2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

tuana avatarın çok şeker..oh be kızı bıraktım salifoya..bu gün arkadaş geldi çok tatlı deyip durdu maşallah e dedim.benim nazarım değmez dedi..sonra bu bi gitti neva uyumadı öğlenden beri.hiç yapmaz fışkırır şekilde kustu ama nasıl bir kusma kulağına kaçtı kusmuklar kanepe,emzirme minderi,benim pijamalar kendi üstü başı battı..iftara da az kaldı sofrayı hazırlayayım..bir de şu göğüs ağrım tuz biber oldu..hala huysuz benim kızım.resmen huyu değişti bugün.yine zor uyurdu ama bu kadar olmazdı

selm.bende spinal oldum. ama o şekilde bir sıkıntım olmadı. sadece kendimi çok halsiz hissettim. yani kafanı toparlayamaman normalde 1 haftada kendine geliyorsun. ne kadar oldu doğumunu yapalı bilmiyorum ama acele etme bence..
21 gün oldu canım 13 ağustosta yaptım

tuana avatarın çok şeker..oh be kızı bıraktım salifoya..bu gün arkadaş geldi çok tatlı deyip durdu maşallah e dedim.benim nazarım değmez dedi..sonra bu bi gitti neva uyumadı öğlenden beri.hiç yapmaz fışkırır şekilde kustu ama nasıl bir kusma kulağına kaçtı kusmuklar kanepe,emzirme minderi,benim pijamalar kendi üstü başı battı..iftara da az kaldı sofrayı hazırlayayım..bir de şu göğüs ağrım tuz biber oldu..hala huysuz benim kızım.resmen huyu değişti bugün.yine zor uyurdu ama bu kadar olmazdı

saol cnm...yaw sinir oluyorum böle insanlara nerden bilcen değer değmes..alla alla maşallah de ölürmüsün...ben hep tuanaya bakaken maşallah diyorum...o demiyosa sen de maşallah...aklında olsun hep hepte nas suresini oku..bu nazr çok kötü bişi ya allah bullak ediyo insanı..

Bu da benim Deva'm teyzeleri opuyorumnanaktan

Fotoraf-0119.jpg

masalah kedici, ay bu cok tatli yaaa..:nazar:

aa tum bebikler sozlesmis gibi bi huzursuz bugun, allah allah hayirdir...
bi annem bi ben aliyoruz teou, tavsan uykusunda, bi dalamadi yavrum ya..
buarada bilgisayar acik oturup oturup kalkiorum:KK43:(

spinal sezeryan olan arkadaşlar sorum sizlere yada bilenlerde varsa bana bir cevap verin ben doğumdan beri kendimi toparlıyamdım sanırım şöle anlatıyım .... Mesela....
annemle oturuyoruz sohbet edioz yaa annemi anlıyorum ama böle toparlayıpta cevap veremiyorum hatta annem nie öle bakıosun dio boş boş baktığımı sölüo etraftakiler bazen öle oluyorki hafızam silinmiş gibi gelio bebeğimin gökhanın adını hatırlıyamıyorum gökhanı çağramıyorum adını hatırlamadığım için ve aşırı derecede baş dönmem var bunlar normalmi sizde de varmı yoksa bir norolojiye gitsem mi yoksa şuan gökhanla ikimiz baya zor zamanlar geçirioz iki tafalada birbirimize girdik onların etkisinden mi acaba!! NE YAPMALIYIM!! DOKTORA GİTSEM Mİ?
Canim bende spinal oldum bende tek bas agrisi cok oldu.yüksekti hep tansiyonum.onunlami alakali bilmiyorum.ama suan daha iyiyim.bende 13ünde spinal oldum
minik kelebekçik şevval ne alemde
Ay ne olsun didecim günler su gibi akiyo..gündüz uykulari cok iyi cok sükür.genelde 3saat uyuyo 2saat uyanik kaliyo.gecede böle devam ediyo genel olarak.ama isin kötüsü uyanikken ya emmek istiyo yada gezinmek.isimiz var yani.senin kiz nasil 1aylik oldu dımı.bız 21günlük olduk bile

