2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Betül canım senden 2 gün sonra doğum yaptım ama benim sezeryan oldu dr.um öyle uygun gördü Allah a şükürki toparlanmaya başladım,seninkinide Allah bağışlasın güzelim inşallah analı babalı büyüsün..Benimde nazardan almadı açıkçası,ilk gün sütümde iyiydi hemşireler nazar etti,sonra eşimin daireden arkadaşlarının eşleri geldi bebeğim tek göğsümü olsun emiyodu inan betülcüm onlar gittikten sonra oğlum tiksindi resmen göğüsten bi türlü sokmadı ağzına,deneme deneme üstüne,silikon uç falan hepsini denedik olmuyor,şuanda sütümü sağıp biberonla veriyorum malesef ilk günler kaşıkla verdim ama oda çok zor oldu hep hava yuttuğu için gazdan kıvrandı yavrum,bugünde göğsümün biri felaket yara olmuş kanıyo of ya nedir bu üzerimizdeki şey,Allah ım herşeyin hayırlısını versin ve nazarlardan korusun bütün anne ve bebekleri:çok üzgünüm:

canım ya gecmıs olsun cok zor olmus senın ıcın.. banada nazar degdı bırden bıre goğüs uclarımda cok yara oldu canım oyle yanıyorkı.. bırde tutamamya basladı hıc yanılmadan yakalayan bebegım.. silikon uc aldık cok sukur kı o ıse yaradı.. en azından yarısına kadar onunla emzırıyorum göğüs ucum bıraz cıkmıs oluyor sonra cıkarıp kendı gogsumle devam edıyorum bazen.. göğüs ucu wee nın dı belkı her marka guzel olmuyordur bırde onu denesenız bız wee aldık guzel rasgeldı..

evet sedacım benıde bu durum endişelendiriyor zaten.bakalım cuma gunu gıdıcez doktora.ıdrarı ve kakası çok şükürki gayet ıyı ama yınede kusması benı cok uzuyor.
senın bebegın bır keremı oyle kustu canım?
bu arada acaba cokmu uzun sure emzırıyorum dıyorum?kac dakıka emzırıyorsunuz arkadaslar?kendınız cekıyormusunuz memeyı yoksa doymasınımı beklıyorsunuz?bırde emzırme bıtınce hemen gazını cıkarmak ıcın omzunuzamı alıyorsunuz?

duygu canım benım bebıste emzırmeden bıraz sonra bır mıktar cıkarıyor genelde.. hastaneden hemsıreler emzırmeden hemen sonra gaz cıkarmayın kusar dedı.. 5 dk yatsın sonra omzunuza alın sıvazlayın dedı..
ama oğlum genelde mememde uyuya kalıyor ben oylece yatırıyorum cunku gaz cıkarmsaya kaldırınca uyanıyor hosuna gıtmıyor huysuzlanıyor.. o yuzden uyurken huysuzlanarak uyandıgında anlıyuorum gazı var kaldırıp ovuyorum..
emerkende en fazla 25 dk emıyor en az 10.. kendısı bırakıyor ben cekmıyorum.. sız ne kadar sure emzırıyorsunuz ?? bırde kac saatte bır ?? bebısler ne kadar uyuyor ?

kızlar doğurdum bende bayramın 1.günü geldi yağızım 15.35 normal doğumla dikişim var ve gelen giden bakamadım pc ye en kısa zamanda yazıcam bende hikayemi.canım oğlum kollarımda

kızlar doğurdum bende bayramın 1.günü geldi yağızım 15.35 normal doğumla dikişim var ve gelen giden bakamadım pc ye en kısa zamanda yazıcam bende hikayemi.canım oğlum kollarımda

canım benım cok gecmıs olsun Allah bagıslasın oğlunu.. ne guzel sende kurtuldunn Allah gerıde kalanları kolayca kurtarsın ınsallah..
çok sevındım canım..:1hug:

canım benım cok gecmıs olsun Allah bagıslasın oğlunu.. ne guzel sende kurtuldunn Allah gerıde kalanları kolayca kurtarsın ınsallah..
çok sevındım canım..:1hug:

saol betüş çok zordu ama ALLAHım kurtardı çok şükür canım oğluma kavuştum.betül çok ağlıyor emiyor ama böle 2 soruyor 2 bırakıyor anlamıyosda dilinden şaşırdık kaldık yaw bu süt dediğiniz açık sarı bişimi
benim öle geliyor yawaş emiyor birdee bugün 2 kere altını değiştirdim öğlen 3 ten beri tık yok normalmibenneyaptımki

