2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

GYPSY geçmiş olsun canım. seni aradım bugün hal hatır sorayım diye ama açmadım. meğer sen de can çekişiyormuşun be kuzum. neyse ki hafifletmişsin biraz. , ne zamandır istiyordum ama hiç elim telefona filan gitmiyor. duş alacak fırsatı ancak bulıuyorum. benim de kimse yok artık yanımda. 5 gündür yalnızız. ne zormuş allahım. ama senin kadar zor değil tabi durumum. çok çok geçmiş olsun.
bak benimki yine vıyak vıyak bağırıyor. her akşam bu saatlerde böyle.

spinal sezeryan olan arkadaşlar sorum sizlere yada bilenlerde varsa bana bir cevap verin ben doğumdan beri kendimi toparlıyamdım sanırım şöle anlatıyım .... Mesela....
annemle oturuyoruz sohbet edioz yaa annemi anlıyorum ama böle toparlayıpta cevap veremiyorum hatta annem nie öle bakıosun dio boş boş baktığımı sölüo etraftakiler bazen öle oluyorki hafızam silinmiş gibi gelio bebeğimin gökhanın adını hatırlıyamıyorum gökhanı çağramıyorum adını hatırlamadığım için ve aşırı derecede baş dönmem var bunlar normalmi sizde de varmı yoksa bir norolojiye gitsem mi yoksa şuan gökhanla ikimiz baya zor zamanlar geçirioz iki tafalada birbirimize girdik onların etkisinden mi acaba!! NE YAPMALIYIM!! DOKTORA GİTSEM Mİ?

bana olmadı ben hem spinal hem narkoz aldım ama hiç şikayetim olmadı tek derdim agrıyan iç dikislerimdi

nazan o dediğin beyaz şeyden benim göğsümde de oluştu..çok canım yanıyor emzirirken delirecek gibi oluyorum.demin o göğsümden sütü sağıp verdik neva'ya.hiç bir krem işe yaramıyor aksi gibi diğer göğüsten daha fazla süt oluyor ..sen ne yaptn? geçti mi?

bir sitede gogus pedine bebeyagı damlatırsanız gogus iltihaı gecer die okumustum

kabus gibi 3 gün 3 geceden sonra herkese slm :KK43:(((
3 gece önce şiddetli göğüs ağrım başladı ama nasıl bir ağrı tek istedğim göğüsümü kesip alsınlar diye feryat ediyorum mami ne yapıcanı şaşırdı elimiz ayağımıza dolaşmış bi halde acile gittik ağrı kesici iğne vuruldum bununla birlikte şiddetli üşüme ve yüksek ateş başladı sabahı sabah ettik şükürler olsunki oğlum hep uyudu 4 saat boyunca kalkmadı ve emzirmek zorunda kalmadım ama öyle acı yaşadımki onu düşünücek halde bile değildim öyle bir sancı ve acı yani...
sabah oldu hemen doktorumuza gittik kadın doğumcuma beni hemen genel cerraha yönlendirdi muayne oldum uzun uzun ve koltuk altlarıma kadar iltihap olmuşum göğüs yaralarım iltihap yapmş kızlar off offf doktor dediki iyiki zamanında geldin cerrahi müdahaleye gerek kalmadı ateşim 39 derece bu arada ben berbat haldeyim ayakta bile duramıyorum btün vücudum kırılıyor
aksiliğim bununla kalmadı..
mami akşamında gitti annemi almaya annem hazırlandı kadıncağız tam gelicekler antepten telefon geldi ve halam vefat etmiş ben bunu duydum halama üzülüyorum ağlıyorum kendime ağlıyorum babamla annem apartopar uçağa atlayıp gittilermi antepe yine kaldım bi başıma o gecede ateşim 38.5 derecelerde mami paso sirkeli suyya bez batırıp dürşürmeye çalışıyor derken artık iyiyim şükürler olsun yine yalnızdım bu günleride atlattım bi başıma
gelelim doktorun dediklerineee
antibiyotik ve ağrı kesici verdi o beni rahatlattı biraz
göğüslerinide sadece bepanten sür ve karbonaltı su ile temizle dedi
artık yara olduğu için diğer kremler pek verim göstermez dedi
bol su ve süt iç dedi sütün artacağı gibi göğüs yaralarınıda en aza indirgermiş sıvı alımı..
cumartesi gününe kadar geçmezse ağrılarım tekrar gidicem kaldıki geçmedi hala emzirirken sıkıntı yaşıyorum maalesef..

