2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Badibade.. banyo maceranıza cok güldüm :))

Bugun doktorda ıdık; izlenimlerimi aktarayım, belki işine yarayan cıkar; belkı de kafalar benım gıbı corba da olabılır :)) ayıklayıp kafamıza yatanı alacagız sanırım..

3 saatte bır muhakkak emzır dedı, dedım cocuk uyuyorsa, dedı uyandır, hastaneden cıkarken de bebek doktoru; cocugun duzenını bozma, ne zaman uyanırsa, ısterse o zaman emzır demıstı :bbo:

Her emzırme arası 1.5 saat olsun en az dedı, hastaneden cıkarken bebek doktoru ne zaman ısterse bebek emzır demıstı :bbo:

Emme işini bebek uyanıkken yapın ve emme sonunda bebek uyanık kalmalı imiş, gazı cıkarmak ıcın de en az yarım saat ugrasın dedı, ama Kuzey sadece gogsumde emerken uyuyor, bunu kesınlıkle basaramam, orası kesın.. bu yastakı bı bebek nası kendı kendıne uyur bılemıyorum su an.

Herkes ayrı bı kafadan bısıler söyluyor.. Tazeburcumla ortak kararımız bebeklerın 40 ı cıkana kadar onların ıstegıne gore hareket etmek.. daha gunluk olan mınnacık seylere 1.5 saat emmek ıcın bekleyeceksın demek enteresan bır sacmalık bence de.

Erkek bebeklerın pipisinin derisi yapısmaması ıcın gerıye dogru sık sık ıtmemız gerektıgını soledı.

Sütümün artması ıcın en az 4 lıtre su tuketmemı de soledı. Çilek,süt,marul gibi yıyecekler yeme gaz yapar dedı, eve gelen uzman hemsıre de annenın yedıgı seylerın bebekte gaz yapma olasılıgın cok zayıf oldugunu solemıstı, bebekte gaz olmasının nedenı bagırsakların yenı yenı calısmaya baslamasından dolayı olmasından kaynaklanıyormus :bbo: Tazeburcum da bu konuda aynı goruste.

Gözdekı ıltıhabın gıtmesı ıcın göz masajının en az 6 ay yapılması gerektıgını soledı, temızlemek ıcın de sulandırılmıs cay demi kullan dedı.

aklıma gelenler bunlar.. goruslerınızı beklıyorum.

Son düzenleme:
Allaaam, Doruk'a 2-3 yudum rezene içirdik, gülmekten ölecektim :) Çok komik bu çocuk yauuvvv :))) Değişik ve nahoş bir tatla karşılaşan oğlumun çeşitli yüz ifadelerini görecektiniz :)

Doruk'un göğsünden sıvı geldiğini sanıyorum. Hep göğüs ucu hizasında 1 damla ıslaklık görüyorum. Başta benden süt damlıyor sanıyordum ama, hep aynı yerde...

Kuzey ın de gelmıstı cıgerım.. hatta resmen goguslerı abse yapmıstı kuzumun, ellemedik, dokunmadık.. kendılıgınden zamanla gectı.. normalmış.. ondan süt damlıyor.. zamana bırakacaksınız, duzelecek canım benım.

Kuzey ın de gelmıstı cıgerım.. hatta resmen goguslerı abse yapmıstı kuzumun, ellemedik, dokunmadık.. kendılıgınden zamanla gectı.. normalmış.. ondan süt damlıyor.. zamana bırakacaksınız, duzelecek canım benım.

sağol bebik =) yok dokunmuyoruz zaten, şişlik olduğunu biliyordum ama, süt geldiğini bilmiyordum.

Anlaşılan benim hormonlar aynen Doruk'ta! sivilceler de aldı başını gitti. 24 günlük bir ergen oldu benim sıpa !

evrimim benim doktorda ne zaman emmek isterse emzir dediydi uyandırma düzenini bozma dedi kilo alımı gayet iyi denizin fazla bile hatta banyoyu geç satte yaptırınca 5-6 saat uyuduğu oluyor uyandırmıyorum kilosuda iyi olunca bana bu mantıklı gibi geliyor

Evet Evriş aklımıza yatanı yapmalıyız haklısın. Ben ne zaman isterse emziriyorum.

Şu pipisini itme mevzuu ilginç..Yapışıyo gerçekten ama itmek aklıma gelmemişti..