duygu canım benım bebıste emzırmeden bıraz sonra bır mıktar cıkarıyor genelde.. hastaneden hemsıreler emzırmeden hemen sonra gaz cıkarmayın kusar dedı.. 5 dk yatsın sonra omzunuza alın sıvazlayın dedı..
ama oğlum genelde mememde uyuya kalıyor ben oylece yatırıyorum cunku gaz cıkarmsaya kaldırınca uyanıyor hosuna gıtmıyor huysuzlanıyor.. o yuzden uyurken huysuzlanarak uyandıgında anlıyuorum gazı var kaldırıp ovuyorum..
emerkende en fazla 25 dk emıyor en az 10.. kendısı bırakıyor ben cekmıyorum.. sız ne kadar sure emzırıyorsunuz ?? bırde kac saatte bır ?? bebısler ne kadar uyuyor ?
[/QUOTE]

iyi akşamlar arkadaşlar
betül bende bunu soracaktım
ben oğlumu bazen saatte bir ,bazen iki saatte bir bazense aradan 10 dakika geçtikten sonra tekrar emziriyorum,geceleri ise üç saati geçirmiyorum uyuyorsa kaldırıyorum.ama oğluma kalsa her zaman istiyor yani 24 saat memede kalabilir.
acaba doyma iç güdüleri yok mu?
birde silikon uç kullanıyormuşsun ilk zamanlar bende kullandım aralardan hava almamsına dikkat et...

saol betüş çok zordu ama ALLAHım kurtardı çok şükür canım oğluma kavuştum.betül çok ağlıyor emiyor ama böle 2 soruyor 2 bırakıyor anlamıyosda dilinden şaşırdık kaldık yaw bu süt dediğiniz açık sarı bişimi
benim öle geliyor yawaş emiyor birdee bugün 2 kere altını değiştirdim öğlen 3 ten beri tık yok normalmibenneyaptımki

canım 2 soruyor 2 bırakıyor derken neyı kastettın anlamadm.. kaydirigubbakcemile3
memeyı ıkı cekıyor 2 bırakıyormu demek ıstedın :)..
canım süt ılk gun seffaf sıvı gıbı 2 gun den sonra kavun ıcının sarısı gıbı, muzun ıcının sarısı gıbı gelıyor gunden gune beyaza donuyor.. o sarı olan en faydalı olan sut kolostrum denılen.. sutun en besleyıcı olan halı..
bende basta altını cok az degıstırıyordum.. o emmesıyle alakalı.. bırde ılk ıkı uc gun mekonyum denılen koyu katran gıbı koyu yesıl-sıyahım sı bır kaka gelır yapıskan.. gıttıkce kıvamı yumusar rengı acıklasır yapıskanlıgı gıder.. onu atması ıcın de bol bol emzırmen gerek..
ayrıca sarılıga yakalanmaması ıcınde hıc ıhmal etme 3 saatı asla gecırme uyuyorsaq uyandır yıne emzır.. ne kadar cok emer ve kakasını çişini yaparsa sarılıktan o kadar uzak kalıyor.. bak bızım bebıs sarılıgı bıraz yuksek cıktı 24 saatt hastanede kaldı fototerapı gordu bıraz dustu.. sımdı bol bol emzırıyorum tekrar cıkmasın dıye sende bastan tut canım..

iyi akşamlar arkadaşlar
betül bende bunu soracaktım
ben oğlumu bazen saatte bir ,bazen iki saatte bir bazense aradan 10 dakika geçtikten sonra tekrar emziriyorum,geceleri ise üç saati geçirmiyorum uyuyorsa kaldırıyorum.ama oğluma kalsa her zaman istiyor yani 24 saat memede kalabilir.
acaba doyma iç güdüleri yok mu?
birde silikon uç kullanıyormuşsun ilk zamanlar bende kullandım aralardan hava almamsına dikkat et...

evet canım benım oğlumda oyle genellık le 2 saatte bır emıyor.. ama bazen uykusu agır oluyor 3 saate yaklasıyor o zaman uyandrıp emzırıyorum.. ama gecelerı bazen emzırdıkten yarım saat sonr abıle yıne uyanıp meme ıstedıgı oluyor.. mesela dun gece uyutmadı.. gazıda vardı bıraz.. zamanla kurulu saat gıbı olacaklardır saatlerı geldıgınde sasmadan uyanacaklardır yeterkı bızde ozen gosterelım emzırme saatlerıne..sımdı alısma asamasındalar..