KIZLARRRRRRRRRRR
GÖĞÜSÜNÜZDE YARA ACI VS HİSSEDENLER
MUTLAKA DOKTORA GÖZÜKÜN SAKIN İHMAL ETMEYİN KONTROL ETSİN VE MUTLAKA GENEL CERRAHA GİDİN KADIN DOĞUMCU YADA ÇOCUK DOKTORUDA BAKARMIŞ AMA ANLAMAZMIŞ
EĞER İLTİHAPA ZAMANINDA MÜDAHALE EDİLMEZSE ÇOK TEHLİKELİ BOYUTLARA GELİNİRMİŞ HABERİNİZ OLA

RABBİM HİÇBİRİNİZE BÖYLE ACI YAŞATMASIN
DOĞUMMUŞ DİKİŞ ACISI VS HİKAYEYMİŞ BEN BUNU ANLADIM BENİMDE İMTİHANIM BUYMUŞ DEMEKKİ...YİNEDE ŞÜKÜRLER OLSUN DİYORUM..BEBEĞİM SAĞLIKLI OLSUNDA GERİSİ BOŞ..

canım oncelikle basın sagolsun halana Allahtan rahmet ailene sabır dilerim ..
sonrasındada sana cok ama cok gecmis olsun gercekten kolay deil yasadıkların ins tez zamanda iilesirsin yurekten diliorum .Allahım yahyanın yuzune baksında seni tez zamanda iilestirsin

bugun eve yardımcı geldi haftada iki filan gelcek muhtemelen tanıdık azeri bi abla. neyse eceyi yıkadık beraber sonra yagladı bebeyagı ile bi baktım kafasınıda yagladı ses etmedim masaj gibi yaptı sapka taktık uyudu sonra. neyse uyanınca sapkayı cıkardımki kızın kafası sıcan gibi yapısmıs sacları kafa derisi gorunuyo hemen saclarını yıkadım kızımın ipek saclı oldu :)))

yarın hepatit asımızı olmaya gdicez bi yan etkisi filan varmı acaba ins kolay atlatırız

esracim cok gecmis olsun canim.baya büyük bise atlatmissin.neyseki zamaninda müdahale ile iyilesmissin.ya su emzik konusunda yazdigin sey kafami kurcaladi.2gündür kizim bi tuhaf emiyo ve canimi yakiyo zaman zaman.gercekten emzikle alakali olabilirmi acaba?aslinda sürekli vermiyorum emzigi cok gerek gördügümde veriyorum tirstim ama simdi yaav

minişim nasılsın canım özledim seni ne güzel şeker muhabbeti yapardık nerelere geldik :))
şevvalimize kocaman maşallah
Iyıyım canım valla sizı nasi özledım anlatamam.he he benım sekerler bıttı ama sepet süslencek :) tembellık dızboyu.sorma kizim büyüdü teyzesı 10gün önce 4200gr 54cmdı
minişşş napıosun gorusemedik kızın nasıl hersey yolundamı
Yolunda canım Allah a sükür.yoktumkı cok özledım sizi.neyse buralardayım yıne ara ara.pc ısyerine gıdıyoda bazen.sız nasılsınız ece
Y
yarın hepatit asımızı olmaya gdicez bi yan etkisi filan varmı acaba ins kolay atlatırız
Canim zaten bu 2.doz ilk dozu dogunca vuruyolar.yan etkısınden cok yararı var

ay bilmiyorum kuzum artık bende mantık denen birşey kalmadı sorunlarla uğraşmaktan bıktım..... doğru dürüst ne hamileliğimi yaşayabildim ne logusalığımı şimdide nede anneliğimisenağlamasenağlamasenağlama.....güzel günler zor duraklardan geçermiş ne yapalım elbet zamanla herşey düzelecek inşallah....herşey kızımın geleceği için onun için çalışıyoruz onun için çabalayıp sabrediyoruz.......

tüm güzel şeyler zor elde edilirmiş canım biz de bunları yaşıyoruz sanırım allah kolaylıklar versin
Bebeğini de seni de opuyorum

canım ilk pompaladığım gün 2 göğsümdende 25 ml altındaydı nerdeyse sonra bu çayı içtim hastaneden çıkmadan önce 1 göğüsüm 35 ml olmuştu şimdide elimle sıkınca süt varmı die fışkırıo....
çaya gelince üstünde yazıo günde 3 4 defa die bana doktorum günde 3 defa iç göğülerin ağırırsa 2 yada bir bardak iç dedi çünkü süt olduğundan göğüsünde baskı hissedersin dedi çay 24 yada 72 saat içinde etkisii gösterio bi dene bence ben şuan bile içiorum

Canım çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. en kısa zamanda deneyeceğim. Tüm süt vermek isteyenlere bol sütler diliyorum

ben de bugünden itibaren su still tea ye başlamayı düşünüyorum günde 1- 2 defa ile başlarım

