2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

milkshake konulardan biraz uzagım ama senin doğum iznin yokmu ? neden hemen işe başladınki
ne vizdansız insanlar varya

kısaca özetleyeyim doğum iznim var tatlım ama kullanamıyorum malesef en azından 50 gün kullandım o bile fazla aslında.... odamda herşey yerle bir olmuş.... bilgisayarım bozulmuş bugün yapıldı, fotokopi makinesi öyle.... telsiz telefon bile bozulmuş kayda değer ne varsa alınmış yani odam resmen talan edilmiş....o yüzden başlamayıp ne yapsaydım mecburum başlamaya..işlerim birikmiş yerime bakabilecek kimse yok.... ama en kötüsü şu eğitim olayı oldu ankarada ne yaparım ben en azından işe başladım ama öğlen eve gidebiliyorum akşam oldumu eve gidiyorum ama kursta 1 hafta boyunca hiç kızımı göremeyeceğim....

Gülistanla konuştum şimdi sesi çok güzel geliyordu çıtır : )

3020 gr 48 cm doğmuş Mehmet Akif :nazar:
yan durdugu için suni sancı denemedim dedi genel anesteziyle sezeryan olmuş
selamı var sizlere

kızlar Çağan'ın yanağında alnında kırmzı lekeler oldu dün sivilce gibi amadeğil isilk gibi ama isilikde değil
doktora götürsemmi? annem geçer dedi ama bugün birazda çoğaldı sanki
isilik yoktu hiç hergün yıkıyoruz
annemin inanışına göre bebeği görmeye gelenlerden biri regl dönemindeymiş ondan böyle olmuş 2 güne geçermiş ne yapmalıyım ??

birde kakasının rengi yeşil oldu normalmi yeşil renk, önce sarıydı sonra yeşile döndü.. sizin bebişlerin kakası ne renk

canım küçükken olabiliyor öyle lekeler biraz daha geçmezse götür istersen.bizdede aynı durum olmuştu götürdük atopik dermatit yani bebeklik egzeması olduğu anlaşıldı.inş.çağanınki önemli bişey değildir.kaka rengi genelde annenin yedikleiyle alakalı oluyo.demir içerikli beslendiysen yeşile çalıyo.özellikle domates mercimek baklagil ve kırmızı et yeşile dönüştürüyo.bebeğin hayırlı olsun.allah analı babalı büyütsün canım.

aay baglantimdami sorun var kkdami anlamadim.onca yazdigim msjlar gitmiyo bi türlü.birde yazdigim msjin sadece bi kismi cikmis.neyse kizlar herkez dogurdu dime.kaldimi hala bekleyen?

kısaca özetleyeyim doğum iznim var tatlım ama kullanamıyorum malesef en azından 50 gün kullandım o bile fazla aslında.... odamda herşey yerle bir olmuş.... bilgisayarım bozulmuş bugün yapıldı, fotokopi makinesi öyle.... telsiz telefon bile bozulmuş kayda değer ne varsa alınmış yani odam resmen talan edilmiş....o yüzden başlamayıp ne yapsaydım mecburum başlamaya..işlerim birikmiş yerime bakabilecek kimse yok.... ama en kötüsü şu eğitim olayı oldu ankarada ne yaparım ben en azından işe başladım ama öğlen eve gidebiliyorum akşam oldumu eve gidiyorum ama kursta 1 hafta boyunca hiç kızımı göremeyeceğim....
Aman canim vallami.1hafta bebis sensiz ne yapar.mecburi bi egitimmi?

selamı var sizlere
Ay canim gülistandami sezeryan oldu.massallah mehmet akife.
Buarada canım msjini farkettim o sivilce tarzi sey benim kizimbdada var.isilik desem degil.etrafi kirmizi enteresan bisi.annemde öle dio regl dönemindeyken biri geliyodur dio.birde kakasi üsüttügü zaman yesil olurmus.karnini ve ayaklarini sicak tut bebisin

Allah sabır ve kolaylık versin milkshake

canım küçükken olabiliyor öyle lekeler biraz daha geçmezse götür istersen.bizdede aynı durum olmuştu götürdük atopik dermatit yani bebeklik egzeması olduğu anlaşıldı.inş.çağanınki önemli bişey değildir.kaka rengi genelde annenin yedikleiyle alakalı oluyo.demir içerikli beslendiysen yeşile çalıyo.özellikle domates mercimek baklagil ve kırmızı et yeşile dönüştürüyo.bebeğin hayırlı olsun.allah analı babalı büyütsün canım.

