2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Canım benım gecıcek bunlarda duzene gırıcek merak etme.. Allah yardımcın olsun..sinirini bozma aglama canım bebek o daha o da duzenınden bı haber oldugu yepyenı bır ortama geldı kımısı cabuk ayak uyduruuyor kımısı bıraz zorlanıyor ama onemlı olan gecıcek olması.. sıkma canını.. sutunde azalır ıyıce.. allah buyuk dert vermeesın canım nelerle guresen ınsanlar var eger kıymetını bılmezsek elımızden alınır Allah korusun.. :teselli:

Bende aynen baslayalı 2-3 gun oldu ama ınanılmaz yardımcı kım ne derse desın.. mirmirmirmir
yoksa sureklı memede uyumak ıstıyor uyuyor kaldırıp yataga koyunca uyanıyor hadı gunduzlerı bır yere kadar zor gelmezde gecelerı ne olacak basım ıkı yana dusuyor.. ama zaten her zaman da kabul etmıyor keyıf yapmak ıstedıgı zamanlar alıyor heralde bende yalancı emzık olmaktan kurtuluyorum ne yapayım yanı doktor tavsıye etmıyor ama annelerın en buyuk yardımcısu bence.. mirmirmirmir

Paitk selam;
Bende eşimi işe uğurladığımdan beri kızımla uğraşıyorum.Misafir geldiğinde de çok tetenek oluyorum bu yüzden. Misafir geldiğinde öyle tedirgin oluyorumki.Yalnız kaldığımızda isterse hep emsin. Ama Misafir geldiğinde çay falan hiç bakamıyorum. Eşim yapmaya çalışıyo, bende hemen yetişiyorum. Ama kızımda sağolsun uyumuyo, en sonunda pes edip, içeri getiriyorum. Milletin elinde de gezmekten , akşam oldu mu uyumuyo hiç.. Gndüz uykuları biraz daha iyi .
Bu uyku saatlerini nasıl oturtacağız arkadaşlar.

seren ve mehtapelifben dr.a gittim sabahtan ve geri geldim.çatı muayenesi yaptı nst ye girdim ama açılmam yokmuş hiç perşembe geleceksin dedi perşembe de olmassa en fazla pazartesiye kadar bekleyebiliriz dedi...en azından bunu bilmek de iyi ama sezeryan da olabilir tabii bu durumda Allah hayırlı doğumlar nasip etsin hepinize...seren eğere doğurmadınsa yaz dönünce mehtapelif sende yarın hayırlısıyla git gel bakalım ne olacak ben Sat tarihim 30 aralıktıı bakalımm gittiğimizde bebişleri gördük Allahım öyle güsellerdilerlki çok özendim ....neyse sonunda inşallah bizde kucağımıza alıcaz bebişlerimizi....görüşürüz...

canım bizden de bugün aldılar topuk kanı kontrolde bu niye alındı dedim hastaneden çıkarken alındı dedim bu zeka testi içinmiş ankaraya gidiyomuş testler orada değerlendiriliyomuş eğer bi problem yoksa sonuç yollamıyolarmış ama eğer bi problem varsa adresimizi telefonumuzu aldılar sonuçları o zaman yolluyolarmış bu test sadece ankarada yapılıyomuş.a.s.

Canım bizimde doğumdan sonra almışlardı ama dün sağlık ocağında yine aldılar ama yavrum perişan oldu şimdiki aklım olsa aldırmazdım zaten sarılık olduğu için 2 kerede ekstradan alınmıştı,dün alan kadında canını çok yaktı çok ama çok pişman olduk sen bilirsin..bize ilkinde bi hata olursa diye alıyoruz dediler dediğim gibi sana kalmış ama illaki gerekli diyorlarsa aldır ben yavrumun ağlamasına dayanamadım vallasenağlama

:roflol::roflol:ay sınırlerım bozuldu sınırden guluyorum :roflol::roflol: aynı bendede acılma yok ama bebek kanala gırmısdedı alttan muayene ettı benıde yumusama var bu hafta dogurman gerek yoksa p.tesı gel bakalım dedı suanlık sezeryanlık bişey yok dıyo bol bol yuru dedı bende sabah aksam merdıven ınıp cıkıcam artık sabrım kalmadı yaaaa
bugunde ellerımız bom booooşşşş:çok üzgünüm:
bakalım hangımız once doguracak:roflol:

belki de ikimizde aynı anda yani aynı gün doğururuz kimbilir:) hangi hastaneye gidiyorsun canım sen ben üsküdar hospital turk e gidiyorum

gülşahcım canım hoşgeldin..
uzun zamandır görüşemiyoruz .. bebişin zamanla bu hayata uyum sağlayacak annesi..yeter ki sen iyi ol ona şu anda en gerekli şey sevgimiz canım..benim bebiş de ilk günler tutamıyordu ve başlıyordu ağlamaya..hala tam tutamadığı zamanlar oluyor ve hemen basıyor yaygarayı..
bebişin emebilmesi için önemli bişi fark ettim ben canım eğer sadece ucunu alırsa hem canım daha fazla yanıyo hem de ağzından 3- 5 dk sonra geri çıkıyo..ama göğsün renkli kısmının büyük bölümünü ağzına almasına yardımcı olursan o zaman sıkı sıkı kavrayabiliyo..bi de canım hastanede bebek hemşireleri emzirme için yardımcı olup gösterdiler mi sana ? tutuş pozisyonunu falan..
benim ilk sol göğüs ucum yok gibiydi..hemşire ile denedik ve almaya başladı o gün onu da..
canım yaa Allahın izniyle sağlıkla bugünleri de geçirecekler inşAllah... gülşahcım bebiş bunlar hasta da olucaklar kan da alınacak mecburen..hatta antbiyotik bile verdim ben daha ikinci haftasında..soğuk algınlığı olmuş yavrum..ben de çok üzülmüştüm ama sonra düşündüm tabii ki o da bizim gibi insan ve hastalanması ağlaması gayet normal..
Rabbim sağlık versin bir an evvel emmeye başlar inşAllah annesi... sen iyi ol ama moralini bozma tatlm tamam mı :)

merhaba kızlar hepimiz bebişlerimizi sağlıkla büyütelim inş.dün ecenazım hepatit aşısı oldu ama tekrar topuk kanı almadılar bizden bugünde kalça ultrasyonu çektiricez aranızda çektiren varmı

