2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

nurdan sutunden sur yuzune ii gelir belki ya gecmis olsun canım .. yahyadada var aynı sorun galiba esra sormusmu druna.

sutu benim surmeme gerek kalmiyo zira kendisi agziyla emmedigi icin, emerken o surat gerine gerine yuzun heryerine bulasiyor memeden:)))bizim emme maceralarimizi videoya cekicem ya cidden herkesin boylemi yoksa bizimkindemi bi anormallik var bilmiyorum...:))zaten gidim sut var, onuda heryere boca ediyo:))

agrıyan yerlerim : sırtım , memelerim, kollarım, omuzlarım, dizlerim...
resmen kol agrısından agladım gecen gun ama eceyi kucagıma aldıgımda herkul gibi oluyorum annelik nası bisey ya. dun iceri sinek girmis halbuse:) heryere sineklik taktırdım .kızında kafasına konmus o sinegi parcalayasım geldi resmen cocuguma konmus die..

kızlar her beziniz kakalımı.. ece dun 1 kez doldurdu bezini.digerlerinde cok az kaka vardı yani sanki gaz cıkarırken portletmis gibi . bugunde daha doldurmadı acıkcası endiseleniorum kabızmı die .

Perincim bizim her bezimiz kakalı - şöyle söylim bugüne kadar 100 bez değiştirdiysem 95 i kakalıydı - hatta her altını açtığımda yapmış olsa da birdaha yapıyo - çok sık yeni koyduğum bezi hemen kirletiyo benim de gönlüm rahat olmuyo kirli bezi bağlamak yenisini bağlıyorum öyle ziyanlık dizboyu

bebeklere su veriomusunuz..? ben vermiorum ama bikac kez birileri beni kınadı neden vermiomusum die? nezamandır sorcam unutuyorum

su ben veriyorum hemde ilk günden itibaren - çok az şekerli olan su - ama fazla vermiyorum bebeğimin miğdesi zaten küçük suyla doldurmak istemiyorum - biberonla veriyorum 5-6 defa çekiyo çıkartıyorum biberonu - bunu günde 2-3 defa yapıyorum

ya bizim yuzumuz cok kotu oldu, ne dokunuyor bu cocuga anlamiyorum..isilik gibi sivilceler..
Nurdancım aynen bizim yüzümüz de berbat - birkaç gün önce boynunda ve göğüs kısmında vardı - onlar geçti ama dünden beri yüzü sivilce sivilce - hatta bazılarının ucu beyaz gibi - kıpkırmızı yavrumun yüzü - bişey de yapamıyorum yüzüne bekliyoruz öyle geçsin

Bizim hıçkırıkla başımız dertte - ya her beslemeden sonra hıçkırır mı bir çocuk - bitiyo emme tam da diyorum oh atlattık hıçkırığı - başlıyo
Bununla ilgili okudum - bir parça daha emzirin geçer diyo - emmek istemiyo ki - emmiş zaten emeceği kadar - şekilden şekle giriyoz geçirmek için- gündüz neyse de geceleri çok zor - zaten uykum var beynim uyuo - sizde de böyle bir sorun var mı?

gecmis olsun pevincim, bizimki gezinmeyi sevdigi icin emerken uyurken, benimde belim ve kolum agriyor..ama dedigin gibi unutuyorsun herseyi...
ya ben bazen annemden bile kiskaniyorum..hatta dun kadincagizi biraz kirdim galiba..geceleri annem aliyor bazen yanina biz uyuyalim diye, bana 2-3 saatte bir emzirmeye getiriyor, yada gunuduz bazen cok ilgileniyor ben susturamayinca, Teo onda sakinliyor,bende yirtiniyor..
bende bu cocuk seni annesi saniyor, beni emzik olarak goruyor dedim gece senle yatip senin kokunu aliyor dedim, hata yaptik heralde dedim,o da alindi..halbuki ben toparliyayim ve tansiyonum dusuyor diye yardim etme istiyor..

CANAN cim hickirik icin ise yarayan bi onerim var..bir damla limonu ya sen damagina sur yada emzigine damlatip ver..
limon tukuruk bezlerini harekete gecirip yutkunmasini sagliyor, boylece hickirigi geciyor..emzirmenin amacida o zaten, ama emmiyorsa ben oyle yapiyorum..ise yariyor...

CANAN cim hickirik icin ise yarayan bi onerim var..bir damla limonu ya sen damagina sur yada emzigine damlatip ver..
limon tukuruk bezlerini harekete gecirip yutkunmasini sagliyor, boylece hickirigi geciyor..emzirmenin amacida o zaten, ama emmiyorsa ben oyle yapiyorum..ise yariyor...

limonu bende okudum ama okadar sık hıçkırıyor ki sürekli limon sürmek nekadar doğru olabilir :KK43:
inşallah ilerde bu sorunumuz da kalkar

limon gaz yapıo ben limonlu su bile icmiorum acaba nekadar dogru limon damlatmak..
bide bizdede cok hıckırık var cok yorgun dusuo hıckırmaktan. buda genelde altını acınca baslıo deli oluyorum icim acıo resmen

