2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Canım acaba emdikten sonra çalkalıyormuyuz ondan mı kusuyorlar??Ben gazını çıkarmaya çok uğraşıyorum uyuyorsa da uyanıyor tabii,hemen çıkarıyorum ben bekletmiyorum acaba midesine daha inmemişmi oluyor?benimki günde 1 kez kaka yapıyor normal mi?Benim kızım gece kalkınca 15 dk emiyor bazen uyumak için ben kendim çekiyorum,bazen kendi bırakıyor.Gün içindeyse nerdeyse yarım satte bir emiyor ama 15dk değil tabi,az az emiyor.Gaz sancısı girince çığrınarak kendi çıkarıyor zaen emmiyor kıvranmaktan...

Duygucum kokulu mu kusmuğu?yoksa sırf içtiği sütü mü kusuyor hemen??
Kesik kokuluysa o sütün vitaminini almıştır diyorlar,ama hemen kusuyor benimki kokulu değil.:kahve:

gülcüm ıkı gundur yenı yenı emdıkten sonra bır kac damlada su verıyorum bıberonla belkı suya ıhtıyacı vardır dıye..herseyı denıyorum yanı bakalım..emdıkten sonra beklettım olmadı dık tutarak emzırdım olmadı yatırmadım olmadı.bır amuda kalkmadım henuz emzırırken onuda denıcem ınsallah:roflol:
kusmugu kokuyor ama cok kotu degıl kuruyunca kotu kokuyor.bazen kesık kesık bazen aynen ıctıgı sutu kusuyor canım:çok üzgünüm:

mama önlüğü taksan belki okadar ıslanmaz..cuma günü sıkıntın son bulur işallah drdan sonra..kusmuk kesikse bebek vitamini almış posası çıkmış diyolar..benımkı gece uykum çok ağır oldugundan eşim eşliğnde 3 kez anca emıyor..gunduz 1.5 sattde 1 emzırmeye gayret edıyorum..bencede emdıkten 5 dk sonra kadar gazını almak daha mantıki ama en iyisini drun bilir yinede..gelişimi kilo alımı normalse sorun yok bence temelde..daha biz yeni yakaldık 16 gunluguz dogumkılosunu..her emişte yaklaşık bi 40 dkka 50 dkka arası emıyo...

ah canım ya mama onlugu ne kı bır poset baglamadık ustu batmasın dıye:))hanı bu kuaforlerde boydan baglanan onlukler varya onlardan nerde varsa ondan alıcam en sonunda:roflol:
kılo alımında allaha şükür suan bır sorun yok..:nazar:hatta dogum kılosunu 4 gunlukken yakaladı sukur.:nazar:
ama ne olursa olsun kusması cok ama cok zorr yaaa:çok üzgünüm:

gülcüm ıkı gundur yenı yenı emdıkten sonra bır kac damlada su verıyorum bıberonla belkı suya ıhtıyacı vardır dıye..herseyı denıyorum yanı bakalım..emdıkten sonra beklettım olmadı dık tutarak emzırdım olmadı yatırmadım olmadı.bır amuda kalkmadım henuz emzırırken onuda denıcem ınsallah:roflol:
kusmugu kokuyor ama cok kotu degıl kuruyunca kotu kokuyor.bazen kesık kesık bazen aynen ıctıgı sutu kusuyor canım:çok üzgünüm:

Kusuyorsa gazı vardır duygucum, gaz olunca hazmedemiyor ve kusuyor, kimi zaman hepsini kusuyor benimkide, bol bol sırtına vur, ama pat pat diye ses çıksın vururken...Benimkide kusuyor doktora sordum gazdan dolayı olur dedi.Ve benimki yedikten 1,5 saat sonra bile kusabiliyor bazen...