Sütün artmasına gelince, itiraf ediyorum ki su içmek dışında hiçbişey yapmıyorum. Humana still tea alındığı gibi dolapta duruyo.. Bence annenin psikolojisiyle sütün gelmesi doğru orantılı. Hiç birşeye üzülmemeye çalışıyorum moralimi yüksek tutuyorum

aaa üstüme iyilik sağlık..bebeklerin göğsünden sıvı/süt geliyor demek..bunu öğrendiğim çok iyi oldu..başıma gelseydi panikten ölürdüm herhalde.. nedeni neymiş acaba

günde 8-10 kez hapşuruyor Rüzgar... hasta olacak diye korkuyorum..ne giydirsem bilemiyorum...sizinkiler hapşuruyor mu?*

hapşırıyor Ayça, Evrim nefes yolarını açtıklarını, bu nedenle hapşırdıklarını söylemişti. Ama ben gene de tırsıyorum, bir kat daha giydiriyorum üstünü. Böylece hapşırığı kesiliyor bazen. Demek ki üşümüş, onu anlıyorum.

marulun gaz yaptıgını ogrendiim ii oldu 2 gecedir kız durmuo bende habire salata yiyodum ondanmıs meger

günaydın..... babycim sadece sen varsın sanırım sabah sabah en erkenci bizleriz artık ben işte olduğum için koca gün sayfadayım ev sahibi gibi hissediyorum kendimi:)))) ece nasıl bakalım......

bu sabah lavaboya gittim bir baktım adet olmuşum çok mutlu oldum olduğum için:))) 1 sene kadar adet olmayanlar varmış öylede çok zor olur ya allah korusun kazayla hamile kaldığını düşünsen insan anlamaz herhalde.....aksi gibide dün randevu almıştım dr. a bu cumartesi günü için ben ihmal edip 6 haftalıkken gidilmesi gereken kontrole gidememiştim tam randevu aldım hasta oldum artık ne yapalım haftaya giderim.....bakalım nasıl olacak doğum kontrol olayı hala kafamızda birşey netleştiremedik ne yapacam bilmiyorum isteyince olmaz istemeyince de hemen hamile kalır insan böylede birşey var:))))

hapşırıyor Ayça, Evrim nefes yolarını açtıklarını, bu nedenle hapşırdıklarını söylemişti. Ama ben gene de tırsıyorum, bir kat daha giydiriyorum üstünü. Böylece hapşırığı kesiliyor bazen. Demek ki üşümüş, onu anlıyorum.

Bencede her çocuğun tarzı farklı.Biri diyor kusmaması için 30 derece açıda tutun öbürü dik tut gazı çıksın.Benimki dik tutunca kusuyor tutmayınca gazı çıkmıyor.Emme süresini ayarlamaya çalışıyorum çünkü gazı olduğu için emmek istiyor bende1 saati geçmeden emzirmiyorum ama bazen kıyamıyorum.Benim bebek 3 saatten fazla aç kalamıyor açlığa tahammülü yok boğaz uykudan önce geliyor ben gaz olmasın diye çok ağlamadan uyku sersemiyken emziriyorum.Çocukların üşüdüklerini göğsünden anlarmışız benimkide hapşırıyor özellikle popoyu temizlerken.
Ayrıca annenin yedikleriyle pek ilgili değil sanki.Geçen incir,rezene,reyhan,patlıcan yedim ve de gazdan uyumadı.Hepsi de bağırsakları yumuşatmaz mı?:sm_confused:

canım benim kızımda şükürler olsun ateş olmadı daha doğar doğmaz yaptıkları hepatit aşısının aynısı 1 aylık olduğunda yapılan aşı ateş yapmaması lazım çünkü bizim dr. umuz söyledi artık aşıların hepsi ithalmiş ve ateş yapma olasılığı yok denecek kadar azmış ama yinede dr.una bir sor istersen yada bir dr. a götür ateş her bebekde önemli....geçmiş olsun....

Teşekkür ederim canım allahtan kısa sürede düştü herhalde fazla sıcaklamış üstünü falan açtık terledi normale döndü:)

Badibade.. banyo maceranıza cok güldüm :))

Bugun doktorda ıdık; izlenimlerimi aktarayım, belki işine yarayan cıkar; belkı de kafalar benım gıbı corba da olabılır :)) ayıklayıp kafamıza yatanı alacagız sanırım..