Ben de yarın alacağım artık. Ben de senin gibi yeni başlayacağım. Sonuçtan haberdar edersen bizi sevinirim. Allah rast getirsin inşallah...

conturatubex jel ne ise yarıo bilen varmı

Bana doktorum dikiş yerlerinin üzeri düzgün görünsün diye vermişti canım.

slm
şükürlerolsun artık bizde artık bu topiğe ait olduk.
bugun evimize geldik bende oglumda iyiyiz elhamdülillah...

bambaşka duyguymuş annelik. gerçekden yaşamk lazım anlatılmıyor. bakmaya koklamaya doyamıyorum..:)

biraz sarılık başlangıcımız var çok sık emzirmek için sürekli Mehmet Akif leyim o yuzden uzun yazamıycam. bugun reim ekliyemicem sanırım.

arayan mj gönderen iyi dileklerini eksik etmeyen bütün can dostalrıma teşekkür ederim. gerçekden KK dostuyuz. hepinizi çok seviyorum iyiki varsınız...

Canım tebrik ederim. Ben topikte baştan ikincidim sen de galima burko dan önce ikincisin.
Şükürler olsun topikte herkes bebeğine ulaştı Allah hepsine anneli babalı sağlıklı mutlu bi ömür nasip etsin inşallah...

kedici bence almaz artık emziği bizim cadı almadı hiç birini.neyse iyi ki almadı.hiç istemiyorum vermeyi zaten çaresizlik ve tecrübesizlik işte.

deva çok büyümüş maşallah..çok da değişmiş.saçlar da dik dik gerçekten çok güzel bir bebiş.Allah bağışlasın.

Sağol teyzesi. Saçlar dik, kendi de dik kafalı, hepimizi sıraya diziyor valla,annem babam eşim ben, hepimizi bir Deva ile baş edemiyoruz kaydirigubbakcemile3

nazan o dediğin beyaz şeyden benim göğsümde de oluştu..çok canım yanıyor emzirirken delirecek gibi oluyorum.demin o göğsümden sütü sağıp verdik neva'ya.hiç bir krem işe yaramıyor aksi gibi diğer göğüsten daha fazla süt oluyor ..sen ne yaptn? geçti mi?

Ya benimde bir göğsümün ucunda beyazlık var, bir kaç gün önce sadece emzirirken acıyordu, ama şimdi hiç bişey yapmazken de çok acıyor. Ne doktoruna sormamız lazım acaba bunu? Kadın doğumcular mı bilir ki?

masalah kedici, ay bu cok tatli yaaa..:nazar:

Maşallah Deva'ya çok tatlı

ayşin deva çok ama çok tatlı maşallah subhanallah
doruğun saçlara benziyo sanki :))

kedici canim massallah bebisın cok tatli.hele o saclar negüzel öle dik dik yerim ben onu

kedicii bu deva dorugun kız versiyonu resmen.. cok ama cok tatlı masallah

Çook teşekkür ederiz herkese kaydirigubbakcemile2
Evet Doruk Deva' dan önce doğmuştu, biz resimlerine bakıp bakıp gülmüştük, çok hoşumuza gitmişti, bizim kızda saçlı çıktı.

kabus gibi 3 gün 3 geceden sonra herkese slm :KK43:(((
3 gece önce şiddetli göğüs ağrım başladı ama nasıl bir ağrı tek istedğim göğüsümü kesip alsınlar diye feryat ediyorum mami ne yapıcanı şaşırdı elimiz ayağımıza dolaşmış bi halde acile gittik ağrı kesici iğne vuruldum bununla birlikte şiddetli üşüme ve yüksek ateş başladı sabahı sabah ettik şükürler olsunki oğlum hep uyudu 4 saat boyunca kalkmadı ve emzirmek zorunda kalmadım ama öyle acı yaşadımki onu düşünücek halde bile değildim öyle bir sancı ve acı yani...
sabah oldu hemen doktorumuza gittik kadın doğumcuma beni hemen genel cerraha yönlendirdi muayne oldum uzun uzun ve koltuk altlarıma kadar iltihap olmuşum göğüs yaralarım iltihap yapmş kızlar off offf doktor dediki iyiki zamanında geldin cerrahi müdahaleye gerek kalmadı ateşim 39 derece bu arada ben berbat haldeyim ayakta bile duramıyorum btün vücudum kırılıyor
aksiliğim bununla kalmadı..
mami akşamında gitti annemi almaya annem hazırlandı kadıncağız tam gelicekler antepten telefon geldi ve halam vefat etmiş ben bunu duydum halama üzülüyorum ağlıyorum kendime ağlıyorum babamla annem apartopar uçağa atlayıp gittilermi antepe yine kaldım bi başıma o gecede ateşim 38.5 derecelerde mami paso sirkeli suyya bez batırıp dürşürmeye çalışıyor derken artık iyiyim şükürler olsun yine yalnızdım bu günleride atlattım bi başıma
gelelim doktorun dediklerineee
antibiyotik ve ağrı kesici verdi o beni rahatlattı biraz
göğüslerinide sadece bepanten sür ve karbonaltı su ile temizle dedi
artık yara olduğu için diğer kremler pek verim göstermez dedi
bol su ve süt iç dedi sütün artacağı gibi göğüs yaralarınıda en aza indirgermiş sıvı alımı..
cumartesi gününe kadar geçmezse ağrılarım tekrar gidicem kaldıki geçmedi hala emzirirken sıkıntı yaşıyorum maalesef..

