2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Selin selam canım; ben 3 hafta önce doktor değiştirdim.Eski doktoruma çatı muayenesi ve NST'yi ne zaman olacak diye sormuştum .O'da Çatı ve NST en son doğum zamanı sancına bakmak için dedi.Şimdi değil diyordu.
Şimdiki doktorum ise , bu akşam 3.ye gideceğim.Bugün 36+2 'yiz . ve bu doktora 3. gidişim olacak her hafta çağırdı yani ve NST'ye bağlandım. Bu akşamda öyle olacak NST'ye bağlanıp sonucu ona göstereceğim.
Son zamanlarda haftada bi gidiliyo aslında. Ama her doktor farklı mı oluyo ne..

ben de anlayabilmi değilim valla dediğin gibi her dr farklı galiba

artik dr.larinda kolayina geliyor gibi,cogu hemen hastayi sezeryan ol aci cekme falan deyip sartlandiriyor ,zaten hastasi heleki ilk dogumsa korkuyor ,dr.da oyle deyince sezeryandan baska secenek istemiyorlar ..ben ilk oglumu normal dogurdum ,insallah bunuda normal dogurucam ...ayy suyum gelirse bakalim buraya yazacak vakit olurmu ,ama oyle haber verenlere hem özeniyordum hemde sasiriyordum :) nasil paniklemeden bide oturup yaziyolar diye kaydirigubbakcemile3
hadi hayirlisi seren biz seninle deriz belki suyum geldi ,gidiyorum doguma diye kaydirigubbakcemile3

evet cnm cok haklısın valla dedıgın gıbı ılk dogum yapacak hamısler kendılerını doktorlarına teslım edıyolar napsınlar kımısı korkuyor doktorum nederse kesın dogrudur dıyıp sezeryanı kabul edıyorlar , aslında en dogal ve en guzelı normal dogum belkı cok sancı cekılecek ama dedıgım gıbı bana sankı onunda guzel bı tarafı varmıs gıbı gelıyor, herkesın fıkrıne saygım sonsuz ama ben ne olursa olsun acıl bişey gerektırmedıgı taktırde NORMAL DOGUMDAN YANAYIMMMM
ve hep dua edıyorum ınsallah allah bana norma yollarla bebegımı kucagıma almayı nasıp eder vee benım gıbı normal dogum yapmak ısteyenlerede allahım bı avazda kurtarsın insalah:enbuyukkk::1hug:a.s.

Kızlar selamm
bugün hamileliğimin en kötü gününü geçiriyorum galiba
dün gece midemin ağrısından hiçç uyuyamadım hala da ağrıyor su içmeye bile korkuyorum sadece rennie içebildim ama o da fayda etmedi.Sabah öyle ağrıdı ki dğum sancısı zannettim.bu ide ağrısı nerden çıktı anlamadım hiç sırtıma vuruyor ağrısı ya resmen,yoksa bu doğum sancısı da ben mi anlamıyorum acaba??Kızım hala kıpır kıpır allahtan onun hareketlerini hissediyorum yoksa iyice panik olurdum.Acaba kızım ayaklarıyla mideme mideme mi vuruyor ondan mı ağrıyor anlamadıım...

Selincim merak etme ben de hiç nst ye girmedim canım hatta benim doktor en son gittiğimde yani 12 ağustosta herşey normal dedi ve beni yolladı,8 eylüle randevu verdi sanki rutin kontrolmüş gibiöyle 15 günde 1 falan çağırmıyor yani beni.

cnm dogum sırasında sende kasılma olacak yanı kas katı karnın gerılecek dokunamayacaksın bıle , bıyere oturmak ıstedıgınde oturamayacaksın kasılmalar gelıcek her 10dkda bır saatıne bakmalısın sancılar artmaya baslayınca doktorunu ararsın hatta yere otur ıkı ayagını yere uzat sol bacak yerde olsun sag ayagını sol ayagının ustune koymaya calıs kasılma ve sıddetlı agrın varsa bılkı dogumun yaklasıyoooo:icecream:
ve sakın korkma bu yola gırdık cıkar yolu yok bı nede bakım agrı olacakmı

Kızlar selamm
dün gece midemin ağrısından hiçç uyuyamadım hala da ağrıyor su içmeye bile korkuyorum sadece rennie içebildim ama o da fayda etmedi.Sabah öyle ağrıdı ki dğum sancısı zannettim.bu ide ağrısı nerden çıktı anlamadım hiç sırtıma vuruyor ağrısı ya resmen,yoksa bu doğum sancısı da ben mi anlamıyorum acaba??Kızım hala kıpır kıpır allahtan onun hareketlerini hissediyorum yoksa iyice panik olurdum.Acaba kızım ayaklarıyla mideme mideme mi vuruyor ondan mı ağrıyor anlamadıım...