aynen canım yaa eve gelen gidenlerin haddi hesabı yok allahtan dün 2 misfirim vardı sadece karı koca bugün 1 çift gelecek önceki gün evde oturacak yer yoktu yatak odamda bile insanlar oturuyordu artıkk kızım rahat edemedi bir türlü gelen giden baktı etti emzirmekten alt değiştirmekten ağlayan kızımı eğlemekten ilgilenemedim zaten doğru dürüst gelenler kendin pişir kendin ye self servis yaptılar resmennn :roflol:bende uykusuzluktan bitap düştüm resmen allahtan 2 gecedir eşimle kızım bana nöbette yardım ediyorlar 3 e kadar falan onlar ilgileniyor emme ve alt deişimi dışında ben yatıyorum sonra kalkıyorum onlar yatıyor böle devam edicek bayram tatili sonuan kadar sonra gene ağırlıklı bana kalacak kızım ama eşim tahmin etmediğim kadar yardımcı oluyor maşallahh allah razı olsun ondan gerçi kızını düşündüğünden belkide bana bukdar hizmette kusur etmiyordurrrkötükedihüso onu ye bunu ye kendine iyi ba aşkım diyor devamlıı taşıyor eve:jeyyar:

Hicrancım bizdede misafir hiç eksik olmuyor. Bugün 27.günümüz ve bayram ziyareti de karıştı. Gerçekten dediğin gibi yorucu oluyo. Biz bebek ziyaretinde çok az durur giderdik, öyle bilirim. Ama gelenler aynı hassasiyette değil. VE bebek de tedirgin oluyor seslerden , kalabalık gecelerde düzgün uyumuyor .Ve ben haşat oluyorum tabii. Bide havalar soğumaya başladı. Misafirle ilgileneyim diyorum, bi yandan kızım ağlıyo.Milletin yanındada emzirilmiyor, yada ben sıkıntı yapıp kendimi kasmaktan emzirenmiyorum o zmanlar. Mamaya sarılıyoruz.
İlk hafta düzgün meme ememiyordu ve çok zayıflamıştık.Mama takviyesi verdiler.Ondan sonra toparladık.Kaka olayı da azalmıştı, kilo verdiğinden. Artık o da yoluna giriyor.
Yalnız benim kzım alttan çok gaz atıyor ve kokulu oluyor. Babası offfff kızım diyor :roflol:
Acaba benim yediklerimden mi oluyor yada ayaklarını mı üşütüyorum kızımın.?

Kusuyorsa gazı vardır duygucum, gaz olunca hazmedemiyor ve kusuyor, kimi zaman hepsini kusuyor benimkide, bol bol sırtına vur, ama pat pat diye ses çıksın vururken...Benimkide kusuyor doktora sordum gazdan dolayı olur dedi.Ve benimki yedikten 1,5 saat sonra bile kusabiliyor bazen...

sedacım onuda denedık doktor dedı hatta korkma oksar gıbı degıl pat pat vur dedı senın dedıgın gıbı gazını cıkarıyoruz ama nafıle...bakalım yarın tekrar doktora gıdıcez ne dıcek

Yaa benim kocam grip oluyor bana akıl verin neolur ne yapmam lazım??? Eşimi bebeğe yaklaştırmayayım diyorum ama mümkün değil, oda arada sırada gazını çıkartıyor oyalıyor ve çok yardım ediyor o olmasa naparım bilmiyorum, napıcam ben???

Hicrancım bizdede misafir hiç eksik olmuyor. Bugün 27.günümüz ve bayram ziyareti de karıştı. Gerçekten dediğin gibi yorucu oluyo. Biz bebek ziyaretinde çok az durur giderdik, öyle bilirim. Ama gelenler aynı hassasiyette değil. VE bebek de tedirgin oluyor seslerden , kalabalık gecelerde düzgün uyumuyor .Ve ben haşat oluyorum tabii. Bide havalar soğumaya başladı. Misafirle ilgileneyim diyorum, bi yandan kızım ağlıyo.Milletin yanındada emzirilmiyor, yada ben sıkıntı yapıp kendimi kasmaktan emzirenmiyorum o zmanlar. Mamaya sarılıyoruz.
İlk hafta düzgün meme ememiyordu ve çok zayıflamıştık.Mama takviyesi verdiler.Ondan sonra toparladık.Kaka olayı da azalmıştı, kilo verdiğinden. Artık o da yoluna giriyor.
Yalnız benim kzım alttan çok gaz atıyor ve kokulu oluyor. Babası offfff kızım diyor :roflol:
Acaba benim yediklerimden mi oluyor yada ayaklarını mı üşütüyorum kızımın.?

