2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Evet herkes olmayanı istiyor işte,
Neyse sonuçta anı ve olanı yaşamak zorundayız.
hamilelik uyku yaparmış zaten boşver tadını çıkar bir kaç ay sonra çok arayacaksın bu günleri.

Maaleseki öyleler ama üç maymnu oynamaya çalışıyorum işte ne yapayım duymuyorum görmğyorum bilmiyorum

ay herkes öyle dıyor ..uyuyamıyacaksın uyu bol bol yok gezemıyeceksın gez bol bol

fLAN fılan

bende bende..

ama sınırım bozuldu dun aksam ..

kayınvalıdemın hep borcu vardır hep ..bıtmez bıtınce baskası cıkar ..esım destek cıkar
gorumcem unı de okur ona yardım kaynım askerdeydı ona gonder fılan

kayınvlaıdem claısıyor bu ara ..
görımcem de okyor ama burslar kredıler fılan cıkıyor babası her ay parA GONDERIYOR
ama yetmıyor ona guzel gıyınmek fılan ıstıyor fılan bakımı cart curt
sımdı ehlıyete yazılmıs sonra bı de kpss kursuna kı kursta 2 mılyar fılan sımdı de ıngılızce kursuna gıdıyor zaten falan fılan

annesı de takmıs kafaya dogalgaz yaptıracakmıs eve..
esım dedı gerek yok anne sana snakı evde duruyorsun da kımse yok evde cart curt bı de arsa var evlerı satıp oraya ev yapma planımız var gerek yok su borclarını bıtır fılan
tabı dınlemedı
sımdı dogalgaz yapılıyor
pencerelerı de degıstırıp pımapen yapacakmıs
bı de evın kapıları degıısyormus tum evın
yuh dedım dedım bende

o kadar borcu var bı de bunlar ..

ee benım de bebegım olucak bana lazım dogalgaz hıc olmadı parke yapılması lazım eve

sımdı yardım ısterse puff ınan harcama yapmıyorum kendıme dogru duzgun ,esım ıkı ısle bırlıkte ugrasıyor calısıyor yazık degıl mı

ee dedım bızde bırlıkte ev yapıcaz deme dedım eısme ..annen evı guzellestırıyor zaten demez mı aman ne gerek var o da ev bu da ev mıs gıbı oldu der otururur sen de beklersın oyle ev yapıcaz dıye dedım eısme artık

bı de zaten ev yapılsa hep bıze bkaıcak onu da bılıyorum ya..,

oyle ıste sınır oldum gece gece..

dedım ben kendım oturup kpss calısıyorum evde delı mıyım ben de gıderım kursa ama artık herseyı dusunuyorsun

aman oyle yazdım rahatladım ..

bıze karsıamasında ne yaparsa yapsınlar..

İyi eşinin para göndermesine birşey demiyorsun ben göndertmem mesela büyük konuşmayayım ama

Ya seninkide aynıymış demekki bunlar belli yaşa gelince ev güzelleştirme derdine düşüyorlar benimkide öyle geçen geldi perden çok güzel bende istiyorum oyun çok güzel bende istiyorum.

Birde demezmi para olsa da kapılarımı yaptırsam çok özeniyorum senin evine düşünebiliyomusun benim kirada olama üzülmiyor kapıları benim gibi değil ona takıyor ama görmemiş benimkiler heryerde gösteryorlar kendilerini böyle ama karşıma geçip iyi kötü ben,mde kızımında evi var demesini bilir Allah'a havalet ettim herşeyin en güzelini bende görsünler

EEebirşey diyeceğim senin karnın burnunda şurda birkaç aya kadar bebek doğacak demiyormu şunu alayım bunu yapayım babanne gibi hep kendini düşünüyor

napayım ..esım evın buyugu ,ee babada hayırsız olunca yazık ona yuk bınıyor ıste boyle..

aslında hıcte evle ılgısı yoktur haa eve bı gıt ısten gelır dagınıktır mesela o orda bu burda yemek desen kahvaltılık yapar fılan genelde
zaten altında araba tın tın bır orada bır burada gezmeyı fılan cok sever hıc evde durmaz..
ama evı guzellestıresı gelmıs ıste :)

ya ıste bır gun alısverıse gıttık aldık bırseyler 200 tl tuttu yeter dedı herhalde :)

bızde mesela gleıne de bırsey takarlar bılezık kunye ne bıleyım kolye fılan ama bızde yok oyle adetler fılan dedı bızde bebege tkaılır ..

bebege tkaıcak ıste bı de o ..

