!! :eek:klava:

X