2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

ya ben kavurma dedım ama kavurup atmıstım dolaba ,yemeklere fılan atıyordum..

cok yok snaırım cogaltmak ıcın ne yapayım sızce ,

soganları yarım ay seklında dograyıp bıraz sotelemek gledı aklıma ve kup küp patates etlesem sonra hepsını karıstırsam olur herlhde..

cok sevıyorum yemek yapmayı ugrasmayı ama ne yapsam ne yapsam delı edıyor benı :)

25,5 olmak üzereyim canım :) bebek istiyorum istemesine de faaliyete geçemiyorum. İstanbuldayım tatlım.

hehe sanırım yasıtız :)

bence gec bebek ıstemına burada olanların yarısından fazlası bebek ıcın ugrasıyor valla

bende ıstemıyordum ama baktım benım ıstemem degıl de onun gelmesı zaman alıyor bıraktım bende.

ne zaman gleırse :)

ay kendı ogretmenlerımı hatırladım bırden ALlah kolaylık versın cnım.

Sumakcım biraz yeşil biber biraz da küp domates ekleyip , sote şeklinde de yapabilirsin. Ay canım çekti bak :)

Evet haklısın canım, isteyince ha diye de olmuyor. Aslında beni bekleten şey farklı. Genetik bir hastalığım olduğu ve normal yolla hamile kalırsam bebeğimin de hasta olma ihtimali olduğu için tüp bebek yaptırıcaz büyük ihtimalle. Bu süreç de beni fazlası ile korkuttuğu için hep erteliyorum Ne diyeyim, Allahım en hayırlı zamanda isteyen herkese nasip eder inşaallah...

evet sumak et sote yap canım
soğan biber varsa domates çok güzel olur

aa cnım cok üzüldüm ,genetık hastlaıgın nedır özel degılse ,böbrekle mı ılgılı..

Sumakcım biraz yeşil biber biraz da küp domates ekleyip , sote şeklinde de yapabilirsin. Ay canım çekti bak :)

evet sumak et sote yap canım
soğan biber varsa domates çok güzel olur

ama kıızlar zaten domateslı bulgur pılavı var o kırmızı
ayrıca tarhana veya kırmızı mercımek corbası dedım o da kırmızı olacak
bı de domateslı et sote yapsam sofram kıpkırmızı olur ,

veya mutfaga gırınce hersey sekıllenır ya neyse artık bulurum bı seyler :)

ne güzel işte kız kırmızı kırmızı romantik renk

bende merak ettim inci:78:

Kas hastalığı canım. Taşıyıcı olduğum için çocuğuma geçirme ihtimalim var. Bu riski göze alamıyorum. Tabi ne zaman hangimize ne olacağını bilemeyiz. Sağlıklı olur, sonradan hastalanır Allah korusun. Takdir ilahi... Ama önümde böyle bir seçenek varken onu değerlendirmek istiyorum.

Yemeğe gelince canım, çok az domates katabilirsin tat vermesi için, biber ve soğan onun kırmızılığını alır. Hep 3 çeşit mi yapıyorsun? Ben genelde 2 çeşit yapıyorum. Çok yapınca kalıyor. Evliliğimin ilk senesi çok yemek israfı yapmıştım, hiç unutmuyorum. Onun için artık az az yapmaya gayret ediyorum.

saol canım

sumakcım mantarın varsa mantarla da kavurabilirsin etlerini

mantarım yok canım ya ,aslında evde pazarlık napıma bısey de yok ..
raflarda kalanları kullanıyorum bende :)

ne güzel işte kız kırmızı kırmızı romantik renk

bende merak ettim inci:78:

dımı :))

anladım cnım hakkımızda hayırlısı artık ..
kısmet bu ısler snaırım olmayınca olmuyor..

yemeklerde genelde uc cesıt yaparım evet..

corba mutlaka olur ana yemek ve pılav yada makarna..

bazen corba ıstemez esım ama o zamanda bennım gonlum rahat etmıyor..

ben cesıt cok olsa da az yapıyorum ..mesela pılav kalsa ertesı gune corba olarak döner ..

bızım evde cok yemek yapılmıyor
esım vardıyalı claıstıgı ıcın bende o evdeyken cok yesın dıye yapıyorum bol bol..

Amin canım amin. Tamam o zaman o açıdan haklısın. Evde olunca yemesini istiyorsun bol bol :) A
Sofralarımız bereketli olsun :)

nıhan cnım gorusuruz yarın :)

ıncı tanesı zaten cok ymeıyor benım esım bazen aksma yemeklerınde yanımda olmuyor ıble bende bulmusken hemen herseyı yapıyorum :)

bı de taktı bu aaralar salgıklı beslenmeye..

Sağlıklı beslenmek güzeldir canım ya. Benim eşim de göbek yaptı bu aralar. Onu indirmeye çalışıyoruz :)

bızde de göbek var ama gerı kalan yok ..

bi de bebek olayları sımdı proteın vıtamın ne bulursa takvıye edıyor.

Aynen canım ya bizde de sadece göbek var. Eritsek filinta gibi olacak kocacım :) Sağlık için de hiç iyi değil bu göbek olayı aslında. Mide sorunları yaşıyoruz, doktora da götüremiyorum. Bakalım ne zaman inecek göbüşümüz :) İstediğiniz bebiş de hayırlısı ile gelir canım inşaallah

Son düzenleme:
insallah cnım ya hayırlısıyla ,zaman alacak bıraz ama napalım ..

ben mutfaktayım hem yemek yapıyorum hem netteyım gec yazıyorum kusura baakma :)

Canım zaman alacak derken bir sorun yoktur inş.
Yok ne kusuru, ben de bir yandan evi toparlıyorum :)

Allah çekemeyecekleri yükü vermezmiş kullarına. Birer imtihan bunlar. Alnımızın akıyla çıkmak nasip olur inş canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…