2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

canım durumun gerçekten zormuş Allah sabırlar versin hem evde hem işte çalışmak yoruyordur seni bi de hamilesin ama başka çareniz yoksa sabret canım inşallah mükafatını görürsün sabrının....

canım durumun gerçekten zormuş Allah sabırlar versin hem evde hem işte çalışmak yoruyordur seni bi de hamilesin ama başka çareniz yoksa sabret canım inşallah mükafatını görürsün sabrının....

inşallah görürüm ama artık sabır kalmadı kırmaya başladım çevremdekileri yaptıklarımın sevabıda kalmıyordur artık.

kendimi onun yerine olduğumun düşüncesi bile çok acıtıyor içimi çocuklarım değilde torunumun bana bakması çok kötü bişey ama inan benimde sabrım kalmadı sevap kazanmıyorum artık günaha giriyorum. çünkü kırmaya başladım onuda

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Sikintimla sizide kafanizi ağrittim ama inanin çok bunaldim. Kusura bakmayin. Iyi akşamlar iyi bakin kendinize ve mesajlariniz içinde teşekkürler

Bişey söyliyimmi, bakın bu konuda samimiyim eğer ki ben yaşlı olsam kendim kimsenin huzurunu bozmazdım paşa paşa mis gibi yaşıtlarımın olduğu yere, huzur evine giderdim.Çünkü birilerine yük olma fikri beni çıldırtır.Orada kendime ait odada kalırdım, hemşiresi var doktoru var, hazır pişmiş yemeği var...Ben bunu isterdim bu o kadar vahim br durum değil. Ne özel huzur evleri var, hele bir kötü davranılsın ortalığı birbirine katardım.

6128 canım olur mu öyle şey... Hepimizin dertleri oluyo anlatınca , yazınca rahatlıyo insan. Bazen fazla cevap veren , yazan olmasa da sanki içinden atıyosun ya o bile yetiyo insana...
Gerçekten büyük sevap alıyosun. Sanıyorum 31. haftadasın, 32.haftada izin alıp dinlen bari biraz. Son zamanlara kadar yorma kendini. Gerçi böyle diyorum ama belkide iş de olmasa daha çok sıkılıcan.Allah yardımcın olsun canım.

sEDA SANAKATILIYORUM CANIM AMA ÖZEL BAKIM EVLERİNE GİTMEK İÇİN HERKESİN İMKANI EL VERMİYOR VE DEVLET HUZUR EVLRİ DE GERÇEKTEN BERBAT DURUMDA YATAKLARININ HALİNİ BİR GÖRSENİZ ,HER YER KOKUYOR...İÇLER ACISI YANİ,TABİ HEPSİ BU HALDE DEĞİLDİR AMA COĞUNUN BU DURUMDA OLDUĞUNU BİLİYORUM.BİZ 3 AY ÖNCE BİR HUZUR EVİNİ ZİYARETE GİTMİŞTİK VE GERÇEKTEN ÇOK ETKİLENDİM..ALLAH YARDIMCISI OLSUN ORADA ÇALIŞANLARINDA KALANLARINDA.

YAŞLILARA BAKMAK BEBEK BAKMAK KADAR ZOR,ALLAHIM SABIR VERSİN.

