2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Dün misfir vardı çok sigara içldi hep mutfakta cam açık durduk feci kasığım ağrıyor bugün ayaklarım buz gibiydi yattığımda üşüttüm sanırım

Dün hava aşırı soğuktu, üşütmüş olabilirsin.
Bugün de hava iyi maşallah.
Kalın çorap giyin ve belini sıcak tut.
Tam hastalanma havasındayız, dikkat et.

allah'ım inşaallah bundan sonra yüzünü güldürsün.
Zor zamanlar geçiriyorsun mükafatını kat kat alırsın umarım.
çok gençsin yavrun da çok küçük.
Inanıyorum ki karşına düzgün, adam gibi bir adam çıkacaktır.

inşallah cnm yaşım 25 tek umudum bu hayatta insan sevilmek ve saygıdan başka ne isterki eşinden.
Geçen hafta feci grip oldum antibiyotik bile aldım yeni yeni iyileştim .bugün hava daha iyi yarından itibaren ısıncakmış biraz daha

sibel, ilayda babasını soruyor mu?
Eve ne zaman gideceğiz diyor mu hiç?

canım evi hiç sormuyor tamamen unuttu. Işte 12 gün oldu aradı babası ondan öncede 1 ay önce aramıştı telefona verdim kızım baban dedim istemiyomm dedi konuşmadı yani baba kavramını yeni algılıyor 2 yaşını doldurmamıştı geldiğimzde pek hatırlamıyor ama yeğenm babasına baba diyince oda babacım diyor :KK5:

canım evi hiç sormuyor tamamen unuttu. Işte 12 gün oldu aradı babası ondan öncede 1 ay önce aramıştı telefona verdim kızım baban dedim istemiyomm dedi konuşmadı yani baba kavramını yeni algılıyor 2 yaşını doldurmamıştı geldiğimzde pek hatırlamıyor ama yeğenm babasına baba diyince oda babacım diyor :KK5:

Kıyamam yavrum ya.
İster anne olsun ister baba olsun kimsenin bu küçücük yavrucaklara bunu yaşatmaya hakkı yok.
Babalar kızlarına düşkün olur derler, bu nasıl bir baba aklım almıyor.

Ilayda bu ara tek oturmak istiyor hep şimdi gittim sen git anne dedi sanırım televizyona alıştı bu ara biraz

kıyamam yavrum ya.
Ister anne olsun ister baba olsun kimsenin bu küçücük yavrucaklara bunu yaşatmaya hakkı yok.
Babalar kızlarına düşkün olur derler, bu nasıl bir baba aklım almıyor.

çok severdi çok düşkündü bana kızmama izin vermezdi ama demek ozamanmış bende bunu anlamıyorum tamam ayrılıyoruz ama çocuğunu nasıl görmeden durur bir baba aramızda hakaret yok birşey yok aradımı gayet güzel konuşuyoz gel gör diyorum daha ne yapıyım bilmiyorum ben pes diyorum allah herkesin cezasını vercek benm bu çocuğumu bu duruma getirenlerin

Ilayda bu ara tek oturmak istiyor hep şimdi gittim sen git anne dedi sanırım televizyona alıştı bu ara biraz

Ne izliyor televizyonda?
Aman dikkatli ol.
Benim bu yıl 7 yaşına girecek bir kuzanim var.
Çocuk tv bağımlısı resmen.
Halam çalışıyordu, eve gelen kadın da işlerini yapmak için çocuğu tv karşısına oturtuyordu.
Öyle bir hal aldı ki bu tvden kopamaz hale geldi.
Ve bu çocuk düzgün bir şekilde konuşamıyor biliyor musun.
Bu yıl okula başlatmadılar bu nedenle.
Doktor kontrolünde gelişimi takip ediliyor.
Anaokuluna gitmeye başlayınca biraz daha düzeldi çok şükür.
Sen de denetime al İlayda'yı.
Havalar iyiyken çıkın dolaşın.
Mutfakta iş yaparken onu da al yanına, ver eline bir tabak kaşık oynasın sen yemek yaparken.
Apartmanda, çevrede yaşıtları varsa onlarla buluştur.
Çocukların bu yaşlarda akranlarıyla oynaması çok önemliymiş.

çok severdi çok düşkündü bana kızmama izin vermezdi ama demek ozamanmış bende bunu anlamıyorum tamam ayrılıyoruz ama çocuğunu nasıl görmeden durur bir baba aramızda hakaret yok birşey yok aradımı gayet güzel konuşuyoz gel gör diyorum daha ne yapıyım bilmiyorum ben pes diyorum allah herkesin cezasını vercek benm bu çocuğumu bu duruma getirenlerin

Sen üzerine düşeni yapıyorsun, vicdanın rahat mı rahat, gerisini boşver.
Elbet çıkacak acısı bunun bir yerlerden.

Ne izliyor televizyonda?
Aman dikkatli ol.
Benim bu yıl 7 yaşına girecek bir kuzanim var.
Çocuk tv bağımlısı resmen.
Halam çalışıyordu, eve gelen kadın da işlerini yapmak için çocuğu tv karşısına oturtuyordu.
Öyle bir hal aldı ki bu tvden kopamaz hale geldi.
Ve bu çocuk düzgün bir şekilde konuşamıyor biliyor musun.
Bu yıl okula başlatmadılar bu nedenle.
Doktor kontrolünde gelişimi takip ediliyor.
Anaokuluna gitmeye başlayınca biraz daha düzeldi çok şükür.
Sen de denetime al İlayda'yı.
Havalar iyiyken çıkın dolaşın.
Mutfakta iş yaparken onu da al yanına, ver eline bir tabak kaşık oynasın sen yemek yaparken.
Apartmanda, çevrede yaşıtları varsa onlarla buluştur.
Çocukların bu yaşlarda akranlarıyla oynaması çok önemliymiş.

canım ilayda normelde izlemezdi 1 aydır izliyor ama ben ablamla hep beraberim kızı var onun 9 yaşında okuldan gelince hafta sonları evcilik oynuyor onunla ama çok izlemesi iyi değil .yarından sonra hafta bitimine kadar gezmedeyiz:) cumartesi bolca yaşıtı olan bir toplantımız var değişiklik olur ikimiz içinde aslında bugünde davetliydik ama ben gitmedm yeme işini kaçırıyom sonra :KK9: annemler gitti

kıyamam ya..:KK14:

canım ilayda normelde izlemezdi 1 aydır izliyor ama ben ablamla hep beraberim kızı var onun 9 yaşında okuldan gelince hafta sonları evcilik oynuyor onunla ama çok izlemesi iyi değil .yarından sonra hafta bitimine kadar gezmedeyiz:) cumartesi bolca yaşıtı olan bir toplantımız var değişiklik olur ikimiz içinde aslında bugünde davetliydik ama ben gitmedm yeme işini kaçırıyom sonra :KK9: annemler gitti

Evet böyle toplantılar iyi olur ikiniz için de :)

rabbim okadar büyükkü içim okadar rahatki allah ahımı bırakmıcak onlarda buna inanıyorum

Sumak bu yavrucağızın ahı yerde kalmaz üzülme.

insalalh canım cok kucuk ya atlatır kolayca ınsallah

Sitenin arka planı bayrağımız olmuş En Büyük TÜRKİYE

evet cok begendım ..

kuru fasulye yaapyım aksama dedım suya bastım sabah sımdıde sıyah suyu cıksın dıye haslayım dedım azıcık
koydum düdüklüye resmen haslamışım ya :KK1:

neyse artık etı de ayrı yapayım da sonra bırlestıreyım barı.

X