2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

canım sağ salim kavuştunuz ya ne mutlu size..:nazar: :nazar: darısı başımıza..hepimize kolay doğumlar nasip etsin Allah..
bebeğin de küvezden çıkar, evine getirirsiniz en yakın zamanda inşAllah fatmacım..
çok duygulandım ben yaa.. :çok üzgünüm: sen nasılsın ağrıların geçti mi canım ? :1hug:
sağol canım ben iyiyim ilk gece ameliyattan çıkınca biraz ağrım oldu sabah uyanınca kahvaltıdan sonra annemler ayağa kaldırıp yürütmeye çalıştılar 4 - 5 adım atabildim yatağa geri geldim başım dönmeye başladı sonra ikinci kalkışımda yürüyebildim 2. gün ağrım hafifledi her sabah ve akşam ağrı kesici iğne vuruyorlar zaten şimdi de yardımsız kalkabiliyorum çok şükür

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar ,
sabah uyandım eşimi işe gönderdim lavaboya girmiştim peçeteye nişanım geldi biraz da kan vardı zaten çatı muayenesi olduğumdan beri çok az kan geliyordu peçeteye ben hemen olmaz diye tekrar yattım çünkü doktor daha 10 gün var demişti ama uyuyamadım kalktım kalkar kalkmaz suyum geldi sanki tuvaletimi yaptığımı sandım tekrar tuvalete gittim sürekli akıyordu annemi aradım hemen sordum su böyle mi geliyor diye o da evet doğum başlamış hemen eşini ara gidin hastaneye dedi eşim gelene kadar kaynvalidemlerle gittik bu arada bir yandan suyum geliyor bir yandan çantadaki eksikleri tamamlıyordum neyse hastaneye gittik saat 9da ordaydık akşam saat 21:30 a kadar sancı çektim ama 2 cm açılmam oldu daha fazla olmadı ben de artık dayanamadım eşime söyledim doktorla konuştu sezeryana alalım dedi bu arada o saate kadar suyum hala akmaya deval ediyordu saat 22:00 da ameliyata girdim 22:30 gibi çıktım sanırım çıkınca hemen ayıldım ama gözlerimi açamadım hemen, eşimin annemin seslerini duyuyordum hemen sağlıklı olup olmadığını sordum sağlıklı olduğunu öğrendim 2 kilo 900 gr dünyaya geldi bebeğim biraz gözlerimi açabilince hemen görmek istedim annem gösterdi dünyalar tatlısıydı ya tarif edilmez bir duygu, sonra hemşire geldi biraz emzirmeye çalıştık ama bebeğim ağzını açamıyordu göğsümü hiç tutmadı ve ağlamıyordu hemşire hanım ağlatmaya çalıştı ama nafile uyuklayıp duruyordu hemen çocuk doktoruna götürdüler;
bebeğim midesini üşütmüş ısınması gerekiyormuş küveze aldılar işte bu kadar görebildim bebeğimi arkadaşlar hala küvezde 2 gündür daha 3 veya 4 gün kalır dedi doktor Allah sizlere de bugünleri göstersin kolay doğumlar nasip etsin inşallah....

allah en kısa zamanda kavuştursun bebişine canım,cok gecmıs olsun bebişinede..bır an once evinşze gıtmeyı sag salım nasıp etsın...a.s.

kızlar bebek düşünmediğimiz son adet tarihimi takip etmiyordum ben o yüzden tam bilmiyoruz ne kadarlık olduğunu bebişimin doktora ilk gittiğimizde o tarihi verdiler ama sonradan değişti en son gittiğimizde ultrasona göre 38. haftaya girmiş demişti doktor
cnm hayırlı olsun bebişinizi mutlu sağlıklı günlerde büyütün inşallah
darısı bizim başımızahihoyyyt

Canım benimde tansiyonum yüksek, bende çok korkuyorum 13-14 arası bazn 14 de geçiyor, doktorun tansiyon ilacı verdi mi? benimki vermiyor ne yapacağımı şaşırdım...:sm_confused:Benim tansiyonum ani çıkıp iniyor 16 ya falan da çıktığı oluyor...Senin haftan ileride korkma oldu mu? doğum olsa bile bebeğini kucağına verirler hemencicik...

canım vermedi..tansiyon takibi yapıcağız dedi..ödem çok fazla var..bacağıma paramğımla bastırınca geri düzlmiyor hemen..karnımda da ödem çokmuş..dün kızımı göremedik bile ödemden...

