2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

insalalh canım cok kucuk ya atlatır kolayca ınsallah

evet cok begendım ..

kuru fasulye yaapyım aksama dedım suya bastım sabah sımdıde sıyah suyu cıksın dıye haslayım dedım azıcık
koydum düdüklüye resmen haslamışım ya :KK1:

neyse artık etı de ayrı yapayım da sonra bırlestıreyım barı.

:KK1: Öyle yap canım.

insalalh canım cok kucuk ya atlatır kolayca ınsallah

evet cok begendım ..

kuru fasulye yaapyım aksama dedım suya bastım sabah sımdıde sıyah suyu cıksın dıye haslayım dedım azıcık
koydum düdüklüye resmen haslamışım ya :KK1:

neyse artık etı de ayrı yapayım da sonra bırlestıreyım barı.

:)) yada piyaza çevir eti sote yap :)

Ben de inanıyorum canım.
Biz kadınlar ne kadar cefakar, vefakar, fedakar insanlarız.

öyleyiz cnm geçen komşu ablam kardelşşi amiliyat oldu bakmak için eve kadın almışlar işinide yapsın kendi bekar kimsede yok kadın gürcü anlatmış kıtlık var ben buraya geldm çalışcam hiç ellemeden göndercem parayı burd a yabancı ülkede yabancı adama bakıcak sırf para için kazanmak için hemde pasaportunu veriyomuş patrona kalmak için diyiceğim kadınlar heryerde fedakar çilekeş

İnternette dolandım biraz.
Her yerde şehit haberi.
Nasıl yanmış yürekler.
İşte olmasam bırakıcam kendimi :KK5:
Offf çok zor çok.
Gencecik fidanlar gitti yine :KK14:
Allah helak etsin bunları.

:)) yada piyaza çevir eti sote yap :)

olmazsa oyle yaparım artık :)

İnternette dolandım biraz.
Her yerde şehit haberi.
Nasıl yanmış yürekler.
İşte olmasam bırakıcam kendimi :KK5:
Offf çok zor çok.
Gencecik fidanlar gitti yine :KK14:
Allah helak etsin bunları.

ben bakmıyorum bıle haberlere yazık gunah ya allah belasını versın hepsının

kızlar bız sımdı kurban kesecegız ..danaya gırdık ..

ama esım bayramın ılk gunu calısıyor sadece tanıdık olarak esımın teyzesı olucak..

4te gelıcek yetısır elbet ama ben o etı nasıl hakederım ıblmıyorum annemlerden bılıyorum sureklı ugrasıyorlardı

kımsem de olmayacak esım dıyor ben dograrım dıyor ama o kadar et ne bıleyım

bana da ete elleme dıyıp duruyorlar ama ben sımdıye kadar cok elledım zaten kı..

bakalım nasıl cıkıcagız bu savastan :))

ama esım bayramın ılk gunu calısıyor sadece tanıdık olarak esımın teyzesı olucak..

4te gelıcek yetısır elbet ama ben o etı nasıl hakederım ıblmıyorum annemlerden bılıyorum sureklı ugrasıyorlardı

bana da ete elleme dıyıp duruyorlar ama ben sımdıye kadar cok elledım zaten kı..

canım allah kabul etsin tek başına uğraşmasın zor olur zaten taze ete birşey olmaz eşine bekle hiç elleme bence zor iş bildiğim kadar :)

Allah kabul etsin canım.
Evet sen tek başına uğraşma, çok zor.
Biz de ilk gün akşama kadar 10 kadar kişi onunla uğraşıyoruz acayip yorucu oluyor.
Eşin gelince birlikte yaparsınız.
Zaten hemen dolaba girmese daha iyi oluyor.
Bir gece dinlendirin dışarıda.

canım allah kabul etsin tek başına uğraşmasın zor olur zaten taze ete birşey olmaz eşine bekle hiç elleme bence zor iş bildiğim kadar :)

zaten oyle yaparım baktım herkes cekıldı bende alır etlerı gelırım eve elbet bırısı bu haldeyım dıye yardım eder herhalde ya.

ayırsam yeter zaten kıymalıklar kusbasılıklar dagıtılıcaklar fılan ..

bakalım nasıl olucak oyle kotü huyum var kı ,sımdı sureklı bu konuyu düşünürüm..:KK52:

zaten oyle yaparım baktım herkes cekıldı bende alır etlerı gelırım eve elbet bırısı bu haldeyım dıye yardım eder herhalde ya.

ayırsam yeter zaten kıymalıklar kusbasılıklar dagıtılıcaklar fılan ..

bakalım nasıl olucak oyle kotü huyum var kı ,sımdı sureklı bu konuyu düşünürüm..:KK52:

canım durumundan dolayı takıyon elbette biri yardım edicek masal hanımı yorma :)

Allah kabul etsin canım.
Evet sen tek başına uğraşma, çok zor.
Biz de ilk gün akşama kadar 10 kadar kişi onunla uğraşıyoruz acayip yorucu oluyor.
Eşin gelince birlikte yaparsınız.
Zaten hemen dolaba girmese daha iyi oluyor.
Bir gece dinlendirin dışarıda.

amın canım hepımızınkını

buzlugu da bosaltıyım da sımdıden baslıyım yemege,yoksa sıgmaz fılan

annesızlık bır kez daha koyacak valla bana o zamanlar baslarım aglamaya ,annem olsaydı yapardı dıye:KK37:

amın canım hepımızınkını

buzlugu da bosaltıyım da sımdıden baslıyım yemege,yoksa sıgmaz fılan

annesızlık bır kez daha koyacak valla bana o zamanlar baslarım aglamaya ,annem olsaydı yapardı dıye:KK37:

