2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

ay 40 yazmısım dalgınlıktan pardon yaa 41. haftam bıtıyoo:çok üzgünüm:

valla serencim benim sancılarım oluyor bende herhalde açılıyor diyorum ama düzenli değiller sinirim bozuluyor.artık doğurayım diyorum biraz korkuyorum ama bakalım hayırlısı ne ise öle olsun diyorum...salı günü haberleşelim doğurmazsak merak içindeyim salı günü ne olacak diye biz sabah dokuzda hastanede olacağız inş.öle söledi dr.um...günüm geldi de yat dedi ben gelicem muayene edecem dedim...bakalım

KIZLAR İKİNİZEDE HAYIRLI DOĞUMLAR NASİP ETSİ RABBİM BİR AVAZDA İNŞALLAH BEBİŞLERİNİZE SAĞLILICAKLA KAVUŞUN İNŞLLAHHH AZ DA HA SABIR DİLİYORUM SİZEEa.s.

merhaba hanımlar
bebişler geldi artık çok fazla fırsat bulamıyoruz.ben bi konuda bilgilerinizi istiyorum bu göğüs ucu yaraları için kullandığınız lansinoh ve bepantenden farklı işe yarayan bi krem var mı?

cnm salı gunu 40.haftam tamamen bıtıyo ama hala bende tık yok doktorum 43. haftada dogum yapmıs sende bana cekersen sasırma dedı:1shok: ay okadar bekleyemem dedım ınsallah salı ya kadar ya dogururum yada salı carsamba dogururum valla sınırlerım bozuluyo bı doguramadım dıye ama yınede herseyın hayırlısı dıyorum allahım benım ve bebegım ıcın hayırlısı neyse onu versın amiinn
ama bakıyorumda sancı mancı hıc yok sadece alta şiddetlı ıgneler batıyo sankı baskada bişey yok yaa hee bıde bebiş cıkıcakmıs gıbı karnımı ıtelıyo kasıyor alta baskı yapıyo tam nolucagını cozemıyorum yanii

buarada alttakı resımdekı bebek senın oglusun sanırsam maşallah maşallah 41 kere maşallah coookk tatlı kıssss:nazar::nazar:
ay bole sızlerı gorunce okuyunca ınan cok ımrenıyorum yaaaaaaaaaaa:çok üzgünüm:

:nazar:

az kaldı canım.. bak cıksın cıksın dıye kendımızı paraladık sımdıde uykusuz geceler ardı ardına.. :))
hanı bol bol uyu bu gunlerde dıyorlar ya hakıkaten oyle :)..
ama degermı tabıkı deger kuzulara.. sabah 4 ten sonra uyutmuyor bızımkı 4 ten oncede 2 saat bası uyanıp emıyor gunduzlerıde 1,5 saate bır emzıurıyorum.. gaz problemımız basladı ondan.. ama gecıcek sonucta ne yapalım.. Şeniz

benimde ağzımın tadı hiç yok kızlar..hiçbi yemeği canım çekmiyo..ama çikolatalı bisküvi çerez hariç..kebapmış kuzuymuş balık ıhıhh hiçbişi yiyesim yok..süt meyve ve çikolata çerezle geçiriyorum günü..hiç böyle olmamıştım..aşırı iştahlıyımdır..canımın hiçbişiyi çekmemesi tuhaf..bende yalancı emzık gıbıyım ama korkuyorum emzik vermeye..babasıda herşeye muhalefet verdirmez sanırım..bi yokladım alıyo ağzına emicek gibi ama neblim içim rahat etmedi ne alakaysa..nezaman sokağa çıkıcam,insan içine karışıcam bılmıyorum..göbeğim tam inmedi ama baya indi tabii..halihazırdı hamiş arkadaşlar üzgünüm ama en kötü uykusuzluk bile nazarımda gebelık kadar zor deil..allahım neydi ogünler..bidaha hamıle kalırsam bu kadar zor geçermi bilemiyorum...