3 saatte bır muhakkak emzır dedı, dedım cocuk uyuyorsa, dedı uyandır, hastaneden cıkarken de bebek doktoru; cocugun duzenını bozma, ne zaman uyanırsa, ısterse o zaman emzır demıstı :bbo:

Her emzırme arası 1.5 saat olsun en az dedı, hastaneden cıkarken bebek doktoru ne zaman ısterse bebek emzır demıstı :bbo:

Emme işini bebek uyanıkken yapın ve emme sonunda bebek uyanık kalmalı imiş, gazı cıkarmak ıcın de en az yarım saat ugrasın dedı, ama Kuzey sadece gogsumde emerken uyuyor, bunu kesınlıkle basaramam, orası kesın.. bu yastakı bı bebek nası kendı kendıne uyur bılemıyorum su an.

Herkes ayrı bı kafadan bısıler söyluyor.. Tazeburcumla ortak kararımız bebeklerın 40 ı cıkana kadar onların ıstegıne gore hareket etmek.. daha gunluk olan mınnacık seylere 1.5 saat emmek ıcın bekleyeceksın demek enteresan bır sacmalık bence de.

Erkek bebeklerın pipisinin derisi yapısmaması ıcın gerıye dogru sık sık ıtmemız gerektıgını soledı.

Sütümün artması ıcın en az 4 lıtre su tuketmemı de soledı. Çilek,süt,marul gibi yıyecekler yeme gaz yapar dedı, eve gelen uzman hemsıre de annenın yedıgı seylerın bebekte gaz yapma olasılıgın cok zayıf oldugunu solemıstı, bebekte gaz olmasının nedenı bagırsakların yenı yenı calısmaya baslamasından dolayı olmasından kaynaklanıyormus :bbo: Tazeburcum da bu konuda aynı goruste.

Gözdekı ıltıhabın gıtmesı ıcın göz masajının en az 6 ay yapılması gerektıgını soledı, temızlemek ıcın de sulandırılmıs cay demi kullan dedı.

aklıma gelenler bunlar.. goruslerınızı beklıyorum.
Allah allah her kafadan ayri ses cikiyor, bu kadar gorus ayriligi olur mi yaw..bencede cocuk kendi karar versin eger kilo alimi normalse,..
benim emme suremiz maksimum15dk cunku sanki memeden uyku ilaci verilmis gibi derin uykuya daliyor, hatta mama versem bile once zaten emdiriyordum artik sonrasinda da meme veriyorum ki uyusun diye, direk gidiyor..yani bu cocugu nasil 1.5 saat emzireyim ben??
gaz konusundada hemsire gibi dusunenler cok fazla..
birde seninde mi sut sikintin var tatlim?,arttirmak falan demissin..

sağol bebik =) yok dokunmuyoruz zaten, şişlik olduğunu biliyordum ama, süt geldiğini bilmiyordum.

Anlaşılan benim hormonlar aynen Doruk'ta! sivilceler de aldı başını gitti. 24 günlük bir ergen oldu benim sıpa !
canim o hormonlardan dolyi sut geliyor ve kendiliginden geciyor..
demek sizde de siilce basladi:KK43:( ya bizim gittikce rtiyor, hele boynu berbat durumda..bi ara gecer gibi oldu, dun boynunda basladi...
napsam bilemiyorum, sebamedin pisik kremini suruyorum boynuna cunku pisik gibi duruyor, kipkirmizi+isilik gibi..
süt pompası almayı bende düşünüyorum ne marka aldınız bilgi verebilirmisiniz
avent isis manuel kullaniyorum, memnunum cok..

günde 8-10 kez hapşuruyor Rüzgar... hasta olacak diye korkuyorum..ne giydirsem bilemiyorum...sizinkiler hapşuruyor mu?*
canim genizlerini oyle temizliyorlarmis, normalmis hapsurma refleksi, usutme anlamina gelmiyormus...

patlıcan gaz yapıo sanırım dun yedim kız saabaha kadar dikti beni.sinirlerim cok bozuk hungur hungur agladım.hergun gozyası aska sebepten..sanırım ben bunalıma yeni giriorıum