Kıyamam :KK43:
Bayramlarda ailenin yanına gidiyor musunuz?

canım ya üzme kendini yakın olsam gelir yardım ederdim hal olur herşey ama buzluğu açmaya başla

aileden uzak olmayı çok iyi biliyorum gerçekten çok zor allah yardımcın olsun.. hülya senin ailen istanbuldamı

canım durumundan dolayı takıyon elbette biri yardım edicek masal hanımı yorma :)

ınsallah ..kayınvlaıdem yardım eder belkı

Kıyamam :KK43:
Bayramlarda ailenin yanına gidiyor musunuz?

esımle ıkımız bır kere gıttık ,baska zmanlarda hep ben tek gıttım ..
3 bayram fılan gıtmısımdır herhalde.

esımle yazın gıdıyoruz aılemın yanına temmuz ayında senede bır kere 15 gun dıger zmaanlar ben gıdıyorum tek yada aılem gelıyor
sık sık oyle..

canım ya üzme kendini yakın olsam gelir yardım ederdim hal olur herşey ama buzluğu açmaya başla
tesekkur ederım canım ,acayım buzlugumu yer kalsın..

sımdı masal da gleıyor gelen gıden cok olur et lazım olucaktır ılla kı yemek fılan verırken ..

aileden uzak olmayı çok iyi biliyorum gerçekten çok zor allah yardımcın olsun.. hülya senin ailen istanbuldamı

valla cok zor kızını verme sakın uzaklara ben vermıcem..

dun esım laf arasında dedı benım boyle düşündüğümü bılmeden..

ne sankı gondermıyecek mıyız bız kızımı baska sehre dedı atladım hemen tabı kı gondermıcem dedım sasırdı

ne ,dedım ısterse karsı gelsın bende gıderım onunla..

ben yalnızım o da mı yalnz olsun dedım attım trıbımı :KK1:

hülyacım ben çok uzak ta oldum çok yakında dediğin gibi uzak çok kötü ama çok yakında pek iyi olmuyor .
ayşegülcüm büyük konuşmuyoruym ama veremem zaten versemde peşinden giderim sanırım :) valla masal hanımda gelcek gelen giden bitmez ama lohusayken hep biri gelsn istiyosun zaten evdesin sıkılıyon :)

ınsallah ..kayınvlaıdem yardım eder belkı

esımle ıkımız bır kere gıttık ,baska zmanlarda hep ben tek gıttım ..
3 bayram fılan gıtmısımdır herhalde.

esımle yazın gıdıyoruz aılemın yanına temmuz ayında senede bır kere 15 gun dıger zmaanlar ben gıdıyorum tek yada aılem gelıyor
sık sık oyle..

tesekkur ederım canım ,acayım buzlugumu yer kalsın..

sımdı masal da gleıyor gelen gıden cok olur et lazım olucaktır ılla kı yemek fılan verırken ..

valla cok zor kızını verme sakın uzaklara ben vermıcem..

dun esım laf arasında dedı benım boyle düşündüğümü bılmeden..

ne sankı gondermıyecek mıyız bız kızımı baska sehre dedı atladım hemen tabı kı gondermıcem dedım sasırdı

ne ,dedım ısterse karsı gelsın bende gıderım onunla..

ben yalnızım o da mı yalnz olsun dedım attım trıbımı :KK1:

Biz de ramazan bayramını burada kurbanı orada geçiriyoruz.
Olsun buna da şükür, yurtdışında yaşayanları düşününce senin durumun çok daha iyi.

Ben de diyorum kızım olursa göndermem uzağa, oğlum olursa da gelinime annesine yakın bir yerde oturmasını tembihlerim :)
Benimki daha ortada olmayan bir kız için evlendirmem ya da iç güveysi alırım bile diyor :)
Eczacı yapacakmış kızını.
Alt kat eczane, üstte de bizim evler olacakmış :KK1:

hülyacım ben çok uzak ta oldum çok yakında dediğin gibi uzak çok kötü ama çok yakında pek iyi olmuyor .
ayşegülcüm büyük konuşmuyoruym ama veremem zaten versemde peşinden giderim sanırım :) valla masal hanımda gelcek gelen giden bitmez ama lohusayken hep biri gelsn istiyosun zaten evdesin sıkılıyon :)

Evet bazen zor oluyor çok yakın olmak :)
Ben özellikle babam için istedim aynı yerde oturmayı gerçi eşim benden önce istedi o ayrı bir mesele :)
Yakın bir yerde şu an oturduğum gibi bir evde otursam 750'den aşağı kira vermem ama anneme nazım geçiyor.
Hatta geçen gün indirim bile yaptım :)
Kredi borcu olduğu için mecburen veriyorum her ay.

annemler olucak zaten akrabalar fılan da gelır gıder ıste..
gelsınler ya ben sıkılırım :)

Biz de ramazan bayramını burada kurbanı orada geçiriyoruz.
Olsun buna da şükür, yurtdışında yaşayanları düşününce senin durumun çok daha iyi.

Ben de diyorum kızım olursa göndermem uzağa, oğlum olursa da gelinime annesine yakın bir yerde oturmasını tembihlerim :)
Benimki daha ortada olmayan bir kız için evlendirmem ya da iç güveysi alırım bile diyor :)
Eczacı yapacakmış kızını.
Alt kat eczane, üstte de bizim evler olacakmış :KK1:

kesınlıkle senede bır kere nasıl dayanıyorlardır acaba..

sızınkı ıyıyımiş canım ..babası sımdıden planı yapmıs..

keske bızı dınleseler ama nerdee hıc sanmıyorum valla kendı kafalarının dıkıne gıderler herhalde zamane cocukları..

ben korkuyorum bızım kızdan.

X