2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

deryacım bende yıkadım haftasonu bebişimin kıyafetlerini. ütüledim sonra çok tatlı yaaaa. korktuğum gibi deterjan kalmamış çamaşırlarda :)

gözünaydın...zaten kalmaz bir de deterjan gözünü iyice doldurmaya gerek yokki tertemiz daha onlar...kirlenince napcaz bakalım...altını değiştirme falan kokulu kokulu :))

aaaaaaaa bir kutu daha atlamışız :dance:..kutular ilerledikçe iyice heyecanlanıyor insan..artık sona iyice yaklaştık..

merhaba hamişler nasılsınız ben bugün kötüyüm ya bütün kemiklerim ağrıyo özelliklede ayaklarım işyerinde sürekli oturuyorum şu işten bi ayrılsamda hareket etsem bol bol :))))

herkese merhabalar , iyi haftalar diliyorum.

maşallah haftasonu muhabbet iyiymiş.oku oku bitiremedim.sayfamız kendine gelmeye başladı galiba.

bende haftaya p.tesi 1 haftalığına yıllık iznimi kullanıcam inş.kuşadasına gidicez.biraz dinleneyim.sonra 1 hafta daha çalışıp doğum iznine ayrılıcam kısmetse. bende izne çıkmadan dr.a gideyim diyorum bakalım.eşimle konuşup arayayım dr.umu.hem oğluşumu merak ediyorum.nasıl acaba?

evet canım aynen bende epeyidir yoktum birkaç gündür bakıyorum bulamadım bende o sayfayı bu konunun içinde değildi başka konu açılmıştı yanlış hatırlamıyosam gülsüm arkadaşımız yapmıştı ayrıca epeyidir ondanda haber yok rastlamadım hiç, diğer ay annelerinin bakıyorum hepsinin listesi var bi bizim yok senağlama

Merhaba bende yarın tatile çıkıyorum, sadece 2-3 günlüğüne istanbula yakın bir otele..Doktoruma danıştım git dedi ama benim kayınvaldeyle kayınpeder kıyameti kopardı.Bebeğimi kimse benden iyi düşünemez bunu anlamıyorlar mı? Ben dikkat edicem güneşe bile çıkmıcam odamda oturucam gündüzleyin dedim ama bunlar beni iyice panik yaptılar.Bu saatten sonra bişey olursa biz kaldıramayız falan dediler.Aptallar ben hiç kaldıramam heralde di mi? Üstelik kayınvaldem çok anlarmış gibi senin bebek anca 2500 kilo doğar dedi.Dün bütün bunlardan dolayı tansiyonum 13 den aşağı düşmedi.

Selam kızlar;
bende geçen hafta işler çok sıkışık olduğndan arada bi bakabilmiştim.Zaten evde de internet yok , giremiyorum. anca iş yerinde okuyabiliyorum. anca da okuyabildim haftasonu yazılanları da...
Bende cumartesi gittim kontrole, 1631 gr. yaklaşık 40 cm. ama bebeğim 3 hafta önce başı aşağı doğruyken, bu hafta kontrolde yukarı çıkmış yine.Ve doktor bu haftalardan sonra yer daralıyo , 1.5 ay içinde dönmez ise sezeryan olur. 12 eylül olabilir sezeryan için dedi. Ben normal olsun istiyorum ya... Döner mi acaba?
sizlerin nasıl.. Çok canım sıkıldı ya...

boşver canım takma kafana sen eğlenmene bak üzme kendini boşuna dicem ama insanın elinde değil sizinkilerde felaket tellalı gibiler mübarek, bende aynen aman dikkat et bebişimize iyi bak şöle yap böle yee diyenlere çok sinir oluyorum, sanki sadece taşıyıcı anneyiz, kimse daha hissedemezken ben içimde hissediyom seviyorum
hiçkimse bizden yani annesinden daha çok ne sevebilir ne de düşünebilir.
Allah korusun kötü bişey olsa fiziksel ve ruhsal olarak en çok etkilenecek olan kişilerde bizleriz.

takma kafana canım yaaa boşver sen tatilin tadını çıkarmaya çalış. hiçbişey olmaz Allahın izniyle

bende 28 haftalıkken gittiğimde ters duruyo şimdilik demişti dr. ama daha erken dönebilir belli olmaz dedi hatta sezeryana hazırlayıp son gün dönen bebekler bile oluyo dedi,bende normal doğum istiyom bakalım hayırlısı,
sende sıkma canını daha zamanı var tekrar dönebilir, sezeryan yada normal bebeğin ve senin için hangisi daha hayırlısıysa o olur inşallah

Benimki travers duruyor yani yan, daha dönmez dedi doktor 34 den sonra dönermiş, sen tam kaç haftalıksın?

Bizimkilerde tam tersi,hamileyken duvar sildim,cam sildim..neler neler yaptım.Yardıma felan gelende olmadı.Kayınvalideme bunları yaptığımı,komşularımın bana kızdığını söyledim herzamanki tavrıyla ammaaann bişey olmaz ne olacak üstüne düşme zaten dedi.kafamçokkarıştı

Kıskanç bu kayınvalideler yaaa..Sana kendine dikkat et demesi gerekiyordu.
Banada panik yapmamam gerektiğini söylemesi gerekiordu.
İkisinin ortasını düşünen kayınvalide yokmu yani?
Valla ben böyle şeyleri evlendikten sonra gördüm.Bakın ne oldu dün, ben dedim ki,
annem bir sürü şey almış bebeğe dedim, hevesle anlatım "daha erken dedi doğsunda hele 5 dk da alınır herşey" dedi.Ben tabi panik yaptım burada beni az çok tanıyosunuz zaten ben panik atağım, o böyle konuşunca bebek için erkenden hevesleniyormuşum daha bir çok erkenmiş ve heran herşey olabilirmiş gibi hissettirdi bana.

benimde o kadar çok tatile ihtiyacım varki; düğünümüz eylülde oldu yazın gideriz dedik. 1 hafta sonra işe başladık 2 ay sonrada kızımızın olacağını öğrendik.son zamanlara kalmadan gideriz dedik ama eşimin anneannesi bizimle kalıyor bırakacak hiç kimse yok evde yalnız kalamıyacak kadarda yaşlı. o kadar çok yalnız kalmaya ihtiyacım varki, bu sabah şunu anladımki psikolojik destek almalıyım daha kötüye gitmeden. herşeye ağlamaya başladım, hiçbirşey mutlu etmiyor beni. eşim elinden geleni yapıyor ama o bile yetmiyor. Tatile gitmek istiyorum yaaaa, herşeyden uzak ama olmuyor işte offffff off

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…