Fatma,gözün aydın canım tebrikler
Allah analı babalı büyütsün.

İlk doğum kimden gelecek diye merak ediyorduk oğluşun aceleci çıktı...
İnşallah sağlıkla evine de getirirsin canım.Geçmiş olsun...

deryacim once gecmis olsun ,dün gözler seni aradi ,gerci bu sabahta yoksun ,insallah biran önce toparlarsin kendini :teselli:
uzulme hele ki hic aglama ,ben gecen gun yok yere agladim agladim o aksam nerdeyse doguracaktim senağlama sakin derya uzulecek bisey yok ,cok sukur bebegin saglikli ,bir hastaligi yok ,daha ne isteriz allahtan ...dogum icinde hayirlisi ne zamansa o zaman olsun ,zaten bebeklerimizin organ gelisimi tamamlandi gibi ,sen bide bizden daha öndesin ,merak etme ,duru bebek annesine bir an once gormek istiyor anlasilan :CüvCüv: hadi toparla kendini özledik seni :1hug:

sağol canım...2 gündür ağlayıp duruyorumlimde değil...erkn doğsun istmiyorum hiç...ama haftaya kesin alırız diyor doktor...dediğin gibi napalım kızım erken gelmek :Saruboceq:

deryacım geçmiş olsun öyle üzülüp aglayıpta kızını üzme stres üzüntü tansiyonu tetikler bizden daha iy,i biliyosun sen sonuçta
yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik birazx dah a sabretcez kaynanayı falan dert etmicez kendimize güzelimmmmkaydirigubbakcemile3

Deryaaa üzülecek ne var bunda canım benim
Zaten bebişlerimiz gelişimlerini tamamladı.

Daha erken kavuşacaksın kızına fena mı...
Sütün yarar inşallah bir kaç haftaya aradaki açığı kapatır kızın merak etme.

benim ayaklarımı görseniz korkarsınız valla 37 numara ayakkabı giyerken şimdi 40 numara terlikle dolaşıyorum onlar bile dar gelmeye başladı ellerim de şişiyor öellikle sabahları ellerimi kapatamıyorum ama tansiyonum normal günde 3 defa ölçüyorum her ay kontrolde de idrara bakıyor doktor korkmayın kotrollerinizi yapın şişlikler normal yaniii

:) aynen canı 36 numara ayakları 39 sıkıyor artık ...davul gibi olum..parmakalrı kapanmıyor aynı şekilde..yere basamıyorum sabahları...düne kadar bnimde tansiyonum normaldi...ne oldu dün anlamadım...Allahtan idrarda protein çıkmıyor ..dün akşam tahlilde protein çıksaydı doğuma gidiyordum ben :KK43:((

Hem Derya sen bizden öndesin canım:CüvCüv:
hep ağustos annesi olabilir demiyor muydun...

Bak şimdi ben de sabırsızlandım bir an önce günler geçsin istiyoruum...:eek:

hihoyyytherkese merhaba arkadaşlar umarım hepiniz iyisinizdir doğuran var mı bilmiyorum ama 10 ağustosta sabah saat sekizde uyanır uyanmaz suyum geldi ve oğlum onur dünyaya geldi darısı sizlerin başınıza kızlar şuan eve geldim biraz yorgunum.....

hayırlı olsun canım....kim doğuracak derken ilk annemiz oldun sen...maşallah maşalalh.....oğum hikayeni yazarsın artık...:nazar:a.s.a.s.