gaz meselesinde yeni öğrendiğim bişii var kızlar paylaşmak istedimmm el ve ayakları normal ten sıcaklığında değil bebeklerimizin en azından benşmki öle bir büyüğümün dediğini yaptım bu akşam bebekler üşüdükleründen sancısı çoğalırmış gaz çıkarmalarıda zorlaşımışşş ayak altına havluya sarılı çok aşırı sıcak olmamak kaydı ile sıcak su torbası koyun dedi farkedeceksin kızının rahatladığını diyor denicem bu akşam zaten banyoda yaptım kızımı az önce giydirdim yedirdim yatırdım ayak altınada su torbasını koydum bakalım nolcekkk

Yaa benim kocam grip oluyor bana akıl verin neolur ne yapmam lazım??? Eşimi bebeğe yaklaştırmayayım diyorum ama mümkün değil, oda arada sırada gazını çıkartıyor oyalıyor ve çok yardım ediyor o olmasa naparım bilmiyorum, napıcam ben???

zencefil kaynat iiçççççççççççççççççççççççççççççççç iyi gelirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Betül canım senden 2 gün sonra doğum yaptım ama benim sezeryan oldu dr.um öyle uygun gördü Allah a şükürki toparlanmaya başladım,seninkinide Allah bağışlasın güzelim inşallah analı babalı büyüsün..Benimde nazardan almadı açıkçası,ilk gün sütümde iyiydi hemşireler nazar etti,sonra eşimin daireden arkadaşlarının eşleri geldi bebeğim tek göğsümü olsun emiyodu inan betülcüm onlar gittikten sonra oğlum tiksindi resmen göğüsten bi türlü sokmadı ağzına,deneme deneme üstüne,silikon uç falan hepsini denedik olmuyor,şuanda sütümü sağıp biberonla veriyorum malesef ilk günler kaşıkla verdim ama oda çok zor oldu hep hava yuttuğu için gazdan kıvrandı yavrum,bugünde göğsümün biri felaket yara olmuş kanıyo of ya nedir bu üzerimizdeki şey,Allah ım herşeyin hayırlısını versin ve nazarlardan korusun bütün anne ve bebekleri:çok üzgünüm:

canım geçmiş olsun ve gözünaydın..öncelikle karamsarlaşmaya musaıt durumdayız ama negatiflik negatiflik getiriyor..pozitif olmaya çalış lütfen..nazardan korkuyosan ki bende korkarım,içinden ayeletkürsi oku bebeğini üfle,altına veya gökyüzüne bak..hurafe gibi olsada kendimce inandığım bi yöntem olarak belirtmek istedim..ve denemden bıkmadan emzirmeye çalışmalısın..benimde birini almıyodu ben pes ettim eşim saolsun çok uğraştı becerdi şimdilik..lasinoş krem cidden iyi..hakiki zeytinyağıda iyi gelir..pozitif ol..yavrun kollarında artık şükür,herşey zamanla daha güzel olucaka.s.

laelaelaelaelae:çok üzgünüm:ayyy ben bole bişii gormedım yahuuuuuuuuuuuuu
hala doguramadım benım gıbı kıpırdak doguramadı yahuuuu ooooooofffffffff
doktorum hala bekle dıyo ille normal olsun dıyo ay bu gudusle sezeryana alın dıyecem sancım ara ara gırıyo ama hep karın agrısı var baskada bişi yokkk:KK43:((((((
anam eylul anasıyız dedık ekım geldı ben hala doguramadım ekım anaları patır dogurm
yapıyo bende hala tık yok ayyyyyyyyyyyyyy ÇILDIRİCEĞİİİİMMMMMkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

seren bende aynı durumdayım bu halimden de çok sıkıldım artık doğsun istiyom uyku uyuyamıyom...şimdi dr.a gidecez bakalım ne dicek offf

