2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Deryacım selam ;

bu pembeli çok güzelmiş canım, nerden aldın?

bazılarınız kasılmalarım oluyor demişsiniz de onları nasıl hissediyorsunuz.ben bebek hareketlerinden başka kasılma falan hissedemiyorum.belki de oluyor da farkında değilim.nasıl belirtiler veriyor.hissedenleriniz varsa yazabilir mi*?

a.s.ewet denedim çok çakmadığım için beceremedim şu cetveli neyse allahtan eşim bilgisayarcıda ...yerimsenibenona yaptırırm artık betülcüğüm sanada zahmet oldu tatlım senağlama

herkeslere selam kıslarrrr:lepi: ben geçmişin tamamını okuyamadım ama, epey kaynatmışsınız gene. yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz. hepinizi öpüyorum. bizde 2 gündür şehir dışındaydık sünnete gittik geldik. pek yoruldum bugünde uyudum biraz dinelndim. benim aklıma şey geldi kızlar yaaaaa benim doktorum bana idrar da protein testi varmış onu yapmadı. ne zaman yapılıyor bu test yapılması şartmı acaba.CADIARZU

deyacım aldığın herşey çok güzel yaaa çok zevklisin maaşallah betül gibi betülünde aldıkları pek güzeldi. allah sağlıcakla giymeyi giydirmeyi nasip etsin inaşşalh. aminn

önemli değil canım ne demek..

aytege cım tesekkur ederım canım.. a.s.

kasılmaların en önemli belirtisi karnın taş gibi sert oluyor.Eğer düzensiz ve ağrısız sa endişelenmene gerek yok.Ama düzenli aralıklarla geliyorsa dinlenmekle geçmiyorsa ve en önemlisi ağrılı ise hemen doktoru aramak gerekir.

Bende kasılmalar sertleşme gibi oluyor, o olurken hafif nefesim daralıyor karnıma parmak batmıyor.Sanki kafamda da basınç oluyor o anda, ama şiddetli değil..Hissedilir seviyede...

aytegem idrarda protein tansiyondan şüphelendiğinde ya da aşırı ödem oluşmuşsa bakıyor dr.lar.belki de gerek görmemiştir.ya da böbreklerde sorun falan yaşandığında bakılıyor. zaten tit denilen idrar testinde anlaşılıyor.daha önce yapmışsa idrar tetkiki orda düşük görmüştür bi daha gerek duymamıştır.

aytege'cim gebelik zehirlenmesi denen durumda ilk belirtiler ayaklarda ödem,tansiyonun yüksek olması.Eğer gebede bu belirtiler varsa idrarda protein olup olmadığına bakılıyor.İdrarda protein varsa gebelik zehirlenmesi denilen durum söz konusu oluyor.Ödem varsa ama tansiyon normalse endişeye gerek yok.Benimde yaklarım bileklerim yaklaşık 2 ay feci şişti.Doktor tansiyomu takip etmemi istedi.Eğer yüksek olsaydı dediğin testi yapacaktı.her ödemli ayakta gebelik zehirlenmesi anlamına gelmez.Hemen endişenlenmemek ama doktorada bundan söz etmek gerek.

teşekkürler karçiçek.Evde çok sıkıldım.Siteye bir attım hoşuma gitti hemen üye oldum.Burada sıhbet etmek çok hoş.

aynen bende sıkıntıdan patlıyodm şimdi çok çabuk ve güzel geçiyo neyin olcak senin?

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.
bu arada NST ye girenleriniz varmı? aşağıdan mı bakılıyor? yoksa ultrason gibi üsten mi? kasılmalar ultrasonda anlaşılmımıyormuymuş?
yarın kısmetse yine dr. gidecem.doplere birdaha gireceğim.benim bebek geçen hafta 1285 gr. çok küçüktü.inşallah yarın gittiğimde biraz fazla kilo almış olur.zaten gelişmesi yavaş. bi de erken doğarsa diye çok korkuyorum.zamanında doğarsa en azından az da olsa kilolarını almış olur.

canım nst ile kalp atışları dinleniyor.alttan falan bakılmıyor.karnına bi alet bağlıyorlar 20 dk.falan kalp atışları dinleniyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…