2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar merhaba.. dediğiniz gibi walla bir dakka bırakmıyor beni haydut oğluşumopuyorumnanaktan ben zaten duygusal bi manyağım:) oğluşum da oldu ilgi manyağı... :)) nolcak bu durum böyle bakalım:roflol: ağzında annn-neee dakka başı.. iş güç aksıyor evde bazen ama ona vakit ayırıp, gelişiminde önemli rol almak çok çok daha önemli ve güzel birşey tabii.. birde başka ortamlarda beni araması çok gururlandırıyor doğrusuŞeniz sengözlerimebaksanab anlayacağınız ben ve eşim oğluşumuzun manyağı olduk her anne baba gibi..kaydirigubbakcemile5 :lepi:

aşıyla ilgili endişeliyim ben bu aralar kızlar, malum ortalık virüs dolu. sağlam çocuğumu götürüp birşey kapmasından korkuyorum. ama olacak tabii mecburen. 16 kasım gün almıştım henüz götürmedim.
bu arada karma aşıların 3.dozu bu vurulacak olan değil mi?? bir de sanırım 2 yaşına kadar başka aşı yok.

bir de su çiçeği aşısını yaptırdınız mı arkadaşlar?? biz yaptırmadık. zamanı geçti galiba 12-13. ay falan olacaktı, gidince onu da bir sorarım. sizler yaptırdınız mı? özel aşıydı o sanırım, yaptırdıysanız ne kadardı yazabilir misiniz? yapılabiliyorsa şimdi, bilgim olsun..
sevgilera.s.

günaydın kızlar..ben girmeyeli pek ilerleme olmamış nasılsınız biz hep beraber hastayız muharremle alperene iğne verdi dr bi görseniz özel ama o kadar kalabalıkki her yer hasta dolu öksürmeyen yok içlerinde iğneleri tam vurduramadım muharrem ateşlendi yine streside cabası pişman oldum iğne yerine surup almadığıma alperen hastanenin önün egelince başlıyo bağırmaya acıdi diyo insanın içi parçalanıyo
bu arada happy spk canım karma aşısını yaptırdım özel aşı yaptırmadım hiç muharremde ormuştum pek hatırlamıyorum yin ebi 3 sene öncesi 80 -90 aşıya göre fiyatlar değişiyo kızlar bide hemşireler domuz gribi aşısı yaptır dedi ben kimse istemiyo bende istemiyorum dedim herkes yanlış düşünüyo siz bilirsiniz şubatta daha kötüüs olacak dedi ama bilmiyorum ya herkes ölecekte aşı olunca biz mi kalıcaz dünyada ölüm sebebimiz buysa biiz nerde olsa bulur kızlar bu benim fikrim sizler ne düşünüyosunuz

bu domuz gribi aşısı beni de düşündürüyor gerçekten...eşim olmadı..
ama ben kararsızım...sınıfımda aşıyı olmak isteyen 4 öğrenci çıktı...25 i istemiyor...

merhaba kızlar,
benim cadı artık ben bilgisayar masasına oturur oturmaz kıyameti koparıyor amacı bilg. masasına çıkıp laptopun üzerine çıkmak kafamçokkarıştı ancak uyuyunca ben de sağlam kalabilirsem bakıyorum yorucu ve bir o kadar da hızlı bir haftaydı.
canancım benim cadı bazen kendi kendine oynayabiliyor bilgisayar başına oturmadığım sürece:) bu nedenle mutlu azınlık grubunda sayabilirim ama kardeşimin oğlu o da mayıs bebeği ve kardeşime nefes aldırmıyor resmen benim en büyük avantajım bakıcımın helinden 4-5 ay büyük oğlu birlikte o kadar güzel oynuyorlar ki sabah küçük hanım ayakkabılarımı getiriyor "anne hadi gi" diyerek :) akşamleyin de alırken pek de gönüllü geldiğini söyleyemem :bbo:
gülhancım geçmiş olsun canım kuzucukların iyileşmiştir inşaallah. kızlar ukalalık ettiğimi düşünmezseniz çocukları eve hapsetmeyin çünkü bu hastalık kapalı ortamları daha çok seviyor havayı güzel buldukça dışarı çıkartın en az 10 dk hava alsınlar. bu benim naçizane fikrim....
selmacım ben de aşı vurdurmayı düşünmüyorum bizim okuldan da 16 kişi çıktı aşı olacak....istanbulda özel bir hastanede hemşire olan kuzenim de hastane olarak vurdurmayacaklarını söyleyince yaptırmamaya karar verdim
happy-spk ,canım bu dönemlerinde o kadar tatlı oluyorlar ki onların manyağı olmamak elde değil :)
musoncun, sibelcim sizlerin branşı ne ve nerede çalışıyorsunuz ?
ervuscum biz burdayız da sen nerelerdesin?
ridacım,elifçim,ayperincim,gizemcin, drydenis, avebru ve diğer mayıs anneleri bir ses verin yahu....
hepinize iyi haftasonları diliyorum, hoşçakalın ...

