2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Öyle diyorsun da Hülya o beni ne sözler verip yarı yolda bıraktı.

Ona da güvenmiyorm ki. Annem de kayıvalidem de beni vaktinde çok üzdüler. Kayınvalidem çok gücendirdi.

Annem çok kırdı. Hadi annem hastalığına versem de herkes yaşadklarımı anlatınca inanamıyor.

Ondan şu kısacık ömrümde tırnağın varsa kaşınırsını öğrendim.

Ee bende kinci bir yapı var unutamıyorum yaptıklarını iksinde ondan da güvenmiyorum.

Sen bakma onlara dinleme kimseyi her anının keyfini çıkarrrrr.

Senin yerinde olmak isteyen kaç insan var

Annenin geçirdiği hastalık kolay değil canım ya.
Sanırım onun psikolojisinden öyle davranıyor.
Kayınvalidenin yaptıkları neyse de annenin yaptıklarını mazur gör.
Tabi ne yaşadığını bilemiyorum.
Zamanında ben de annemle bayağı fırtınalı bir dönem geçirdim.
Zaman zaman yine geçiriyorum.
Ama düşünüyorum onun da işi çok zor.
Bir yanda babam (kolay değil insanın eşini öyle görmesi) bir yanda vurdumduymaz kardeşim.
Onun için ben annemle yaşadığım tüm olumsuzlukları geçmişte bıraktım.
Ne olursa olsun bizler onların evlatlarıyız.
İnanıyorum ki elimize diken batsa onların içi kanar.
Bebeğin hayırlısı ile bir gelsin de zaten bir süre sonra kreşe verirsin.

Sumak sana bir şey soracağım.
Masal için aldığınız tüm eşyalar, giysiler ve kendin için aldığın şeyler ortalama ne kadara mal oldu?
Müsait olduğun bir zamanda neler aldığınızı da yazabilir misin?
Çok merak ediyorum neler gerekli oluyor diye.

ınsalalh o gunlerı saglıklı bır sekılde gecırırız ,yaklastıkca korku da basıyor .

dimi ,onu bulmak ıcın neler yasadım sımdı nankorluk yapmıs gıbı olucak daha dogmadan ..

kımseye de guvenmek ıstemıyorum aynı sen gıbı tırnagın varsa kası basını..

Masal'a haksızlık etme annesi o uslu bir kız olacak hiç üzmicek seni

Annenin geçirdiği hastalık kolay değil canım ya.
Sanırım onun psikolojisinden öyle davranıyor.
Kayınvalidenin yaptıkları neyse de annenin yaptıklarını mazur gör.
Tabi ne yaşadığını bilemiyorum.
Zamanında ben de annemle bayağı fırtınalı bir dönem geçirdim.
Zaman zaman yine geçiriyorum.
Ama düşünüyorum onun da işi çok zor.
Bir yanda babam (kolay değil insanın eşini öyle görmesi) bir yanda vurdumduymaz kardeşim.
Onun için ben annemle yaşadığım tüm olumsuzlukları geçmişte bıraktım.
Ne olursa olsun bizler onların evlatlarıyız.
İnanıyorum ki elimize diken batsa onların içi kanar.
Bebeğin hayırlısı ile bir gelsin de zaten bir süre sonra kreşe verirsin.

Bende senin gibi yapıyorum Hülya ama bir yanım çok kırgın hala.

Zannederdim bir tek ben öyle dönemler geçirmişim arasıra sende bahsettin felan

Sumak ta bahsediyordu anladım ki sadece ben yaşamamışım

Ama yinede temkinliyim. Kırgınım hepsine ama kabalık etmiyorum kırmıyorum incitmiyorum

anne kime denir? Baba kime denir?
‎* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, m...arket torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye anne; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana anne...; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.

* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye anne; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.

* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene anne; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana anne; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.

* Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene anne; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.

* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana anne; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.

*Tüm bunları açık açık yazana anne; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.

