2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

KIZLAR GÜNAYDIN BENDE PAZARTESİ DOKTORA GİTTİM 33+4M DE BOYU 45 CM KİLOSU 2500 OLMUŞ BU ARADA BEN TARTILMAMAK İÇİN ÇOK DİRENDİM AMA EŞİM
VE DOKTOR HNMI kandıramadım bende rekor kıranlardanım dr un tartısına göre 71 dim
akşam şimdi 89 çıktım 18 19 kilo aldım yani ayrıca zayıfta değildim boyumda 165 bu arada yandık kızlar bu kiloları NASIL VERECEZ SONRA

masallah canım bebısın kocaman olmus bende 31 de gıttıgımde 1900 du.bende cok merak edıyorum kılosunu..

nasıl vercez bu kıloları hıc bılmıyorum dahada benım 39 gunum var dahada alıcam offfff
bu arada doktorun bır daha ne zaman cagırdı canım?

evet canım gercekten sıcak.. :tomato:
bende bugun trafiğe gıdıcem taa kaç ay onceden hazır olan ehlıyetımı daha yenı alma fırsatım olucak.. benneyaptımki
benım gıbısıde bı tanedir.. :roflol: oğlumuda çok özledim.. bu cumartesı randevum var kac kılo oldu acaba merak ediyorum.. kaydirigubbakcemile3

masallah canım bebısın kocaman olmus bende 31 de gıttıgımde 1900 du.bende cok merak edıyorum kılosunu..

Nasıl vercez bu kıloları hıc bılmıyorum dahada benım 39 gunum var dahada alıcam offfff
bu arada doktorun bır daha ne zaman cagırdı canım?
ağustos un 25 i gibi çağirdi o zaman bakariz tekrar sezeryan istersen tarih belirleriz dedi bende çok heyecanlanmaya başladim az kaldi
birde 2 3 günde bir bebek hareket ederken karnima yada belime ağri giriyor doktor normal dedi ama sizdede oluyor mu ?????????

ben kaçtım accık uzanayım bariii belim ağrıdı başımada ağrı girdi tansiyonuma bi bakiim umarımm çıkmamıştırrr gelirim sonra bayyyyyyyyyyyyyyyyyy

betulcum hayırlısı olsun al tabıkı ehlıyetını bebısınle bol bol gezersın:))ben hala koca gobegımle araba kullanmaya devam edıyorum bu arada acaba tehlıkesı varmı kızlar ya??rahatsız etmıyor sımdılık ama...

mukora benımde bazen hareket ederken oluyor yada asagı dogru sankı arka arkaya vuruyor cok canım yanıyor.doktor en son gıttıgımde nst ye baktı ve herseyın normal oldugunu soyledı..bu hareketlerde normalmıs...

betulcum hayırlısı olsun al tabıkı ehlıyetını bebısınle bol bol gezersın:))ben hala koca gobegımle araba kullanmaya devam edıyorum bu arada acaba tehlıkesı varmı kızlar ya??rahatsız etmıyor sımdılık ama...

mukora benımde bazen hareket ederken oluyor yada asagı dogru sankı arka arkaya vuruyor cok canım yanıyor.doktor en son gıttıgımde nst ye baktı ve herseyın normal oldugunu soyledı..bu hareketlerde normalmıs...

duygucum araba kullanmanın bi tehlikesi yok ama allah korusun bi problem olmazsa.
ben 1 aydır kullanmıyorum.zaten stresliyim trafik daha da stres ve sinir yapıyo inip insanları dövesim gelyo.bir de aniden
frene basmak gerekirse tehlikeli.
nolursa olsun bebişimiz rahatsız oluyo bence hem emniyet kemeri hem stres hem de biliyosun sende hata olmasa da insanların trafikte ne yapacağı belli olmuyo.bence sık birz daha dişini.
yoksa ben de özledim ama..:eek:

duygucum araba kullanmanın bi tehlikesi yok ama allah korusun bi problem olmazsa.
ben 1 aydır kullanmıyorum.zaten stresliyim trafik daha da stres ve sinir yapıyo inip insanları dövesim gelyo.bir de aniden
frene basmak gerekirse tehlikeli.
nolursa olsun bebişimiz rahatsız oluyo bence hem emniyet kemeri hem stres hem de biliyosun sende hata olmasa da insanların trafikte ne yapacağı belli olmuyo.bence sık birz daha dişini.
yoksa ben de özledim ama..:eek:

canım cok haklısın ama havalar cok sıcak bılıyorsun bır yere gıtmek ıstedıgımde toplu tasım araclarına bınmek tam bır işkence oluyor:KK43:bazen yer bıle vermeyenler oluyor onun ıcın hala kullanmak zorunda kalıyorum cok uzaga gıtmemek kaydıyla carsıya yada mısafırlıge gıderken...emnıyet kemerı malesef artık baglıyamıyorum zaten...yavas yavas benımde bırakmam lazım...