merhaba kızlar kafam çok karışık
adana tatil oldu bende kızımı alayım gideyim kastamonu ya diyorum ama eşim biraz gönülsüz
önce ben ne yapacağım siz gidince dedi sonra ben arafe günü tek başıma araba mı kullanacağım ne gerek var arabayla o kadar yola dedi..sonra o zaman ben bayram günü çıkarım erkenden yola arafe günü çıkmam yola dedi..
ben de hem gitmek istiyorum hem istemiyorum...annem 15 gün oluyor varis ameliyatı oldu onun için gidesim var...orası çok soğuk ela üşütür diyorum birde anadolu liseleri öğretmen seçme sınavı var gidersem çalışamam kalırsam bir nebze çalışabilirim..şaşırdım ya ne yapacağımı

kadercim sağol canım 8 iğneden sonra şimdilik iyiler...selmacım canım valla karar vermek zor bende en basitinden bi yandan bayramda bi yere çıkmayacağım çocuklar hasta oluyo diyorum bi yandanda eşim arkadaşlarıyla takılır evde canım sıkılır diyorum evet canım kastamonu soğuktur sinoptan biliyorum yazın bile sob ayaktık bazen ama annenide görmen hakkın her zaman fırsat olmuyo tatilken git derim en iyisini sen bilirsin tabi

kızlar bugün bizim evlilik yıldönümümüz 5 seneye 2 çocuk:)))))))))

maşallah gülhanıma 5 seneye 2 çocuk :) ben 5 senede 1 taneyi zor yaptım :))
evlilik yıldönümün kutlu olsun canım. Ee artık akşama kutlarsınız :içelim: :)))
şaka bir yana da daha nice yılları beraber kutlarsınız inşaallah canım a.s.

gülhancım kutlarım canım rabbim bi ömür mutlu olmanızı nasip etsin daha nice nice mutlu yıllara 5 yıla 2 çocuk 10 yıla 4 çocuk :))))

kadercim sağol canım Allah kimsenin mutluluğunu bozmasın beraber yaşlanmayı nasip etsin..nerde kutlama adam yok pisayada çalışıyo:))))))) para lazım
gülhancım kutlarım canım rabbim bi ömür mutlu olmanızı nasip etsin daha nice nice mutlu yıllara 5 yıla 2 çocuk 10 yıla 4 çocuk :))))

kız canan ne ettin ben şimdilik deliyim sen beni zırdelimi yapıcaksın:))))) canım iyi dileklerin için sağol Allah isteyenlere versin Allah senide tez zamanda eşine kavuştursun inşallah

seninde güzel dileklerine bağıra bağıra AMİN dedim sesim sana kadar ulaşmıştır :)
saol canım inşallah dediğin gibi olurda bende en kısa sürede hayırlısıyla kavuşurum kocişime.. eşleriniz yanınızdayken kıymetini bilin kızlar...

hepinize iyi geceler arkadaşlar..nete daha önceden belirttiğim sebeplerden ötürü girmekte zorlanıyorum..bugün halıları kanepe koltukları sildim..bayram temizliği cinsinden bişeyler yapmaya çalıştım ama karnım maşallah büyüdü...eğilip doğrulurken nasıl nefesim daralıyor bilemezsiniz..25+4 olduk hayırlısıyla şu doğum olayını da bir atlatabilseydik bizim durumumuzda olan tüm arkadaşlarımla beraber inşallah.Allah tüm bebek bekleyen annelerin yardımcısı olsun..pantalonlarım sıkmaya başladı etekler de olmuyor..hamileliklerimi çıkardım..üst çok da alt pek az...yeni bir alışveriş göründü bana...
24 kasımda tüm arkadaşlarımdan dua bekliyorum..biliyorsunuz işe iade davam var o gün..
haa bu arada annemler memleketten döndü..bugün bir hafta oldu ama paylaşmayı unuttum sanırım..çok mutluyum..sanki annemin gelişiyle herşey eski düzenine girecek gibi bir his var içimde..hayırlısı olsun bakalım herkes için..