Bayıldımmmm.Çokgüldüm ya

Şu anda binanın dış cephesinde çalışma var ve matkaplar sanki beynimin içinde çalışıyor.
2,5 saat çabuk geç :)

Şu anda binanın dış cephesinde çalışma var ve matkaplar sanki beynimin içinde çalışıyor.

Sumak yazıya bayıldım :)
Doğru söze ne denir :)

dimi :) esıme de yolladım ,gercı okumamıstır gelıyordur sımdı eve evde okuturum bakalım ne dıyecek :)

Sumak sana bir şey soracağım.
Masal için aldığınız tüm eşyalar, giysiler ve kendin için aldığın şeyler ortalama ne kadara mal oldu?
Müsait olduğun bir zamanda neler aldığınızı da yazabilir misin?
Çok merak ediyorum neler gerekli oluyor diye.

tamam canım yazarım ..
hem eksıklerımı de gorurum :)
bakalım bızım kız bıze ne kadara mal oldu :p

Masal'a haksızlık etme annesi o uslu bir kız olacak hiç üzmicek seni

Bende senin gibi yapıyorum Hülya ama bir yanım çok kırgın hala.

Zannederdim bir tek ben öyle dönemler geçirmişim arasıra sende bahsettin felan

Sumak ta bahsediyordu anladım ki sadece ben yaşamamışım

Ama yinede temkinliyim. Kırgınım hepsine ama kabalık etmiyorum kırmıyorum incitmiyorum

Bayıldımmmm.Çokgüldüm ya

insallah bga teyzesı ,annesı sakın babası sakın ınsalalhk ızımzda skaın akıllı uslu olur cok yaramaz olmaz.

herkes bır donem yasıyor ben de annemle cok zıtlıklar yasadım..yasamadan olmuyor demek kı

bızım de apartman boyanıyor

yatak odasının balkonundalardı sabah

ben uyuyordum adam türkü soyluyordu uyandıgımda

cok komıktı ..

Bugün sitede bir şeyler var.
Cevap gitmiyor, üst üste göndermek zorunda kalıyorum.

evet bekletıyor sureklı

dimi :) esıme de yolladım ,gercı okumamıstır gelıyordur sımdı eve evde okuturum bakalım ne dıyecek :)

tamam canım yazarım ..
hem eksıklerımı de gorurum :)
bakalım bızım kız bıze ne kadara mal oldu :p

insallah bga teyzesı ,annesı sakın babası sakın ınsalalhk ızımzda skaın akıllı uslu olur cok yaramaz olmaz.

herkes bır donem yasıyor ben de annemle cok zıtlıklar yasadım..yasamadan olmuyor demek kı

Ben de yolladım :)
İnş inş sakin sessiz uslu bir bebek olur ama dillenince biraz cazgır olsun da kendini ezdirmesin hiçbir yerde :)

Ben de yolladım :)
İnş inş sakin sessiz uslu bir bebek olur ama dillenince biraz cazgır olsun da kendini ezdirmesin hiçbir yerde :)

kesınlıkle ,daha oncede konustuk dımı

ezdırmesın kendını catır catır kavga edebılsın anası gıbım sessız dıye vur kafasına al ekmegını sanmasınlar

bızım de apartman boyanıyor

yatak odasının balkonundalardı sabah

ben uyuyordum adam türkü soyluyordu uyandıgımda

cok komıktı ..

evet bekletıyor sureklı

Haha türkü sesiyle uyandın he :)
Çok komik gerçekten.
Eşimin yazıya verdiği tepki; "Sen var ya sen, göreceğiz bakalım" :)

kesınlıkle ,daha oncede konustuk dımı

ezdırmesın kendını catır catır kavga edebılsın anası gıbım sessız dıye vur kafasına al ekmegını sanmasınlar

Evet evet :)
Eşim diyor ki inşaallah anne baba olunca göreceğiz doğru mu değil mi diye :)

X