2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Günaydın kızlar,

Hemen durumu yazayım giremedim haftasonu.

Kötü birşey yok çok şükür ama gene de kötü. Doktor çok kızdı. Sindirim sistemini mahvetmiş. Yok yok sorun olarak. Perşembe günü patoloji sonuçları çıkacak. Heyet raporu verecekmiş. Anladığımız kadarı ile ömür bıyu yada uzun bir süre ilaç kullanacak.

Doktor çok kızdı. Zayıflayacaksın. Şekerine dikkat edeceksin. Böyle gidersen kalp krizi geçirirsin dedi.

Bwende durum böyle.

Geçmişi bir okuyayım siz neler yaptınız.

canım ya çok geçmiş olsun dikkat edin o zaman canım şekeri hayatından çıkaracak o zaman

çok sağolun kızlarr çok şükür çağan çişini yaptı eşim götürdü hemen tahlile sonuçları yarın çıkacakmış şimdi daha iyi öğlen uykusuna yatırdım bende işlerimi yapacağım ama sizlere bi bakayım dedim

günaydın hanımlar nasılsınız?
bizde çok iyi haberler yok dün akşam üzeriydi saat 5 gibi annem bendeydi oturuyorduk çağan birden halsizleşmeye başladı hafif ateşi vardı hemen ateş düşürücü verdim ama gittikçe kötüye gitmeye başladı durumu sancısı vardı ıhhh ıhh diye sanki kakasını yapmaya çalışır gibi sesler çıkarmaya başladı geldi kucağımda yattı ve birden ağlama krizine girdi susturmanın mümkünü yok dudaklarına kadar morardı annemle panik olduk evde parada yoktu eşimi aradım haber verdim hemen dolmuşa bindik hastaneye götürdük dolmuşta gidene kadar ağzını acıyo diye gösterip ağladı biran acaba bişeymi yuttu diye korktuk acile girdik hiç kimseyi beklemeden hemen röntgen çekildi ama hala yavrum kucağımda morarana kadar ağlıyodu çok gaz birikmişti lağma yaptılar hafif rahatladı diye arkadaslar bizi almaya gelmişti evleri hastaneye yakındı bişey olursa burdan götürürüz dediler arabalarıda vardı oraya gittik bi yarım saat rahatladı yine aynı kriz hemen acile gittik tekrar kan aldılar idrarı veremedik uyudu eve gittik eşim geldi yine ağlama krizi ve biz bi kez daha acile gittik bi lağma daha yapıldı yine kucağımızda uyudu eve geldik gece 12 ydi sabaha kadar sancıdan uyumadı ve hiç bişey yiyip içmedi bile hala çiş torbası bağladım onu bekliyorum eşim götürecek işe gitmeden kan değerleri çok yüksek çıkmış enfeksiyon çok fazlaymış o yüzden mecbur idrarı verecekmişiz sabah biraz gaz yaprı şimdi pepeyi izliyo bakalım

cok gecmıs olsun canım nedır bu cocugun cektıgı gercekten gaz bu kadar yapar mı ya

enfeksıyon var ddemek kı cısı de vermıssınız ınsallah ıyı sonucr cıkar

geçmiş olsun canım hemen bi dra götür ihmal etme yeşilse canım daha önce bizimde başımıza gelmişti enfeksiyon kapmış demişlerdi .aşıya gelince eğer aşıya gitmeden önce okusan bu yazdıklarımı aşıya gitmeden yarım saat önce calpol verde öyle götür hem ateşlenmesini hemde ağrısını azaltıyoo.inş çok ağrı yapmaz ama

ben asıdan once vermeye karsıyım canım ya ,savassın vucudu bagısıklık kazansın
ıkıncı ayda da vermemıstım atesı cıkmamıstı sımdıde vermedım ama nasıl agladı yavrum ya ıcım parcalandı resmen

kaka da sorun yokmus ıste kan damlasına da basladık artık,

Günaydın kızlar,

Hemen durumu yazayım giremedim haftasonu.

Kötü birşey yok çok şükür ama gene de kötü. Doktor çok kızdı. Sindirim sistemini mahvetmiş. Yok yok sorun olarak. Perşembe günü patoloji sonuçları çıkacak. Heyet raporu verecekmiş. Anladığımız kadarı ile ömür bıyu yada uzun bir süre ilaç kullanacak.

Doktor çok kızdı. Zayıflayacaksın. Şekerine dikkat edeceksin. Böyle gidersen kalp krizi geçirirsin dedi.

Bwende durum böyle.

