2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Kıskanç bu kayınvalideler yaaa..Sana kendine dikkat et demesi gerekiyordu.
Banada panik yapmamam gerektiğini söylemesi gerekiordu.
İkisinin ortasını düşünen kayınvalide yokmu yani?
Valla ben böyle şeyleri evlendikten sonra gördüm.Bakın ne oldu dün, ben dedim ki,
annem bir sürü şey almış bebeğe dedim, hevesle anlatım "daha erken dedi doğsunda hele 5 dk da alınır herşey" dedi.Ben tabi panik yaptım burada beni az çok tanıyosunuz zaten ben panik atağım, o böyle konuşunca bebek için erkenden hevesleniyormuşum daha bir çok erkenmiş ve heran herşey olabilirmiş gibi hissettirdi bana.

Ayy valla aynen,ne aldığım bişeyi söyleyince iyi yapmışsın diyor ne yaptığım bişeyi söyleyince ne güzel iyi yapmışsın diyor.Şunu aldık amaannn gerek yok,şunu yaptık ammannnn yapılırda edilirde,şuraya gittik amannnn ne var orda,şunu yapmayı planlıyoruz ammannn şöylede böylede.İnce giydim yanıyonmu kalın giyindim donuyonmu amannnnnn....Bıktım amanından artık bişey anlatmıyorum ona bişey.

Bende artık bişey anlatmıcam, anlatınca beni mutsuz etti.
Hatta mümkünse doğuma kadar elimi ayağımı çekicem.
:eek:klava:

Son düzenleme:
Selam kızlar;
bende geçen hafta işler çok sıkışık olduğndan arada bi bakabilmiştim.Zaten evde de internet yok , giremiyorum. anca iş yerinde okuyabiliyorum. anca da okuyabildim haftasonu yazılanları da...
Bende cumartesi gittim kontrole, 1631 gr. yaklaşık 40 cm. ama bebeğim 3 hafta önce başı aşağı doğruyken, bu hafta kontrolde yukarı çıkmış yine.Ve doktor bu haftalardan sonra yer daralıyo , 1.5 ay içinde dönmez ise sezeryan olur. 12 eylül olabilir sezeryan için dedi. Ben normal olsun istiyorum ya... Döner mi acaba?
sizlerin nasıl.. Çok canım sıkıldı ya...

hayırlısı nasıl ise öyle olsun de canım. sakın üzme kendini normal olsun sezeryan olsun hiç fark etmez de hayırlsını versin allah. kısmette ne varsa onu yaşayacağız emin ol. şöylede düşünebirlisn senin ki biraz hareketli demekki aşağı doğru dönüpte tekara yukarı geri dönebiildiyse tekrar aşağı dönem ihtimali yüksek bence sıkma tatlı canını allah sağlıkla bebişlerimize kavuştururu inaşllah bizleri.:1hug:

merhaba arkadaşlar herkese ii haftalar;
bugün de muhabbet koyu burda ne güzel...
bazı arkadaşlar eylül anneleri listesini sormuş sanırım 70 kişi falan olmuştu o liste gülsüm ilgileniyordu yalnız gülsüm siteyle yaşadığı bir problemden dolayı üyeliğini sildirdi ve ona ait mesajların hepsi de silinmiş o yüzden listemiz yok şu anda tekrar yapmak lazım .....

benimde o kadar çok tatile ihtiyacım varki; düğünümüz eylülde oldu yazın gideriz dedik. 1 hafta sonra işe başladık 2 ay sonrada kızımızın olacağını öğrendik.son zamanlara kalmadan gideriz dedik ama eşimin anneannesi bizimle kalıyor bırakacak hiç kimse yok evde yalnız kalamıyacak kadarda yaşlı. o kadar çok yalnız kalmaya ihtiyacım varki, bu sabah şunu anladımki psikolojik destek almalıyım daha kötüye gitmeden. herşeye ağlamaya başladım, hiçbirşey mutlu etmiyor beni. eşim elinden geleni yapıyor ama o bile yetmiyor. Tatile gitmek istiyorum yaaaa, herşeyden uzak ama olmuyor işte offffff off

ayyy yaa gerçekten üzüldüm anene niye sizde kalıyor onu anlamadım bakacak kimse yokmu. bir akrabanıza bırakazmısın kısa bri süreliğine. yani hem balayı yapmamışsın hemde hayal etmişsin. bence biraüstele çıkıarsınız. psikolojin destek alacak kadar kötü ise canım sen bile tek başına yakın bir yerlere git bence 2-3 günlüğüne.

