2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar,

Bugün kaç defa oturdum kalktım hatırlamıyorum valla, hatta bir seferinde epey alıntı yaparak muhabbete girecektim ki tabii ki Defne'm izin vermedi. Taze'cim muhtemelen aşağıdaki mesajın sırasında ben kızımla boğuşuyordum..

Hey maşallah beee :nazar: :teytey:

tazefasulye, Aidaa, Ebrar06, Ebruska, evriş+, norraa+, sakaleynmaster+

Kızlar benim kızım eskiden emer 2 saat, bilemediniz 1 saat uyurdu. Şimdilerde midesi mi büyüdü, yoksa sütüm mü yetmiyor bilmiyorum, emdikten yarım saat sonra gene istiyor. Ben mamayı bırakalım diye didinirken görünen o ki mamasız sadece anne sütüyle devam etmek hayal olacak bana..

BABY, EVRİŞ, SAKALEYN'in fotolarını görmüştüm gündüz ki uğramalarımda. Maşallah hepiniz o kadar tatlı çıkmışsınız ki, Allah nazarlardan saklasın hepinizi..

Haa, TAZE'nin DORUK'una da kocaman bir maşallah!! O elinde taraklı fotosu da çok hoş olmuş.. Tam reklamlık hakikaten..

ESRAKO, seni burada tekrar görmek ne güzel. Çok sevindim arkadaşım daha iyi olduğuna..

Ben gene birazdan kaçacağım. Defne ağlıyor. banyosunu yaptıracağız.

KIZLAR EMZıRMEDEN EVEL SıLıYORMUSUNUZ GOGSUNUZU ??

esrako hoşgeldin yaa mrk etmiştik. Ama ben tahmin etmiştim son yazılarından, depresyona girmiş gibi bir halin vardı. ama atlatmışsın çok sevindim.. Benim de depresyona çok yatkın bir ruh halim vardır, kesin lohusalık depresyonuna yakalanırım demiştim ama beklediğimin tersine iyiyim...

ben de silmiyorum, sürekli silersem doğal yapısı bozulacakmış gibi geliyor..
bu arada baby sling aldım arkadaşlar bakalım becerip kullanabilecekmiyim?

telsiz soran olmuş bende chicco nun 100 tl civarında olanturuncu telsizi var idare eder derecede iş görüyo.

yaaa ben de bugün babysling alıyordum az daha..Şöyle kucağıma alıp sitede dolaşmak istiyorum eve kapandım kaldım. Serap memnun kalmadığını söyledi ama..Başka kullanan var mı??

Son düzenleme:
bizimde ilk ay kontrolünde herşey yolunda çıkmıştı kilo alımımız gayet iyi 4740 gr:nazar: olmuşuz anne sütü +mama boyumuzda 54 cm baş tutuşumuz çok güzel refleskler çok güzel baş çevremizde 36 cm olmuş bizde sorunsuz geldik doktordan maşallah bebişlerimiz:nazar:

Son düzenleme:
bende yaziim barii... :KK70: bizde 17 günlük olduk.. 4080 gramız anne sütü sadece 3070 doğmuştuk 1 kilo almışız 17 günde bakalım.. humana still tee bende kullanıyorum ayrıca doktorum rezene ve ısırgan çayını önerdi hakikaten rezene accayip süt yapıyo tavsiye ederim...

ya bişiy sorucam kızlar ben sezeryanla yaptım şimdi dikişimin sağ uç kısmında pembelik var kızarmış gibi biraz.. iltihap ya da akıntı falan yok ama bu kızarıklık normal değilmidir gitsemmi doktora hafif ağrılarda var ama endişelendim inşallah iltihap değildir bilginiz varmı...

bizde dr ye gittik bende bilgi vereyim barii
bizde 4600 gr olmuşuz doğdumuzda 3900 ama 2 üçünde 3000 kiloya düşmüştük baya ii almışsınız dedi dr 54 de boyumuz olmuş bizimde kötü bir sorunumuz yok sadece isilek olduk okadar bizdende haberler bukadar

DOKTOR RANDEVUMUZDAN NOTLAR;
. 3710gr 54 cm olmuşuz. yani doğuma göre 750gr almış ve 5cm uzamışız. normali bir ayda 800-1000gr almakmış. eee bizim de bir ayımızın dolmasına daha 4 gün vardı, herhalde 800ü tamamlamış oluruz. yani büyümesi açısından problem yok.
.refleksleri filan çok iyiymiş.
.görmesi işitmesi normal
.kalça çıkığı yok
.isilik, pişik, pamukçuk, konak türü cilt problemleri yok allaha şükür
.kakası idrarı normal
.
kısacası güzel haberlerle döndük arkadaşlar. darısı sizlerin başınıza. herşeyimiz normalmiş bizim. hatta başını dik tutabiliyor olması pek normal bile değil herhalde ki doktorumuz şaşırdı ve bravo dedi kızıma. kucaktayken resmen büyük çocuklar gibi kafası dimdik etrafa bakabiliyor. boyun kaslarımız kuvvetli olacak galiba. maşallah diyeyim de kendi nazarım değmesin.

