2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Tatlım benim eşimde aşırı panik valla biraz sancım tutsa adam ortalığı ayağa kaldırır kesin ben şimdiden bunları filanda düşünüyorum inanırmısın gece öyle oturdum kendi kafamda seneryolar ürettimkaydirigubbakcemile3Bakalım dr.umuz inşallah bu kadar stresle bana sezeryan filan demez,ben nasıl bu hale geldim vallaha bilmiyorum ama rahat olmak en iyisi tatlım sen sakın endişelere kapılma Allah ın izniyle kazasız belasız çatırçatır doğurucaz yavrularımızı:roflol:Haftada birmi gideceksin artık ne güzel inşlallah benimkide ilgilenir çünkü burda yalnız olduğum için hazırlıksız yakalanmak istemiyorum hiç olmazsa annem gelseydi bi güvencem olurdu,sende her gidişinde hazırlıklı git arkadaşım her an yapabilir artık çatı muayenesini ben daha önce alttan çok muayene oldum korkulacak bişey yok inan,amin güzelim inşallah hepimizin yardımcısı olsun Allah ım:Saruboceq:

sagol canım doğru çatı muayenesi olanlar da hiç acımadı demişlerdi..fatma da öyle demişti..ama çatı muayenesinden sonra doğum yaptı :emir_bebek:
ondan korkmuyo değilim valla :1no2: hazırlıklı olmak lazım artık her an zaten 20-25 günüm
var dr.un dediğine göre..hazırlıksız bi şekilde doğuma girmek öyle yakalanmak istemiyorum..off bu bayanların işi ne zor yaa senağlama

canım sen de içini ferah tutmaya çalış tabii elde olan birşey değil ama heyecanlansak da sakin de olsak mecbur başımıza gelecek kurtuluşumuz yok kaydirigubbakcemile3 o yüzden sakin sakin hareket etmek bizim için daha hayırlı olur tabii o haldeyken mümkün olursa :CüvCüv: ben de aşırı bir cesaret var anlayamadığım eşim diyorum ki geçen gün ne güzel o heyecanı yaşayacağım ağrım gelicek aceleyle hastaneye koşucaz ben heyecanı severim diyorum kaydirigubbakcemile3 dediğin gibi benimki de panik yapar eli ayağına dolanır..o da rahat olsun diye ben de böyle söylüyorum ona kaydirigubbakcemile3

Annemle konuşuyorum sabah valla diyo herkes doğuruyo hele 8 10 tane doğuranlara ne diyeceksin senmi doğuramayacan diyo stres yapıp durma kendine diyo,bende diyorum normal olursa bari epidural falan olayım diye o da boşver iğneyi miğneyi sen çek sancını güzelce diyo morale bak yakaydirigubbakcemile3,yazık işte oda elinden geldiğince moral vermeye çalışıyo,tabikide kaçarımız yok Allah ım hepimize sağlıkla kazasız belasız doğurmayı nasip etsin,günü geldiğinde hem bizede aksiyon olur ne güzel hayatımızda unutamayacağımız bi anı hiç olmazsa,saol arkadaşım inan biraz içime su serpiyorsun az daha rahatladım sankikaydirigubbakcemile5

rica ederim canımm ne demek:)hıc korkma cunku ben yaklasık 1 aydır bunu hergun yasıyorum ve doktoruma sordum nettende arastırdım bebek bası yaptıgı ıcın kısa surelı bunları yasamak cok normalmıs..

bende sıze bır sey sormak ıstıyorum bendede bazen karnım tık tık atmaya baslıyor asagıda atıyor sonra kendı kendıne gecıyor:uhm:acaba hıckırıyormu dıyorum ama bunu yasayan varmı arkadaslar??

canım aynı sekılde ben de de tık tık atma oluyor ama dedıgınız gıbı 1 dk fılan surmuyor..
boyle ardı ardına 5-6 tane tık tık atıyor karnım sonra duruyor.. ne olduguna bende anlam veremdım..hıçkırık desen o kadar arka arkaya olupta hemen durmaz ki.. :sm_confused:

acaba diyorum bebekler şimdi başaşağıya dönünce tekrar yukarı dönmezlermiş yaaa. ama başı aşağıdayken sağa sola dönebiliyomu kızlar yani poposunun yeri değişebiliyormu bilen varmı?????hihoyyyt

bende onu merak edıyorum canım, doktor oğlum ıcın basagı duruyor, doğum pozisyonu almıs dedı.. ama yatarken yada bazen yatmıyorken de karnımda tuhaf sekıl alıyor poposu sola kayabılıyor sagdan bırseyler cıkıyor acaba az da olsa kayıyor mu oyle.. :sm_confused:

