2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

kızlar bende yemek konusunda çok dikkat edemiyorum açıkçası,bebek anneden karşılıyor her şeyi ama anne doğumdan sonra güçsüz düşüyor diye biliyorum mesela dogumdan sonra saç dökülmesi ya da diş çürümesi annenin vucudunun demin ve kalsiyumsuz kalmasındanmış ,aslında bu dönemde kendimiz için beslenmeliyiz bebekler zaten bir şekilde anneden karşılıyor her şeyi.

bende hemen hemen aynı ilaçları alıyorum,kalsiyum,demir ve magnezyum bunların dışında et,süt,balık,baklagiller ve meyve tüketmeye çalışıyorum,balıgı nasıl yiyorsunuz kızartma mı ızgara mı ,ben ızgaradan bıkınca kızartıyorum ama o da pek içime sinmiyor kızarttığım için.

canım bende de bir süredir var onlar...korku..heyecan..endişe..sevinç..hepsi karışık valla...

bende öncelikle eksiksiz sağlıkla doğması herangibir sorunu olmaması endişesi var..ondan sonrası için açıkça okadar endişeli deilim şimdilik..kendi adımada depresyona girmekten korkuyorum ara ara..kilolar,uzun zamandır kısıtlı bi yaşam,asabiyet,alınganlık,paranoya..ya kaybedersem korkuları..hayatta hiçbişi için bukadar kendi adıma cefa çekebiliceğimi bilemzdim..hepimiz anakuzusuyuz ama ben hakketen şımarıkmışım yeni yeni tanıdım kendimi...bu şımarık kadından cefakar bi anne çıkması beni bile şaşırtıyor..ama içimdeki yoğun sevgi ve merhamet duygusu teskin edip sakinleştiriyor..

canım ben doktoruma soruyorum her seferinde sorun yok diyor..sen de sürebilirsin yani..benim son güne kadar süren arkadaşalrım var :)))) bu arad doğuma 50 gün var senin..sezeryan mı olacaktın sen de?:lepi:a.s.a.s.

canım çok fazla tepkilisin bence...ben o insanlara da hak veriyorum..türkiyede küvöz sıkıntısı var..bunun sorumlusu doktor da hemşire de değil...hastaneye almasalar o zxaman da sorun çıkıyor...o zaman da herkes ayaklanıyor yer yok diye...ve ben doktorların açıklamalrını biraz da haklı buluyorum doğumların çoğu 28-30 haftalık doğum...hangi internet sitesine bakarsan bak..yaşama riski zaten nerdeyse olmayan bebekler....
doğumun için hazırladığın zarfla riçinse iyi düşün bence...ters tepebilir...herkes senin düşündüğün gibi değil...onun yerine hediyeler almak daha nazik ve hoş bir davranış olur....

Son düzenleme:
kızlarrr merhabalarrr ben geldimmm.herkese öncelikle güzel bol tekmelemeli bir gün diliyorum.
şimdii alincimm gerçekten bütünn annelerime katılıyorumm hiçte 19 kilo almış gibi görünmüyorsun kaç kilo ile hamile kaldın tatlım..
papatyam hicranımm dikkat et canımcımm inşllah insülin yemek zorunda kalmazsın şekercim..
halimecimmiz gitmişş seni özleyecegizz arkadaşımm inşllah arada bir ugrama fırsatın olur allah saglıcakla kurtarsın dün yetişemedim sana keşke yetişebilseydim bir tlfnunu alsaydık arkadaşımm neysee kendine ve bebişe iyi bak.
ebrucumm ve digerr annelerim aynı psikoloji bende de var hatta kendimi hep telkin ediyorum diye iyiyim derdim ama geçen hafta asansörde kaldıktan sonra arkası geldi eskiden panik atak hastası oldugum için ve şimdide dogum korkuları başladıgından dolayı kendimi germemeye çalışsamda yapamıyorum. o yüzden bugün psikologa gideyim tekrar dedim belki bir önerisi olur diye tabi ben anlattım anlattım biraz rahatladım sonunda amann dedi korkulacak ne varr dedi olur biter hiç olumsuz düşünme eger düşünmeye başlarsan hemen olumlu şeyler getir aklına dedi. eger sıkılırsan bir kapak viski iç dedi tabi ben içimden güldümm :)) ıhlamur iç tekrar sıkılırsan gel dedi bende gülerek niye gittimki diyerek çıktım.
bebişiminde kontrolü vardı bugün nstmiz iyi çıktı, kilomuz 3 kg olmuş boyumuzda 48,5 cm olmuşşş maşallah bebişime birde hareket ediyordu mutlu mutlu ayrıldım çıktım. sonrada bir bebe magazasına girip alışveriş yaptım güvenli yatış yastıgından aldım.
bugün gevezeligim tuttu yine arkadaşlar kusura bakmayın sizleride sıktımm. hepiniziii çok çok öpüyorum bebişlerle.

huhu hanımlar nerdesiniz herkes sıcaklardan mayıştı sanırım............