Dun gece toplamda belki 1-1.5 sat ancak uyuduk:KK43:(
dun gece hirs yaptim mama vermemek icin ve saat basi aciktikca uyandikca emzirdim; mama almadigi icin cabuk acikti, uyandi, vikvikledi, gerindi, kaka yapti..sabaha karsi pes edip 60cc verdim, onuda yarisini kustu, tekrar meme verdim emdi..ama gelisme var gibi:))sadece 1 kere mama verdim, onceden 2-3 kere takviye yapiyorduk...sanki biraz artti gibi sutum, masallah diyeyim, ve insallah artmaya devam eder..saat basi kalkmaya raziyim ben:)))

bu arada kızım iki gündür günde bi,r defa kaka yapıyor kırkından sonra 6-8 defa yapma olayı kalkarmış günde bir iki defaya düşermiş bu düzene geçmeden önce son kakada sulu olurmuş 24 saat yapmayınca panik oldum da panik içinde 3. günün sabahını beklemek gerekiyormuş benim doktorumun verdiği bilgiler böyle..

nazanım göğüs ucun yara olmuş benimde çok fenaydı hatta birinde dediğin beyazlık aft gibi uzun süre kaldı aynımıdır bilemem tabi bepantene ısrarla devam ettim oda geçti umarım çabucak geçer

süt pompası almayı bende düşünüyorum ne marka aldınız bilgi verebilirmisiniz

canım benim manuel pompalar vardı ama onlar hem çok zorladı hemde gögüslerim yara oldu ben şuan amedanın elektrikli pompasını kullanıyorum memnunum gögüslerimde hiç yara olmadı ben sadece sağıyorum kızım hiç emmiyor belki onunda etkisi vardır ama genel olarak memnunum....

Merhabalar herkese,

nasılsınız bebişler nasıl ?, ben Çağan'la ilgilenmekten bilgisayarı açamıyorum, geçmişede bakamadım
emzirmekten yoruluyorum birlkte uyuyoruz
9 da uyandı 12 de uyudu yavrum bende çok yoruldum... ne zmaan geçicek bu aşırı emme isteği ? sizlerde aynı durumdamısınız ?

Dido bende aynen anlattıgın gibi yapıyorum penye battaniyesini kundak gibi sarıyorum öylr uzun uyuyor yoksa 1 saatte uyanıyor kendi elinden kolundan korkuyor, zaten hastanede de öyle kundak yapıyorlardı

gazınıda yan yatırıp sırtını sıvazlayarak çıkartıyorum omzuma alsam uyanıyor tekrar emmek istiyor Çağan beyin emmi isteği çok kuvvetli hep emmek istiyor karnı tok olsa bile 1 ayını doldursun da yalancı emzik vericem duruma göre çok sömürüyor beni

Merhaba Petrik, aynı gün doğum yapmıştık seninle, bebeğini sağlıkla büyüt inşallah. Aşırı emme isteği beni de perişan etmiş durumda,saat başı uyanıyor ve emmek istiyor. Acaba süt mü yetmiyor, doymuyor mu anlayamadım, bugün doktora götüreceğim, düşündüğüm gibiyse mama takviyesi verirler sanırım, hatta ben isteyeceğim hiç değilse geceleri bir defa vereyim, şöyle bir üç saat falan uyusun, yoksa uykusuzluktan o da perişan bende :sinifsinif: Ben yalancı emzik denedim, malesef midesi bulandı öğürerek attı ağzından kuzum

kızlar Çağan'ın yanağında alnında kırmzı lekeler oldu dün sivilce gibi amadeğil isilk gibi ama isilikde değil
doktora götürsemmi? annem geçer dedi ama bugün birazda çoğaldı sanki
isilik yoktu hiç hergün yıkıyoruz
annemin inanışına göre bebeği görmeye gelenlerden biri regl dönemindeymiş ondan böyle olmuş 2 güne geçermiş ne yapmalıyım ??

birde kakasının rengi yeşil oldu normalmi yeşil renk, önce sarıydı sonra yeşile döndü.. sizin bebişlerin kakası ne renk
Sivilce gibi ortası minik beyaz, etrafı kızarık lekelerse şayet, kendileri yapıyorlar sıpalar. Tırnak izi yani onlar, bazen hırslanınca Deva, elleriyle yüzünü yoluyor, hemen bu şekilde lekeler oluşuyor yüzünde. Ama bir kaç günde kendiliğinden geçiyor.