zaten bırsey ıstemıyorum hıc ya yapıyor ıste kendınce o kendıne yetsın bıze dokunmasın yeter..

bu arada esım bana supriz yapmıss

sabahtan gıtmıstı hem ıslerı vardı donerken de bana şu bir kasık yağ ile kızartma yapan seyden almıs.

oturdum agladım yıne neden aldın ne gerek var gıdelım degıstırelım ıste bebege alalım fılan nasıl aglıyorum manyak gıbı

o da guluyor aglama dıyor karım saglıklı yıyelım bak bebegımız gelıyor yok..

neyse sımdı duruldum da hemen patatesı attım kızarıyor ..

bakalım nasıl olucak sımdılık guzel gorunuyor..

bende de boyle bır huy var ıste calısıyor alsın dmeıyorum da..

neden aldın dıye her aldıgı seye aglıyorum manyak mıyım neyım ya..

Benimkinin bütün derdi evdir o 70m2 eve ne yapacağını şaşırıyor eski 20 senelik ev yapsada görünmüyor

birde aldığıı hiçbirşey dayanmıyor mesela dolap aldı eşime daha nişanlıyken 4 yıl önce felan bu dolap şimdi çöp dolap 4 yılda çöp olur muymuş oluyor evlendiğimde mesela yeni almış teefal ütü bozulmuş böyle yani bişi durmuyor kıymetini bilmiyor atıyorum 10 lirası var cebinde 5 lirasını çere çöpe yatırır geri kalnı ile erzak ihtiyacını karşılar eksik kalır erzak umuru olmaz böyle biri o aldığı çeri çöpüde bir yıl sonta atar hayrını görmz. BEnde aynısını düşünüyorum bize dokunmasın ama bu gidişle dokunacak yaşlılığı için 5 kuruş atmıyor kenara

Bende öyleyim ama hani boşuna harcamayalım daha elzem şeyleri alalım gibisinden.

Ama ne güzel eşin seni düşünmüş.

Güle güle kullan afiyet olsun

bızımkı de atmıyor hep borc hep borc
ee kaynım evlenecek gorumcem evlenecek ceyız fılan dusundugu yok
esıme cektım restı ,dedım sana yuklenırlerse cok pıs konusurum haberın olsun dedı bana neden yuklensınler ya dedım bılemem bız nasıl kredı cektık herseyı yaptık odedık onlar da yapsın hıc karıstırmam ..

tesekkur ederım..napıcaz bılmıyorum valla ya..

Ahh Sumakım ahhh hepimizde benzer sorunlar var desene

Bu mübarek günde de ne dedikodularını yaptık.

Ama bana öyle görünüyorki sizinkilerin ucu size dokunacak.

Madem arada sırada istme huyları var.

Açıkçası ben olsam bana da batardı. Çok merak edşyorum onların gençliğinde kendi kaynanaları istediğinde onlar seve seve verdiler mide bizimde aynı şekilde olacağımızı düşünüyorlar.

dokunacak bence de ..ama esıme uzuluyorum ya ısten gleıyor napıyon ıyı mısın ne yaptın sonra ben asagıya ıneyım
sonra yemek hazırlarım gel derım yarım saat sonra ancak yukarı cıkabılır
sonra yemekten sonra oturu fotografların basına ..

cok calısıyor cok ..bana yeter o da bılıyor tek ısınle gıt gel ıste mıs gıbı ısın var ama yok yoruyor kendını sankı tek bana mı degıl ıste..

annesı kaynanasını hıc sevmez kı .kaynanası da onu sevmez hıc..

zaten ayrılmıslar kac yıl once ..

verdıktmem ..sureklı dıyorum bız canımız cıktı krdı odeyecegız dıye sen nıye bu kadar calısıyorsun bırak onlar dusunsun..onlarda ceksın kredı odesın

tek bebegımı dusunurum artık valla .. onlara verecegım para ıle belkı ozelde okutucam off neyse..

Neyse yeter bu kadar darlandığımız başladınmı hazırlıklara bebişine neler yaptın?

6-7 aylık oldu demi Ayşegül?

Neyse yeter bu kadar darlandığımız başladınmı hazırlıklara bebişine neler yaptın?

6-7 aylık oldu demi Ayşegül?

6,5 aylık dıyorum ama 7e gırdık sayılır ..bayramdan sonra düğünde herkese7 ayın ıcınde dıcem :))

hazırlık yaptık tabı duramıyoruz kı

odası hazır

dolabı ,sıfonyerı besıgı

ıste kıyafetlerı fılan hazır ufak tefek seyler cıkıcak elbet mesela bebek arabası yok oto koltugu yok fılan bakalım

anneme dedım kı kocam bana o seyden almıs reklemlarda cıkan dedı evet dedım ..

kac para dedı soyledım..

kesın anneme cekmısım ben

uvv cok pahalı ne gerek varmıs ıflan dedı ya ..