canım ya gecmıs olsun cok zor olmus senın ıcın.. banada nazar degdı bırden bıre goğüs uclarımda cok yara oldu canım oyle yanıyorkı.. bırde tutamamya basladı hıc yanılmadan yakalayan bebegım.. silikon uc aldık cok sukur kı o ıse yaradı.. en azından yarısına kadar onunla emzırıyorum göğüs ucum bıraz cıkmıs oluyor sonra cıkarıp kendı gogsumle devam edıyorum bazen.. göğüs ucu wee nın dı belkı her marka guzel olmuyordur bırde onu denesenız bız wee aldık guzel rasgeldı..

betulcum banada tam tersı sakın gazını cıkarmadan yatırmayın kusar dedıler:uhm:ne yapcagımı sasırdım artık oylede kusuyor boylede..bugun 5.kıyafetımızı gıyıcez bıraz sonra...camasırları maksımum 2 gunde bır donuyor makınedesenağlamaonuda gectım ınsan uzuluyor bırde gıydırııp soydurmak yokmu:KK43:yaz olsa neyse cıtcıtlı body cıkar gıydır ama kısın soy soy bıtmıyor ıslakta bırakılmıyor:KK43:
neyse allaha yınede sukur allaha daha buyuk dert vermesın bugunumuzu aratmasın sukurler olsun...:Saruboceq:
arzucum bu arada hayırlı ugurlu olsun bebısın..allah analı babalı buyutsun canım...

benım oglum kurulu saat gıbı oldu bıle kızlar...
12 de uyuyor gece.bazen 3-6-9 yapıyor bazen 2-4-6-8:))))

evet sedacım benıde bu durum endişelendiriyor zaten.bakalım cuma gunu gıdıcez doktora.ıdrarı ve kakası çok şükürki gayet ıyı ama yınede kusması benı cok uzuyor.
senın bebegın bır keremı oyle kustu canım?
bu arada acaba cokmu uzun sure emzırıyorum dıyorum?kac dakıka emzırıyorsunuz arkadaslar?kendınız cekıyormusunuz memeyı yoksa doymasınımı beklıyorsunuz?bırde emzırme bıtınce hemen gazını cıkarmak ıcın omzunuzamı alıyorsunuz?
Canım acaba emdikten sonra çalkalıyormuyuz ondan mı kusuyorlar??Ben gazını çıkarmaya çok uğraşıyorum uyuyorsa da uyanıyor tabii,hemen çıkarıyorum ben bekletmiyorum acaba midesine daha inmemişmi oluyor?benimki günde 1 kez kaka yapıyor normal mi?Benim kızım gece kalkınca 15 dk emiyor bazen uyumak için ben kendim çekiyorum,bazen kendi bırakıyor.Gün içindeyse nerdeyse yarım satte bir emiyor ama 15dk değil tabi,az az emiyor.Gaz sancısı girince çığrınarak kendi çıkarıyor zaen emmiyor kıvranmaktan...

betulcum banada tam tersı sakın gazını cıkarmadan yatırmayın kusar dedıler:uhm:ne yapcagımı sasırdım artık oylede kusuyor boylede..bugun 5.kıyafetımızı gıyıcez bıraz sonra...camasırları maksımum 2 gunde bır donuyor makınedesenağlamaonuda gectım ınsan uzuluyor bırde gıydırııp soydurmak yokmu:KK43:yaz olsa neyse cıtcıtlı body cıkar gıydır ama kısın soy soy bıtmıyor ıslakta bırakılmıyor:KK43:
neyse allaha yınede sukur allaha daha buyuk dert vermesın bugunumuzu aratmasın sukurler olsun...:Saruboceq:
arzucum bu arada hayırlı ugurlu olsun bebısın..allah analı babalı buyutsun canım...