Kızlar bende yokum listede ya.... Benimde 17-19 Eylül Kız. İsmini kısmat olursa DURU koyacağız.
Bu arada angelay, bride, aytege sağolun. İnşallah döner hayırlısı bakalım. Ben Cennette Doğann Hastanesine gidiyorum. Normal olaraktan diğer özel hastanelere nazaran daha pahalı. Aytege sen SSK anlaşmalarını fes ediyor bazı özeller demiştin ya. 1-7 temmuz arası 11 YTL muayene farkı almışlar.Ama cumartesi gittiğimde 45 YTL fark almaya geri dönmüşlerdi. Biraz öncede arkadaşın eşi aradı ondan duydum. Avcılar hospital'da muayene için 9 YTL fark almışlar, ama aradım Avcılar Hospital'i 20 YTL fark alıyoruz dediler :bbo:
Ayyy gerçekten bu konu beni çook rahatsız ediyor. Zaten silivride oturuyorum. Orada gideceğim iyi bi hastane olmadığı için annemin oraya K.çekmeceye gideceğim. Ama o hadstanenin de fiyatları korkutuyo. İnşallah fes etmezler ve normal doğum olur, fazladan ek bişey çıkmadan bebeğimle sağlıklı sıhatli çıkarız.
Şimdilerde özel bi hastaneye gittiğinde doktordan önce birileri gelip ne kadar kalacaksınız falan gibi saçma sapan sorular sorup , pazarlığa girişiyolar. O yüzden bu konu biraz korkutuyo beni. Bide yukarı çıktı:bbo:ğını kafasının duyunca canım sıkıldı.
Bide 3 hafta önce gittiğimizde bi böbreği büyük gibi demişti ama heralde tuvaletini tutuyo dedi.Bu haftada yine büyük gibi, erkek çocuklarında normal diyoruz aslında dedi. ama benimki kız dedim, tuvaleti olabilir dedi. Gerçi ben çok tuvaletimi tutarım, anasına çekecek heralde dedim. O'da bi ara kafama takıldı. Kızlar hayırlısı ile kucağımıza bi alsak bebişlerimizi.. Çok az kaldı gerçekten de ...

Selam kızlar;
bende geçen hafta işler çok sıkışık olduğndan arada bi bakabilmiştim.Zaten evde de internet yok , giremiyorum. anca iş yerinde okuyabiliyorum. anca da okuyabildim haftasonu yazılanları da...
Bende cumartesi gittim kontrole, 1631 gr. yaklaşık 40 cm. ama bebeğim 3 hafta önce başı aşağı doğruyken, bu hafta kontrolde yukarı çıkmış yine.Ve doktor bu haftalardan sonra yer daralıyo , 1.5 ay içinde dönmez ise sezeryan olur. 12 eylül olabilir sezeryan için dedi. Ben normal olsun istiyorum ya... Döner mi acaba?
sizlerin nasıl.. Çok canım sıkıldı ya...

bende aynı durumdayım canım 33. haftamdayım. 1 ay içinde dönmesse sezeryana alıcak hakkımızda hayırlsı bende normal istiyorum.

ayyy yaa gerçekten üzüldüm anene niye sizde kalıyor onu anlamadım bakacak kimse yokmu. bir akrabanıza bırakazmısın kısa bri süreliğine. yani hem balayı yapmamışsın hemde hayal etmişsin. bence biraüstele çıkıarsınız. psikolojin destek alacak kadar kötü ise canım sen bile tek başına yakın bir yerlere git bence 2-3 günlüğüne.

çocukları yurt dışında ve ilgilenmiyorlar hiç eşimde yanına almış. ist. da hiç akrabası yok, tek başınada kalacak ve biyerlere gidecek gibide değil. eşimle kaç kere tartıştık bu konuyu ama ikna edemedim bırakacak kimse yok kapıyamı koyalım diye cevaplar verdi. eşime fazla baskıda yapmak istemiyorum oda çok bunaldı ve yapacak bişeyi yok. ama gerçekten çok sıkıldım artık herşeyden ağlamaya başlıyorum sürekli suratım asık hamileliğimi böyle geçirdiğim için o kadar üzülüyorumki, senağlama

Nuraycım,üzme kendini canım,benim kız da sürekli dönüyor karnımda yarın kontrolümüz var bakalım en son hangi pozisyonu almış cadı,bebekler son ana kadar dönüp doğum posizyonu alabilirlermiş hiç belli olmaz sakın kendini sezeryan diye ayarlama en iyisi yine normal doğum,cesaretini kırma canım.Ben de yarın ilk defa doğumun nasıl olacağını konuşacağım doktorumla...:1hug:
size de sorayım gitmeden: :uhm:ben normal doğum istiyorum ama diyelimki sancım gece tuttu veya ,pazar günü yani normal mesai saatinin dışında ,hastanede her zaman takip ettiğim doktoru arayabilir miyim??Doğumuma girmek için ekstra para ister mi dersiniz?Yoksa telefon açıp çağırsak gelmek zorunda mı?Ben özel muayenehanesine gitmiyorum zaten özeli yok,sadece hastanede çalışıyor,doğumumda o bulunsun istiyorum ama nasıl olacak bilemiyorum.Fikri olan var mı?