:nazar::nazar:alkisalkisalkis:nazar::nazar:

esrako hoş geldin iyi olmana sevindim canım hamileykende bundan korkumuştun ama geçmiş çok şükür kuzna sıkı sıkı sarıl kokla çünkü çok hızlsı büyüyorlar ve ikimizde başaka bebek istemediğimize göre bu günlerin tadını çıkaralım gerisi boş çünkü
diğer günlerde yaptığın herşeye yakında döneceksin nasılsa

bende yaziim barii... :KK70: bizde 17 günlük olduk.. 4080 gramız anne sütü sadece 3070 doğmuştuk 1 kilo almışız 17 günde bakalım.. humana still tee bende kullanıyorum ayrıca doktorum rezene ve ısırgan çayını önerdi hakikaten rezene accayip süt yapıyo tavsiye ederim...

ya bişiy sorucam kızlar ben sezeryanla yaptım şimdi dikişimin sağ uç kısmında pembelik var kızarmış gibi biraz.. iltihap ya da akıntı falan yok ama bu kızarıklık normal değilmidir gitsemmi doktora hafif ağrılarda var ama endişelendim inşallah iltihap değildir bilginiz varmı...

oo süper..biz de 18 günlüğüz. Sadece anne sütü veriyorum.3500 gr doğmuştu, 3200 e düştü, şimdi 3950 gr olmuş, dr oo çok iyi çok iyi dedi. Ama seninki süper kilo almış maşallah...

dikişlerine gelince, eğer aşırı kaşıntı ve akıntı yoksa bişey olacağını sanmıyorum..

benim karnım acaip kaşınıyor, bir iki yerde çatlağım vardı, onlar kızardı hafif kabardı ve acaip kaşınıyo...puffff

esrako hoş geldin iyi olmana sevindim canım hamileykende bundan korkumuştun ama geçmiş çok şükür kuzna sıkı sıkı sarıl kokla çünkü çok hızlsı büyüyorlar ve ikimizde başaka bebek istemediğimize göre bu günlerin tadını çıkaralım gerisi boş çünkü
diğer günlerde yaptığın herşeye yakında döneceksin nasılsa

ben bazen bebeğime bakıp bakıp ağlıyorum, nolur hızla büyüme diye,doya doya yaşamak istiyorum her anını..Sahi hızla büyüyorlar değil mi.. Daha dün doğurmuştum 18 gün geçti anlayamadan..

kızlar selam
benim de sanki sezaryen yerim kabarmış gibi geliyor elimle dokununca sertlik varmış gibi sanki sizinde öyle mi merak ettim

kızım 23 günlük ken 4010 gram oldu 3530 doğmuştu doktor normal dedi 1 ayda 1 kilo çok uzak geldi bana

Merhabalar herkese,
Arkadaşlar istanbulda özellikle Anadolu yakasında iyi bir çocuk doktoru tavsiye edebilecek olan varmı acaba? Cep telefonu sürekli açık ve çocukları gerçekten seven bir doktor arıyorum.
Doğum yaptığım hastanenin çocuk doktorlarından birine gidiyoruz şimdilik, hatta doğumuma giren çocuk doktorudur kendisi ama iletişim konusunda çok başarısız olduğu için bu doktora devam etmeyi düşünmüyorum. Ve perşembe günü 15 günlük olacak kızım, genel kontrol için götürmem gerek ama doktor konusunda karar vermedim henüz..

Gene sayfayı bir sürü kişi okuyor görünüyor ama eminim hepsi aktif olarak topikte kalamıyordur. Yavrular izin vermiyor, öyle eskisi gibi saatlerce muhabettin dibine vurmak yok bize.. :emir_bebek:

kızlar selam
benim de sanki sezaryen yerim kabarmış gibi geliyor elimle dokununca sertlik varmış gibi sanki sizinde öyle mi merak ettim

kızım 23 günlük ken 4010 gram oldu 3530 doğmuştu doktor normal dedi 1 ayda 1 kilo çok uzak geldi bana

yok benimki öyle değil..ben günde 3 kez contractubex jel kullanıyorum.. çabuk iyileştiriyor sanırım...

