2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Ben salı sezeryan olucam cuma ağdacıya gidicem, ama orada nasıl olacak bilmiyorum sırt üstü yatıracak bide sıcak olur, ben ağdadan da nefret ederim canım çok tatlıdır, bebek cumadan önce gelirse de jiletle alıcam artık yapacak bişey yok...

seda sen de 9 undamı olcan sezeryan benimde 9 undd

cyıldız ya bıraz anlatsanıza annelık nasıl bırsey ya.. bebegıne sarılmakk .... mis gibilerdır yaa..

Benim kızım da hep emmek isterdi. 1,5 yıl emzirdim çok problem oldu çünkü sürekli emmek istedi. İlk doğduğunda ben uyaya kalırdım uyanırdım o hala emiyor olurdu. Yani 4 saat filan emerdi. Tabi gögüslerim çook yara oldu. Emmeden hiç uyumadı filan. Herhalde bu sefer o kadar uzun süre memede kalmasına izin vermem. Ama her çocuk farklı kimisine söz geçiremiyorsun.

cyıldız ya bıraz anlatsanıza annelık nasıl bırsey ya.. bebegıne sarılmakk .... mis gibilerdır yaa..

Yeni doğmuş bebek kokusu kadar güzel hiç bir şey yok. Cennetin kokusu böyle bir şeydir herhalde. Kızım bir haftalıkken hastaneye yatmıştı. O yokken kıyafetlerini koklardım. Keşke paketleyip saklayabilsek :1rolleyes:

Benim kızım da hep emmek isterdi. 1,5 yıl emzirdim çok problem oldu çünkü sürekli emmek istedi. İlk doğduğunda ben uyaya kalırdım uyanırdım o hala emiyor olurdu. Yani 4 saat filan emerdi. Tabi gögüslerim çook yara oldu. Emmeden hiç uyumadı filan. Herhalde bu sefer o kadar uzun süre memede kalmasına izin vermem. Ama her çocuk farklı kimisine söz geçiremiyorsun.

cok emzırmek goğüs sarkmasına neden oluyor mu.. fisfisfis
bırde emzırdıgın sure ıcerısınde beslenmen nasıldı iştahın, kıloları kolay verebılmısmıydın nurdan ?..

slm kızlarrrr bugün ilkez nst ye girdim şükür ki iyi çıktı sonuçlarım hihoyyythaftaya tekrar alcakbenneyaptımki
ama kan vermiştim kanımda şeker çıktı yawsenağlama şeker yüklemesi yapılmştı çıkmamıştı şimdi nie çıktı anlamadım :uhm:kafamçokkarıştısonradan şekeri çıkan varmı kızlarr ya?fisfisfis
yarın sabah açlık kan şekeri vercem.senağlama ... umarım iyi çıkar bu şimdi canımı sıktıı..yaaaaaa.s.

Bir de kızlar sancınız oluyor mu oluyorsa ne sıklıkta. Bende gün içinde 1,5-2 saat süresinde 10-15 veya 20 dk aralıklarla sancım oluyor. Sonra geçiyor. Sancıdan hemen önce başımda bir basınç oluşuyor. Bir sıcaklık oluyor.Sanki sırtımdam sıcak su akıyor. Acaba tansiyonum mu düşüyor. Doğum sancısıda böyle birşey midir. Başta adet sancısı gibiydi artık bu şekilde oluyor. Önce başımda bu his sonra karnımda kasılma.

canım o kadar güzel bişey ki.alıyorum kucağıma bakmaya dokunmaya kıyamıyorum.kokluyorum öpüyorum onu.ağlamasına dayanamıyorum.ellerini tutuyorum rahatlıyor.emerken elimi tutuyor dayanamıyorum içim gidiyor.banyo yaparken de ellerini avucuma alıyorum rahatlıyor.uykuyu çok severdim eskiden şimdi 2-3 saatlik uykularla ayaktayım ama hiç önemli degil.uykuda bile olsam az bir sesine uyanıveriyorum.çok güzel bir şey anne olmak

cok emzırmek goğüs sarkmasına neden oluyor mu.. fisfisfis
bırde emzırdıgın sure ıcerısınde beslenmen nasıldı iştahın, kıloları kolay verebılmısmıydın nurdan ?..

Bende gögüs sarkması pek olmadı. Bazıları emzirmeyi bırakınca içi tamaman boşalıyor diyorlar. Benimkilerde çok belirgin bir şey yok. Emzirmekten sarksa benimkiler sarkardı. Emzirirken ne bulduysam yedim. Çokta iştahlıyımdır. Bir de emzirme mazereti olunca daha da çok yedim ama emzirmek çok kilo verdiriyor.