Serencim kız bizim oğlanlar askere gidecek kızlar gelin olacak daha sen doğuramadın bacııımmm
Kaçıncı haftadasın şimdi???Canım yaa,allah sabır versin son günleri beklemek çok sinir bişeydir bilirim...Canım günün geçtiyse de beklemenin çok bir anlamı yok bebek kilo da almazmış belli bir haftadan sonra,yani doktorun her an sezeryan kararı verebilir,bana öyle olmuştu...

merhaba kızlar hepimiz bebişlerimizi sağlıkla büyütelim inş.dün ecenazım hepatit aşısı oldu ama tekrar topuk kanı almadılar bizden bugünde kalça ultrasyonu çektiricez aranızda çektiren varmı

canım bizden 3 aylık olunca istediler,o yüzden bilemiyorum...:ecrin_bebek:

Kıvılcım selam canım;
Bizimde ilk kontrolde birinci ayınca kalça çıkıklığı için film olacak demişti diye hatırlıyorum. Bende ilk kontrolden sonra bi daha gitmedim doğum yaptığım hastaneye. 45.günlükken kendi doğum doktorum konmtrole çağırmıştı, o zaman gidip bebeğimi de film çektirip muayene yaptırırız gibi düşünüyorum.
Kızlar kalça çıkıklığı filmi için bi zman var mı?

Nuray canım 3-6 aylıkken yapılması gerekiyor diye biliyorum burda arkadaşlara hep öyle demiş doktorları bizimki de öyle dedi,Biz 2 haftalıkıken doktora kontrole gitmiştik en son,ben de 40ımız çıkınca kendim kontrole gidince bebişi de götürecem gelişimine bir baksınlar...

Gülcüm selam;
Dün akşam da bi misafir geldi , onlarında da bebeği var 2 aylık ve 1 aylıkken yaptırılıyo dedi. biz yaptırdık dedi. O yüzden dedim.Herkese farklı zman diyobiliyolar heralde.

Serencim , mehtapelif ve fatihderya ; inşallah hepinizde hayırlısı ile hayırlı bir doğum geçirirsiniz.Kızlar bu arada bol bol dinlenin. Doğduktan sonra çok zor oluyo. İnşallah her işiniz düzgün gider. Sütünüz bol olur.

kızlarrrrrrrrrrrrrrr
sizleri çok özledimmmm...uzun zaman oldu yazamadım malum düştük bebişin derdine hepimiz ..umarım hepiniz iyisinizdir..biz iyiyiz allaha şükür şu anda naz uyuyor hemen yazayım dedim bizim ilk günler çok yoğundu sarılık falan neyse ki atlattık annelik çok güzelmişşşşşşşş..
allah herkese nasip etsin doğum yapan tüm eylül annesi arkadaşlarımı ve bebişlerini öpüyorummm
bu arada seren doğurmamış galiba görürseniz buralarda selamımı söyleyinnn...ona ve herkese hayırlı doğumlarrrr

:çok üzgünüm:yavrukusuuumm aleykumselaammmm sanada selam olsun ama ben hala doguramadım benım velet iice sımardı gelmek bılmıyo ay ben bole bişi gormedım nolur yardım edın sancımın gelmesı ıcın napmam lazım okadarda yuruduk hıc bıey fayda etmedı
kasıklarım agrıyo okadar bırazda belım((((((sancılanmakıstıyoruuummmm

nan güülll sen gec dalganı geeeecc döferim seni heee zati psikolojim bozuldu hırsımı senden cıkartmım ısırırım o koca poponu:roflol:
dalga geccene su garıban arkidişine bol dua ette cabuk dogurayım artıkınsenağlama

fatihderya cnm ben avrupa yakasındayım avcılar hospıtal da dogum yapıcam kısmetse

ARTIIIIIIIIIIIIIIKKKKK DOĞURMAKKKK İSTİYOOOORUUUMMMMMMMkötükedihüsokötükedihüso

Sereeen kız bak sana bişey deyim
böyle çatını ayıra ayıra yer sil canım,ya da eğil yere öyle yürür gibi yap kurbağa gibi yani
çatını iyice ayıracak hareketler yap,en güzeli yer silmek,ayırabildiğin kadar ayır,çamaşır yıka leğende
onun gibi bir duruş yap,bak eskiler hep öyle yaparmış,kolayca doğururlarmış dene bakalım...
Hem evin misss gibi tertemis olur hem de çatır çatır doğurursun inşallahhhhhhhhhhhh

Delüüü senin doktor erken gelecek diye Ege ye müdahaleyi fazla mı yaptı ne ????
Çocuk gelmekten vazgeçti gibi...
kaydirigubbakcemile3

Canım benim hayırlı zamanda sağlıkla kurtulun inşallah ikinizde..... Bol bol dua et hayırlısıyla doğsun oğluşun.... Bizim dualarımız seninle.....

:Saruboceq:

kızlar ya en fazla ne kadar bekleniyo yani kaçıncı haftaya kadar bekleniyo doğmazsa?ben buügn 40+2 oldum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…