ınsan bı ne guzel fılan der

Ayy egüzel darısı bizim başımıza inşallah

Eee sende eşine benzer bişi dedin bak onu anlaman lazım demi şimdi

Fokur fokur kaynatmışsınız

Sumakcım eşini tebrik ediyorum, sevindirmiş seni :)
Sorması ayıp kaça almış?
Ben de istiyorum, pişirince yorumlarını bekliyorum :)
Kayınvalidenin de maşallahı varmış he.
Hem o kadar borç var hem 2 evladı bekar hem de baya baya ev işine girişmiş.
İnşallah ucu size dokunmaz.

Bgacım aldım mesajını canım, iyi bir yer.
İnşallah güzel olur.
Senin burcun neydi?
Ben gibi çok takıyorsun kafana :)

Bugün evdeyim ama perişan haldeyim.
Sabah 6dan beri ayaktayım.
Bir kızcağız geldi temizliğe, yoksa imkanı yok yetiştiremem.
Camları, kapıları bir de 2 çekyatımı sildi sağolsun.
Kayınvalidesi ve bebeğiyle geldiler.
Bebişi 4 aylık maşallah subhanallah...
Çocuğuma bez bayramlık alırım demiş kayınvalidesine.
O da tamam kızım git demiş, yoksa eşi izin vermiyormuş.
Şimdi ben de yerleri silip tozları alıcam. Perdeleri de yıkamam lazım.
Kız camları zor bitirdi, acayip büyükler ve 7 taneler, 2 tane de balkon
Yarın da evdeyim. Önümüzdeki haftanın iznini bu haftaya aktardım.
Yengemle halı yıkayabiliriz yarın bakalım.

Bu arada sumak benim annem de seninkine çok benziyor bu konuda.
Bir şey alırsın, fiyatını söylersin aaaa çok pahalıymış der
Gerçi ben de derim ama onun kadar değil.
Mesela eşim heves eder, bir şey alır.
Buna bu kadar para mı verdin derim, adamın bütün hevesi kaçar
Şimdi akşama sorar kadına kaç para verdin diye, söylerim aaaaaaaaaaa o kadar verilir mi der :)

Aaaa ben çok takarım üstüme yoktur en ufak birşeye takılmakta iyi birşey değil ama ne yapayım yapamıyorum

Burcum İkizler.

Kolay gelsin sana herşeyi bigüne sığdırmışsın yorucu olmuştur.

Uğraşma halılarla yıkamacıya versene daha kolay olur.

Düzgün bir yıkamacı bulamadım ki canım bulsam vericem de yok
Yengem dedi evdeyim nasılsa yıkarız nolucak diye.
Hepsini yıkayamayız zaten.
2 yolluk 2 halı en çok kirlenenler onlara el atarız zaman yeterse...

Kızlar ben geldim az süreliğine
Geçmişe bakıp dönüyorum hemen

hosgeldınnnnn ..

Ayy egüzel darısı bizim başımıza inşallah

Eee sende eşine benzer bişi dedin bak onu anlaman lazım demi şimdi

evet bu huyumdan vazgecmem lazım ama nasııııl ..

ya 359 yada 399 ..400 tl fılan ..valla yedık cok guzel oldu ..
hem yag derdı yok temızlık derdı yok oraya buraya sıcramam derdı yok basında bekle derdı yok ..zamanını kurdum geldım oturdum gıttım aldım tabaga yedık o kadar
20 dk da oldu yanı dusun..

cok ıyı oldu basta ıstemedım ama snra sevındırık oldum :))

valla ınsallah dokunmaz ya banane ben su 400 tl verdı dıye o kadar agladım ne gerek var dedım cart curt dedım ..
onlara yardım yaptırmam ya yeter artık..

ay temızlık deme ben ne yapıcam bılmıyorum ..

kayınvalıdemle gorumcem sordu gecengun ee sorulmaz kı oyle de bende yok bız yaparız dedım ne dıyım
pazartesı esım ızınlı onla yapıcam artık ..

ver yıkmacıya ugrasma ya ben hep verıyorum aklıma estıkce 50 tl fılan tutuyor düşün..

ben de derım :))

adamın hevesı bogazında takılı kalır ama napayım huy ıste..

ben de ıkızler ..kac senın benım 29 mayıs

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…