merhaba arkadaşlar....sanırım bu saate kimse yok...benim canım çok sıkkın...bugün doktora gittim...geldiğimden beri ağlıyorum :KK43: bebeğimin kilosu 2780 gr çıktı....gelişimi her zaman 1 hafta önden giderken bu sefer 1 hafta gerid eçıktı...karnım ve bacaklarımda çok ödem olduğunu gözlemledi doktor...acilen idrar tahlili yaptırdı..Allah tan idrarda albumin çıkmadı...çıksaydı bugün doğuma alacaktı beni...tansiyonum 15 -10 çıktı....doktorum cuma günü nst ye çağırdı..nst sonucu kötü çıkarsa doğuma alacakmış beni..bebeğimin kilo alması azaldığı ve tansiyonum çıktığı için....cuma iyi giderse de haftaya kesin doğum yapacakmışım...gidişatım böyle olursa tansiyon yüksekse bebeğimin kilo alması engelelnirmiş bu yüzden 37.haftam doldunca hemen alacakmış :KK43:((( çok üzüldüm...nazar mı değdi kızıma...herşey mükememl giderken..nereden çıktı bu tansiyon...kilo alışındaki azalma....

Derya canım benimde tansiyonum problem oluyo nedense kendim ölçtüğüm zamanlarda normal ama dr.a yada eczacıya ölçtürdüğümde hep yüksek,dr.stresten oluyo diyor banada idrar testi yaptı albumin çıkmadı şükürler olsun,dr.un muayenesinde ölçtüğünde 17 çıkıyo hatta,geçenlerdede 14 çıktı bilmiyorum tansiyon konusunda bende endişeliyim hele son zamanlarda çok başım dönüyo bakalım artık dr.a gitmeme az kaldı bu sefer ne çıkacak sende kafana takma hiç bişeyi,sonuçta tansiyonun yükselmesine yaşadığımız olaylarda neden oluyo artık bebeğin gelmek üzere onun biraz daha karnında olması için rahat olmalısın kayınvalideler bizi hiç umursamazlar ama sen bebeğini düşün ve hiçbişeye takma kafanı,geçmiş olsun canım..

deryacım geçmiş olsun neden üzülüyorsun ki...üzülecek ne var zaten bebişlerimiz artık kocaman maşallah...hem sen üzülürsen duru da üzülür yapma böyle hele de sakın ağlama ...
morallarinizi yüksek tutun kızlarrrrrrrrrrrrr az kaldıııııı aaaaaaa duygusalllık yapmayın bakimmmmm

Ben de bugün doktora gideceğim bakalım,inşallah iyi haberlerle gelirim...

Belki aylar oldu ağzıma balık sürmüyorum.Hap falan da kullanmıyorum sadece demir hapı kullanıyorum.Baştan beri doktorum kalsiyum veya vitamin ilacı vermedi bana.Bu aralar beslenmeme de dikkat edemiyorum,başlardaki hevesim kalmadı,ay şunu da yiyim bunu da yiyim diye.Tansiyonumu da ayda bir doktor muayenesinde ölçtürüyorum.

yani anlicanız hamileliğimin sonlarını iyice köyde yaşayan kadınlar gibi geçirmeye başladım.
Siz de durumlar nasıl????

sabah uyandım eşimi işe gönderdim lavaboya girmiştim peçeteye nişanım geldi biraz da kan vardı zaten çatı muayenesi olduğumdan beri çok az kan geliyordu peçeteye ben hemen olmaz diye tekrar yattım çünkü doktor daha 10 gün var demişti ama uyuyamadım kalktım kalkar kalkmaz suyum geldi sanki tuvaletimi yaptığımı sandım tekrar tuvalete gittim sürekli akıyordu annemi aradım hemen sordum su böyle mi geliyor diye o da evet doğum başlamış hemen eşini ara gidin hastaneye dedi eşim gelene kadar kaynvalidemlerle gittik bu arada bir yandan suyum geliyor bir yandan çantadaki eksikleri tamamlıyordum neyse hastaneye gittik saat 9da ordaydık akşam saat 21:30 a kadar sancı çektim ama 2 cm açılmam oldu daha fazla olmadı ben de artık dayanamadım eşime söyledim doktorla konuştu sezeryana alalım dedi bu arada o saate kadar suyum hala akmaya deval ediyordu saat 22:00 da ameliyata girdim 22:30 gibi çıktım sanırım çıkınca hemen ayıldım ama gözlerimi açamadım hemen, eşimin annemin seslerini duyuyordum hemen sağlıklı olup olmadığını sordum sağlıklı olduğunu öğrendim 2 kilo 900 gr dünyaya geldi bebeğim biraz gözlerimi açabilince hemen görmek istedim annem gösterdi dünyalar tatlısıydı ya tarif edilmez bir duygu, sonra hemşire geldi biraz emzirmeye çalıştık ama bebeğim ağzını açamıyordu göğsümü hiç tutmadı ve ağlamıyordu hemşire hanım ağlatmaya çalıştı ama nafile uyuklayıp duruyordu hemen çocuk doktoruna götürdüler;
bebeğim midesini üşütmüş ısınması gerekiyormuş küveze aldılar işte bu kadar görebildim bebeğimi arkadaşlar hala küvezde 2 gündür daha 3 veya 4 gün kalır dedi doktor Allah sizlere de bugünleri göstersin kolay doğumlar nasip etsin inşallah....