Merhabalar herkese,
Arkadaşlar istanbulda özellikle Anadolu yakasında iyi bir çocuk doktoru tavsiye edebilecek olan varmı acaba? Cep telefonu sürekli açık ve çocukları gerçekten seven bir doktor arıyorum.
Doğum yaptığım hastanenin çocuk doktorlarından birine gidiyoruz şimdilik, hatta doğumuma giren çocuk doktorudur kendisi ama iletişim konusunda çok başarısız olduğu için bu doktora devam etmeyi düşünmüyorum. Ve perşembe günü 15 günlük olacak kızım, genel kontrol için götürmem gerek ama doktor konusunda karar vermedim henüz..

Merhaba.. Esrako doktorundan memnundu diye hatırlıyorum. Hatta Aftabru da aynı doktora gidiyor. İsmini ve nerede çalıştığını bilmiyorum, geçmiş sayfalardan bulmak zor olabilir. Esrako veya Aftabru yardımcı olurlar sanırım...

kızlar selam

Benim de doğumdan birkaç gün sonra dikiş yerim kabarık gibi oldu. Sonradan da hissizlik başlayacak. Ama doktorum bunlar normal demişti. Sertlik de normaldir kanaatimce.. Alt dokulardaki dikişler iyileşmeye başlamıştır.

Sadece anne sütüyle ayda 1 kilonun üzerinde kilo alanlara kocaman bir MAŞALLAH :nazar:demek istiyorum... Allah bizlere de gösterir o günleri inşallah..

canım kalbindeki açıklık kapanır belkide çift bezi tedbir amaçlı söyledi dr sag kalça kemigiyle sol tarafa arasında ölçülerinde uymsuzluk var 3 ayında tekrar ultrasona giricek o zaman belli olacak biliyorsunuz burçin 2900 dogdu şimdi 3330 olmuş yani kilo alımı az diye herşeyine baktı dr mamasını fazla yedirin dedi bende fazla yedirdim bu seferde kusmaya başladı kaşıkla doydugu zaman başka yemiyor zorlada yedirememki degilmi

3 aylık olsun bakalım tekrar kontrolde ne çıkıcak olmassa arkadaşı var eşimin dr olmassa ona götürürüm ama iyi şeyler düşünmeye çalışıyorumki herşey iyi olsun

amin canım valla çok zor gerçekten dün ben soguk kanlılıgımı korudum ama annem dayanamadı aglamaya başladı dr kalbini incelerken burçinin kendide 2 kere kalp ameliyetı oldugu için korktu dedigin gibi allah acılarını göstermesin :Saruboceq:

çok geçmiş olsun inşallah delik kendilinden kapanır canım

bizimki sut kokuyor, anliyoum artik cis yapinca,kokusu geliyor:))

ya birde hangi bebek ikinir ikinir gerinir osurur sonrada bir ohhh ceker yaa..ben resmen kopuyorum...:))alem bu cocuk...

demekki hepsi aynı o ıkınırken resmen korkuyorum

kizlar bisi sorcam siz yan yatma yastiklarini kulaniyor musunuz??birde kac aya kadar kullanicaz bu yastiklari 3mu 6mi??bizimki icinde pek ahat degil sanki...

bizimki 1 defa yattı başka da yatıramadık rahat edemedi başının arkasına doğru dönmesin diye yastık koyup yan yatırıyoruz

40 güngeçince tekrar kadın doğumcuya gidicem o zaman gelmemi istemişti inşallah şu kabarıklık da geçer kafam oraya takılmış durumda sağol ebruska

hahaha bizim minik uykusunda, dakikalardır meme emiyormuş gibi çenesini dudaklarını oynatıyor. acıktı mı acaba :uhm:

Hey gidiii, Yaprak dökümü başlıyor..En son onu izleyip forumu boş bıraktığımız günlerde hamileydik..Şimdi bebeklerimiz var, inanılır gibi değil..Nerden nereye geldik..Zamanın bu kadar hızla akıp gitmesi beni korkutuyor..

Ve aklımın bir köşesinde Pinky ve Burko var..Pinky kesin doğum yapmıştır sezeryan bekliyordu..Peki ya Burko?? Taze senin haberin vardır..

X