Duygucum kokulu mu kusmuğu?yoksa sırf içtiği sütü mü kusuyor hemen??
Kesik kokuluysa o sütün vitaminini almıştır diyorlar,ama hemen kusuyor benimki kokulu değil.:kahve:

Senın bebegın bır keremı oyle kustu canım?
Bu arada acaba cokmu uzun sure emzırıyorum dıyorum?kac dakıka emzırıyorsunuz arkadaslar?kendınız cekıyormusunuz memeyı yoksa doymasınımı beklıyorsunuz?bırde emzırme bıtınce hemen gazını cıkarmak ıcın omzunuzamı alıyorsunuz?

benim kizim 1 saat ara ile bazen 45 dk ara ile emiyor ama 5 dk geçmiyor kendi kendine diliyle iteliyor meme ucunu yada kafasini geri çekerek ağzindan atiyorr ve ben hemen emzirme bitiminde omzuma aliyorum kafasini yan şekilde kendi yasliyor omzuma nasil rahat diyorsa öle kaliyor yanii maşallah kafasini döndürebiliyor şimdiden ve genelde hemen ilk dakikada geğirme oluyor ama alttan pek nadiren oluyor kendiliğinden çikariyor bazen altini açarken vs

geçmiş olsun gözün aydın allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin dikkat et kendine allah emanet ol:nazar:

Canım acaba emdikten sonra çalkalıyormuyuz ondan mı kusuyorlar??Ben gazını çıkarmaya çok uğraşıyorum uyuyorsa da uyanıyor tabii,hemen çıkarıyorum ben bekletmiyorum acaba midesine daha inmemişmi oluyor?benimki günde 1 kez kaka yapıyor normal mi?Benim kızım gece kalkınca 15 dk emiyor bazen uyumak için ben kendim çekiyorum,bazen kendi bırakıyor.Gün içindeyse nerdeyse yarım satte bir emiyor ama 15dk değil tabi,az az emiyor.Gaz sancısı girince çığrınarak kendi çıkarıyor zaen emmiyor kıvranmaktan...

Duygucum kokulu mu kusmuğu?yoksa sırf içtiği sütü mü kusuyor hemen??
Kesik kokuluysa o sütün vitaminini almıştır diyorlar,ama hemen kusuyor benimki kokulu değil.:kahve:

Günde 1 kez mi?:uhm: benimkide 3 haftalık ama günde yani 24 saatte ortalama 5 kez yapıyo büyük çişini

benım oglum kurulu saat gıbı oldu bıle kızlar...
12 de uyuyor gece.bazen 3-6-9 yapıyor bazen 2-4-6-8:))))

mama önlüğü taksan belki okadar ıslanmaz..cuma günü sıkıntın son bulur işallah drdan sonra..kusmuk kesikse bebek vitamini almış posası çıkmış diyolar..benımkı gece uykum çok ağır oldugundan eşim eşliğnde 3 kez anca emıyor..gunduz 1.5 sattde 1 emzırmeye gayret edıyorum..bencede emdıkten 5 dk sonra kadar gazını almak daha mantıki ama en iyisini drun bilir yinede..gelişimi kilo alımı normalse sorun yok bence temelde..daha biz yeni yakaldık 16 gunluguz dogumkılosunu..her emişte yaklaşık bi 40 dkka 50 dkka arası emıyo...

selam hicran ben burdayım arada göz atıyorum :)
oğlum uyuyor suan uyanmasını gozluyorum ustunu degıstirip temizleyecegım misleyecegım :)
sevmeye gelıcekler oglusumu dunde doluydu ev bugunde mısafır gelıcek.. :) bu arada hayırlı bayramlar..

Benimkisi 3-4 saatte bir anca emiyor 1,5 saate bir acıkıyor demişsiniz anlayamadım yaa??

Benimki iştahsız sanırım...

Benimkisi 3-4 saatte bir anca emiyor 1,5 saate bir acıkıyor demişsiniz anlayamadım yaa??

hepsi aynı olmuyor canım bazısı tam karnını doyuruyor sora 3 saat uyuyor işte benimki de 1 saat ara ile emiyor ama 5-10 dk kadar em,yor yani 3 saatte emen bir bebek 25 dk 30 dk emiyor normalde benimkide aynı hesaba geliyor yanii emme refleksi var ya yeni doğduklarında hep istiyor benimki bazen yalancı emzik yerine kullanılıyorum resmen ağzındayken uyuyor rhanfendüüüü benim göğüsler kızım sık emdiği için ilk günlerde ki gibi şişmiyorlar artık o yüzden de sütüm varmı yokmu ancak kızımın altını açtığımda çişini kakasını yapıp yapmadığından anlıyorum ama hala da tedirginim acep yetmiyorda ondanmı ağlıyor kızım diye pazartesi cumartesi benim bandaj açılacak kızımın doktoruna da götürücem kızımı tekrara tartsın bakalım almışmı kilo bakıcam almamışsa sütüm az yetmiyor demektirr

selam hicran ben burdayım arada göz atıyorum :)
oğlum uyuyor suan uyanmasını gozluyorum ustunu degıstirip temizleyecegım misleyecegım :)
sevmeye gelıcekler oglusumu dunde doluydu ev bugunde mısafır gelıcek.. :) bu arada hayırlı bayramlar..