Sağol Derinerdem bilgiler için, sütüm olsun diye herşeyi yiyorum birde hamilelik döneminde kullandığım demir hapına devame diyorum günde 2 tane içiyorum belki o yapıyordur

Ay canim gülistandami sezeryan oldu.massallah mehmet akife.
Buarada canım msjini farkettim o sivilce tarzi sey benim kizimbdada var.isilik desem degil.etrafi kirmizi enteresan bisi.annemde öle dio regl dönemindeyken biri geliyodur dio.birde kakasi üsüttügü zaman yesil olurmus.karnini ve ayaklarini sicak tut bebisin

çorap üstüne tulum giydiriyorum Kelebek havada sicak başka ne yapsam ?
gelen misafir regliyse söylemesi lazımmış bebeğe bakarak "ben senin annen yerindeyim" derse kırmızı lekeler olmazmış, çok mantıksız geliyor kulağa ama büyüklerin vardır bi bildiği şimdi nerden bulucam ben o regl li kadın kim : ))

selamı var sizlere

kurtuldular en sonunda ALLAH hayırlı etsin anne ve babasına hayırlı evlat olsun gözümüz aydın olsun:dance::teytey:

petrikcim demir hapinin yaptıgını sanmam.doktorda üsüttügü zaman yesile döner dedi.bize nekadar sicak gelsede bebisler üsüyor maalesef.doktora nedenini sordum.bebeklerde biz gibi yag ve kas dokusu olmadıgı ıcin bırde biz gıbı hareket etmedıklerı üsürlermis.malum 2 ayına kadar bebekler hareketsızler

petrikcim demir hapinin yaptıgını sanmam.doktorda üsüttügü zaman yesile döner dedi.bize nekadar sicak gelsede bebisler üsüyor maalesef.doktora nedenini sordum.bebeklerde biz gibi yag ve kas dokusu olmadıgı ıcin bırde biz gıbı hareket etmedıklerı üsürlermis.malum 2 ayına kadar bebekler hareketsızler

selamı var sizlere

aman maşallah ben de arayım gülistanı

mamayı bazen veriyorum Ayça doymadıgında 5 saat uyumadıgında en son pazar günü verdim 30 cc o gün az yemek yemiştim sütüm azdı, o mama çoktan dışkılanmıştır
sağlık ocağına gidip sorayım en iyiysi
hastanedeki bebek doktorunu hiç sevmedim iyi bir doktor bulmam lazım

hemen söyleyim canım
Özel Ataköy Hastanesi Leyla Yolar bize de eşimin halası tavsiye etti o da torununu bu doktora götürüyor biz de 1 defa gittik çok beğendim yarın 1 ay kontrolü var yarın yine gidiyoruz

hoşbulduk Dido
iyiyiz sürekli emişiyoruz anneyi sömürüyoruz memeyi çekiştiyoruz : ))
küçük danam doymak bilmiyor kısacası
Neva nasıl büyümüş maşallah biz daha yarın 15 günlük oluyoruz sanki 2 aydır evdeyim vakit geçmiyor gibi ...