gelmiş takvimler iyi bari..zira burdan takip etmeye alışmışım..bugun hakikaten nemli buhranlı bi sıcak var..canım çam kokulu biyerlerde gezmek sonrada buz gibi havuzda yüzmek istiyor..parkorman tam karşılığı ancak mikrop kaparım muhakkak..iki kere geçirdim mantar zira adı bile ne kötü..kıyafetleri yıkadım ama neblim bana tüketim toplumu luzumsuzluklarından biri gibi de geldi aslında ..bunca zaman bunca bebiş giyiodu öyle hem suyumuzda fazlasıyla klorlu yani zarar heryerde..neyse...buarada her tv kanalına zapladığımda bebek ölümü haberi duymaktan öğh geldi..anladık kapasite üstü çalışıyolar..yok efendiminsanüstü gayretliler..olmayın ozaman kardeşim doktor hemşire..devletin yalnış politikası olabilir ama nice gerçekte caniruhlunun ya hemşire ya doktor olduğuna tanık olmak istemiyoruz artık..allah başa vermesin...allah ankaralının yardımcısı olsun...

yok efendimölümlerin çoğu 1500 gr altı bebekmiş..cerrahpaşada çapada nice okuduk 500 800 grlık bebeklerin yaşatıldığını..bence dr yada hemşire olcaklara öğretimden sonra psikolojik birçok test yapılmalı..gerçekten vicdan duygusuna sahip olanlar olabilsin..o tavırları o özensizlikleri yokmu..bi kan aldırmada bile benki iğneden neçok korkuyorum kadın kaçkere saplayıveriyor damar bulamadı diye..bi tansıyon ölçüşü vardı geçen kolumu hayvan gibi çekiştire çekiştire..lahavle diyosun..insan kendinde lahavleyi çekerde neblim allah başa vermesin,kimselere vermesin yavrusuna kötü muameleyle karşılaşınca delirir..düşünmek bile istemiyorum..dogumdan önce nasipse planladım bana bakıcak hemşirelere zarfla ufak paralar dağıtıcam..napim..imansıza fayda etmez ama belki muamele farkı olur umuyorum...

kızlar hani br söz var ya "bugün Allah için ne yaptın"
ben de kendi kendime bebeğim için bugün ne yedim,ne içtim? diye düşünüyorum.tövbe yarabbim
sizler ne yiyosunuz? bebeğinize fayda etmesi için hala sağlıklı ve güzel besleniyomusunuz?
bana da söyler misiniz? cokacimcoook
gaza gelirim belki.çünkü canım bişey isemiyo,isterse de üşeniyorum hazırlamıyorum.abur cubur atıştırıyorum çoğu zaman.. :eek:

allah iyiliğini versin..demek bebeğin için ne yediniçtin :)) ben bulantımın enaz olduğu zaman ceviz içi ve meyva yiyorum..en hayırlı yapıtğımiş bu..harici haftada bir omega 3 hapı ve düzenli demir hapı kalsiyum d3 vitamini ayrıca hafta iki kez elevit multivitamin birde ikiakşamda bir magnezyum..kendim tosun gibiyim ama yavruyu bilmem..nasipse önümüzdeki kontrolde kılo seyri gelişimi net fikir vericek..

ben de kendi kendime bebeğim için bugün ne yedim,ne içtim? diye düşünüyorum.tövbe yarabbim
sizler ne yiyosunuz? bebeğinize fayda etmesi için hala sağlıklı ve güzel besleniyomusunuz?
gaza gelirim belki.çünkü canım bişey isemiyo,isterse de üşeniyorum hazırlamıyorum.abur cubur atıştırıyorum çoğu zaman.. :eek:

ay canım cok guldurdun benı yaaa cok yasa:roflol:
senınle aynı durumdayım bılıyormusun?mesela bu hafta balık yemedım ve hergun aklımda o var vıcdan yapıyorum...onun yerıne cevız yıyerek avutuyorum kendımı..
bende senın gıbı son 1 aydır eskısı gıbı dıkkat etmedıgımı farkettım.ogunlerı gecıstırıyorum...
havada sıcak bol meyve yıyorum allahtan bırde dun usenmedım kendıme bulgur pılavı yaptım fazla yaptım koydum dolaba en azından baklıyat ıhtıyacımı karsılarım dıye..aksam yemeklerınde yogurt yemeye calısıyorum bırde sebze yada et...
ama gunduz tek basıma hep abur cubur:KK43:
dun okudum nette bu haftalardan ıtıbaren c vıtamını alımıda cok onemlıymıs ve suan en cok kırmızı bıberde varmıs bugun pazardan alıcam ınsallah.
bırde bır bardak sutu bıle zorla ıcıyorum artık allahtan kalsıyum tablet ıcıyorum da ordan takvıye oluyor..
sen neler yıyorsun?