Son düzenleme:
bende elimi yıkarken yada bişeyleri yıkarken lavaboya cok dayanıyorum agrı hissedince aklıma geliyo hamiş oldugum.acaba bebege bi zararı olur mu kızlar

ayyy canım bende....kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı sonra acıyo karnım bir de.....çok üzülüyoum sonra....ay dün de otururken bebğimin kafası tam aşağıdaydı ve direk kafa elime gelişyordu...nasıl korktum bebeğimin kafası bacaklarımın arasında ezilir diye.....:1no2::1no2::CüvCüv:

arkadaşalr..ben geldim.......uyumuş kalmışım...gece uyuyamayınca...sonra da eşim gelşdi yemek yedik..sizleri de oku ou bitmedi......nasılsınız????????**

canım ya bende en çok sağlığını düşünüyorum hatta kızıyorum kendime neden endişe duyuyorsun iyi düşün iyi olsun diye ama normal heralde böyle düşünmek

bende sineğin tekine takmışım kafayı,göbeğime konduğunun farkındada deilim,baam diye bi indirdim sabah kafamçokkarıştı canım yavruşum doğmadan yedi anasından zılgıtı benneyaptımki ..canım dikkat et lavaboya dayanırken falan incitirsin zedelersin kendini..derya nasıl hissedebiliyosunuz kafasını felan anlayamıyorum..ayrıca önerin için teşekkür ederim haklısın..serde kıroluğum var bazen..ben en iyisi hediye alayım...a.s.

laelaelaelaelaeburası durg,un diyen hanımlar nereye kaçtınız..ben geldim sizi canlandıryaım diye :sm_cool:ama yoksunuz....aloooooo.....:teytey:hadi halay ekibi nerde:teytey::teytey:

kizlar herkese iyigunler ..birsey sorucam bugun tansiyonum yuksek 14.3 buyuk ,kucugude 7.8 basim agriyor biraz ayakta kalsam yoruluyorum ..bide gozlerimden ates cikiyor sanki ..dun gece annemleri taktim kafama agla agla bugun boyle oldum ..takilacak bisey de yok ,yok annem gelemezse doguma yok vize verilmezse koca gece uyuyamadim ..ay iyice bi tuhaf oldum kiziyorum kendime...
kizlar az once bi bardak suya limon sIktim ictim ..baska ne yapabilirim tansiyonumu dusurmek icin ..hep yatasim geliyor ve cok basim agriyor..

normalde o kadar bariz anlamıyorum ama dün resmen kafasıydı elimin içindeki..nasıl garip bir duygu ..eşime de baktırdım çok garip olduk..bacaklarımıkapatamadım korkudan
aman sen de dikkat et bebiş demesin bu kadın beni şimdiden dövüyor çıkmayayım bari :roflol::roflol::asigim:

tuzsuz sarmısaklı yoğurt..ama en hayırlısı dr una bildirmek..preklamsi için sınır 14 müş...ki sıkıntıdan olsa bile asabi tansiyon dedikler bukadar kendine cefa etme daha çok üzüleceğin şekiller doğmasın allah korusun..serine yakın bi duş özellikle ense köküne soğukça su...

aman dikkat et canım...üzülme bak bebişini de üzme skaın...uzan şimdi hemen başının altına yastık koy başını yüksekte tutarak uzan biraz...kafandaki düşünceleri de silerek tabi....dinlenm sonra tansiyonun düşmüş olarak gel bekliyoruz...kaydirigubbakcemile2hihoyyythihoyyyta.s.

a.s hakıslın valla..e senin keyfin yerinde maşşallah suphanallah kutunuda atladın..tebrikler..darısı başımıza ..kaydirigubbakcemile5

insallah kizlar zaten zor duruyorum pc basinda gozlerim yaniyor ,yaticam biraz ama oglum izin verirse ..yalniz birakip uyuyamam da ..onu kandirmaya caliysiyorum uyursan parka cikicaz diyorum ama pek uyku gozu yok sipada...
iyice bi anormal oldum gercekten ..ben bi dusa gireyim acilirim insallah ..sagolun kizlar gorusuruz ..derya tansiyonum cikik ama son kutuya gecmissin gormedim sanma:)Allah bizede nasip etsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…