2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

arkadaslar doğurmak istiyorum ben.. :eek:
ya aranızda benım kadar sabırsızı varmıdır acaba.. :roflol:
zaman cabuk gecsın ıstıyıyorum daha doğrusu Allah korusun erken doğum değilde..
keşke soyle doğumuma 4-5 gun kalmıs olsaydı ne heyecanlı olurdu beklemek.. :dance:

TEŞEKKÜR EDERİM CANIM.ASLINDA BİZİM ÜÇÜZÜMÜZ VARDI AMA BİR TANE KALDI.DİĞER İKİSİ DEVAM EDEMEDİ.KIZIMIZ OLACAK İNŞ. ADIDA EYLÜL OLSUN İSTEDİK.BU KONUDA ÇOK DÜŞÜNDÜK BU İSİM ROMANTİK VE GÜZEL GEKDİ BİZE.

yyaaaa 3 tane miydi allah ın takdiri allah hayırlısnı versin inşallah. benimde doktor ilk 3 ay kız demişti bende eylül ismini koyacaktıım:teytey: ama 4. ayda gittim erkek dedi ben tabiki şok oldum ama allah tan hep hayırlısnı sağlıksını diliyprum. bende ege koyacağım inaşşalh nasip kısmet olursaaa. allah hepimizin bebişlerine sağlık sıhhat uzun ömür jayırlısnı versin.:nazar:

Ben tatilde olunca oturdum uğraştım.Hem güzel hemde çok ekonomik oldu.yapmak isterseniz fikirlerimi paylaşabilirim.

keşke soyle doğumuma 4-5 gun kalmıs olsaydı ne heyecanlı olurdu beklemek.. :dance:

:emir_bebek:sen mi ben mi ya ah ah içim gidiyo bi dolsa zamanı hayırlısıyla keşke nerde minik tepen ayaklaını öpsem şimdi bile tekmelio çok güzel bişi bide doğsada....Şeniz

sabırsızlığını çok iyi anlıyorum.İnsan bebeğini bir an önce kucağın almak istiyor değil mi?Bak bu kadar ay nasıl geçti fark etmeden.Kalan haftalarda öle çabuk geçecek ve b,r bakacaksın ki güzel bebeğini sana getiriyorlar.

ben de öyle bebşimi kucağıma almak istiyorum.artık son zamnları sabırsızlanıyoruz herhalde.doğum yapanlar da hamileliğin keyfini sürün diyorlar.doğumdan sonra karındaki hareketleri dinlemeyi özleyecekmişiz.insanlar hep geçmişe ya da geleceğe özlem duyarlar.günümüzü doya doya yaşamak aslında en güzeli..kıymetini bilmek gerek..

yyaaaa 3 tane miydi allah ın takdiri allah hayırlısnı versin inşallah. benimde doktor ilk 3 ay kız demişti bende eylül ismini koyacaktıım:teytey: ama 4. ayda gittim erkek dedi ben tabiki şok oldum ama allah tan hep hayırlısnı sağlıksını diliyprum. bende ege koyacağım inaşşalh nasip kısmet olursaaa. allah hepimizin bebişlerine sağlık sıhhat uzun ömür jayırlısnı versin.:nazar:

EVET BEBİŞLER SAĞLIKLA GELSİNLER DÜNYAYA.BEN ACEMİ ANNEYİM NELER OLACAK MERAKLA BEKLİYORUM.

bebek şekeriymiş sepetiymiş süslesiymiş ben onlarla hiç ilgilenmiyorum.saolsun kayınvalidem çok becerikli ve zevkli biri olarak benim adıma hepsini halediyor..saolsun bebeğin bir çok kıyafetini aldı, saten süslü nevresi takım vb. şeyler dikti.zaten kıyafetlerinin bir çoğu ikiz kardeşimin bebeğinden kalma.bana verdi.hepsi yeni gibi.güzel kullanmış.ben beleş takılıyorum ))))) sedece biberon emzik yağ vb. aldım

aytege'cim gebelik zehirlenmesi denen durumda ilk belirtiler ayaklarda ödem,tansiyonun yüksek olması.Eğer gebede bu belirtiler varsa idrarda protein olup olmadığına bakılıyor.İdrarda protein varsa gebelik zehirlenmesi denilen durum söz konusu oluyor.Ödem varsa ama tansiyon normalse endişeye gerek yok.Benimde yaklarım bileklerim yaklaşık 2 ay feci şişti.Doktor tansiyomu takip etmemi istedi.Eğer yüksek olsaydı dediğin testi yapacaktı.her ödemli ayakta gebelik zehirlenmesi anlamına gelmez.Hemen endişenlenmemek ama doktorada bundan söz etmek gerek.

aynı şikayetler bende de var ayaklarım ellerim davul gibi oluyor bol hareket etmek lazım yapabilirsen tabii ama aşırıya kaçmadan az az gün içinde yani benim yasağım bitti ama hala fazla yoramıyorum kendim zaten hantallaştım ayrıca tansiyon dediğin gibi hergün 3 defa ölçüyorum ben yemek sonrası ve öncesinde 14/9 u geçmemesi gerekişyor ve idrar tahlili 6 aydan sonra yapıyor doktorlar bazıları şikayetler olmayınca yapmıyormuş ama genellikle şikyet olsun olmasın yapılması gerekli deniliyor canım benim şuana kadar 3 defa yapıldı benim kiloda var doktorum korkuyor şeker vsss her bi halt çıktı yaneeee