umut benımde hıc ıstahım yok yemek turu seylere karsı ama onun dısında dedıgın gıbı çikolataydı cerezdı kek tı hep onları yemek ıstıyorum.. karnım acıkınca ne yesem dıye dusunuyorum ıkı saat..
ama duzenlı beslenmeye baslamamız gerek kalan bu kıloları vermek ıcın.. zaten yıllar boyu kılolarım hep bu abur cubur cerezler yuzunden agırlık yaptı ustumde..
doktora sıradakı ılk kontrolumden sonra sporada baslayacagım ınsallah..
dedıgın gıbı sıcaklara gelen hamılelıgım gercekten cok zor ve bunaltıcı gecmıstı sankı hıc gecmeyecek gıbı gelıyordu.. suan uykusuzluk cekyoruz ama ben yınede uykusuzlugu tercıh ederım sanırım o sıcaklara bunalmaya..
Allaha cok sukur bu gunlerıde gorduk..

valla serencim benim sancılarım oluyor bende herhalde açılıyor diyorum ama düzenli değiller sinirim bozuluyor.artık doğurayım diyorum biraz korkuyorum ama bakalım hayırlısı ne ise öle olsun diyorum...salı günü haberleşelim doğurmazsak merak içindeyim salı günü ne olacak diye biz sabah dokuzda hastanede olacağız inş.öle söledi dr.um...günüm geldi de yat dedi ben gelicem muayene edecem dedim...bakalım

inan senı en ii ben anlıyorum her agrıda sancım artsın dıye dua ederoldum yaa bıde herkez hergun arıyo noldu dogurmuyormusun hala dıye:kızgın: sankı ben ıcımde tutmaya mereklıyımÇok üzgünüm çoook ama hayırlısı dıyorum artık napalım. cnm bende yarın saat 10da doktorda olacam eger aksama kadar nete gırıp yazmazsam bılınkı dogurdum:teytey::teytey: ama oglenden sonra gelıp doguramadım dıye yazarsam eh hala beklemede oldugumu anlarsınız zati:nazar:. bana 27 eylulde tarıh vermıstı en gec 29unda dogurursun dedı ne 29lar gectı hala doguramadım ınsallah ıkımızde yarın mutlu sona ererız cnm yaaa ,hayırlısı olsun ınsallah . bız ve bebıslerımız saglıklı gelsın ınsallah amiin. bide agrın sancın falan gelırsee hafıf hafıf hemen herkese soleme annene sole veya eşine sole sancı gelıpte aaaaaaa gelıyo dersek gerı kacarmıslaelaelaelaelae bana ole dedıler o yuzden bende her agrıda kımseye bısey demıyorum nezaman sıklasır ozaman dıyecem napım anam bıde bole deneyelımhihoyyyt
sendende haberlerını beklıyorum cnmmm :1hug:

betülcüm destegın ıcın saol arkadasım ama ınan zamanı gecıpte beklemek baya zormus yaaa tabıkı bebek buyutmek buyuk bır sorumluluk onların dılınden anlamıyoruz onlar derdını anlatamıyo bazen sıkıntıya dusuyoruz ama ınan bunlarda gececektır . kıs anne olmak cok guzel bişey bak sızler yasadınız cok sukur bbız hala beklıyoruz bızlerde zorlanıcaz ama dedıgın gıbı deger yaaaa allah saglık versın gerısı boş:nazar:

SEREN canım benim....
Hiç kendine dert etme canım.. Senin doktor sana zaten bildiği kadarıyla erken tarih vermişti doğum için.. Aslında normal canım seninkinin hala doğmaması.. Senin Sat bildiğim kadarıyla 10 ocak tı..
Eğer doğru hatırlıyorsam tarihi senin doğum 16 ekime kadar olur..

Sağlıkla gelsin inşallahh Ege bey

SEREN canım benim....
Hiç kendine dert etme canım.. Senin doktor sana zaten bildiği kadarıyla erken tarih vermişti doğum için.. Aslında normal canım seninkinin hala doğmaması.. Senin Sat bildiğim kadarıyla 10 ocak tı..