oleeeeyyyy bu sayfadan dogum haberi almak cok hosuma gitti ,cok sukur ki ,guzel saglikli bir dogum haberi hihoyyyt allahim saglikla buyusun bebegin ,darisi bizim basimiza ..gecmis olsun canim ..

Ebuuş daha bize çoook var gibi geliyor sabırsızlanıyorum böyle okuyunca....

senin nasıl geçiyor canım?Ödem ya da şişme var mı sende de bende var
ayaklar eller davul gibi.

Ben de bugün doktora gideceğim bakalım,inşallah iyi haberlerle gelirim...

Belki aylar oldu ağzıma balık sürmüyorum.Hap falan da kullanmıyorum sadece demir hapı kullanıyorum.Baştan beri doktorum kalsiyum veya vitamin ilacı vermedi bana.Bu aralar beslenmeme de dikkat edemiyorum,başlardaki hevesim kalmadı,ay şunu da yiyim bunu da yiyim diye.Tansiyonumu da ayda bir doktor muayenesinde ölçtürüyorum.

yani anlicanız hamileliğimin sonlarını iyice köyde yaşayan kadınlar gibi geçirmeye başladım.
Siz de durumlar nasıl????

kız alemsin heeeekaydirigubbakcemile2
ben de aylardır balık yemiyorum belki 1-2 kere yedim..ama kalsiyum magnezyum içiyorum başından beri..tansiyonum da seninle aynı durumda allaha emanetiz galiba gül bizzzzzzzzzzkaydirigubbakcemile5

Ağladım,çok heyecanlandım,içim kıpır kıpır oldu....Allah analı babalı büyütsün.Bizimkilerin abisi oldu senin oğlan:nazar::nazar::nazar:

ben de dr.a giidiyorum 14.30 da randevumuz var..inşAllah güzel haberler alırsın sen de gül..

herkese iyi günler..görüşmek üzere..

kendinize ve bebişlerinize çoook iyi bakın arkadaşlarım sevgiler :))

Derya canım benimde tansiyonum problem oluyo nedense kendim ölçtüğüm zamanlarda normal ama dr.a yada eczacıya ölçtürdüğümde hep yüksek,dr.stresten oluyo diyor banada idrar testi yaptı albumin çıkmadı şükürler olsun,dr.un muayenesinde ölçtüğünde 17 çıkıyo hatta,geçenlerdede 14 çıktı bilmiyorum tansiyon konusunda bende endişeliyim hele son zamanlarda çok başım dönüyo bakalım artık dr.a gitmeme az kaldı bu sefer ne çıkacak sende kafana takma hiç bişeyi,sonuçta tansiyonun yükselmesine yaşadığımız olaylarda neden oluyo artık bebeğin gelmek üzere onun biraz daha karnında olması için rahat olmalısın kayınvalideler bizi hiç umursamazlar ama sen bebeğini düşün ve hiçbişeye takma kafanı,geçmiş olsun canım..

çok doğru söylüyorsun canım...dün yanımdaydı muayenede...sabah aradı burnun mu tıkalı dedi ağlıyordum..moralimbozuk dedim neden diyor bna..ün doktorun söyledikleirnden dedim..ne söylediki dedi..anlattım ben farkında değilim duymamışım anlamamışım demez mi.....gel de çıldırma...kötükedihüso

X