Canfeda hoşgeldin ben de Antalyadayım Şeniz.
Doktor bana bol su iç su içmezsen tekrar yaşarsın aynı şeyleri dedi.Zaten gece 3te kalktım oturayım bari dedim bir de iki şişe su içtim o zaman geçti kasılmalarım doktor da demekki kendi kendini tedavi etmişsin dedi ama yine de idrar tahlilinde enfeksiyon çıktı onun için antiseptik verdi bir de buscopan verdi.Bride benim de seninki gibi oluyor sanki nefesim daralıyor fena oluyorum saniyeler içinde geçiyor sen de su iç az mı içiyorsun bir de maydonoz ye dedi idrar söktürücüdür ben de aksine yemezdim ilk haftalarda tavsiye edilmiyor ya.Off doğurcam sandım çok şükür daha duruyor bizimki ve ters duruşta.

ya kızlar ben sunu cok dusunuyorum sızınde kafanıza takılıyor mu...
nasil bır hıs acaba cok merak edıyorum.. sımdı bız karnımızın burnumuza dayandıgı bır zamanda dogum yapıyoruz..
o ağırlıga, koca karına, içerideki hareketliliğe, kıpırdanmalara vs alısmıs oluyoruz ya..
doğum yapınca karnımız bırden bosalıcak.. ınsan tuhaf olmazmı ya..
bı anda hafiflersin filan, karnın boş ellesen bırsey yok.. kafamçokkarıştı
dogum yapanlar acaba ılk zamanlar tuhaflıyorlar mı ne hissediyorlar merak edıyorum ?..

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.
bu arada NST ye girenleriniz varmı? aşağıdan mı bakılıyor? yoksa ultrason gibi üsten mi? kasılmalar ultrasonda anlaşılmımıyormuymuş?
yarın kısmetse yine dr. gidecem.doplere birdaha gireceğim.benim bebek geçen hafta 1285 gr. çok küçüktü.inşallah yarın gittiğimde biraz fazla kilo almış olur.zaten gelişmesi yavaş. bi de erken doğarsa diye çok korkuyorum.zamanında doğarsa en azından az da olsa kilolarını almış olur.

nst sadece göbekten 2 adet kemer gibi göbek çevresine bağlanan cihaz var hayatım korkulacak bişii yok aksine zevkli çünki bebişinin kalp atışlarını dinliyorsunnn ve alttan bakma ile uzaktan yakından alakası yok yanii ayrıcaaaa sen sebze meyve yemiyonmu kızzzz yoksam bebişe değilde kendüne mi baktın hepppp bol sebze meyve ye her öğünde kahvaltıda bile yeşillik ye bebişlerimiz ençok bunlardan fayda görüyor çünkii mercimek bulgurrr bezelye barbnunya fasulye ye hergün birtanesini yemeye gayret ediyorum bennn hem korkma ultrasonda görülen kilolar aşağıda veya yukarıda çıkabiliyor belkim seninki daha fazladır motive ol bacummm

al benden de o KADARRRRRRR bende öyle olmasını isterdimmm valla kilosu neyin normal olsa bugün doğurmak isterdimmm

benim bir kızım daha var biliyorsunnnnnn o bendende sabırsız anne kardeşim gelsin artık yaaa ben bebek sevmek istiyorum elbiselerini giydirmek sevmek istiyorum diyorrrr :CüvCüv:sırnaşık şey

nasil bır hıs acaba cok merak edıyorum.. sımdı bız karnımızın burnumuza dayandıgı bır zamanda dogum yapıyoruz..
o ağırlıga, koca karına, içerideki hareketliliğe, kıpırdanmalara vs alısmıs oluyoruz ya..
dogum yapanlar acaba ılk zamanlar tuhaflıyorlar mı ne hissediyorlar merak edıyorum ?..

Tuhaf oluyorlar olmazlarmı ben eşimi şimdiden hazırlıyorum bak yorgunluk değişiklik hepsi olacak saçmalarsam anlayışlı olacaksın diye lohusalık zordur lohusanın 40 gün mezarı açıktır derler bu yüzden lohusalıkta yanındaki insanlar çok önemli kendinizi en çok düşünmeniz gereken zaman ve beslenmek de hamilelik döneminden daha önemli çünkü bebeğin tek besini sütümüz oluyor hamilelikte tek kişilik lohusalıkta 1,5 kişilik beslenin diyorlar.

bebek şekeriymiş sepetiymiş süslesiymiş ben onlarla hiç ilgilenmiyorum.saolsun kayınvalidem çok becerikli ve zevkli biri olarak benim adıma hepsini halediyor..saolsun bebeğin bir çok kıyafetini aldı, saten süslü nevresi takım vb. şeyler dikti.zaten kıyafetlerinin bir çoğu ikiz kardeşimin bebeğinden kalma.bana verdi.hepsi yeni gibi.güzel kullanmış.ben beleş takılıyorum ))))) sedece biberon emzik yağ vb. aldım

maşallah şanslısın vesselam benim kayınvalde yaş ilerlemişşş zaten benden çoook uzakta ancak telefonlaşıyoruz 4 yıllık evliyim daha evimi görmediler düşünün yaniii annem hasta zaetn uğraşmasını istemiyorum maddi manevi kızkardeşim evleniyor 1 ay içinde zaten çok masrafı oldu o yüzden herşeyciklerimizi kendimiz aldık yıkadık yerleştirdik birtek ütülemeye yerleştirmeye abimin eşi yardımcı oldu sağolsun başka bişey yok yanii kızım sağolsun o yardımcı oluyor işteeee

:roflol: yok betülcüm yok sen onu falan düşünemiyorsun bebeğini kucağına alınca tüm dikkatin onda oluyor sadece bazen hani şimdi karnını kolluyorsun ya darbelere karşı o his 1-2 ay devam ediyor alışkanlıktan yaniii sonrası bebiş zevkiiiii ve yüzükoyyun yatabilme rahatlığııı tabiii bebekler izin verirseeeee

X