2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

canım betüş...sana daha yazamadım bile..sevgiyle gözlerinden öpüyorum..bigün görmek nasip olursada sarılmak bileisterim..sıcaklıgın dogallıgın sanalları aşıp gelıyor...ASLAN emre nın ASLAN annesisin sen..yüreğinle burda ben gibi bisürü insana sevdirdin kendini..henız cok gençsin betül..ama akıllı dırayetlısın..kendını en ıyı koruyacak olan da en cok zararı verıcek olanda sensın bunu bılmenı ısterım...allah yüzünü sevdiklerinle hep güldürsün...sanal yada gerçek,ruh,kişilik kendini herşekilde belli ediyor..aslan emrenın aslan annesisin...bunları ne iltifat nede başkabir ruhhalınde yazdım..tekrar sevgıyle gözlerınden öper ve canıgönülden seni tebrik ederim...

Çok tesekkur ederım guzel sozlerın samımıyetın ıcın, amin.. hepimiz aslan anneleriz :)..
bende senı tebrık ederım.. bebısınle guzel bır ömür dilerim.. Allah onların guzel gunlerıı gostersın salıh evlatlardan eylesın ınsallah.. bende sızlerı cok sevıyorum.. sanal bır ortam olsada burası gercekten cok sıcak, burayı olusturan sızler sıcaksınız.. bırbırımıze dualar ettık guzel dılekler dıledık.. yavrularımıza kavustuk sagsalım.. Allah hepınızden razı olsun..

bide siz bebeklerle biyere gidiyormusunuz..daha 14 gunluk bebekle bayram zıyaretıne yok annemlere kayınvalıdemlere gıtmek zorundakalmak benı sınır ettı..aslında 40 ı cıkmadan hastane kontrolu harıc bıyere goturmek ıstemıyorum..sızlerde durum nasıl

Umut biz eşimle haftada iki kez en azından temiz hava alması için yürüyüşe çıkıyoruz.Bora yı da pusetine koyuyoruz.Hem bana evden çıkmak iyi geliyor hem de bebeğe... Eve geldiğimizde ve o gece mışıl mışıl uyuyor... Okuduğum bebek bakımı kitaplarında da hava sıcaklığı 0 ın altına düşmediği sürece hergün dışarıya çıkabilirsiniz yazıyordu.. Üşütmemesine rüzgar almamasına ve kalabalık insanların olduğu alışveriş merkezleri gibi ortamlara sokmamaya özen gösteriyoruz... çünkü bebekler temiz havadan değil insanlardaki mikroplardan hasta olurlarmış..
Bugün babannemize el öpmeye de gittik..

Canlar hepimize iyi bayramlarhihoyyyt
Biz de kızımla geziyoruz ama ev gezmeleri,annaneme gittik dün,bugün de teyzemlerdeyiz.Valla kocaman çantayla gezmek gerçekten zormuş bir de bebekli olunca gerçekten de en rahat yer insanın kendi eviymiş...Düzeni bozuluyor çocuğun ne de olsa,evdeki rahatlığı olmuyor.:ecrin_bebek:

benim kızım uykuda veya uyanırken çok mırıldanıyor hatta,sanki boğazına gıcık gelmiş de temizlemeye çalışıyor veya öksürüyor gibi garip sesler çıkarıyor.Keçi öksürüğü gibi ne bilim anlatabildim mi???Uykuda da hırlayarak uyuyor horlar gibi..Siz de durumlar nasıl merak ediyoırum,doktora mı götürsek ki??
:uhm:

iyi bayramlar herkese arkadaşlar........
sizlerden biraz uzak kaldım malum ikizlerimle uğraşıyorum......
sabaha kadar uykusuz geçiyor biri susuyor biri başlıyor yani fırsat bulup kk ya giremiyorum şimdi uyuyorlar sizlere bakayım dedim.......

benim oğluşumun biri da sarılık oldu doğduktan 3 gün sonra sütüm gelmedi beslenme yetersizliğinden atamamıştı şimdi iyi atlattı mama takviyesi yapıyorum az geldi sütüm zaten yetmezdide.........
doğum hikayemi yazacağım biraz geç oldu ama ........

kendinize iyi bakın ...............herkesin bayramını kutluyorum bebişlerinizle nice güzel bayramlara.............