Benim bebiş bu aralar çok hareketli karnıma dışardan bakanlar şok oluyor,dalgalandırıyor karnımı adeta,ay biriyle konuşurken bakacaklar diye utanıyorum valla...:roflol:

çocukları yurt dışında ve ilgilenmiyorlar hiç eşimde yanına almış. ist. da hiç akrabası yok, tek başınada kalacak ve biyerlere gidecek gibide değil. eşimle kaç kere tartıştık bu konuyu ama ikna edemedim bırakacak kimse yok kapıyamı koyalım diye cevaplar verdi. eşime fazla baskıda yapmak istemiyorum oda çok bunaldı ve yapacak bişeyi yok. ama gerçekten çok sıkıldım artık herşeyden ağlamaya başlıyorum sürekli suratım asık hamileliğimi böyle geçirdiğim için o kadar üzülüyorumki, senağlama

yaaa üzülme bende geçen yıl evlendim ve 1 hafta sonra görümcemin 4 yaşındaki kızı kayınvalidemde kalıyodu (kayınvalidemlerle alt-üst oturuyoruz yemeğimizi falan orda yiyoruz)(bu arada görümcem araştırma görevlisi olduğu için sürekli şehir dışına çıkıyo ve çocuk yazları hep kayınvalidemlerde kalıyomuş) resmen çocuğun annesi gibi oldum 2 ay şimdi yaz tatili geldi yine bizde çok yaramaz,şımarık ve huysuz bi çocuk sinir oluyorum ama elimden bişi gelmiyo akşam eşimle çıkacağımızda peşimize düşüyo benimde bu yüzden biyere gidesim gelmiyo, sürekli çişi akıyo yada içecek bişeyler istiyo bende daraldım uzaklaşmak istiyorum doğuma kadar :sm_confused:

Nuraycım,üzme kendini canım,benim kız da sürekli dönüyor karnımda yarın kontrolümüz var bakalım en son hangi pozisyonu almış cadı,bebekler son ana kadar dönüp doğum posizyonu alabilirlermiş hiç belli olmaz sakın kendini sezeryan diye ayarlama en iyisi yine normal doğum,cesaretini kırma canım.Ben de yarın ilk defa doğumun nasıl olacağını konuşacağım doktorumla...:1hug:
size de sorayım gitmeden: :uhm:ben normal doğum istiyorum ama diyelimki sancım gece tuttu veya ,pazar günü yani normal mesai saatinin dışında ,hastanede her zaman takip ettiğim doktoru arayabilir miyim??Doğumuma girmek için ekstra para ister mi dersiniz?Yoksa telefon açıp çağırsak gelmek zorunda mı?Ben özel muayenehanesine gitmiyorum zaten özeli yok,sadece hastanede çalışıyor,doğumumda o bulunsun istiyorum ama nasıl olacak bilemiyorum.Fikri olan var mı?

Benim bebiş bu aralar çok hareketli karnıma dışardan bakanlar şok oluyor,dalgalandırıyor karnımı adeta,ay biriyle konuşurken bakacaklar diye utanıyorum valla...:roflol:

walla bilmiyorumki bizim burda normal doğuma doktorlar girmiyo ebeler hallediyo ayrıca doğum için extra para isteyemez devlet hastanesindesin sonuçta yasaktır bu. İnş. normal olur doğumumuz bende normal istiyorum ama bebişim sönmesse mecburen sezeryan olucaz :çok üzgünüm:

yaaa üzülme bende geçen yıl evlendim ve 1 hafta sonra görümcemin 4 yaşındaki kızı kayınvalidemde kalıyodu (kayınvalidemlerle alt-üst oturuyoruz yemeğimizi falan orda yiyoruz)(bu arada görümcem araştırma görevlisi olduğu için sürekli şehir dışına çıkıyo ve çocuk yazları hep kayınvalidemlerde kalıyomuş) resmen çocuğun annesi gibi oldum 2 ay şimdi yaz tatili geldi yine bizde çok yaramaz,şımarık ve huysuz bi çocuk sinir oluyorum ama elimden bişi gelmiyo akşam eşimle çıkacağımızda peşimize düşüyo benimde bu yüzden biyere gidesim gelmiyo, sürekli çişi akıyo yada içecek bişeyler istiyo bende daraldım uzaklaşmak istiyorum doğuma kadar :sm_confused:

senin en azından evin ayrı istediğin zaman gidersin evine. Ben evimde bile rahat edemiyorum en basidi istediğim filmi bile izleyemiyorum. filim izlerken başlıyor konuşmaya sus desemde susmuyor. sinirden kapatıp odama gidip yatıyorum. yada bu aralar herşey battığı için herşeye sinir oluyorum bilmiyorum yaaa. günaha da giriyorum o kadar off yaaa