Herkese Günaydın Bayanlar...
Dünden beri hepinizin verdiği cevaplara, ilginize cok tesekkur ederım ıyıkı varsınız.. :1hug:
Gece cok rahatsız uyudum, tedırgın karmasık ruyalar, okudum sureklı okuyarak uyumaya calıstım ama ayaım kayıyormus gıbı, karanlık seyler den boyle gına geldı sabah rahat oldum bır tek anca sabahtan sonra uyudum..
:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
sagol canım doğru çatı muayenesi olanlar da hiç acımadı demişlerdi..fatma da öyle demişti..ama çatı muayenesinden sonra doğum yaptı :emir_bebek:
ondan korkmuyo değilim valla :1no2: hazırlıklı olmak lazım artık her an zaten 20-25 günüm
var dr.un dediğine göre..hazırlıksız bi şekilde doğuma girmek öyle yakalanmak istemiyorum..off bu bayanların işi ne zor yaa senağlama

Senikinin gelişimi 38.haftadamı tamalanıyomuş mervecim yani o vakit sancıların başlayabilirmi dedi dr.un..Bende fatmanın başına gelenden sonra panikledim açıkçası ama onun günü gelmiş demekki bizden önceymiş sonuçta,aslında çatı muayenesinin doğuma çok yakın yapılması lazım ya dur bakalım belkide öyle olur sen endişelenme dediğim gibi zor bişey değil kötü şeyler düşünme canım

tünaydın hamiş arkadaşlar..................
nasılsınız bebişler nasıl siz benden önde gidiyorsunuz hazırlıklarınızda bitmiştir............
bende allah izin verirse haftaya bütün hazırlıkları bitireceğim kız kardeşim gelecek haftaya salı ............

Son düzenleme:
Annemle konuşuyorum sabah valla diyo herkes doğuruyo hele 8 10 tane doğuranlara ne diyeceksin senmi doğuramayacan diyo stres yapıp durma kendine diyo,bende diyorum normal olursa bari epidural falan olayım diye o da boşver iğneyi miğneyi sen çek sancını güzelce diyo morale bak yakaydirigubbakcemile3,yazık işte oda elinden geldiğince moral vermeye çalışıyo,tabikide kaçarımız yok Allah ım hepimize sağlıkla kazasız belasız doğurmayı nasip etsin,günü geldiğinde hem bizede aksiyon olur ne güzel hayatımızda unutamayacağımız bi anı hiç olmazsa,saol arkadaşım inan biraz içime su serpiyorsun az daha rahatladım sankikaydirigubbakcemile5

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 aksiyon olacak gerçekten valla hem de ne aksiiyon kaydirigubbakcemile3

epidurale benim dr. sıcak bakıyor canım ama zaten en az 4- 5 cm açılma olana dek sancıyı çekiyoruz..ondan sonrasında ve bebiş gelirken ağrıyı hissetmiyoruz..ve dikişler atılırken tabii -tatlicadiarzu- ayrıca doğum esnasında bi aksilik olursa epidural ile hemen sezeryana da alabilirim seni dedi dr..yani ben epidural yaptıracağım..inşAllah bi aksilik olmaz da sezeryaana gerek kalmaz..

annen çok doğru söylemiş canım eskiler hem de evde çatır çatır doğuruyolarmış..biz şimdiki teknoloji başımızda dr.lar hemşireler korkuyoruz..onlar bi ebe ile işi hallediyolarmış kaydirigubbakcemile3 Allah da yardım ediyormuş onlara..

Senikinin gelişimi 38.haftadamı tamalanıyomuş mervecim yani o vakit sancıların başlayabilirmi dedi dr.un..Bende fatmanın başına gelenden sonra panikledim açıkçası ama onun günü gelmiş demekki bizden önceymiş sonuçta,aslında çatı muayenesinin doğuma çok yakın yapılması lazım ya dur bakalım belkide öyle olur sen endişelenme dediğim gibi zor bişey değil kötü şeyler düşünme canım

canım dr. eylülün ilk haftası, en geç ikinci haftası bekliyorum doğumu dedi ..normalde sata göre 21 eylül görünüyor..gelişimine göre mi söyledi bilemiyorum ya da adamın içine doğdu belki de :roflol:

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 aksiyon olacak gerçekten valla hem de ne aksiiyon kaydirigubbakcemile3

epidurale benim dr. sıcak bakıyor canım ama zaten en az 4- 5 cm açılma olana dek sancıyı çekiyoruz..ondan sonrasında ve bebiş gelirken ağrıyı hissetmiyoruz..ve dikişler atılırken tabii -tatlicadiarzu- ayrıca doğum esnasında bi aksilik olursa epidural ile hemen sezeryana da alabilirim seni dedi dr..yani ben epidural yaptıracağım..inşAllah bi aksilik olmaz da sezeryaana gerek kalmaz..

annen çok doğru söylemiş canım eskiler hem de evde çatır çatır doğuruyolarmış..biz şimdiki teknoloji başımızda dr.lar hemşireler korkuyoruz..onlar bi ebe ile işi hallediyolarmış kaydirigubbakcemile3 Allah da yardım ediyormuş onlara..