mutlu ve huzurlu bayramlar herkesea.s.
bızde bayram gezmesıne gıtmedık arkadaslar..malum hava tam hastalık havası..onun ıcın hıc kımseye gıtmemeye karar verdık.sadece kayınvalıdeme gıttık 1 2 saat oturduk geldık..oda dısarı cıkmıs olmak ıcın..
onun dısında bızde cansu gıbı egeyı pusetıne koyuyoruz ve guzelce gıydırıp yuruyuse cıkıyoruz..benım ıcınde degısıklık oluyor.yalnız tek sorunumuz bebegım ancak uyurken dısarı cıkabılıyoruz.uyanık olunca pusette kıyamet kopuyor:KK43:henuz anlamadıgı ıcın korkuyor sanırım:1no2:

iyi bayramlar herkese arkadaşlar........
sizlerden biraz uzak kaldım malum ikizlerimle uğraşıyorum......
sabaha kadar uykusuz geçiyor biri susuyor biri başlıyor yani fırsat bulup kk ya giremiyorum şimdi uyuyorlar sizlere bakayım dedim.......

benim oğluşumun biri da sarılık oldu doğduktan 3 gün sonra sütüm gelmedi beslenme yetersizliğinden atamamıştı şimdi iyi atlattı mama takviyesi yapıyorum az geldi sütüm zaten yetmezdide.........
doğum hikayemi yazacağım biraz geç oldu ama ........

kendinize iyi bakın ...............herkesin bayramını kutluyorum bebişlerinizle nice güzel bayramlara.............

gülancım allah yardımcın olsun canım..bız bırtanesıyle yoruluyoruz kımbılır sen nasıl basedıyorsun..umarım yardım eden bırısı vardır canım yanında.bu arada gecmıs olsun melegıne.en kısa zamanda hıkayenıde beklıyoruz..sevgılera.s.

Duygu canım hoş geldin...
Biz hiç pusetinde dışarılarda gezmedik henüz,böyle bile çıkınca mi,llet asansörde falan görünce aaa 40ı çıkmamış bebek kızım çıkartmayın dışarı falan diyor ondan hiç dışarıya çıkarmadık,1-2 kez balkonda güneşlendirdim o kadar...

benim kızım uykuda veya uyanırken çok mırıldanıyor hatta,sanki boğazına gıcık gelmiş de temizlemeye çalışıyor veya öksürüyor gibi garip sesler çıkarıyor.Keçi öksürüğü gibi ne bilim anlatabildim mi???Uykuda da hırlayarak uyuyor horlar gibi..Siz de durumlar nasıl merak ediyoırum,doktora mı götürsek ki??
:uhm:

NİYE KİMSE CEVAP VERMEMİŞ???:dilcikar:
Bir de bir sorum daha var,bebişlerinizin göz rengi mavi gibi mi?Benim kızımın gözleri mavi ama sonradan kahverengiye döner mi
merak ediyorum...

Duygu canım hoş geldin...
Biz hiç pusetinde dışarılarda gezmedik henüz,böyle bile çıkınca mi,llet asansörde falan görünce aaa 40ı çıkmamış bebek kızım çıkartmayın dışarı falan diyor ondan hiç dışarıya çıkarmadık,1-2 kez balkonda güneşlendirdim o kadar...

gülcüm merhaba canım sende hosgeldın..
aynen bızde sızın gıbı dısarı cıkardıgımızda mıllet tuhaf tuhaf bakıyor:jeyyar:eek:nlara neyse..
ama ben hıc takmadım dogrusu.sonucta bebegımı ıyıce gıydırdıkten sonra pusetıne koyuyoruz temız havada sahıl kenarında yarım saat yuruyup gelıyoruz.ben 20 gunum dolmadan kuafore bıle gıdıp saclarımı boyattım valla.zaten logusalıkta hamılelıkte bunalıma gırıyor ınsan.bırde cevrendekıler daha cok bunalıma sokuyor.
egede bazen gecelerı mırıldanıyor canım ama ben dıkkat ettım uykusu hafıf oldugunda yanı tam dalmadıgında bırde gazı oldugunda genelde o seslerı cıkarıyor..a.s.
senın kızın emzırmeden sonra hıc kusuyormu canım?benımkı cok kusuyorda:çok üzgünüm:

NİYE KİMSE CEVAP VERMEMİŞ???:dilcikar:
Bir de bir sorum daha var,bebişlerinizin göz rengi mavi gibi mi?Benim kızımın gözleri mavi ama sonradan kahverengiye döner mi
merak ediyorum...

aynen mommy benim kızımda sanki boğazında gıcık varmış gbi uykusunda sesler çıkartıyor, çok değişik sesler, ıkınınca gazı var anladım tamam ama bu diğer sesler nedemek acaba??