Gülistanla konuştum şimdi sesi çok güzel geliyordu çıtır : )

3020 gr 48 cm doğmuş Mehmet Akif :nazar:
yan durdugu için suni sancı denemedim dedi genel anesteziyle sezeryan olmuş
selamı var sizlere
Oh oh hoşgelmiş Mehmet Akif:emir_bebek:

canım nazanda yazmıs benim dr hakkında bilgi erhan ates minimed caddebostan da bagda t caddeinde yeri gece 12 de bile arayıp adamı uyandırıp sorularımızı soruyoruz acil durumlarda kendisini tavsiye ederim yenilikleri takip eden çok sakin çocuklarla guzel diyalogu olan bir adam oglumu yillarca ona goturduk simdi kizim goturuyoruz telefonu yazayım istersen sormak birsey falan 216 411 91 16 17 iki hat
ece odabas var hastanız onun arkadasıyız vs diyebilirsin biziçok iyi tanıyor

Çok teşekkürler Esra, arayacağım bugün.

Bu arada İs bası tarİhİm bellİ oldu dun hesaplattım 21 ocakta İse baslayacagım. Annem bakabİleceĞİnİ soyledİ uslu bİr bebek olur saglıgımda el verİrse dedİ cunku sekerİ tansİyonu var belİ falan arada agrıyor bakalım zaman gostercek ocak gelsİn hele bİr o zamana kadar ece 5,5 aylık olmusola cak sutum oldugu surece o tarİhe kadar emzİrebİleceĞİm İnsallah,

sut İznİmİ vs toplu alıyorum yıllık İzİnlerİm falan vardı onları hepsİnİ ekledİler butarİh Çİktİ İyİkİ oncesİndede 8 hafta kala İzne ayrılmısım rahat geÇİrdİm o gunler İdİnlendİm 5,5 ay gayet İyİ ucrtesİz İstersem altı ay daha vermeyİ dusunuyorlar ama İstemem heralde İse donerİm gİbİ gelİyor bakalım 6 aylık olmus cıtır kızımla İse donmek nası olcak belkİde İstemİycem İse donmeyİ bakalım ev hanımlıgına alısabİlcekmİyİm

Bende bunu düşünüyorum şimdiden, normalde 2 ay iznim var, ama bebeğim hiç değilse 3 aylık olsa öyle dönsem işe diye düşünüyorum. Şu anda Deva banyo yapmama bile müsade etmiyor, 10 dakika ayrı kaldığımızda basıyor yaygarayı, o zamana kadar geçer bunlar dimii? 3 aylık falan olunca bana bu kadar yapışık kalmaz dimi? Annemin bu şartlar altında Deva'ya bakabileceğini hiç sanmıyorum çünkü.. Ben ev hanımı da olamam ki.. :nazar:

kizlar sizin bebeklerde meme delisimi? Gögsüme yapistırsam yerı yanı.gecengün zorla emzige alistırdım.ama bazen yınede süt gelmedıgını anlayınca aglamaya baslıyo ve mememı ıstıyo.

Emziğe nasıl alıştırdınız, benim kızım hemen ağzından çıkarıyor emziği, çok istiyorum alışmasını, memelerim ve ben perişanız çünkü :kedi:

ayyyy resmen bittim ya kolarım koptu zaten 4300 olmuş bu cimcime bbası sabah 6.15 de iş gitti o gittiğinden bu yana uyuyamadı kucağımda uyuyo yatağına koyduğum an cin gb sonra cığlık al beni die alıyorm gene aynı sinir geldi ama çokta tatlı minik cadı şimdi emziğini tıktım kucağımda uyuttum yavasca koydum bakalım uyanıcakmı..yaaa uyanmasında ben dinleneyim bişeyde yiyemedim zaten genelde yiyemiyorum yedirtmiyo bu kız bana...aksilik ya evde ekmekte yokmuş eşimde amayı unutmuşş ne yapsam bilmem ki krepmi yapsam...dışarı cıkamyacağıma göre...

burko ve pink de doğurmuş ne güzel herkes kavuştu bebeğine allah sağlıkla uzun ömür versin...

offf koştur koştur eve gittim geldim yeniden işteyim:KK43:((( kızımı bırakmak çok zor geldi kuzum gittiğimde uyuyormuştu sonra hemen uyandı kokumu aldı sanırım neyse mamasını falan verdik kucağıma aldım dik pozisyonda boynumda uyuya kaldı allahım çok zor geldi bırakıp gelmek işe babaannesi banyoda yaptırmış kızıma sabah mis gibi kokuyordu......offff kızlar çok zor işe başlamak gün geçtikçe daha zor oluyor onu bırakıp işe gelmek bir görseniz içim eridi sokuldu boynuma tosur tosur uyumaya başladı kıyamam ya özlüyor demekki beni:KK43:((((

X