şimdi albümde resim ekliyorum...uykusunda gülen meleğim

çok güzel gülüyor hepsi uyurken ve emdikten hemen sonra di mi

dide , fasülyeko ne güzel resimler öyle...yaw fotolarda mı öyle çıkıyo büyümüş kocaman olmuş çıkıyolar bebişleriniz...çağanı da yerim ben.. uykuda gülümsemelerine bitiğim ben..

fotolar yakından olunca büyük çıkıyor şeker

oto koltuğundaki halimiz de böyle anında sızıyor

bu da 1 ayı doldurduğumuz gün..aç yavrum bastı çığlığı

bu da finkyinin istediği

maşallah pek şeker nazar değmesinn:nazar:

sonunda herkes doğurdu..çok rahatladım beee..şimdi tıplaşabiliriz burada.yeni annelere kolaylıklar diliyorum.Allah sağlık güzellik versin hepsine

taze taze taze
o tarak tutan elini,o artiz bakışlarını,o sırma saçları yesem yesem doymam ben..nevanın da o tarağın aynısından var ama gelmiyor saçlar tarağa ynında fırçası varya babası habire onla sağa sola ayırıp küçük hüsam yapıyor kızımı..saç göndertin accık bize uzasa tıkka taksam diye bekliyorum ama sadece tepe uzuyor..

merhabalar herkese,
arkadaşlar istanbulda özellikle anadolu yakasında iyi bir çocuk doktoru tavsiye edebilecek olan varmı acaba? Cep telefonu sürekli açık ve çocukları gerçekten seven bir doktor arıyorum.
Doğum yaptığım hastanenin çocuk doktorlarından birine gidiyoruz şimdilik, hatta doğumuma giren çocuk doktorudur kendisi ama iletişim konusunda çok başarısız olduğu için bu doktora devam etmeyi düşünmüyorum. Ve perşembe günü 15 günlük olacak kızım, genel kontrol için götürmem gerek ama doktor konusunda karar vermedim henüz..

canım nazanda yazmıs benim dr hakkında bilgi erhan ates minimed caddebostan da bagda t caddeinde yeri gece 12 de bile arayıp adamı uyandırıp sorularımızı soruyoruz acil durumlarda kendisini tavsiye ederim yenilikleri takip eden çok sakin çocuklarla guzel diyalogu olan bir adam oglumu yillarca ona goturduk simdi kizim goturuyoruz telefonu yazayım istersen sormak birsey falan 216 411 91 16 17 iki hat
ece odabas var hastanız onun arkadasıyız vs diyebilirsin biziçok iyi tanıyor

hey gidiii, yaprak dökümü başlıyor..en son onu izleyip forumu boş bıraktığımız günlerde hamileydik..şimdi bebeklerimiz var, inanılır gibi değil..nerden nereye geldik..zamanın bu kadar hızla akıp gitmesi beni korkutuyor..

Ve aklımın bir köşesinde pinky ve burko var..pinky kesin doğum yapmıştır sezeryan bekliyordu..peki ya burko?? Taze senin haberin vardır..

yaa dimi ayca ya en son yaprak dokumu son bolum izledigimde dedimki bir sonrkaki bolumde kızımla izliycezzz ay inanamıyorum bu aksam baslıyor ve ben emzirirken izliycem muhtemelen allahım çok heyeca:))
nlı yaayarında askı memnu varrr ece ye de alıstırma yapcam dizilere

kızlar , aşağıdaki sorumu kimse görmemiş galiba. Ya da kimsede böyle bir yara yok. Olan varsa lütfen cevaplasın, küseceğim bak....:çok üzgünüm:

Birsoru daha;
kaşıklı biberon kullanan kimdi? Ebruska sen miydin? Başka kullanan var mı? Hangi marka kullanıyorsunuz? Ve memnun musunuz? Ben ceren biberona alışacak diye çok korkuyorum. Kaşıkla vermek de çok meşakkatli oluyor. Yarısı üstüne dökülüyor sabinin. şimdi tek göğsümde yara olduğu için onu sağmak zorundayım , emziremiyorum.sağarken bile çok acıyor. Medela nın kaşıklı biberonu 60tl ydi e-bebekte. Değer mi acaba? Kullanan var mı? Nuby vardı bi de, o da 30tl.