doktorum hala bekle dıyo ille normal olsun dıyo ay bu gudusle sezeryana alın dıyecem sancım ara ara gırıyo ama hep karın agrısı var baskada bişi yokkk:KK43:((((((
anam eylul anasıyız dedık ekım geldı ben hala doguramadım ekım anaları patır dogurm
yapıyo bende hala tık yok ayyyyyyyyyyyyyy ÇILDIRİCEĞİİİİMMMMMkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

seren bende aynı durumdayım bu halimden de çok sıkıldım artık doğsun istiyom uyku uyuyamıyom...şimdi dr.a gidecez bakalım ne dicek offf

kızlar merak etmeyın her gecen gun daha da yaklasıyorsnuz bebeklerınıze..
kendımızı ne kadar paralarsak paralayım onlar ne zaman gelıckse o zaman gelıyor zaten..
serencım eylul ekım farketmez sen yavrunu kucagına alda gerısı bos anlayacaksın..
bende sabırsızlıktan catlıyordum ama bak sımdı kucagıma aldım sankı hep kucagımdaymıs gıbı oluyor bır anda sankı gun saymamıssın gıbı o hep varmıs gıbı..
sonucta bu bebek ya cıkacak ya cıkacak merak etme sıkma kendını canımcım.. :1hug:
Allah kolay dogumlar versın bol bol dua et vaktın varken..

slm arkadaşlar
nasılsınız bebişleriniz nasıl geçmişi okuyamıyorum
uzun zamandır yeni giriyorum
bebişimi yıkadım şimdi mişil mişil uyuyo
ilk 2 gün sütüm gelmedi çok zorluk çektim bebişim ağladığında bende ağlıyodum
allaha şükür son günlerde iyiyiz

Betülcüğüm bebişinde galiba sarılık çıkmış geçmiş olsun canım şuanda nasıl Emre benim oğlumda da çıktı ama değeri düşüktü atlattık

kızlar merak etmeyın her gecen gun daha da yaklasıyorsnuz bebeklerınıze..
kendımızı ne kadar paralarsak paralayım onlar ne zaman gelıckse o zaman gelıyor zaten..
serencım eylul ekım farketmez sen yavrunu kucagına alda gerısı bos anlayacaksın..
bende sabırsızlıktan catlıyordum ama bak sımdı kucagıma aldım sankı hep kucagımdaymıs gıbı oluyor bır anda sankı gun saymamıssın gıbı o hep varmıs gıbı..
sonucta bu bebek ya cıkacak ya cıkacak merak etme sıkma kendını canımcım.. :1hug:
Allah kolay dogumlar versın bol bol dua et vaktın varken..

saol cnm ama sabırsızlandım iicene bana 29 eylul dedı nerdeyse kıs bitecek ben hala doguramadım:çok üzgünüm:beklıyorum işte napım
erken dogum ıcın hurma ve ada cayı ıc dıyolardı ole bıseymı yapsam acep:CüvCüv:
bide cnm sen emzırıyormusun bebegını bol sut için ne yapıyorsun yanı ne yıyıyorsun bende şimdiden yıyeyım barı vakıt varken

slm arkadaşlar
nasılsınız bebişleriniz nasıl geçmişi okuyamıyorum
uzun zamandır yeni giriyorum
bebişimi yıkadım şimdi mişil mişil uyuyo
ilk 2 gün sütüm gelmedi çok zorluk çektim bebişim ağladığında bende ağlıyodum
allaha şükür son günlerde iyiyiz

Betülcüğüm bebişinde galiba sarılık çıkmış geçmiş olsun canım şuanda nasıl Emre benim oğlumda da çıktı ama değeri düşüktü atlattık

evet canım bızde sarılıkla ugrasıyoruz bugun yıne doktora kontrole gıttık.. yarın yıne gıdecegız fototerapiden sonra ufak bır artık oldu sarılıgında ama daha artmaz dedı doktor bakalım onu kontrol edıyoruz sureklı.. bol bol emzırerek atmaya calısıyoruz ıste bakalım.. Allah buyuk dert vermesın..