Sağlıkla gelsin inşallahh Ege bey :1hug:

SEREN canım benim....

Sağlıkla gelsin inşallahh Ege bey

:1shok: yok kıs ne 10 ocagı 1 ocaktı sat tarıhım allah iilini versın 16sına kadar beklersem delırırım herhaldesırnaşık şey yarın son kontrol bakalım nedıcek cnm sen iisin ınsallah boramıda senıde optum musjdelı haberımı yazmak ıcın sabırsızlanıyorum valaaaa:enbuyukkk:

slm arkadaşlar nasılsınızz bakalımm allah izin ederse akşama cemremin resmini koyacamm ....
ay bebekleriniz fotolarını koydunuz mu siz pekii

merhaba hanımlar
bebişler geldi artık çok fazla fırsat bulamıyoruz.ben bi konuda bilgilerinizi istiyorum bu göğüs ucu yaraları için kullandığınız lansinoh ve bepantenden farklı işe yarayan bi krem var mı?

Herkese selamlar;
Canım ben evicap diye bir E vitamini kapsülü aldım.Aynı balık yğı gibi.Bana doğum yapan iki kişi tavsiye etti, o yüzden aldım. bi kapsülü iğne ile delip iki göğsüne desürüyorsun.Bi dene istersen.

Slm.herkese...Valla benim bebek acaip yaramaz hiç durmuyo geceleri uyumuyo sürekli gaz sancısı resmen ağlamaktan krize giriyo,bugün yine topuk kanı için gittik yazık çocuğum mahvoldu,eve geldik yine meme vermeye uğraştım tabi almadığı için bu sefer yine acaip ağladı bi baktık göbeği dışarı çıkmış bi taraftan ben bi yandan annem ağlar kızlar ya ben kafayı yicem artık bebeğim doğduğundan beri şansızlıklar yaşıyo ama tek tesellim sağlığının yerinde elinin ayağınında düzgün olması,normal memeyi emmiyo keşke silikon uçla falan alsaydı ama onunlada almıyoki,Allah ım hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah elbet bugünlerde geçecek daha kötüsü olmasında:KK43:

serencim Allah yardımcımız olsun çok heyecanlıyım ben ama yine de yarın da doğuramayacakmışım gibi hissediyorum herkes artık çatlamak üzere sorup sorup duruyolar aynı sizin hesap sıkıldım valla....sanki bizim elimizde mi?iyi şanslar diliyorum inş. yarın kolay kolay doğumlar yaparız ikimizde ben okuya okuya bi hal oldum valla içmediğim okunmuş su kalmadı:)bakalım hayırlısı Allahtann yarın doğum yapmamış olursak burda görüşürüz iyi geceler

kizlaarrr bende halaaaaaaaa dogurmadim :roflol: yalniz degilsiniz ...bayram telasi falan derken siteye hic bakamadim..bebegi olanlara allah anali babali ,saglikla buyutsun diyorum..
aynen bendede tik yok...herkesin ki disarda buyuyor bizimkiler icerde :roflol:

yarin yine hastaneye gidicem bakalim ne diyecekler ..
sadece sezenle fatih derya kaldi galiba..sabirli olmaliyiz kizlar ..su an ki gecikmemiz normal ...42.hafta sonuna kadar normalmis ..sonra zaten mecbur dr.lar devreye girecek..allahim kendi sancimizla dogurmayi nasip etsin ,en onemlisi o...

beklemek zor ama millete laf yetistirmek daha zor :bbo: olmadimi ,niye ,kafamçokkarıştı ..allah yardimcimiz olsun gorusuruz kizlar

Slm.herkese...Valla benim bebek acaip yaramaz hiç durmuyo geceleri uyumuyo sürekli gaz sancısı resmen ağlamaktan krize giriyo,bugün yine topuk kanı için gittik yazık çocuğum mahvoldu

canım ıkıncı kez çağırmışlardı sanırım topukkanı için yalnış hatırlamıyosam eğer oyleyse neden ıkıncı kez çağırmışlar öğrenebildinmi...birde nacizane tavsiyem kendini şansızlığa odaklama..daha ne şansı olsun annesi..her bebek emmede mamada sıkıntı yaşıyo ama bişekilde meydana cıkıcaklar allahıniznıyle..sevenleri sağlıkla yanında gözünün içine bakıyo..daha ala şansmı olur,ne bebeişler ilgisiz sevgisiz oralardaburalarda helak ..gencecik sağlıklı annesin..ve herşey daha güzel olucaka.s.