Benimki de kusuyor canım..
bazen emzirdikten sonra azıcık çıkarıyor yani gazla beraber
bazen de 2 gündür yapıyor,tüm emdiğini coorrr diye çıkarı veriyor yani böyle ağzından fışkırtır gibi.
tüm midesini boşaltıyor adeta.Bugün de kusmuğu kesik kokuyordu,böyle devam ederse bir doktora götüreceğim.
Senin oğlunla aynı gün doğdular canım oğlunun gözleri ne renk şu sıralar hala mavi gibi mi?

Anlamıyorum ben de canım...
keçi gibi sesler çıkarıyor,senin kızda da varmış normnaldir belki ama
ben hiç böyle ses çıkaran bebek duymamıştım..Bu sesler ıkınma sesinden farklı canım.

Benimki de kusuyor canım..
bazen emzirdikten sonra azıcık çıkarıyor yani gazla beraber
bazen de 2 gündür yapıyor,tüm emdiğini coorrr diye çıkarı veriyor yani böyle ağzından fışkırtır gibi.
tüm midesini boşaltıyor adeta.Bugün de kusmuğu kesik kokuyordu,böyle devam ederse bir doktora götüreceğim.
Senin oğlunla aynı gün doğdular canım oğlunun gözleri ne renk şu sıralar hala mavi gibi mi?

canım benımde aynı fışkırırcasına kusuyor:çok üzgünüm:mesela bugun sabahtan berı 4 kere ustunu degıstırdım komplesenağlama
hem butun ıctıgını kustugu ıcın uzuluyorum hemde sureklı soyup gıydırdıgım ıcın..aynı sorunu olan bır kac arkadasa sordum hıc bır sekılde tedavı olmamıs yanı bebeklerı kusmaya devam edıyormus.ınsallah bızımkıler duzelır
gulcum benım bebegımın gozlerı lacıvert mavı gıbıydı sımdı bıraz daha acıldı gozlerısırnaşık şey babasının anneanne dede amca hepsı mavı gozlu bende onun ıcın kalır dıye dusunuyorum ama bakalım ınsallaha.s.

Gülcüm,bende bu cuma doktora goturcem kusması ıcın bakalım ne dıcek..sende goturursen eger benımle paylasırmısın ne dedıgını canım belkı faydası olur banada...

Canım benım benden 2 gun sonra doğum yapmışsın sanırım.. Allahım bagıslasın bebegını analı babalı buyutsun ınsallah.. çok geçmiş olsun canım.. nasıl oldu dogumun normal mı ? uzme kendını uzersen sutunde etkılenır.. neden sılıkon göğüs ucu kullanmıyorsun canım.. benım oğlumda ılk gunden berı o kadar guzel yakalayıp emıyordu kı nazar mı degdırdık ne yaptık bılmıyorum sımdı tek göğsümü alırken sorun yasıyoruz ucu oek cıkmamaya basladı bırden.. oysakı hıc sorunumuz yoktu.. hastanede hemsıreler bıle cok guzel emıyor sutunde cok bol emzırmede problem yasamassın dıyordu ama işte.. böyle oldu nedense..
sende sıkma canını bol bol emzırmeye calıs yıne pes etme canım bır yerden sonra oturacak rayına merak etme..silikon göğüs ucu da al.. :teselli:

Ay canım benım bayramda doğuyor demek.. Allahım mkolayca kurtarsın ınsallahh..
sağ salim kavus bebegıne.. acıların hafıf olsun kıyamam ya.. kucagına alınca hersey bıtecekkk.. :teselli:

Betül canım senden 2 gün sonra doğum yaptım ama benim sezeryan oldu dr.um öyle uygun gördü Allah a şükürki toparlanmaya başladım,seninkinide Allah bağışlasın güzelim inşallah analı babalı büyüsün..Benimde nazardan almadı açıkçası,ilk gün sütümde iyiydi hemşireler nazar etti,sonra eşimin daireden arkadaşlarının eşleri geldi bebeğim tek göğsümü olsun emiyodu inan betülcüm onlar gittikten sonra oğlum tiksindi resmen göğüsten bi türlü sokmadı ağzına,deneme deneme üstüne,silikon uç falan hepsini denedik olmuyor,şuanda sütümü sağıp biberonla veriyorum malesef ilk günler kaşıkla verdim ama oda çok zor oldu hep hava yuttuğu için gazdan kıvrandı yavrum,bugünde göğsümün biri felaket yara olmuş kanıyo of ya nedir bu üzerimizdeki şey,Allah ım herşeyin hayırlısını versin ve nazarlardan korusun bütün anne ve bebekleri:çok üzgünüm:

canım benımde aynı fışkırırcasına kusuyor:çok üzgünüm:mesela bugun sabahtan berı 4 kere ustunu degıstırdım komplesenağlama
hem butun ıctıgını kustugu ıcın uzuluyorum hemde sureklı soyup gıydırdıgım ıcın..aynı sorunu olan bır kac arkadasa sordum hıc bır sekılde tedavı olmamıs yanı bebeklerı kusmaya devam edıyormus.ınsallah bızımkıler duzelır
gulcum benım bebegımın gozlerı lacıvert mavı gıbıydı sımdı bıraz daha acıldı gozlerısırnaşık şey babasının anneanne dede amca hepsı mavı gozlu bende onun ıcın kalır dıye dusunuyorum ama bakalım ınsallaha.s.

Canım günde 4 defa fışkırır tarzda kusması normal değil, 2 kere üst üste olursa ara beni demişti doktorum ama bir oluyor bir olmuyorsa o zaman sorun olmayabilir.Birde fışkırır tarzda kusan bebekler susuz kalabiliyor, idrara çıkıyormu diye sık sık bak, ebnimkide bir ara fışkırırcasına kustu ama bir sonraki öğün normale döndü dönmüyorsa sorun var demektir.Tamam bebekler fazlasını kusar ama üst üste tüm midesini boşaltıyorsa mide kapakçığında sorun olabilir.Birde bebeğin kusmasının sebebi gazmış arkadaşlar, gaz olunca sindiremeyip çıkartıyormuş.

Selam kızlar,dikiş ağrımdan dolayı doğum hikayemi yazmak için bile pc başına oturmadım.Bugün biraz daha iyiyim şükür.Bende çok uğraştım emzirmeye ama göğüs ucum olmadığı için alamadı bende sağıp veriyorum,yetmediği içinde mama takviyesi yapıyoruz.Kaşıkla verelim dedik ama hava yuttuğu için biberonla vermek zorunda kaldık ,şimdi göğsümü hiç almıyor zaten ucuda tutulacak gibi değil,silikon uçta işe yaramadı.Birde oğlum herkeste duruyor bana gelince ağlıyor,anlamadım niyeCADIARZU.Annemler ilgileniyor bebekle,altını bile değiştiremedim dikişlerimin zonklamasından.Doğum sancısını unuttum ama dikiş acısını unutmam...

Canım günde 4 defa fışkırır tarzda kusması normal değil, 2 kere üst üste olursa ara beni demişti doktorum ama bir oluyor bir olmuyorsa o zaman sorun olmayabilir.Birde fışkırır tarzda kusan bebekler susuz kalabiliyor, idrara çıkıyormu diye sık sık bak, ebnimkide bir ara fışkırırcasına kustu ama bir sonraki öğün normale döndü dönmüyorsa sorun var demektir.Tamam bebekler fazlasını kusar ama üst üste tüm midesini boşaltıyorsa mide kapakçığında sorun olabilir.Birde bebeğin kusmasının sebebi gazmış arkadaşlar, gaz olunca sindiremeyip çıkartıyormuş.

evet sedacım benıde bu durum endişelendiriyor zaten.bakalım cuma gunu gıdıcez doktora.ıdrarı ve kakası çok şükürki gayet ıyı ama yınede kusması benı cok uzuyor.
senın bebegın bır keremı oyle kustu canım?
bu arada acaba cokmu uzun sure emzırıyorum dıyorum?kac dakıka emzırıyorsunuz arkadaslar?kendınız cekıyormusunuz memeyı yoksa doymasınımı beklıyorsunuz?bırde emzırme bıtınce hemen gazını cıkarmak ıcın omzunuzamı alıyorsunuz?

X