ay canım cok guldurdun benı yaaa cok yasa:roflol:
senınle aynı durumdayım bılıyormusun?mesela bu hafta balık yemedım ve hergun aklımda o var vıcdan yapıyorum...onun yerıne cevız yıyerek avutuyorum kendımı..
bende senın gıbı son 1 aydır eskısı gıbı dıkkat etmedıgımı farkettım.ogunlerı gecıstırıyorum...
havada sıcak bol meyve yıyorum allahtan bırde dun usenmedım kendıme bulgur pılavı yaptım fazla yaptım koydum dolaba en azından baklıyat ıhtıyacımı karsılarım dıye..aksam yemeklerınde yogurt yemeye calısıyorum bırde sebze yada et...
ama gunduz tek basıma hep abur cubur:KK43:
dun okudum nette bu haftalardan ıtıbaren c vıtamını alımıda cok onemlıymıs ve suan en cok kırmızı bıberde varmıs bugun pazardan alıcam ınsallah.
bırde bır bardak sutu bıle zorla ıcıyorum artık allahtan kalsıyum tablet ıcıyorum da ordan takvıye oluyor..
sen neler yıyorsun?

ya ben balıktan soğudum.ağzımda çoğalıyo yutamıyorum.onu bıraktım aylar oldu :1no2:
sabahları yumurta en düzenli tükettiğim iki şeyden biri diğeri de beyaz peynir.
zaten etten soğudum,tavuk da kokuyo.
hep kahvaltılık yesem bıkmam.
sütüde nadiren içer oldum.
kalsiyum alıyorum haftada iki kere,kan hapı birde.vitamini bıraktırdı doktorum zaten kiloyuda o yaparmış.
iğnemi vurunuyorum ve asprin.bu kadar.:eek:

ya ben balıktan soğudum.ağzımda çoğalıyo yutamıyorum.onu bıraktım aylar oldu :1no2:
sabahları yumurta en düzenli tükettiğim iki şeyden biri diğeri de beyaz peynir.
zaten etten soğudum,tavuk da kokuyo.
hep kahvaltılık yesem bıkmam.
sütüde nadiren içer oldum.
kalsiyum alıyorum haftada iki kere,kan hapı birde.vitamini bıraktırdı doktorum zaten kiloyuda o yaparmış.
iğnemi vurunuyorum ve asprin.bu kadar.:eek:

bende haftada 3 4 yumurta tuketıyorum hava sıcak oldugu ıcın alerjı yapıyor bende.
demır hapı,kalsıyum,magnezyum ıcıyorum..
senın bebısın kılosu nasıl gıdıyor?kılosu ıyı olduktan sonra sorun degıl aslında...

bende elimi yıkarken yada bişeyleri yıkarken lavaboya cok dayanıyorum agrı hissedince aklıma geliyo hamiş oldugum.acaba bebege bi zararı olur mu kızlar

aynı suçlulku psikolojisi bende de oluşmaya başladı güzelim.uzun zamandır kahvaltı yapamıyorum canım istemiyo bugün zorla yemege calıştım saat 12.30da insan tek başına olunca iştahı da olmuyo eşim gelince aksam yemegi yiyorum güzelce.ama bol bol meyve yiyorum gün içinde

Kızlar merhaba bende hamile kaldığımdan beri balık yiyemiyorum.Süt yoğurt yiyemiyorum napçam bilmiyorum.Yine dün akşam dişim kudurdu gecenin bi yarısı oturdum yatağa ağladım napçam bilmiyorum.Bi doğursam hayırlısıyla çektiricem şu dişi kurtulucam.Eşimde bana kızıyo sen süt yoğurt yememeye devam et diyo oda haklı ama bende bunları yiyince kusuyuorum bende haklı değilmiyim.

Kızlar merhaba bende hamile kaldığımdan beri balık yiyemiyorum.Süt yoğurt yiyemiyorum napçam bilmiyorum.Yine dün akşam dişim kudurdu gecenin bi yarısı oturdum yatağa ağladım napçam bilmiyorum.Bi doğursam hayırlısıyla çektiricem şu dişi kurtulucam.Eşimde bana kızıyo sen süt yoğurt yememeye devam et diyo oda haklı ama bende bunları yiyince kusuyuorum bende haklı değilmiyim.
kızlar bende çoğu şeyi yiyemiyorum hatta bu cumaya kadar çalıştığım için öğlenlerii
birçok zaman fast food bile yedim ama içim rahat çünkü doktorlar diyor ki eğer sen kan değerleri demiri kalsuyumu vicudunda yeteri oranda bulunan bir insansan bebek zaten senin vicudundan bu ihtiyaçlarını karşılıyor

X