Şimdi epidurali filan annem pek bilmiyo ondan diyo ters bişey olmasın diye ama ben yarın konuşucam dr.la epidural istediğimi söylicem en azından o anda ağrı çekmem aynı şeyleri düşünüyorum seninle bakalım ne diyecek hayırlısıhihoyyyt
Valla eskiden ultrasonmu varmış desene 9 ay doğru düzgün muayene bile olmadan doğururlarmış bizlerde şimdi korkuyoruz işte aman mervecim hakkımızda hayırlısı öyle yada böyle günümüz gelecek inşallah,önemli olan sonunda yavrularımızın sağlıklı dünyaya gelmeleri sonradan sancı mancı hiç bişey kalmaz hatırlamayız bile:Saruboceq:

Canım benim kaşıntı problemim yok şükürler olsun ama eğer dayanılmazsa kaşıntıların bence bi dr.na danış sana rahatlatıcı krem filan versin geçmiş olsun ihmal etme

doktorum anneliğin cilvesi olarak nitelendiriyo.asırı bi rahatsızlığım yok tatlı ttlı kasınıyo bazen sert kasıyıncatahriş ediyorum.dün gece soguk su döktüm biraz iyi geldi

canım dr. eylülün ilk haftası, en geç ikinci haftası bekliyorum doğumu dedi ..normalde sata göre 21 eylül görünüyor..gelişimine göre mi söyledi bilemiyorum ya da adamın içine doğdu belki de :roflol:

aaa öylemi.. :1shok:
benımkıde sat a göre 21 Eylül canım..
doktor sana ne ıcın eylülün ilk haftası dedi ki acaba.. fisfisfis
amanin eylülün ilk haftası benım sınavım var bana öyle demesin.. :a015:

cok saol cnm o hastaneden vazgectık ama hastane bulamadık

canım ankaranın neresindesin hastane ankaranın neresinde bilmiiyorum da Tdv 29 mayıs hastanesi var.. ben istanbuldaki 29 mayıs hast. ne gideceğim
iyi bir hastane olduğu söyleniyor ben ufak tefek muayenelere gidiyordum zaten, doğuma da oraya gitmeyi düşünüyorum..sen de ankaradaki şubesini bi araştır istersen canım.....

bende kasıntılar olmasa güzelce uyacagım ama ayaklarımın altı ve parmak aralarım cok kasınıyo.kasımaktan tahriş ettim tenimi sizinde kasıntı sorununuz varmı kızlar

Canım benim o kaşıntı bendede vardı gebelik alerjisi dedi doktorum ovadril losyon vermişti onu sürdüm birkaç gün içersinde geçirdi ayaklarımı.Ben gece yarısı uykudan uyanıp kaşıyodum sonra duş alınca rahatlıyodum biraz.Ay çokk kötü bişey cnm geçmiş olsun.

kızlar sizlerdede bugün bi uyusukluk varmı kendimi kötü hissediyorum.hiç rahat degilim bugün uymak uymak istiyorum

Aynen cok tembel hıssedıyorum kendımı bugun uyusuk, sureklı ayaklarımı uzatıp yatayım yanı..
1 saat sonra kursa cıkmam lazım ama once evı toparlamam gerek.. -tatlicadiarzu-
şu sıcaklar da benı olduruyor nem yapış yapış.. :nazar:

Kızlar benim bugün çok midem bulanıyo.Sizdede başladımı mide bulantısı ?

ya sanırım mıdemız sıkıstıgından dolayı basladı bu..
geçen sabah ılk aylardakı gıbı kalkar kalkmaz ıstıfra ettım..
kahvaltıları yapıyorken de bazen bırden bulanıyor gerı gelıcekmıs gıbı oluyor bende de..

aaa öylemi.. :1shok:
benımkıde sat a göre 21 Eylül canım..
doktor sana ne ıcın eylülün ilk haftası dedi ki acaba.. fisfisfis
amanin eylülün ilk haftası benım sınavım var bana öyle demesin.. :a015:

sata göre aynıymış bebişlerimiz demek ki canım :emir_bebek:

evet benim dr. öyle söyledi salı günkü kontrolümde..yani o haftalarda artık bekliyoruz
doğumu dedi...yine de Allah bilir bebiş ne zaman gelecek erken mi geçç mii ?

sınav zamanına gelmesi kötü olmuş inşAllah sınav günü bi aksilik çıkmaz.. sen sınavı stres falan yapma sakın haa bebiş de etkilenmesin canım..hayırlısıyla sınavını atlat öyle gelsin bebişin inşAllah :CüvCüv:

X