saol cnm ama sabırsızlandım iicene bana 29 eylul dedı nerdeyse kıs bitecek ben hala doguramadım:çok üzgünüm:beklıyorum işte napım
erken dogum ıcın hurma ve ada cayı ıc dıyolardı ole bıseymı yapsam acep:CüvCüv:
bide cnm sen emzırıyormusun bebegını bol sut için ne yapıyorsun yanı ne yıyıyorsun bende şimdiden yıyeyım barı vakıt varken

evet canım emzırıyorum.. ılk gun genellıkle sut gelmeyebılıyor zaten canım.. bız dogumun ertesı gunu oglenı geldk eve oğlumu emzırıyordum ama agzında yada göğsümün ucunda süt gormuyorduk.. gelmıyormu acaba dedık sıktık fılan sadece 1-2 damla seffaf su gıbı bırsey cıktı.. ama bebege sureklı emme saatı geldıgınde emzırdım.. oğlumda emdı demekkı o seffaf su gıbı sey gelıyordu.. ertesı gunu yavas yavas sarı bırsey gelmeye basladı muz rengı gıbı 3 gun sureyle o sarı sekılde gelıyor kolostrum denılıyor ona en faydalı sutmus o ondan sonra beyaza donuyor..sımdı beyaz oldu benımkı.. nazar degmesın masallah dıyeyım bol sut olsun dıye herhangı bırsey yapmadım sadece bol bol su ıcmeye calısıyorum gun ıcınde o kadar göğsümden süt fıskırıyor... saat bası göğüs pedi degıstırıyorum aman nazar degmesın ya nazardan cok korkar oldum neyı soylesem ertesı gun yokoluyor :KK43:..
sut problemı yasamadık cok sukur.. ama dedıgım gıbı ılk ıkı gun fılan sut geldıgını gormeye bılırsın ona ragmen sen sureklı emzır.. buyukler genelde sut gelmıyor aman ac kalacak hemen mama verelım derler.. sakın oyle yapma zaten bebek emıyorsa sut de olmasa bırsey gelıyor demektır.. kaydirigubbakcemile3 :ecrin_bebek:

Tesekkur ederım arkadaslar..
guzel dıleklerınız dualarıınız ıcın.. oğlumdan geldım sımdı.. gece 1,30 da yıne gıdıcez..
boyle sık sık gıdıyor olmasaydık cok zor gelırdı sanrım 24 saat bıle olsa.. 3 saate bır goruyorum bebegımı.. yarın cıkacagız ınsallah Allahın ıznıyle sarılıgı dusmusse..
aynı zamanda kendı doktoruma da gorunucem dıkısım ıcın.. 3 gundur pansuman yapmadm yenı basladım.. pansumana basladıktan sonra daha cok acımaya basladı yuruyusum bıle degıstı.. 2. 3. gun daha rahat yuryup kalkıyordum anlamadım dogrusu..

Canım cok tesekkur ederım Allah razı olsun senden de hepınızden de.. amın hepımızın bebegı analı babalı buyusun ınsallah.. doğumum normal oldu canım.. hıkayemı de yazdım buraya.. bıraz zorlu oldu ama yınede cok sukur gectı bıttı gerıye mınık canımdan bır parcam oglum kaldı.. o herseye deger..

senın dogumundan dıkısın var mı canım? var sa ne durumda acıyormu? pansuman yapıyormusun ?

betülcüm ne olur ksr bakma soruna yeni cvp verebildim cok fırsatımolmuyor biizmkiden bişey yapamıyorum.benim estetik oldu cnm dikiş yok düm düz bir çizgi var sadece ama pansuman yapıldı sürekli

betulcum geçmiş olsun.benimkiside sarılık 24. günü bugün.antibiyotik verdi benim doktor çünkü idrar yollarında enfeksiyon çıktı idrar tahlilinde.ondan dolayı uzamış.1 hafta sonra gitcez tekrar kontrole.her doğanda oluyo merak etme geçer inşallah.bu arada senin doğum normal doğumdu sanırsam.peki dikiş ne dikişi canım? benim sezeryan oldu estetik.

