2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

evet canım normalmiş seren bende seninle aynı durumdayım 32. haftamda iş görmezlik raporu alcam sonra bide işe gelmicem daha doğrusu komple işten ayrılma raporu alcam :)))))))))))))) ama nasıl yapcam bende bilmiyorum valla benimde kafam karıştı iyice

aynen valla benımde kafam karıstı
peki sen 32. haftadan sonra calısmayacakmısın:S
ben 32. haftada rapor alıcam ozamanda tarih 9 agustos oluyo ben 1 eylulde ayrılıyorum işten yani 35. haftada ayrılıyor olucam ozaman calısabılır rapormu calısamaz rapormu alacam bılmıyorum offfffffffffffffffffffffffffffffff biri bize yardım etsiiinnnnnnnnnnn:1no2:

günaydın kızlar sizlere tatilden yazıyorum,bugün hava çok soğuk ondan odamızdayız.
Bende çok kalp çarpıntısı oluyor, birde boğazım kafam zonkluyuyor bazen yatınca, garip ve kötü bir duygu size de oluyor mu?

günaydin canim...soğuk olmasi iyi aslinda ama tatilini bozmaz umarim...kalp çarpintisi bende de çok sik oluyor...o çok normal...kalbimiz daha çok çalişmaya uğraşiyormuş :)) kafamda da zonklama var ama boğaz da yok....

eğer sigortan yatıyorsa orda çalışıyor görünüyorsun belli pirim günün yatmış durumda ise tabiki alırısın. eşinin muhasebecisi ile görüş canım aman haa sakın atlama al mutlaka paranı:içelim:

sağol canım yaa valla ilaç gibi gelir o para şimdi.. ok çok sağol

ben 32. haftada rapor alıcam ozamanda tarih 9 agustos oluyo ben 1 eylulde ayrılıyorum işten yani 35. haftada ayrılıyor olucam ozaman calısabılır rapormu calısamaz rapormu alacam bılmıyorum offfffffffffffffffffffffffffffffff biri bize yardım etsiiinnnnnnnnnnn:1no2:

kızlar ben bugün hastaneye gidicem unutmazsam sorayım sizin için sonra mali müşavire uğrayacağım onada sorayım tamammı:sm_confused:sizi hamişler sizi bilemedinizmi gari işin içinden çıkamadınızmı:bbo: yerim ben sizi hamiş hamişşş araştırma mı yapıyosunuza.s.

Serencim bebişin eisim düşündünüğz mü?düşündüyseniz listeye ekleyelim :))) doğum tarişhinde yok...
Izmir güzeli senin bilgilerinin çoğu yok hatta bebişinin cinsiyetiş de :)))

yav bebeği bırakıp nasıl çalışcaz ki acaba yani sigortamızın mı gözülmesi gerekiyo illa öyle bişeyse eğer ben patronumla iş birliği yaparım :))) veririm parasını gösteriri beni sigorta tabi böyle oluyosa

canımcım bak şimdi 32.haftanda yasal doğum iznine ayrılır ve 35.haftandada işten tamamen ayrılırsan sadece 3 haftalık paranı alabilirsin sanırım,ama ondanda emin değilim,işe başlama kağıdı olmadan ödeme yapmıyorlar galiba:KK43:
sen 32.haftanda çalışabilir raporu alıp çalırsan ve 35 dede işten ayrılırsan aynı hesap oluyor yine..

selam deryacığım nasılsın bilgilerimi vereyim adım :ümran doğum yılım:1986 yani çıtır anneeee:)))))))))))
bebeğimin kukusu varmış doktor amcamız öyle demişti tabi yanlış görmediyse prensesimin ismide bi değişiklik olmazsa CEREN olcak okke:)))))

yav bebeği bırakıp nasıl çalışcaz ki acaba yani sigortamızın mı gözülmesi gerekiyo illa öyle bişeyse eğer ben patronumla iş birliği yaparım :))) veririm parasını gösteriri beni sigorta tabi böyle oluyosa

evet bak bu çok mantıklı işvereninle görüş onunla bu konuyu çözebilrisin. işe başlamınız şart kızlar. ama başlamayacaksanız. işvereninizle konuşun. bri müddet çalışşabilirmiyim deyin.

Kızlar yaa 32. haftaya girdik yaa
herkesin derdi bu izinler ve raporlar ve işler çok karışık
off bu kadar prosedür olmak zorunda mı??? İnşallah kimse bir eksiklik veya hata yapıp
hak mağduriyetine uğramaz,aman dikkat edelim...

Mesela ben dün 32. haftamda dokta gittim raporumu almak için ben zaten tatilde olduğıum için 37. haftaya kadar çalışabilir şeklinde rapor alıp doğum öncesi 5 haftayı doğum sonrasına ekletmeyi düşünüyordum ama doktorum rapora"32. gebelik haftasında yasal doğum iznini kullanabilir yazdı" gidip imzalattım ama tam hastaneden çıkarken farkettim yanlış olmuş rapor. Gidip düzelttireyim dedim üstünü karaladı falan bişeyler yaptı,istediğim gibi çalışabilir raporu verdi ama okuyabilewne aşkolsun...
Şimdi yarın yeni baştan tüm işlemleri yapıp yeni bir rapor almak için hastaneye koşturucam,off off bu sıcaklarda uğraş işte...Aman siz de dikkat edin..