Slm.herkese...Valla benim bebek acaip yaramaz hiç durmuyo geceleri uyumuyo sürekli gaz sancısı resmen ağlamaktan krize giriyo,bugün yine topuk kanı için gittik yazık çocuğum mahvoldu,eve geldik yine meme vermeye uğraştım tabi almadığı için bu sefer yine acaip ağladı bi baktık göbeği dışarı çıkmış bi taraftan ben bi yandan annem ağlar kızlar ya ben kafayı yicem artık bebeğim doğduğundan beri şansızlıklar yaşıyo ama tek tesellim sağlığının yerinde elinin ayağınında düzgün olması,normal memeyi emmiyo keşke silikon uçla falan alsaydı ama onunlada almıyoki,Allah ım hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah elbet bugünlerde geçecek daha kötüsü olmasında:KK43:

Canım selam;
sanıyorum daha çok yeni bebeğin. Takvimden öyle görüyorum.BEnim bebeğim de tam tutmuyodu ucundan boş boş çekip sütte gelmeyince avaz avaz bağrınıyodu, biri hep başını itiriyodu göğsüme .
Ama neredeyse 15-20 günlüğe doğru bende daha iyi yemeye başladım bebek de daha iyi tutmaya başladı. Bana hep emmez uğraşma dediler. Hep çevremde kötümser konuştular. Bu yüzden sütüm azdı ama hiç bırakmadım.
Şimdi daha iyi kavrıyo hatta uçları yara çok acıyo ama en azından tutuyo ya çok mutluyum bu yüzden.
Sütte gelince iyi yersem iyi geliyo yetiyo, ama pek yemezsem sütte olmuoy
SAna tavsiyem yanında sana destek verecek kişiler olsun ve hep emzirmeye çalış bırakma.Biraz daha toplasın kendini emeyide öğrenecek.

kızlar yalancı emziğe başladınızmı

ben bu sabah itibariyle başladım malesef..hiçbi iş yapamıyorum..eşimin izni bitti bugun..herdakka istiyo kuzu..kesınlıklede sızana kadar bırakmıyo..öyle saat başı bile sızsa razıyım ama bazen bi başlıyo emmeye arada bi on dakka uyur numarası sonra bı bakıyorum 5 6 saatdir mücadeledeyiz..göğüs uçlarım şimdiye iyiydi sukoyvermeye başladılar..kremlerde biyere kadar yada farklı farklı emzirmekde...ama dikkat etmek gerekn iki husus bir hijyen birde yalancı memeye başladı diye süt alımının azalmaması..umarım beceririza.s.

Kızlar doğumdan sonra hastanede bizden topuk kanı almışlardı. Bide sarılık olduğunda o zaman derecesine bakmak için alınmıştı devlet hastanesinde.
Dün kayıtlı olduğumuz sağlık ocağına tarttırmaya gittim. Bana 5 gün sonra gel topuğundan kan alalım dedi. Neden bi daha alınacak. Aldırayım mı? Hastanedeki erkenmi alınmıştı, şimdi alınması daha mı iyi oluyo. Yada sağlık ocağının da alması mı gerekiyo.
Bu arada dün ikinci hepatit aşısını da olduk. Şimdi ikinci ayımızda verem ve pnömokok aşısı varmış.Pnömokok'u sağlık ocağı yapmıyo, doktora sorup dışarıdan alırsınız biz burada yaparız dediler.
İlk hafta benim kızım 600 gram vermişti yeni başladı mama takviyesi ile toplamaya. Şu anda 3500 küsür. Sizin ne kadar kızlar kiloları?

X