selmacım anneni görmen bence de çok mantıklı şu günleri değerlendir..hem sıkıntı yaşıyordun bazı konularda..hava değişikliği inşallah iyi gelir sizlere..ela da annennesini görmüş olur..tabi eşinle sizin vereceğiniz karar en güzeli olacaktır...

gülhancım evlilik yıldönümünüz kutlu ve mutlu olsun daha nice yıllara eşin ve evlatlarınla inşallah...bizim de 3.yılımız doldu ağustosta...bizim de 3,5 yıla iki çocuk sığmış olacak ALLAHın izniyle..ALLAH herşeyin hayırlısını nasip etsin...

gülhancım geçmiş sayfalara bakamadım ama çocuklar hasta sanırım..geçmiş olsun canım..inşallah şu an herşey yoluna girmiştir bitanem..tatlıcıklarını benim için öp..Allah şifa versin

ridacım sağol canım evet hamileyken tenizlik yapmak çok zor oluyo annenler gelmiş gözün aydın yükün biraz hafifler canım çocuklar 8 iğnedenn sonra şimdilik iyiler ben bayram temizliği adına bişey yapamıyorum canım istemiyo demin tv nin tozunu aldım alperen her tarafın amanadlina sürmüş anlayacağın ben daha günlük işlerimi bitiremiyorum Allah sağlık versin onlarda bigün büyüyecek

herkese iyi haftalar.
bugün kuzum parmağını çamaşır makinasının kapağına sıkıştırdı. deli olcam kaç gündür ne oluyo anlamadım. Cumartesi tansiyonum çok çıkmıştı limon suyu içtim düşmedi düşsün diye dil altı hap içtim tansiyonum düştü çok korka korka içtim halen emziriyorum çünkü,,,, akşam uyurken yavrumu emzirdim uyuduk gece bi uyandı anne acıyo diyo ama neresi acıyo anlayamadım tabi. kucağımda evde dolaştırarak uyutmaya çalışıyorum uyudu sonra yanıma alıp öyle uyuyalım dedim yatağa yatırmamla beraber bi kustu.. yavrum nasıl kokrtum kusmaya çalışıyo ama kusamıyo üşütme deil bunu artık anlayabiliyorum sanırım ilaçtan kaynaklı kusunca rahatladı sonra uyudu. iyiki kustu ya kusmasaydı (
bugünde kalktık güzel güzel oyun oynuyo çamaşır makinasına da çok takıktır gider kapağını açar bu sefer elini menteşenin olduğu tarafa koymuş açıncada sıkıştı neyseki iyi tarafından bakıyorum bi parmak ya bütün parmakları sıkışsaydı, ne kadar çok ağladı o ağladıkça içim katıldı şimdi uyuttum ama içim bi tuhaf sanki bayılcam gibi bi his parmağı şişti derisi soyuldu kanadı off yavrum benim nasıl zızlıyordur şimdi. insanın canı nasıl yanıyo evladına bişey oldumu annemi şimdi daha da iyi anlıyorum. hep anne olunca anlarsın derdi. ahh anacım ahh kucağıma aldığım günden beri seni çok iyi anlıyorum. annelik çok başka bi duygu..

canancım geçmiş olsun canım evet insan çok üzülüyo geçen sene bigece alperen ateşlendi sobayı yakıncada etkiis oluyo yakmasam öteki üşüyo salona çıktık ama nasıl titriyo o titredikçe içim eziliyo muharremde aynı hastaneye götürmüştük yarım saat musluktan akan sudan maşrabayla tepesinden aşağıya döktük o bağırdıkça ben parçalandım herzaman Allah beterinden saklasın ben adet zamnalarında sanncılanırdım iştahım olmazdı annemde yemek yemezdi iiştahım yok diye herkesin yeri başka annelerin yeri başka Allah başımızdan eksik etmesin onları

kız şu ruh halinide değiştir moralim bozuluyo biz neciyiz aşk olsun.....kimsesizmisin kaç kişiyiz burada

senimi kırıcam bacım hemen değiştim..
birgün bende ruh halimi mutlu yapcam :):)

annelerimiz bizim ilk öğretmenimizdir. tüm annlerin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…