selam deryacığım nasılsın bilgilerimi vereyim adım :ümran doğum yılım:1986 yani çıtır anneeee:)))))))))))
bebeğimin kukusu varmış doktor amcamız öyle demişti tabi yanlış görmediyse prensesimin ismide bi değişiklik olmazsa ceren olcak okke:)))))

:))) her gittiğinde sormuyirmuusn cinsiyeti değişti mi ayni mi diye...ben hala soruyorum gülüyor artik....kukusunu bana bile gösterdi çünkü..............

gunaydın bayanlarr bugun bomba gıbı uyandımmmm.... :dance:
Allahım bır hava bu kadar mı guzel olur Allah bana acıdı heraldee.. :teytey:
hava harikaaa...
:hooray:

ben maalesef meleğim 4 ayını doldurduğunda işe dönmek zorundayım:KK43:(
ama özel sektördeyseniz ve işten tamamen ayrılmayı düşünüyorsanız patronda iyi adamsa sanırım öyle olabilir
yani önemli olan ssk nızın devam etmesi

Günaydınn arkadaşlar..herkese merhaba..
Ben doğum izni için patronumla görüştüm 32.haftamda çalışamaz raporumu alacağım ama işe devam ediyorum.eylül 1 e kadar çalışmaya devam edip yıllık iznimi kullanarak izne ayrılıyorum böylelikle doğum öncesi 8 haftam tamamen doğum sonrasına aktarılıyor.özellikle raporumu erken başlatıyorumki bi kaybım olmasın.böylece hem doğum paramı daha erken yani henüz işe başlamamışken alıyorum hemde inşallah olmaz ama erken doğum olursa bi kaybım olmuyor.işyerinizle anlaşabilirseniz size de tavsiye ederim...

Kızlar yaa 32. haftaya girdik yaa
herkesin derdi bu izinler ve raporlar ve işler çok karışık
off bu kadar prosedür olmak zorunda mı??? İnşallah kimse bir eksiklik veya hata yapıp
hak mağduriyetine uğramaz,aman dikkat edelim...

Mesela ben dün 32. haftamda dokta gittim raporumu almak için ben zaten tatilde olduğıum için 37. haftaya kadar çalışabilir şeklinde rapor alıp doğum öncesi 5 haftayı doğum sonrasına ekletmeyi düşünüyordum ama doktorum rapora"32. gebelik haftasında yasal doğum iznini kullanabilir yazdı" gidip imzalattım ama tam hastaneden çıkarken farkettim yanlış olmuş rapor. Gidip düzelttireyim dedim üstünü karaladı falan bişeyler yaptı,istediğim gibi çalışabilir raporu verdi ama okuyabilewne aşkolsun...
Şimdi yarın yeni baştan tüm işlemleri yapıp yeni bir rapor almak için hastaneye koşturucam,off off bu sıcaklarda uğraş işte...Aman siz de dikkat edin..

amann canımm
raporun üzerinde ufacık bir çiziği bile sonra kabul etmiyorlarmış, tabii doktorların umurunda değil
ben önce kendi doktoruma gitmiştim,o muayene etti falan,devlet hastanesindeki doktor görmek ister diye usg çekti elime raporla beraber meleğimin resminide verdi,sonra ben gittim devlet hastanesine o kadar bekledim falan sonra doktor hanım yüzüme bile bakma gereği duymadan, kaçıncı haftadasın falan demeden sekreterin hazırladığı raporu imzalayıverdi...onların umrunda değil yani gerçekten çalışabilirmiyiz,iyimiyiz falan

günaydınn arkadaşlar..herkese merhaba..
Ben doğum izni için patronumla görüştüm 32.haftamda çalışamaz raporumu alacağım ama işe devam ediyorum.eylül 1 e kadar çalışmaya devam edip yıllık iznimi kullanarak izne ayrılıyorum böylelikle doğum öncesi 8 haftam tamamen doğum sonrasına aktarılıyor.özellikle raporumu erken başlatıyorumki bi kaybım olmasın.böylece hem doğum paramı daha erken yani henüz işe başlamamışken alıyorum hemde inşallah olmaz ama erken doğum olursa bi kaybım olmuyor.işyerinizle anlaşabilirseniz size de tavsiye ederim...

bu arada 1 eylüle kadar maaşini alacaksin ama dimi?

gunaydın bayanlarr bugun bomba gıbı uyandımmmm.... :dance:
Allahım bır hava bu kadar mı guzel olur Allah bana acıdı heraldee.. :teytey:
hava harikaaa...
:hooray:

AYNEN CANIM DÜN CANIM ÇIKMIŞTI SICAKTAN.........bugün sabahtan beri şakır şakır yağıyordu..yeni durdu yağmur...ne güzel serin serin...

canım iyi düşünmüşsün ama ben son 3 haftayı mecburen izne ayrılman gerekiyor diye biliyorum
yani yasal olarak hiçbir işveren doğurana kadar çalıştıramaz personelini
bence iyi bilen birine sor sen yinede
ama en fazla doğum öncesi 5 hafta aktarılabiliyor

canım listemizde senin de adın doğum yılın ve meleğinin ismi yok...ekleyelşim mi yazarsan....

aslıııııııııııııı nerdesin bak eksiklere mesaj yazıyorum :)))

X