Kızlar hamilelik nasıl gidiyor bu arada... Benim sağ kemiğim daha da ağrıyor artık. Ellerim ayakları uyuşuyo ve şişler...Akşamları yatamıyorum rahat...Hep sol tarafımdayım, sağda yatamıyorum, bebeğimde sağ tarafta kabarıyo karnım ağrıyo gibi oluyo ve yine sola dönüyom.
Sırtüstüde ben nefes alamıyom ve bebeğim daha çok dönüyor, oda rahatsız oluyo heralde. Çok tuvalete gidiyorum bu arada...Arada bir de alt tarafıma bişey çıkacakmış gibi bi baskı oluyo...
Bi kaç kerede sağ koltuk altıma sanki beze varmış gibi sıkmışım gibi ağrı girdi.Doktora söyledim oda süt bezlerindendir dedi.Çok mu sütlü olacam nedir? :uhm:
14 kilo almışım toplamda, bu ay 1.5 kilo ile atlatmşız .Dikkat etmedim aslında ama çok koşturdum gece 1'de 2'de yattım hep...Tabanlarım gerildi hep.. Bundan sonrada inşallah herşey hayırlısı ile gider...Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Benimde ellerim ayaklarım şişiyor özelikle sabahları, arada bir de tansiyonum 13 e çıkıyor...
Benim kadar tansiyonunu sık ölçtüren var mı aranızda sizin kaç çıkıyor?
Ben sol tarafıma yatmaya çalışıyorum ama uykumun arasında bir bakmışım hoop sağıma yatmışım.Hep sola yatılmıyor insanın omuzu ağrıyor."alt tarafıma bişey çıkacakmış gibi bi baskı oluyo..." demişsin canım bunu doktoruna sordun mu? Yoksa tekme şeklinde mi hissediyorsun, baskı şeklinde hissediyorsan dr a söyle bence.Benim doktorum varmı diye bunu soruyor çünkü./B]

Son düzenleme:
canım kilo konusunda çok iyi gidiyorsun,ben yarın yine fırça yiyecem doktorumdan...

ayak ve ellerde şişme ve su toplama ben de de var canım,ödem oluyor heralde bol bol su içmek lazım.
Ben hep sola yatamıyorum,sağa ve sola yatıyorum hep,ama sırt üstü yatmak tam bir işkence zaten zararlı da bebişler için...uyumak için baya bir uğraşıyorum ben de geceleri

kızlar bende soluma yatamıyorum sürekli olmuyor sağıma da yatıyorum bazen sırtüstü de yattığım oluyor.
bazen benim bebiş acayip kabarıyor karnımda ve çok hareket ediyor sanki oyunlar oynuyor karnımda o öyle olunca çok hoşuma gidiyor.....

Bride , baskı olayını unuttum sormadım canım. Ama sağ kemik ağrımı , şişliklerimi söyledim. Açılmalar diyor sadece. Ayrıca çatı muayenesi falan da son vakit dedi. NST için de öyle dedi. Ben belki bu hafta alttan bakar diyodum ama normal göbekten baktı ultrasonla.. bi 3 hafta sonra yine gideceğim , ondan sonra da 15 günde bir gideceğim. 22 Temmuzda da izin için gideceğim.

kızlar birşey soracağım eşlerinizin doğum hediyesi olarak size ne alacağını merak ediyor musunuz?

gülcüm benim doktor toplamda 12 kilo demişti ama buna pek uyanda yok demişti. Miğde rahatsızlığından aslında ilk başlarda hızlı başladım. Bu ay biraz koşturmaktan ve stresten sanırım fazla yiyemedim. 27.haftada 1035'ti, şimdi 31.haftada 1631 çıktı.Yani bi hafta içinde 200 küsür gr. alıyor heralde..
Çevremde 2000 gr olanlar var, hatta bi kuzeninde 28.haftada 2000 gr olmuş .Sizce 31.haftada 1600 az mı? Gerçi doktor en az 1500 olması gerek demişti.
Gül senin ne kadar oldu canım? Acaba bebeğe kilo aldırmak için ne yapabilirim.Hep de solda yatmaya çalışıyom aslında...

nunucum valla ben çok istiyorum 12 kilo ile tamamlamayı bakalım ne olacak şimdiye kadar 10 kilo aldım, 5 aylık hamileyken falan 5 kilo almıştım daha şimdi 7 aylığız 2 ayda 5 kilo almış oluyorum ama gerçekten de son aylarda çok alınıyor kilo ilk aylara göre...
bu arada bebiş de 1 hafta önce 2050gr dı ama bu kilo konusunda endişelenme her bebeğin farklı oluyor büyümesi sola yatmakla ilgisi yok bence çünkü ben her iki tarafıma da yatıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…