Selincim merak etme ben de hiç nst ye girmedim canım hatta benim doktor en son gittiğimde yani 12 ağustosta herşey normal dedi ve beni yolladı,8 eylüle randevu verdi sanki rutin kontrolmüş gibiöyle 15 günde 1 falan çağırmıyor yani beni.

cok gecmis olsun canim ya..son günler hic gecmiyor gibi ,hergun degisik sorun cikiyor ..bende cok sicakliyorum aciyorum butun camlari gece gunduz usuyorum heralde o zaman buna benzer agrim oluyor ..ama benim bildigim yani ilk dogumda cektigim dogum sancisi ..belden girip rahime dogru saplaniyor ...sadece bel agrisi degil belden girip rahime dogru uzanan sanci dogum sancisi ..herkeste aynidir heralde dogum sancisi :sm_confused:
senin sirtinla mide arasinda olunca endiselenme belkide usutmusundur canim :sm_confused: ,gecmis olsun :teselli:

Kızlar selamm

cnm gecmiş olsun agrı mı yanma m ı var midednde üşütmüşsündür belkii:uhm:
o rennie olmasa ne yapcaktık ya

ay sakin bidaha kolonya surme canim ,bide yakar daha iyilesmeyecek yaralar acarsin kendine ,tam dogum ustu ..canesten krem cok iyi geliyor ,bu hamileligimde kasintim yok ama ilk ogluma hamileyken vardi en iyi o gelmisti ..birde havalr sicak ya ondan oluyor ,en iyisi devamli suyla yikamak ,gitgide azalir ,gecmis olsun canim

Sol canım ya, teşekkür ederim.

HEE BIRDE ORAYI TEMIZ TUT HER VCDEN SONRA YIKA VE TAMAMEN KURULA CAMASIRINDA MUTLAKA %100 PAMUK OLSUN CNM DOKTORUNADA BI DANIŞ O SANA ILAC YADA FITIL VERECEKTIR BENDE VARDI BITANE KREM AMA ADINI UNUTTUM ZATEN SANADA ONUN ISMINI VERMIM EN İİ DOKTORUN BILIR TEK DIYECEGIM SEY KURU VE TEMIZ TUT PAMUKLU GIY :1hug:

Saol ya seren. ÇAtlak falan da dedin ama CADIARZU

Fazla geçen haftalarda 4 kez falan oldu aslında, şu anda yok. Bu akşam doktora gideceğim yine ona da sorayım travocortu tekrar.

kizlar ben cikiyorum ,kendinize dikkat edin ..derya ile arzu ne zaman eve gelecekler acaba ..neler anlatacaklar bize ..cok merak ediyorum ..hadi görüsürüz kizlarr

ben geldimmm. bebişin odasını düzenledik yıkanacaklar vardı onları yıkadık resimleri çekmeye devam ediyorum odasını tamamen yerleştireyim resimleri ekleyecegim belki birazdan da ekleyebilirim göbişimin son halinide çekip ekleyecegim.
gül canımm çok geçmiş olsun bitanem mide yanması mı agrımı,eger agrısı ise üşütmüşsündür mideni ılık süt içi, yanmada varsa soda içebilirsin rahatlatıyor,birde arkadaşlar söylemişti yanma varsa 2 yudum ılık süt ne eksik ne fazla oda iyi geliyor denedim bana faydası oldu.
kızlarrr valla annelerimizi başımızdan eksik etmesin biliyorsunuz bende geçen haftadan beri dertliydim gelen giden yok yardım eden yok herşeyi eşimle birlikte yaptık dogurcam zannettim hergünüm sinirden aglamakla geçiyordu. ama annecigim sagolsun dün geldi dünden beride oturmadı evi düzenledik heryer yerli yerine yerleşti temizlikte oldu haftaya birtek temizlikçimi çagırıp koltukları sildirecegim dip köşe temizletecegim tamamdır. artık dogumu bekleyebiliriz.