Geçmişi bir okuyayım siz neler yaptınız.

gecmıs olsun canım dıkkat etse barı ama erkeklerde cok zor ancak hırs fılan yapacaklar kı oyle

bız doktora gıttık geldık ste cok agladı yavrum sımdı uyuyor

ek gıdaya baslama dedıler ..

ek gıdaya nasıl basladınız sız hatunlar kafam cok karısık ya

ıncı nasılsın napıyorsun pasta borek yaptın mı resmen aserıyorum hersye :)

çok sağolun kızlarr çok şükür çağan çişini yaptı eşim götürdü hemen tahlile sonuçları yarın çıkacakmış şimdi daha iyi öğlen uykusuna yatırdım bende işlerimi yapacağım ama sizlere bi bakayım dedim

hayırlı sonuc alırsnz ıns cnm tekrr gecms olsunn cişiniimı yapamıyordu yaaa:KK43:

cok gecmıs olsun canım nedır bu cocugun cektıgı gercekten gaz bu kadar yapar mı ya

ıkıncı ayda da vermemıstım atesı cıkmamıstı sımdıde vermedım ama nasıl agladı yavrum ya ıcım parcalandı resmen

gecmıs olsun canım dıkkat etse barı ama erkeklerde cok zor ancak hırs fılan yapacaklar kı oyle

canım ek gıdaya ben 6 aydan sonra yoğurtla ve çorbayla başladım tarhana çorbası filan en çokta az az yoğurt verdim sizin için bencede daha erken canım en faydalısın anne sütü boşver şu an için ek gıdayı yemeye başlayınca herşeyden yiyecek zaten ama şu anda onun anne sütüne ihtiyacı var en sağlıklısı anne sütü..özelliklede bağışıklığı açısından ..
canım ben ilk başlarda vermiyordum calpolü ama ilerleyen zamanlarda verdim.ayy kıyamam ya çok ağladı demek canım benim neyse hadi bakalım kan damlasınada başlamışsınız büyüyor masal hanım maşallah diyelim:nazar::nazar::nazar::nazar:

hayırlı sonuc alırsnz ıns cnm tekrr gecms olsunn cişiniimı yapamıyordu yaaa:KK43:

inş canım yok canım çişini yapıyordu ama neyi olduğunu anlamadık kabızlığı filanda hiç yoktu ve ilk defa böyle bişey başımıza geldi çok korkuttu bizi ya

deryacıgım ne bıleyım tattırıyım arada dedım sonra erken dedım karıstım kaldım ama su an anne sutu tabı kı benım dedıgım gunde 1 cay kasıgı elma suyu gıbı

yogurdu nasıl yaaptın muhallebıyı fılan

bıraz once bı krız yasadık sorma ,ruya goruyordu ama ınlıye ınlıye aglaya aglAYA korktum bende uyandırmaya calsıtım uyanmadı osnra kendı uandı

nasıl aglayıs nasıl tam 1 saat öldüm öldüm dırıldım sımdı uyuyakaldı o derece ınlıyor ama fıtıl verdım agrı kesıcı ınsallah gecer hemen

deryacıgım ne bıleyım tattırıyım arada dedım sonra erken dedım karıstım kaldım ama su an anne sutu tabı kı benım dedıgım gunde 1 cay kasıgı elma suyu gıbı

bıraz once bı krız yasadık sorma ,ruya goruyordu ama ınlıye ınlıye aglaya aglAYA korktum bende uyandırmaya calsıtım uyanmadı osnra kendı uandı

nasıl aglayıs nasıl tam 1 saat öldüm öldüm dırıldım sımdı uyuyakaldı o derece ınlıyor ama fıtıl verdım agrı kesıcı ınsallah gecer hemen

canım bence elma suyu içinde erken diye düşünüyorum ben biraz daha bekle 6 ayı bi bitsin derim..canım ben yoğurt mayalamayı beceremedim burda bi arkadasım var o günlük yapıyodu ya ondan alıyordum yada annem mayalayıp getiriyodu .muhallebiyi çağan yemedi canım yine arkadasımda denedim bende yapmadım bidaha .
ayyy ayeşgülcüm okudukça ben bile bi tuhaf oldum kıyamam ya nazar filanmı değdi acaba aşıya götürdüğünde ben nazara çok inanırım.canım ya geçmiş olsun canım dikkat et barii bugün biraz daha

Ek gıdaya geçmek için erken değil mi canım? Kıyamam kabus görmüş. Ağladığında Nas ve Felak bir de Ayete-l Kürsi oku canım.

Korkma canım sadece seninki öyle değil :) Bunların genlerinde var sanırım :)

Bende birtek benimki öyle zannediyorum. Sizinkilerde öyleymiş. İyi bari gensel demekki.

canım ya çok geçmiş olsun dikkat edin o zaman canım şekeri hayatından çıkaracak o zaman

Sağol tatlım. Ben ediyorumda o etmiyorki Derya hiçç ama hiç bakmıyor kendine.

Çok geçmiş olsun Deryacım

Sağol Sumakçım.

Sanada minik kuzuna da geçmiş olsun. Bol bol dua oku annesi ya da odasına dualar as iyi gelirmiş kötü rüyaya felan.

X