SELAM KIZLAR

yuzde sivilce olayı bizdede birkaç gundur var dr benden kadınlık hormonu geçtigini ergenliksivilcesi oldugunu soyledi bunların

birde capaklarımız hala devam ediyor iki gundurdu gozunde kanlanma var kılcal damarları falan belirginlesmis
goz masajı yapacagız diye zçapaklar için gozune hepten mikrop falan kaptırmadık umarım off yani her gun yeni bir sorun için dr u arıyoruz biraz buyuselerr soyle herseyden mikrop kapar halleri bir geçsee

demek ki bi tek biz değiliz - ben ilk günlerde hastaneyi bile aradım neden böyle oluyo diye - bana bebek hemşiresi dedi ki - doyduğunun göstergesi bu dedi - bişey olmaz yatırın geçer kendiliğinden dedi
ama içim gidiyo o hıçkırdıkça- büyük insan gibi ses çıkartıyo

bu arada gunlerdir nerdesin diye merak edenlerinzi olursa pc ye elimi bile surmedim diyebilirmi bunalımlarımdan yeni yeni çıktım artık kendimi daha iyi hissediyorum dısarı çıkıyorum alırsveris yapıyporum hatta dun kızım uyurken agdaya bile gittim sagolsun uyanıp beni tedirgin etmedi tamg eldim oyle uyandıa falan sahsi islerimiy apabilir hale gelmekçok guzeldunyaya yeniden donmusum gibi
ruhençok kotu idim resmen ilkzamanlardogurduguma pisman oldum diyebilrimi
nası annesin sendiyenlerizin vardır belki içinizde bunu okuyunca ama yasadıgım hissettigim resmen buydu insan smidi hatırlayınca nasıl boyle oldum diyor nası boyle dusunurum ama boyle idim yeni yeni kendime geldim bebekli hayata alısmaya basladımv e daha iyi hisediyoum allaha sukur tekrar aranızdayım artık diyebilrimi

pervin bizimde hemen her bezimiyz kakalı kakasız oldumumutlu oluyorum surekli kaka yapınca az kilo alcakmıs gibi geliyor vetabi surekli genital bolgeyi temizleekbeni ruhen yoruyor biryerlere kacacaknası temizliycem diye hep panik oluyorum
ikinci kez annesin tecrubelisin demeyinkiz altı temizlemek baslı basına bir ismis dudakların arasını temizlemekg erektiginib ile 27gunsonunda akıl ettim ellemeye korkuyordum kız annesi arkadaslarımı aradım onlar elinle yavasca acıp temizle pamuklu suyladedilerde dun temizledimçoucukcagız rahatlamıstırc :)

Selam esracım özlettin kendini nerelerdesin sen girmiyosun hiç
o anlattığın sorunların hepsi mevcut - sorun demiyorum artık - yaşanması gereken şeyler sanırım :))yerimseniben

bu arada gunlerdir nerdesin diye merak edenlerinzi olursa pc ye elimi bile surmedim diyebilirmi bunalımlarımdan yeni yeni çıktım artık kendimi daha iyi hissediyorum dısarı çıkıyorum alırsveris yapıyporum hatta dun kızım uyurken agdaya bile gittim sagolsun uyanıp beni tedirgin etmedi tamg eldim oyle uyandıa falan sahsi islerimiy apabilir hale gelmekçok guzeldunyaya yeniden donmusum gibi
nası annesin sendiyenlerizin vardır belki içinizde bunu okuyunca ama yasadıgım hissettigim resmen buydu insan smidi hatırlayınca nasıl boyle oldum diyor nası boyle dusunurum ama boyle idim yeni yeni kendime geldim bebekli hayata alısmaya basladımv e daha iyi hisediyoum allaha sukur tekrar aranızdayım artık diyebilrimi

canim gecmis olsun, lohusa depresyonuna girmisisn sanirim..hormonlar duzeldikce o da duzeliyor...

evet nurdancım ogulmdada girmistim ruhen cabuk çokebilen biryapım var alıskanlıklarım elimdenalınınca hemen dibe vuruyorum kendime donuk biryapım var sanırım o istegim disinda degisince ortamım çok kotu etkileniyorum
esim diyorhatta sen fizikençok dayanıklısın agrı esiginyuksek canı tatlı degilsinama rihen hemençokuyorsuntoplanman zor oluyordiyor çok dogru bir yorum yapacak birseyy yokalahtan bir daha dogurmayacagım:)
oglumda boyle oldum bundada olacagım diye çokkorkuyordum basıma geldi ilk bir hafta çok iyiydim yaslında çok mutluydumkizim olud doum yaptımsaglıkla falan diyeama sonra ne olduysa eski tas eskihamam simdilerde daha iyiyim sizleri çok ozledim insallah ilk firsatta m usait oldukca tekrarg ireceğim tabi annem burda yanımda oldugu surece yoksa yemek ev isi berkenin baktımı ilgilenilmesi vs zaman ne kadar kalırsa artık

oldm olası poz vermeyi sevmio bu kız.ultrasondada oyleydi eliyle kapardı yuzunu.suratsız boncugum benim