nazancım bilmiyorum canım gouste beyazlık ne olabilirhiç aklım ermediginden yanıt yazamadım sana

kasık biberonda madelanın var iste hastanede bize brosurunu verdiler hastanede mama verirken onunla vermisler oyle dediler
birde nuby nin genis koca biberonları var yolda orda burda annelerin elinde hep onndan goruyorum e bebekte satılıyor o da genis lastigi falan anne gogsune benzeyen bir urun oldugundan bebeklerin anne gogsunden sonra yadırgaması olmuyor diyorlar birde ona bak istersen ama kasıkla yetirmek çile birsey ben kasıkla gunde 6 kez ilac veriyorumkabus gibi yani iki kisi elini tut kolunu vurmasınfalan zor oluyor

bu arada ben biryerlerd okudum sanırım erhan bey in kitabında sor sinana oda okumustur o okuyordemistin kitabı

bebekler bir ogunde 120 ml sut cekerlermismama ile esdeger dusunme ama mamanın doyurculugu dahaçok anne sutunun hazmı kolay çabuk midede bosalıyor mama 90 ise anne sutunun daha miktarınnı çok verilmesi gerkek aynı oranda kilo alması doyması için sasırma yani sutu 120 ml içmesine 120ml her ogunde içip gunde 8-9 kez emen beekler ayda 1 kilo alabilirmis

bir anne bebgi iyi kilo alan anne gunde 800 cc falan sut uretirmis dusun bir litnreye kyakın sut uretiyoruz yani:) hey masalah dimi inek miisali:)))

kundak meselesi

arkadaşlar neva hanımın uykuya dalma problemi var..emdikten snra bazen saatleri bulan omuzda dlaştırma göğüste uyuma alışkanlığı vardı.3 gün önce battaniyeyle kundak yapıp uyutmayı keşfettik daha kolay uyuyor..öbür türlü çok yorucu oluyor gece yarısı iki saat evin içinde dolaşmaktan helak olduk.

uykuda gaz çıkarma

uykuda sürekli mıyırdanma nedenimiz gaz sancısıymış meğer.mıyordayınca masaj yapıyoruz karnına gözü kapalı zortlatıyor devam ediyor uyumaya..müdahale etrmesek ağlayacak ve uyanacak..şu an kucağımda myırdıyor kıvranıyor çk gazı var..zooort zortt sesleri beni hayrete düşürüyor..

didecim bizimde oyle aglamaya baslamadan hemen anlıyorkuz yatırdıktan on dk sonra bagrırsa hemen omza alıyouz gak guk sonra koyuyoruz geri uyuyor çok sukur uyanıp aglasa gozleri acılsa zor oluyort ekrar uyutmak tekrar emzirmek gerekiyor falan

bu arada oto koltugunda gordum nevayı yenidogan için olanalrdanmı aldın benim baktıklarım hep 9-25 kilo falan oto koltuguna geçmek için sabırsızlanıyorum ana kucagnıın tutmak zor oluyor arabada dusycek diyeoglumu birkere yere yuvarlamıstık arka kolkutka çunku yanında oturdgum halde ani frende akıl edip tutamadım bir anda oldu yere gittiydiçocukne korkmustuk bir oturtsam oto koltugnaa baglasam rahat yolculuk etcem bende

kızlar çağan'ın yanağında alnında kırmzı lekeler oldu dün sivilce gibi amadeğil isilk gibi ama isilikde değil
doktora götürsemmi? Annem geçer dedi ama bugün birazda çoğaldı sanki
isilik yoktu hiç hergün yıkıyoruz
annemin inanışına göre bebeği görmeye gelenlerden biri regl dönemindeymiş ondan böyle olmuş 2 güne geçermiş ne yapmalıyım ??