58 le hamile kaldım. 71 le doğuma girdim. Emzirirken 56 kiloya kadar düştüm(Bir yıl içinde) . 58,5 la tekrar hamile kaldım 70,5 kiloyum. İnşallah bu seferde kilolarımı rahat veririm. Annelik öyle bir şeyki, öyle bir koşuşturmaca içine giriyorsunuz ki bütün bunlar zaten umrunuzda olmuyor. Yeter ki eşiniz size destek olsun ve kendiniz güzel hissettirsin.

Yalnız sizi uyarıyım. Bazı patavatsız insanlar çıkıp sanki biz bilmiyormuşuz gibi ikide bir kilo aldığınızı söyleyip moralinizi bozabilir. Bana denk gelmişti böylesi.

canım o kadar güzel bişey ki.alıyorum kucağıma bakmaya dokunmaya kıyamıyorum.kokluyorum öpüyorum onu.ağlamasına dayanamıyorum.ellerini tutuyorum rahatlıyor.emerken elimi tutuyor dayanamıyorum içim gidiyor.banyo yaparken de ellerini avucuma alıyorum rahatlıyor.uykuyu çok severdim eskiden şimdi 2-3 saatlik uykularla ayaktayım ama hiç önemli degil.uykuda bile olsam az bir sesine uyanıveriyorum.çok güzel bir şey anne olmak

ne kadar guzel yaa masallahh.. :1rolleyes:
kıme benzıyor bebiş, saçlımı ?.. doğumdan bu yana kac defa banyo yaptırdın ?
daha ıkı haftalık ama yınede bu zaman ıcınde agladıgında ofladıgın sıkıldıgın oldumu?.. :icecream:
tahmın ettıgın gıbı mı bazı seyler.. yanı karnındayken nasıl olcagını hayal edıyordun sımdı nasıl ?.. yuzu olsun herseyı yanı ?..

ne kadar guzel yaa masallahh.. :1rolleyes:
kıme benzıyor bebiş, saçlımı ?.. doğumdan bu yana kac defa banyo yaptırdın ?
daha ıkı haftalık ama yınede bu zaman ıcınde agladıgında ofladıgın sıkıldıgın oldumu?.. :icecream:
tahmın ettıgın gıbı mı bazı seyler.. yanı karnındayken nasıl olcagını hayal edıyordun sımdı nasıl ?.. yuzu olsun herseyı yanı ?..

bana benziyor.acayip saçlı doğdu.saymadım ama göbeği düşmeden başladık banyo yaptırmaya ve ger gün yaptırdık bi dün yaptırmadık.
ağladığında bişe yapamamaktan ofladım ama bebişimden dolayı asla.

nurdant cok guzel ya ne guzel vermıssın.. bende duzenlı beslenerek kılo vermeyı dusunuyorum..

daha bugun taylan kumelı tv de anlatıyordu.. doğum sonrası kılo vermeyı..
tatlılardan, hamurlardan uzak duruldugu, bol meyve sebze ve sıvı tuketıldıgı surece emzırmenınde buyuk katkısıyla cok daha kolay kılo verılecegını soyluyordu..
yanı artı bır dıyet yapmaya gerek yok.. duzenlı beslenmek yeterlı.. sut olusumu ve kalıtesı ıcın en gereklı sey bol sıvı almakmıs baska bırsey değil..
emzırmekte fazladan kalori yakacagı ıcın kılo vermeyı sakın ertelemeyın bu cok ıyı fırsat dıyordu..
bakalım basaracagıma ınanıyorum ıns verırız kıloları..

Son düzenleme:
valla şaka maka 58 kg la hamile kaldım bugün son kontrolüme gittim artık 74 olmuşum..şok şok şokk yani...16 kilo almışım inanamıyorummm..inşallah veririzz..yoksa ağır bi deprasyon beni bekliyo..

Bende gögüs sarkması pek olmadı. Bazıları emzirmeyi bırakınca içi tamaman boşalıyor diyorlar. Benimkilerde çok belirgin bir şey yok. Emzirmekten sarksa benimkiler sarkardı. Emzirirken ne bulduysam yedim. Çokta iştahlıyımdır. Bir de emzirme mazereti olunca daha da çok yedim ama emzirmek çok kilo verdiriyor.