Mommy'cim canım hoşgeldin. Nasıl yerleştin mi? Allah yeni evinde gülegüle oturmayı nasip etsin.
Saol canım. İnşallah her şey normal şekilde gider. Benim doktorda sadece özel hastanede, muayene yeri sormadım da bildiğim kadarı ile de yok. Ona ne zaman olursa olsun onun mu doğuma gireceğini sorduk. Evet ne zaman olursa ben buradayım, ben geleceğim dedi.34.haftadan sonra doğar ise herşeyi ile hazır oluyomuş. Haftaya gidip 32. haftam, 37'ye kadar uzatmak için rapor alacağım. Bide 23 gün yıllık iznim var ağustosun ortasında da bi 10 gün ondan kullanırım , doğum iznine kadar.
Tek taktığım şu hastane masrafı ve dönmesi..İnşallah her şey yolunda gider..
Benimde fıkır fıkır maaşallah. Ama yaz başladı başlayalı mayıstan beri eşimin ve benim tarafımda düğünler, sünnetler var. Ağbimin düğün yaklaşıyo oraya gidiyoz bakılacak şeyler oluyo. Çok yoruluyorum haddinden fazla..Bıdıkta bu yüzden çok hareketli olacak heralde..

Canım yaa hiç hakları yok bunu size yapmaya, siz yeni evlisiniz.:eek:klava:Evlenmeden önce bilmiyormudun bu durumu? Çocukları yurt dışında nedemek?
Size mi güvendiler annelerini terkederken? bakacaklar annelerine tabiki, senin ne zorunluluğun var?
Neyse siz büyük sevaba giriyorsunuz en azından öyle düşün.Yaptığınız büyük fedakarlık cidden...

Son düzenleme:
6128 selam canım;
Gerçekten evlenmeden önce bilmiyormuydun beraber oturacağınızı? Peki öteki kardeşleri ile görüşmüyormusunuz.En azından bi kaç ay orada, bi kaç ay burada olsa...
Şimdide hamlesin ilgilenemezsin, yatarsın ,yemek yapamazsın falan yani..Anlayışlı olmaları lazım aslında ya...

Canım yaa hiç hakları yok bunu size yapmaya, siz yeni evlisiniz.:eek:klava:Evlenmeden önce bilmiyormudun bu durumu? Çocukları yurt dışında nedemek?
Size mi güvendiler annelerini terkederken? bakacaklar annelerine tabiki, senin ne zorunluluğun var?
Neyse siz büyük sevaba giriyorsunuz en azından öyle düşün.Yaptığınız büyük fedakarlık cidden...
[/QUO

eşimle 2-3 ay kalıp memlekete ve yurt dışına gidiyormuş. şimdi düzenli evi olduğu için sanırım fazla almak istemiyorlar. yaptığım fedakarlık ama o kadar çok sinirlerim bozulduki onada kötü davranmaya başladım hep tersliyorum. günaha giriyorum ama inan elimde değil iyi davranmaya çalışsamda olmuyor o kadar bunalmışımki demekki, en çokda eşimle bundan dolayı aramızın açılması, bu gidişle o da olacak gibi görünüyor. dua edin bana ne olur

6128 selam canım;
Gerçekten evlenmeden önce bilmiyormuydun beraber oturacağınızı? Peki öteki kardeşleri ile görüşmüyormusunuz.En azından bi kaç ay orada, bi kaç ay burada olsa...
Şimdide hamlesin ilgilenemezsin, yatarsın ,yemek yapamazsın falan yani..Anlayışlı olmaları lazım aslında ya...

slm canım;
biliyordum ama sürekli değildi yılda 2-3 ay ama şimdi rahatsız en rahatda burda tabi burdan gitmekde istemiyor açıkcası, eşim çok ilgileniyor bende elimden geleni yapmaya çalışıyorum kendi çocukları ilgilenmiyince oda burdan sıcaklık bulduğu için bizde kalmak istiyor. eşim kardeşlerinin içinde tek evli diğerleri küçük daha. inan bazen kendime bile yemek hazırlamakta zorlanırken ona yemek hazırlamaya mecbur olup o halde kalkıyorum yataktan. en zoruda işten geldikten sonra hergün evi toparlamak çok bunaldım gerçekten dua edin bana

canım ya üzme kendini sen yaşlı bir kadına bakmakla büyük sevap kazanıyosun bu tarafından bakmaya çalış sen. üzme kendini yaşlı kadın işte eşinde bak ne kadar merhamet li ve insanmış böyle bak istersen. ama çocuklarının annneleriyle ilgilenmmemsi ne acı dimi bizde anne olacağız allah korusun allah hayırlı evlat nasip etsin hepimize.

X