KIZLARRRRRRRRRRR
GÖĞÜSÜNÜZDE YARA ACI VS HİSSEDENLER
MUTLAKA DOKTORA GÖZÜKÜN SAKIN İHMAL ETMEYİN KONTROL ETSİN VE MUTLAKA GENEL CERRAHA GİDİN KADIN DOĞUMCU YADA ÇOCUK DOKTORUDA BAKARMIŞ AMA ANLAMAZMIŞ
EĞER İLTİHAPA ZAMANINDA MÜDAHALE EDİLMEZSE ÇOK TEHLİKELİ BOYUTLARA GELİNİRMİŞ HABERİNİZ OLA

RABBİM HİÇBİRİNİZE BÖYLE ACI YAŞATMASIN
DOĞUMMUŞ DİKİŞ ACISI VS HİKAYEYMİŞ BEN BUNU ANLADIM BENİMDE İMTİHANIM BUYMUŞ DEMEKKİ...YİNEDE ŞÜKÜRLER OLSUN DİYORUM..BEBEĞİM SAĞLIKLI OLSUNDA GERİSİ BOŞ..

dudağımda uçuk çıktı bebişmi koklayamıyorum bile :KK43:(
yüksek ateşten kaynaklı mami uçuk kremi alıcaktı gelirken umarım geçer hemen

Başın sağolsun Esra, Allah rahmet eylesin..

Ne aksilikler yaşadın sende doğumda yahu, nazar mı değdi nedir? Pişikler vardı bir ara, meme iltihabı, uçuk.. İnşallah herşey yoluna girer bir an önce..

Sen bunları anlatınca korktum, benim bir göğsümde feci durumda, sabah doktorumu arayım bende..

bu da benim çirkin kızım ceren

esnerken.jpg

hala okuyamadım sizleri. akşam yemeğimizi daha yeni yiyeceğiz. bu akşam burnumuzdan getirdi. sadece foto eklemek için girdim. şimdi çıkıyuorum.

Çingenem, başın saolsun ve büyüüüüük geçmiş olsun. Allahtan iltihap ilerlemeden çözmüşsünüz olayı...Kolay gelsin sana..Bizi de uyardığın için teşkürler canım...

Finki finki ayol ne çabuk girebildin nete, yahu bi ben mi çok zorlandım bu sezeryanda... Allahım ameliyat öncesi ve sonrasını düşündükçe irkiliyorum.. Bebeğin analı babalı büyüsün..Resim istiyoruz hemencecik..

Nazan cerencik kol kaslarını mı göstermiş bize..maşallah annesi..O yanacıklarındaki beyaz beyaz sivilcelerden bizim de burnumuzda var hehe geçecek herhalde bekliyoruz..

Burkomuzdan haber var mı Taze??

ayyy Deva da çok tatlı bi bebek. ona da maşallah

Göğüs yaralarıyla ilgili olarak..

Eğer bebek sadece ucunu emiyorsa -ki zaten hissedeceksinizdir- acaip acıyo ve yara oluyor. Koyu renkli kısmı da mümkün olduğunca ağzına alacak şekilde emmelilermiş.. Ben meme ucunu koyu yeriyle ağzına iyice alsın diye çocuğun suratına yapıştırıyorum mememi..Nefes alamıyo yavrucak:KK43:(( Bi taraftan da burun delikleri açıkta kalsın diye uğraşıyorum...

Yarın annem babam ve erkek kardeşim geliyor..Ev yine kalabalıklaşıyor..Yemek yapma derdinden kurtuluyorum ya en çok ona seviniyorum...

Allah im yok böle bise.şevval hanim bir kaka yaptiki abartmiyorum tam enseye kadar bok ıcinde kaldi.gülsemmi aglasammi bilemedim.zor degistirdim zor temizledım sabaha banyo yapıncak zaten.ama yok bôle bise ya :))

X