58 le hamile kaldım. 71 le doğuma girdim. Emzirirken 56 kiloya kadar düştüm(Bir yıl içinde) . 58,5 la tekrar hamile kaldım 70,5 kiloyum. İnşallah bu seferde kilolarımı rahat veririm. Annelik öyle bir şeyki, öyle bir koşuşturmaca içine giriyorsunuz ki bütün bunlar zaten umrunuzda olmuyor. Yeter ki eşiniz size destek olsun ve kendiniz güzel hissettirsin.

Yalnız sizi uyarıyım. Bazı patavatsız insanlar çıkıp sanki biz bilmiyormuşuz gibi ikide bir kilo aldığınızı söyleyip moralinizi bozabilir. Bana denk gelmişti böylesi.

canım bana da diyorlar şuan....içinde 1 tane daha mı unuttular diyorlar...sen ne olmuşsun böyle diyorlar...ama ben zaten hemilelikte çok kilo aldım 17-18 kg..heen gidemezki hepsi ne bekliyor insanlar....

aynen canım...2-3 saatlik uyku ile duramam diyordum duruluyormuş...sesini duymam uyuyp kalırım sanıyordum...o herşeyden değerliymiş...onun bir ııı diye ses çıkarması bile yerimden sıçratıyor beni...uyuyana kadat başında bekliyorum...

sen banyoyu kendin mi yaptırıyorsun?biz daha 2 kez yıkadık...biri z önce ama ben şkisinde de şimdilik seyirci oldum..yarın deneyeceğim bakalım..korkuyorum elimden kayars diye...ağzına yüzünü acıtırım diye....

bana benziyor.acayip saçlı doğdu.saymadım ama göbeği düşmeden başladık banyo yaptırmaya ve ger gün yaptırdık bi dün yaptırmadık.
ağladığında bişe yapamamaktan ofladım ama bebişimden dolayı asla.

doktorum bana saclı olucagını soyledı usg de baktıgında..
doğum yapan bır bayanla hast konusuyordum beklerken.. 45 gunluktu bebısı..
onada saclı olucak demıs doktorum baya saclı doğmuş..
ama tepelerden asagıya doğru dokulmus baya.. baz kısımlarında kalmıs sadece..
senın bebısınde dokulmeye basladımı ?.
benım bebeklıgımde saclarım sarı ve tuy tuymus.. doğdugumda yokmus hatta..
demek bızımkı esıme benzemıs sacları.. :1rolleyes:
bırde yuvarlak yuzlu dedı doktor ama ıkımızde yuvarlak yuzluyuz hangımıze benzıyor karar veremedı.. ben usg cok net olmasada top gıbı bır burun gordum ama eger oyleyse burnu bana benzıyor demekkı ayy oglum cıkta goster kendını ısırıcam heryerını yaa.. Şeniz

doğumdan berı dısarı cıktınız mı yıldız ?...
mısafırlıgıde yada dolaşmaya.. bırde kendını nasıl hıssedıyorsun enerjık mısın?..
karnın bırden boslayınca cok tuhafladın mı? hafifledin mi?..
senın bebıs uyuyormu ben cok soru sordum ama merak edıyorum ne yapayım ya.. :1rolleyes:

canım bana da diyorlar şuan....içinde 1 tane daha mı unuttular diyorlar...sen ne olmuşsun böyle diyorlar...ama ben zaten hemilelikte çok kilo aldım 17-18 kg..heen gidemezki hepsi ne bekliyor insanlar....

30 kg alanlarda var. Moralimizi bozmaya hakları yok bence. Normal bir insana uyarı maksatlı kırıcı olmadan söylenebilir ama hamileler zaten biliyorlar kilo aldıklarını. Doğal olanıda bu...

Önemli olan bebeklerin sağlığı. Gerisini boş verin ben de geçen sene bu yaz giymek için bir sürü kıyafet almıştım. Onları görünce özeniyorum. Biz de önümüzdeki yaza giyeriz ne yapalım.

Sütüm bol olsun diye şekerli şeyler yemek yanlışmış. Gerçi ben ne bulursam yedim. Sütüm çok değildi. Sütüm artsın diye olmadık şeyler yedim içtim hiç bir şey fark etmedi. Gerçi aklınızda bulunsun eczanelerde vitamalt adında mayalı bir içecek satılıyor. Arkadaşım onu kullandı faydasını görmüş. Pahalı yalnız internette daha ucuzmuş. Ben mayalı içeceklerden ritmixi denemiştim. Faydası olmadı diye vitamalt almadım. Bu sefer internetten alıp denemeyi düşünüyorum. Olmazsa zorlamıyacağım kendimi mama takviyesi yapacağım. Ben çok emzirme problemi yaşadım. Siz de çok dikkatli olun.

X