2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

evet bende dun sonbaharı ozlediimm dıye yakınıyordum..
ne guzel ya bayılıyorum yagmura kapalı havaya..
:sm_cool:

AYNEN CANIM DÜN CANIM ÇIKMIŞTI SICAKTAN.........bugün sabahtan beri şakır şakır yağıyordu..yeni durdu yağmur...ne güzel serin serin...

oh ohhh ne güzell
tam tersi bugün ankara yanacakmış galiba
ben şükürki bugün izinliyim
Allah çalışan hamişlere yardım etsinnnnn

doğru söylüyorsun canım 32-37 arasını aktarabişliyorsunuz...sadece bu haftalara arası çalışablilir rapaoru ile çalışılabiliyor.....37.haftadan sonra izne ayrılmak gerekiyor ki izne ayrılınca da aktaracak 3 hafta olmuyor orttada....

Hoşgeldin betül ne güzel işte keyfini çikar bugünün deryacim naptin listede değişiklik yaptin mi?

evet canım son 3 hafta izine ayırıyorlar.ama sağlığım iyi olursa ben devam etmek istiyorum.normal doğum tarihim 13 eylül gözüküyor yani zaten 2 hafta önce çıkmış olacam izne. ben raporumu zaten 32. hafta aldığım için o tarihte izne ayrılmış görünecem.yani iş yeriyle anlaşmamda raporluyken çalışmaya devam edeceğim doğumdan sonrada raporum bittiğinde çalışmıyor olacağım..

benim hesaplarıma göre giderse herşey; 5 eylülde doğumum olursa yeni yılda çalışmaya başlıyor olacağım iyişallah,kızımda 4 aynı bitirmiş olacak, imkan olsada keşke 1 yaşına kadar yanında kalabilsem ama mümkün değil maalesef,bize ücretsiz izinde vermiyorlarsağlık olsun ne yapalım

hadi bakalım iyişallahh hepimizin hesaplarına göre gider herşey,kuzularımız hesaplarımızı alt üst etmezler:)))
sağlıklı olursan çalış,yani kendinide çok fazla zorlama güzelim, zaten havalar sıcak ve bizim için tehlikeli,kendini fazla zorlama sakın olurmu

kızlarrr merhabalarrr günaydınn bugün geç kalktımm biraz dün gece 1,30 uykum bir kaçtı uyu uyuyabilirsen ne mümkünn geri yattıgımda saat 4e geliyordu sitede ordan oraya gezindim durdum sürekli online olanlara baktım durdum tatlicadiarzu
bakıyorumm bugünn çogu kişi buralarda sabahtan beri kaynatmışsınızz ne güzell. deryacımm ellerine saglık tatlımm süpersinn listemizz son hızla büyüyor desene. kayıplarr ortaya çıkın çabukk. herkese bol tekmelemeli güzel bir gün diliyorum. bugün istda hava kapalı sıcak degil çok güzel. :1hug:Şeniz

Kızlar anlamıyorum 32. haftaya girdik demişsiniz ama takvimde 31 e yeni girmiş gözüküyor, ben mi yalnış hesaplıyorum? sonra benden bir iki gün küçük gebeler 7,5 aylığım diyor buda yalnış değil mi? benim tam 7 ay bitti ve 4 günde üstünden geçti.31 haftaya yeni girdim bugün.

canım elifin demek istediği 32.haftadan sonra rapor aldığın ama çalıştığın 5 haftayı doğumdan sonraya aktarabileceksin...3 hafta aktarılmıyor ya...çünkü o 3 haftada zaten izinli olmak zorundasın....doğum sonrasına aktaramazsın.....ancak işverenin sana ben sana izin olarak vereceğim garantisini veriyorsa olur herhalde...

günaydın aslıcımm
hoşgeldin
benimde dün gece uykum kaçtı,daha doğrusu artık uygun uyku pozisyonunu bulmakta çok zorlanıyorum((
iyice şiştik:))

Herkese günaydin arkadaslar ...yeni gecmisi okudum son sayfaya geldim ,calisan arkadaslar Allah yardimciniz olsun ,hem calisiyor hemde bi yandan bu hesap kitaplari takip ediyorsunuz ,okurken benim bile kafam karisti :bbo: insallah sorunsuz halledersiniz isleri ..
oohh betul istanbulda yagmur var he ne guzel ,bizim burda 1 haftadir kis gibi montlarla geziyoruz ,ondan once kavrulmustuk ,dualarim tuttu heralde simdi cok soguk ama ben cok memnunum ,usumeye raziyim ..
benimde yine agrilar devam :çok üzgünüm: ama okuduguma gore hepimizde var kimi az kimi cok ,neyse ki cogu gitti azi kaldi ,ha gayret kizlar ..bana hep derlerdi hamileliginin son aylarini yaza getirme cok cekersin diye ama kismet oglum oyle gelmek istedi gamyoncuiremsu
ben cikiyorum kizlar iki oglumla kahvalti yapicaz ,yine gelicem bi ara ,hepimize agrisiz rahat bir gun olsun insallah a.s.

canım takvimine bakılırsa 31. haftayı bitirdin 32. haftadan gün alacaksı...31+0 sın şuan.....

canım normalde 32+ olduğun gün alınması gerekiyor ama benim sezeryan olacağı ve sezeryande doktorum 1 hafta önce alırım dediği için son adet tarihimle ufak bir oynama yapıp beni 32+ gösterdi raporu aldığım gün:))
zaten meleğim 1-2 hafta önden gidiyordu dengelendi yani:))
ay hesabına gelince bak çok pratik bir yöntem var
mesela ben bugün 31+6 yım
31 x 7 (bir hafta 7 günya) = 217 gün
217 + 6 (+ 6 günüm varya) = 223 gün
223 / 30 (bir ay 30 gün) = 7,4 AY
yani kısaca ben şimdi tam 7,4 aylık hamişim, bir diğer söyleyişle 8.ayın içindeyim:))
anlatabildimmi fıstığım
biraz uzun oldu amayerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…