EFTELYA canim ben cok sukur hic bi sorun yasamadim..dedigingibi stresli bir donemden dolayida olabilir...

bu arada oglumun kilosunu hemşire yanlış söylemiş. çok şükür 3220 gr. en son ultraonda 3370gr demişti doktor az bir yanılma payımız olmuş..
boyumuz48 cm minik bi oglum var. ama çok attlı teyzeleri. dua edin bizim için sarılık derecesi artmasın inş...
tekrar gözünaydın Gülistan umarım çabuk atlatırsınız

Bu da benim Deva'm teyzeleri opuyorumnanaktan

Fotoraf-0119.jpg

Maşallah Deva'ya çok tatlı

kıslar göğüs yarası için lansinoh krem kullanıyomusunuz..ve yanında karbonatlı pamukla siliyomusnuz..eğer silmiyosanıs göğsü yara olanlar denesin bence..rahatlıcaksınız...her emzirmede karbonatlı pamukla silin göğsünüzü..temiz bi kapaklı cam kapa küçük küçük hazırlyaın suyla karıştırın kolaylık olur

ben mudela purelan kullanıyorum çok memnunum karbonatlı suyu denemedim bi deniyeyim sağol şeker

kabus gibi 3 gün 3 geceden sonra herkese slm :KK43:(((
3 gece önce şiddetli göğüs ağrım başladı ama nasıl bir ağrı tek istedğim göğüsümü kesip alsınlar diye feryat ediyorum mami ne yapıcanı şaşırdı elimiz ayağımıza dolaşmış bi halde acile gittik ağrı kesici iğne vuruldum bununla birlikte şiddetli üşüme ve yüksek ateş başladı sabahı sabah ettik şükürler olsunki oğlum hep uyudu 4 saat boyunca kalkmadı ve emzirmek zorunda kalmadım ama öyle acı yaşadımki onu düşünücek halde bile değildim öyle bir sancı ve acı yani...
sabah oldu hemen doktorumuza gittik kadın doğumcuma beni hemen genel cerraha yönlendirdi muayne oldum uzun uzun ve koltuk altlarıma kadar iltihap olmuşum göğüs yaralarım iltihap yapmş kızlar off offf doktor dediki iyiki zamanında geldin cerrahi müdahaleye gerek kalmadı ateşim 39 derece bu arada ben berbat haldeyim ayakta bile duramıyorum btün vücudum kırılıyor
aksiliğim bununla kalmadı..
mami akşamında gitti annemi almaya annem hazırlandı kadıncağız tam gelicekler antepten telefon geldi ve halam vefat etmiş ben bunu duydum halama üzülüyorum ağlıyorum kendime ağlıyorum babamla annem apartopar uçağa atlayıp gittilermi antepe yine kaldım bi başıma o gecede ateşim 38.5 derecelerde mami paso sirkeli suyya bez batırıp dürşürmeye çalışıyor derken artık iyiyim şükürler olsun yine yalnızdım bu günleride atlattım bi başıma
gelelim doktorun dediklerineee
antibiyotik ve ağrı kesici verdi o beni rahatlattı biraz
göğüslerinide sadece bepanten sür ve karbonaltı su ile temizle dedi
artık yara olduğu için diğer kremler pek verim göstermez dedi
bol su ve süt iç dedi sütün artacağı gibi göğüs yaralarınıda en aza indirgermiş sıvı alımı..
cumartesi gününe kadar geçmezse ağrılarım tekrar gidicem kaldıki geçmedi hala emzirirken sıkıntı yaşıyorum maalesef..