ben geldimmm. bebişin odasını düzenledik yıkanacaklar vardı onları yıkadık resimleri çekmeye devam ediyorum odasını tamamen yerleştireyim resimleri ekleyecegim belki birazdan da ekleyebilirim göbişimin son halinide çekip ekleyecegim.
gül canımm çok geçmiş olsun bitanem mide yanması mı agrımı,eger agrısı ise üşütmüşsündür mideni ılık süt içi, yanmada varsa soda içebilirsin rahatlatıyor,birde arkadaşlar söylemişti yanma varsa 2 yudum ılık süt ne eksik ne fazla oda iyi geliyor denedim bana faydası oldu.
kızlarrr valla annelerimizi başımızdan eksik etmesin biliyorsunuz bende geçen haftadan beri dertliydim gelen giden yok yardım eden yok herşeyi eşimle birlikte yaptık dogurcam zannettim hergünüm sinirden aglamakla geçiyordu. ama annecigim sagolsun dün geldi dünden beride oturmadı evi düzenledik heryer yerli yerine yerleşti temizlikte oldu haftaya birtek temizlikçimi çagırıp koltukları sildirecegim dip köşe temizletecegim tamamdır. artık dogumu bekleyebiliriz. :CüvCüv:

kızlarrr valla annelerimizi başımızdan eksik etmesin biliyorsunuz bende geçen haftadan beri dertliydim gelen giden yok yardım eden yok herşeyi eşimle birlikte yaptık dogurcam zannettim hergünüm sinirden aglamakla geçiyordu. ama annecigim sagolsun dün geldi dünden beride oturmadı evi düzenledik heryer yerli yerine yerleşti temizlikte oldu haftaya birtek temizlikçimi çagırıp koltukları sildirecegim dip köşe temizletecegim tamamdır. artık dogumu bekleyebiliriz. :CüvCüv:

hoşgeldin aslı hayırlı olsun yeni evinm bebişinin odası bekliyoruz fotoları ne güzel annene de kavuşmuşsun hazırsın yani bebişi karsılamaya

teşekkürler güzel annelerim bir bölüm çektim onları birazdan eklerim. kıyafetleri tamamen bitmedi onlarıda sonra çekip eklerim artıkım.

herkeze merhaba çok önce üye olduğum halde ancak aranıza katılıyorum ama sizi hep takip ettim..benim doğumum için verilen tarih ilk 12.9 du bende normal doğum çok istiyorum ama bebeğim 37 haftada 3 kg oldu dr umuz risk olabilir dedi pazartesi netleşecek.Allahın izniyle bir kızım oluyo ismi duru olacak herkeze sevgiler

teşekkürler güzel annelerim bir bölüm çektim onları birazdan eklerim. kıyafetleri tamamen bitmedi onlarıda sonra çekip eklerim artıkım.

Aslıcım hayırlı olsun yeni evin canım... Tabii bebişinin odası da. Sen bayağı ilerdesin bizden ya... Normal olacak şu anda değil mi?
Nasıl ağrı falan var mı? Benim kasıktan belden aşşağısı çok ağrıyo... Bide karnımda hep dalgalanma ,gerilme var. Ayaklarım çok şiş ve eklemlerim çok ağrıyo. Ayaklarım gene kaşıntı oluyo gibi, sızlıyoda....
İş yerindeyim şu anda eşimi bekliyom, doktora gideceğiz. Doğru NST' ye çıkıyoz, sonra sonucu alıp doktora iniyz. Bayağı kalabalık bekliyoz da.
NST beni korkutuyo ya. Yanımda doğumu bekleyenler... Serum falan takılmış...Bide sırtüstü yatamıyorum nefes alamıyorum ya. Yan dönsem makina algılamıyo dön diyolar... Bıdıkta çok hareket ediyo, kabarıp kabarıp duruyo, korkuyorum da..