Birde kakasının rengi yeşil oldu normalmi yeşil renk, önce sarıydı sonra yeşile döndü.. Sizin bebişlerin kakası ne renk

aynıları bizdede oldu nesrin iki gun evel aynen kendi geçiyor dr kadınlık hormonu aldıgın soyledi benden anne sutu ileendise etmeye gerek yok insanın içiacıyor oyle yaralı bereli gibi ama geçiyor korkma bizim bugunyok oldu gibi yani hersey kendi olup kendi geçiyor zaten ne entüeresan::KK66:)

kakanın hardal olmasıgerek aslında yeni doganlarda
anne sutu alanlarda bizimde yesil ve sumuklu diye tahlil yaptındık mikrop vs çıktı ma tek yesil olmasıkıstas degilsumukluluk varsa falan dikkat et sayet olursa tahlile goturun kakayı

bizde amip çikti ilac kulanıyorkuz mikrop kapmıs

gülistanla konuştum şimdi sesi çok güzel geliyordu çıtır : )

3020 gr 48 cm doğmuş mehmet akif :nazar:
Yan durdugu için suni sancı denemedim dedi genel anesteziyle sezeryan olmuş
selamı var sizlere

oy maallah gulistanım da dogurdu allaha sukur tamamlandı liste ya inanamıyorumm

güzel dileklerin için sağol meltem..senin fstığın saç rengi de siyah değil mi? acaba döner mi saç rengi..ben simsiyah kalsın istiyorum.babasının simsiyah benimki kahve

Sımdı bırdaha dıger baslgıa gıtmeyecekmıyız agustos ayında doum yapacaklar baslıgı tarıhmı oldu ay huzunlenıyorum bende herseye salakgıbı ne bılım orası bıttımı artıkk

meltemcım selamm ben kotuydum lohusa depresmesı yasadım tahmın ettıgım bekledıgmı ve korktugum uzreee ne yazıkkı dusun balkondan asagı bakıp atlasam acaba nolur falan dıyeaklımdan geÇırdıgım anlar oldu mınıcık bebek benı bukadar bunalttı yanı allahım sabırverdı Çok dua ettım ve atlattım su anda,

artık buralardayım ece hanım ızın verdıgı surece annem yanımad yemeklerı flanao yapıyor sındı ece uyudumu gırıyorum ılerde nası yapcam tek basıma ev duzenı oglumla ugrasma vs bakalım zaman gostercek ama gırerım arada emın olun sende ıyısın umarımmm

esrako oto koltuğu 0-18 kg arasında olanlardan.cidden insan çok rahat ediyor..kucata tedirgin oluyorum ister istemez.bizim gaz ağızdan çok alttan çıkıyor hem de nasıl:)

esrako hepsinin üstesinden gelirsin sen çok inanarak söylüyorum.

güzel dileklerin için sağol meltem..senin fstığın saç rengi de siyah değil mi? acaba döner mi saç rengi..ben simsiyah kalsın istiyorum.babasının simsiyah benimki kahve

eşimin de benim de koyu kahve saçlarımız kızımın ki siyah gibi
bilmem eşimin doğduğunda kahveymiş sonra dökülüp sarı çıkmış tekrar değişmiş ve sonuç aslına dönüp yine kahve olmuş

Sİmdİ bİrdaha dİger baslgıa gİtmeyecekmİyİz agustos ayında doum yapacaklar baslıgı tarİhmİ oldu ay huzunlenİyorum bende herseye salakgİbİ ne bİlİm orası bİttİmİ artıkk

meltemcİm selamm ben kotuydum lohusa depresmesİ yasadım tahmİn ettİgİm bekledİgmİ ve korktugum uzreee ne yazıkkı dusun balkondan asagı bakıp atlasam acaba nolur falan dİyeaklımdan geÇİrdİgİm anlar oldu mİnİcİk bebek benİ bukadar bunalttı yanİ allahım sabırverdİ Çok dua ettİm ve atlattım su anda,

artık buralardayım ece hanım İzİn verdİgİ surece annem yanımad yemeklerİ flanao yapıyor sİndİ ece uyudumu gİrİyorum İlerde nası yapcam tek basıma ev duzenİ oglumla ugrasma vs bakalım zaman gostercek ama gİrerİm arada emİn olun sende İyİsİn umarımmm

sağol canım ece uyandı daha uzun yazışırız sonra byess

X