KIZLARRRRRRRRRRR
GÖĞÜSÜNÜZDE YARA ACI VS HıSSEDENLER
MUTLAKA DOKTORA GÖZÜKÜN SAKIN ıHMAL ETMEYıN KONTROL ETSıN VE MUTLAKA GENEL CERRAHA GıDıN KADIN DOĞUMCU YADA ÇOCUK DOKTORUDA BAKARMIŞ AMA ANLAMAZMIŞ
EĞER ıLTıHAPA ZAMANINDA MÜDAHALE EDıLMEZSE ÇOK TEHLıKELı BOYUTLARA GELıNıRMıŞ HABERıNıZ OLA

RABBıM HıÇBıRıNıZE BÖYLE ACI YAŞATMASIN
DOĞUMMUŞ DıKıŞ ACISI VS HıKAYEYMıŞ BEN BUNU ANLADIM BENıMDE ıMTıHANIM BUYMUŞ DEMEKKı...YıNEDE ŞÜKÜRLER OLSUN DıYORUM..BEBEĞıM SAĞLIKLI OLSUNDA GERıSı BOŞ..

kızlar ben de bir iki foto ekleyip çıkacağım. okuyacak ya da yazacak fırsat olmadı bugün. belki akşam ceren hanım akşam biraz uyursa girip okuyabilirim.
bu arada biz myo oil diye bir yağ aldık. onunla karnına masaj yapıyoruz. biraz işe yarıyor sanki. bi de nurse harvey çok işe yarıyor. ha bi de d vit 3 yerine d-flor kullanmaya başladık.

nazan beni aramışsın
bende seni aradım avea hattımdan açmadın
göğüsün için yazmışsın benimde uçlar beyaz beyaz hatta bazen bi göğüs ucu daha varmış gibi oluyor
ihmal etme doktora bi gözük
ödüm kopuyo siz yazdıkça iltihap olmasından korkuyorum hep

nesrin çağan çok ama çok tatlı gözünaydın olsun canım
aklıma ne geliyor biliyomusun ataköye giderken yolda konuşuyoduk ya nasıl doğurucaz vs ama normal doğuran bi melek oldu farkındamısın :)

eftelya geçmiş olsun ya nasıl yani unutuyosun çocuğunun ismini felan bence hemen bi norolojiye git ciddi birşey olmasın
bu aralar herşeyden korkar oldum :KK43:(

bugün sağlık ocağındaydık aşımızı olduk
bebişimin kilosu gelişimi vs iyi şükürler olsun
o göğüs acılarıma rağmen iyiki emzirmeyi kesmedim yoksa çok vicdan azabı duyardım..
kakası yeşil doktor dedi antibiyotik içiyorsun diye olur dedi..
yüzündeki isilikler içinde bi losyon tarzında bşi verdi mami akşam gelirken alıp getiricek ismini bilmiyorum..
iyi gelirse size haber veririm sizde araştırır kullanırsnız..
pişikleri içinde travacort verdi..
emzirme konusnda 2 saatte bir emzirmen gerek uyandır felan dedi bende hı hııı dedim bişey demedim her kafadan bi ses çekiyor nasılsa oğlum ne zaman isterse o zaman veriyorum..

birde dediki göğüs yaralarının yüzde 90 sebebi emzik kullanmaktr dedi nasıl yani dedim
bebek emziği tuttuğu gibi anne göğüsünü tutar yani göğüsün ucunu tutat buda yaraya sebep olur dedi..
bence çok saçma birçok insan göğüs yarasını ilk haftalar yaşıyor ve zaten ilk haftalar emzik verilmiyor pek..
annem bizde hep emzik kullanmış hiç yarası olmamış
ablam iki yiğenimdede emzik hiç kullanmamış ama göğüsünün parçaları kopmuş resmen..
sizcede alakalı olabilirmi emzikle göğüs yarasının??

ayşin deva çok ama çok tatlı maşallah subhanallah
doruğun saçlara benziyo sanki :))

burkom güllüm maviş doğurmuşlar şükürler olsun gözleri aydın olsun
ulen gülistan o halimde bile seni aradım iki kez ama meşgule verdin ne hallerdesin tahmin edebiliyorum he hee :))
bol bol emzir umarım sarılığı ilerlemez tatlım

dudağımda uçuk çıktı bebişmi koklayamıyorum bile :KK43:(
yüksek ateşten kaynaklı mami uçuk kremi alıcaktı gelirken umarım geçer hemen

minişim nasılsın canım özledim seni ne güzel şeker muhabbeti yapardık nerelere geldik :))
şevvalimize kocaman maşallah

X