herkeze merhaba çok önce üye olduğum halde ancak aranıza katılıyorum ama sizi hep takip ettim..benim doğumum için verilen tarih ilk 12.9 du bende normal doğum çok istiyorum ama bebeğim 37 haftada 3 kg oldu dr umuz risk olabilir dedi pazartesi netleşecek.Allahın izniyle bir kızım oluyo ismi duru olacak herkeze sevgiler
hoşgeldin canım aramıza güzel paylaşımlar diliyorum. Allah'ın izniylede bebişlerimizi saglıcakla kucaklarımıza alırız inşllah.
Aslıcım hayırlı olsun yeni evin canım... Tabii bebişinin odası da. Sen bayağı ilerdesin bizden ya... Normal olacak şu anda değil mi?
Nasıl ağrı falan var mı? Benim kasıktan belden aşşağısı çok ağrıyo... Bide karnımda hep dalgalanma ,gerilme var. Ayaklarım çok şiş ve eklemlerim çok ağrıyo. Ayaklarım gene kaşıntı oluyo gibi, sızlıyoda....
İş yerindeyim şu anda eşimi bekliyom, doktora gideceğiz. Doğru NST' ye çıkıyoz, sonra sonucu alıp doktora iniyz. Bayağı kalabalık bekliyoz da.
NST beni korkutuyo ya. Yanımda doğumu bekleyenler... Serum falan takılmış...Bide sırtüstü yatamıyorum nefes alamıyorum ya. Yan dönsem makina algılamıyo dön diyolar... Bıdıkta çok hareket ediyo, kabarıp kabarıp duruyo, korkuyorum da..

canımcımm teşekkür ederim. sormaa benim o dalgalanmalar ani gerilmeler mahvediyor canımı acıtıyor kerata. kasık agrılarımda var şimdilik normal görünüyor ama bizim 2 Eylülde tam 9+10 gün oluyor tam ogünde babamızın dogum günü o güne kadar gelmezse bebişimiz diyorum sezeryan oluversemmi bilmiyorum ama daha tam karar vermedim haftaya çatı kontrolüm var bizim bebek biraz iri bebek gibi görünüyor haftayaki durumlar degerlendirilip ona göre hareket edecegiz nasip neyse o olsunn Allahım saglıcakla bebişlerimizi kucagımıza alalımda. kaydirigubbakcemile5

Selam uaydın;
Aramıza hoşgeldin tekrar. Benimde 17-19 eylüldü tarihim.Ama bizim başımız yukarıda bayağıdan beri artık dönmez de diyor doktor bakalım. Böyle de giderse 7-12 arası sezeryan olur dedi doktorumuz.
Bu arada durular seninle birlikte 3 oluyor. Geçen çarşamba günü derya arkadaşımız da doğum yaptı , onun kızının ismi de duru, bende duru koyacağım. Şmdi bide sen oldun.
Senin durumun nasıl? Ağrın falan var mı? Benimde geçen cuma 2800 küsürdü, bu hafta benimde 3 olmuştur ama bana normal iyi dedi.

Kimse kalmadı galiba bu arada..
Eşimde gelmek üzeredir bende bekliyom. Bakalım bıdık ne kadar oldu bizimde.

ben en son ayın 13 unde gittim aslında o tarihte 36+5 oluyorum dr 3 kg olmuş eğer bu hızla kg alırsa normal doğumda yırtık olma ihtimali olur ve vakum kullanılabilir ben riski sevmiyorum gibi şeyler söyledi bakalım p.tesi neler diyecek.fisfisfis
Ağrılara gelince devamlı yorgunum özellikle akşamları alt tarafım ağrıyor yatmakta oturmakta dert oldu hamileliğimde 20 kg aldım 70 kg ile hamile kaldım şuan 90 kg yum artık diyete gireyim dediğim bi dönemdi buda kötü etkiliyo ve sıcaklar felaket evin heryerinde vantilatör çalışıyor kocamın heryeri tutulmuş öle geziyor ama sesini çıkartmıyor bende hiiççç acımıyorum:jeyyar:
duru ismine 2 hafta önce karar verdik okadar çok isimden hiçbiri içimize sinmedi bi tek duru inşallah bebeklerimize hayırlı uğurlu olur isimleri:Saruboceq:

birde ben kızım için hamileliğimin başından beri günlük tutuyorum ilk hamile kaldığımı öğrendiğimde neler hissettim nasıl öğrendim bunu yazarak başladım cinsiyetini öğrenmemiz ilk hareketleri onunla ilgili hayallerimiz herşeyi yazdım saklıyacağım ve büyüyünce vereceğim

X