aynen canım yaa eve gelen gidenlerin haddi hesabı yok allahtan dün 2 misfirim vardı sadece karı koca bugün 1 çift gelecek önceki gün evde oturacak yer yoktu yatak odamda bile insanlar oturuyordu artıkk kızım rahat edemedi bir türlü gelen giden baktı etti emzirmekten alt değiştirmekten ağlayan kızımı eğlemekten ilgilenemedim zaten doğru dürüst gelenler kendin pişir kendin ye self servis yaptılar resmennn :roflol:bende uykusuzluktan bitap düştüm resmen allahtan 2 gecedir eşimle kızım bana nöbette yardım ediyorlar 3 e kadar falan onlar ilgileniyor emme ve alt deişimi dışında ben yatıyorum sonra kalkıyorum onlar yatıyor böle devam edicek bayram tatili sonuan kadar sonra gene ağırlıklı bana kalacak kızım ama eşim tahmin etmediğim kadar yardımcı oluyor maşallahh allah razı olsun ondan gerçi kızını düşündüğünden belkide bana bukdar hizmette kusur etmiyordurrrkötükedihüso onu ye bunu ye kendine iyi ba aşkım diyor devamlıı taşıyor eve:jeyyar:

o nasıl oluyor bende anlamadım.. kaydirigubbakcemile3

aynen canım yaa eve gelen gidenlerin haddi hesabı yok allahtan dün 2 misfirim vardı sadece karı koca bugün 1 çift gelecek önceki gün evde oturacak yer yoktu yatak odamda bile insanlar oturuyordu artıkk kızım rahat edemedi bir türlü gelen giden baktı etti emzirmekten alt değiştirmekten ağlayan kızımı eğlemekten ilgilenemedim zaten doğru dürüst gelenler kendin pişir kendin ye self servis yaptılar resmennn :roflol:bende uykusuzluktan bitap düştüm resmen allahtan 2 gecedir eşimle kızım bana nöbette yardım ediyorlar 3 e kadar falan onlar ilgileniyor emme ve alt deişimi dışında ben yatıyorum sonra kalkıyorum onlar yatıyor böle devam edicek bayram tatili sonuan kadar sonra gene ağırlıklı bana kalacak kızım ama eşim tahmin etmediğim kadar yardımcı oluyor maşallahh allah razı olsun ondan gerçi kızını düşündüğünden belkide bana bukdar hizmette kusur etmiyordurrrkötükedihüso onu ye bunu ye kendine iyi ba aşkım diyor devamlıı taşıyor eve:jeyyar:

aynen canım.. dun evde oturucak yer yoktu yemek verıcek tabak kalmadı neredeyse.. ama mısafır olunca ne emzırme duzenı oluyor ne uykusu duzgun oluyor saskoloz gıbı kalıyoruz.. kaydirigubbakcemile3
dedıgın gıbı dun kayıvalıdemler esımın tarafı bızdeydı doldu dolu.. yemeklerı kendılerı yapıp getırdıler kendılerı servıs ettıler ben sureklı bebekle ılgılenmek zorunda kaldım arada bardakların yerını soyledım o kadar.. kaydirigubbakcemile3
bırde bebıs uyudugunda kalkmalarına yakın bulasıkları makınaya yerlestırdım ısık hızında o kadar :))..
ee artık olucak ama o kadar sonucta lohusa kadınız bı ton mısafır bebegı bırakıp onlara bakıcak degılız ya naniknanik
benım Eşimden de Allah razı olsun nazar degmesın masallah zaten bana yardımcıydı her zman ama dogum yaptım yapalı cok daha fazla yardımcı oldu bana ıkı gundur mısafırlerden once evı banyoyu fılan o temızlıyor.. malum gıdenlerın ardından ev savas alanına donuyor coluk cocuk.. kafamçokkarıştı
bana sen oğlumuza bak baska bırsey yapma dıyor.. zaten ızınde suan 14 gunluk ıznı vardı dogumumdan berı kullandı.. pazartesı ıse baslıyacak cok zor olucak yaa bız cok alıstık 3 kısı sureklı evde olmaya.. sımdı ben nasl ıse gıdıcem dıyor bende o gıdınce bırden tuhaflıcam sankı kısaydı tatılı ama bız cok alısmıstık gunun her saatı beraber olmaya.. :çok üzgünüm:

X