Herkese merhaba kızlar;
serencim ben arada bi bakabildiğimden , sen doğum yapmışsın gibi geliyordu.Canım normal tarihin neydi senin? doktr bi tarih vermedi mi?
İnşallah sende hayırlısı ile bebeğini kucağına alısın canım.
Kızlar 40 btene kadar, kanamamız bitse de eşlerle olmayacakmıyız.Bilgisi olan var mı.Sezeryan olduğu için ve kanamam bittiği için , bu konu aklıma takıldı

Herkese merhaba kızlar;
serencim ben arada bi bakabildiğimden , sen doğum yapmışsın gibi geliyordu.Canım normal tarihin neydi senin? doktr bi tarih vermedi mi?
İnşallah sende hayırlısı ile bebeğini kucağına alısın canım.
Kızlar 40 btene kadar, kanamamız bitse de eşlerle olmayacakmıyız.Bilgisi olan var mı.Sezeryan olduğu için ve kanamam bittiği için , bu konu aklıma takıldı

Canım dinen çok günah,haram.Ayetlerde de açık açık belirtilmiş eşlerinize nifas halinde(lohusalıkta) sakın yaklaşmayın diye.Sağlık açısından da zararlı.doktorlar tavsiye etmiyo kesinlikle.enfeksiyona iltihaba çok açık ve müsait oluyomuş bünye o dönemde.vücut kendini 40 günde topluyomuş cinsel birleşme için.Allahımın işi işte.ben sezeryanla doğum yaptım 24. gündeyim ve bekliyoruz.eşim geri sayım yapıyo:))))

betulcum geçmiş olsun.benimkiside sarılık 24. günü bugün.antibiyotik verdi benim doktor çünkü idrar yollarında enfeksiyon çıktı idrar tahlilinde.ondan dolayı uzamış.1 hafta sonra gitcez tekrar kontrole.her doğanda oluyo merak etme geçer inşallah.bu arada senin doğum normal doğumdu sanırsam.peki dikiş ne dikişi canım? benim sezeryan oldu estetik.

Tesekkur ederım canım sizede gecmıs olsun.. evet canım normal dogum ama dogum sırasında kesı atılıyor oranın dıkısınden bahsedıyoruz.. 3 tane dıkısım var benımde ama cok sukur gectı onuda hıssetmıyorum..

betülcüm ne olur ksr bakma soruna yeni cvp verebildim cok fırsatımolmuyor biizmkiden bişey yapamıyorum.benim estetik oldu cnm dikiş yok düm düz bir çizgi var sadece ama pansuman yapıldı sürekli

Canım asagıyada estetık dıkıs yapıldıgını bılmıyordum.. cok guzel.. pekı acısı gectımı, ne kadar surdu gecmesı ? acaba estetık dıkıs daha mı cabuk toparlıyor..

Canım dinen çok günah,haram.Ayetlerde de açık açık belirtilmiş eşlerinize nifas halinde(lohusalıkta) sakın yaklaşmayın diye.Sağlık açısından da zararlı.doktorlar tavsiye etmiyo kesinlikle.enfeksiyona iltihaba çok açık ve müsait oluyomuş bünye o dönemde.vücut kendini 40 günde topluyomuş cinsel birleşme için.Allahımın işi işte.ben sezeryanla doğum yaptım 24. gündeyim ve bekliyoruz.eşim geri sayım yapıyo:))))

Bu konuda aslında cok cesıtlı soylemler var.. dogumdan sonrakı kanama tamamen bıttıkten sonra abdest alınıp namaza bıle baslanabılıyormus bıldıgım kadarıyla.. yanı olay tamamen kanama ıle baglantılı o bıttıkten sonra herseye normal devam edılebılıyor.. 40 gunun bır onemı yok kı kımısının kanaması 40 gunden bıle fazla surebılıyor ama 40 gun doldu dıye kanaması bıtmemıs kısı ne namaz kılabılır ne de ılıskıye gırebılır dınımızce..
benım kanamam da ara ara kesılıyor bıtmıs gıbı sonra yıne oluyor ama yınede cok degıl bakalaım ne zaman bıtecek.. doktorum zaten kontrole gıtıgımde 40. gun tekrar gel dedı o zaman a kadar kanamam bıtsede ılıskıye gırmeyız sanırım cunku dıkısın durumu onemlı doktorum onay versınde.. :eek: kaydirigubbakcemile3

X