Çok tatlı bebişin. Maşallah.

kızlar bebelerinizin ve sizlerin resimleri çok güzel ne günlerdi ama karnımızdaydı sıpalar nasıl dogurcaz diye düşünürdük nerden nereye geldik
bugün morallerim çok bozuk kızlar burçini dr götürdüm kadın hem çocuk dr hemde kardilogu güzel muayne etti ama iş konuşma kısmına gelince herşey degişti önce dogumdan sonra kalbinden ses geliyor demişmiydim dedi hayır dedim kalbi gayet iyide dedi yinede kalp ultrasonu istiyicem dedi birde kalçasında yamukluk var onada ultrasona giricek sonra idrar dedi ben şoklardayım salak bir biçimde gidip vezneye para yatırdım eşimi aradım adamcagız benden haber bekliyecek zannedrken kuş olup gelmiş splugu hastanede aldı valla iş elbiseleriyle kalpine bakarken içeri girdi dr herşeyine baktı ve bir yerde delik degilde bir açıklık varmış 3 aya kadar kapanmasını bekliyecegiz dedi o zamana kadar takip altında olacak burçin digerleride temiz çıktı sadece 3 aylık olana kadar çift bez kullan dedi birde çok az kilo almışız 3330 gr olmuş kızım allahım kafayı kırıcaktım hastanede birde emzirdim sütüm yetmedi mama için agladı kızım eve gelince hemen yedirdim ama hiç uyumadı çıldırıcaktım nerdeyse annem geldide biraz uyuttu bende sizlere yazayım dedim duş almam gerek uykusuzum dün geceden beri ayaktyım sadece gaz sorunundan başka sorunu yok diye gittigim dr dan bunlarl döndüm kabus gibi degilmi

Geçmiş olsun canım. İnşallah ultrasonda ve eeg de bir sorun çıkmaz. Çift bezi neden istemiş bir anlam veremedim. Moralini bozmamaya calis. Hele bir cekilsin usg.

bizde aynı sorunu yasadık ama ben daha ayaga baslamadım acıkcası alısırsa die korkuyorum. ben dun fon makinasını actım onla sızdı. gercekten ise yarıo bugunde yaptım gozu gececek gecemio yerine koyuyom uyanıo sinir geldi actım fonu dinleye dinleye sızdı mutlu mesut bisekilde.

bugun evide supurdum hic makina sesinden uyanmadı oda ii geldi.

annendende Allah razı olsun canım ya ne guzel baktı sana benimki gidince sudan cıkmıs balıga dondum ne buyuk nimet yakında olmak

Evet beybim, Allah ondan binlerce kez razı olsun. Ayrıca tayinimiz çıktığı için de tekrar mutlu oldum.İstanbul'da olsam bu kadar rahat oloamazdım.

FÖN MAKİNASI pek çok alete göre çok daha fazla radyasyon yayıryormuş, zorda kalmadıkça bebişlerin yanında kullanmamak gerekirmiş. Son çarem olacak. Bİzde de uyduruk bi ana kucağı var, sallanıyo. Doruk gerinse sallanıyo kendiliğinden, onda uyumayı seviyo, sallanmayı seviyo. Ayağımda sallamak işime geliyo şimdilik, yoksa 10 dk da bir pışpışlamam gerekir ki, bu daha zor.İnşallah ilerde çok zorluk çekmeyiz, bakalım...

bebeklere su veriomusunuz..? ben vermiorum ama bikac kez birileri beni kınadı neden vermiomusum die? nezamandır sorcam unutuyorum

Mama vermiyorsan su da verme! Anne sütünde onlar için yeterince su var ! Doktor kuzenim, bebişlerin ağzına giren her şeyin enfeksiyon riski taşıdığınısöyledi, çok dikkatli olmak gerekirmiş su verirken bile !

ya bizim yuzumuz cok kotu oldu, ne dokunuyor bu cocuga anlamiyorum..isilik gibi sivilceler..

Aynen !

Heyyoooo, hoş geldin esram =) Hormon bunlar, ne zaman nerden saldıracağı hiç belli olmuyor! Geçmiş olsun diyelim, düzelmene sevindim. a.s.

limonu bende okudum ama okadar sık hıçkırıyor ki sürekli limon sürmek nekadar doğru olabilir :KK43:
inşallah ilerde bu sorunumuz da kalkar

Bana da hastanede hemsire hickirik icin cok az suya bir damla limon damlat bir cay kasigi ver demisti. Bir kez denedim hickirigi kesilmedi bir daha yapmadim/ Gunde bir kezden fazla denemek dogru olmaz herhalde.

Bugün Doruk'u ilk defa sıkıştıra sıkıştıra sevdim. Şeniz Sarstım resmen çocuğu, çok zevkliydi. Doruk'u da bir görseniz, gevrek gevrek sırıtmıyor mu, ölecektim :) Az daha büyüsün, havalara atıcam, ısırıcam, daha çok sıkıştırıcam :) Ay çok güzeldi, yok artıköyle süs bitkisi gibi sevmek :)

X