2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

hadı ya..
ben cok mutluyum vallahı evlı olmaktan..
bekarlıgımda oldugumdan cok daha rahat ve özgürüm bazı kısıtlamlr harıc..
ama ben baba evınde daha kısıtlandıgım ıcın suan kendımı cok rahat hıssdıyorum..
bırde özgürlüğüme cok duskunumdur yaptıgım ıse baskasını karıstırmam fılan o yuzden kendı evımın olması herseyı kafama gore yapmam benı cok mutlu edıyor..
Allah esımden de razı olsun bana her anlamda cok rahat bır hayat verdı.. o da erken evlendı aramızda 3 yas var.. :1rolleyes:
Allah pişman etmesın.. oğluşumuzda gelsin cok daha mutlu olucaz Allahın ıznıyle..
ama kayınvalıde faktorunu uutmamak lazım senın oyle bır dezavantajın var sanırm..
bız her hafta sonu gıderız muhakkak cumaartesılerı aksam öğlen farketmez ama gorunuruz esım ıstemesede ben zorlarım hadı gıdelım dıye..
cunku annesıde ozluyor beklıyor yolunu yazık hatfada 1 gormeyede hakkı var..
ama kayınvalıdem den de Allah razı olsun kendı kızından ıyı davranır bana sevdıgım yemeklerı yapar her gıdısımızde.. :1rolleyes:

Yazdıklarına aynen katılıyorum.Her hafta sonu görünme olayınada.Ama kayınvalidem en sevdiğim yemekleri felan yapmaz.Soğuktur o biraz.Kendi çocuklarına karşıda öyle.Kayınbabamçok iyidir yollarımızı gözler.Gözünün için güler bizi görünce.Kızlar kalktığımdan beri göbeğim dört dönüyor bu sıpa ne zaman uyuyor bilmiyorum.2 gündür iyice coştu.Geceleri bari biraz dursada uykuya dalıversem diyorum bazen.Ayakta durunca,oturunca canımı yakıyor.Uzanırsam rahatım.Çok yaramaz olacak galiba.Helede birşeyler yersem tutabilene aşkolsun.Çıkıverecek gibi altımdan idrar torbabımı patlatacak sanki.

ne güzel canım allah mutluluğunuzu bozmasın...benimki de sevmediğim yemekleri yapardı başta :)))hayatta ağzıma ciğer koymam yemeğe çağırırı ve ciğer olurdu...ama ne oldu...bu seneye kadar 4 yıldır yemeğe gitmedik bir daha ...şimdi ben ne istersem onu yapıyor....

ne güzel işte...bebğin sağlıklı ki hareket ediyor..sağlıklı bebek hareket edermiş :)) benim de hareketli maşallah ama Allahtan canımı yakmıyor..narin nar
n vuruyor...kız ya :)

ayten bak benden önde hamileler var...mavili var...sanırım gülden de benden öndeydi..ilk anne kim olacak baklalım hayırlısı ile...

herkesi oldugu gıbı kabul etmek gerek..
bırde kendı cocuklarına bıle soğuk dıyorsun.. yapı meselesi demekki..
sadece sana karsı soğuk olsaydı kırılırdın belki..
benım kayınpederde oyle gelelım dıye bekler.. saf temız ınsanlar kendı aralarında anlasamazlar ama bize karsı sıcak kanlılar..
cok sanslı oldugumu dusunuyorum bazen böyle bır hayatım oldugu ıcın..
ne sıkıntılarla bogusan ınsanlar var gercekten sukur etmek gerek...

bu arada benım erkekimde bazen sakın oluyor bazende coşuyor..
dun cok sakindi mesela aksama doğru hareketlendı bıraz..
ama bugun kalktıgımdan berı masallahı var o oynadıkca yalnız olmadıgımı hıssedıyorum cok hosuma gıdıyor..
ruyamda sevıyordum yıne ne kadar tatlıydı canım benım..

selam hanımlar üzülmeyin bende geç kalmışlardanım . 2. senemiz oldu evliliğimiz ve ilk bebişimiz 31 yaşındayım. allah herşeyin hayırlısını versin

ayten bak benden önde hamileler var...mavili var...sanırım gülden de benden öndeydi..ilk anne kim olacak baklalım hayırlısı ile...

Sat tarihine göre 2 eylül,doktorun söylediğine göre 4 eylül,daha önce bir doktorun söylediği 12 eylül.Yani benim takvim pek güvenilir değil.

derya inadına mı yapardı ciğeri sevmıyorsun dıye.. :tomato:
bence öyle..ve her seferinde ben senin sevmediğini unuttum diyordu...ama hep de ciğer mi yapılır yani :))) şimdi ciğer ya hiç yapmıyor ya da yaparsa bana da köfte yapıyor...akıllandı :)) biz kaç sene yemeğe gitmeyince bir daha yaptığının yanlış olduğunu anladı galiba...

betülcüm senin adına sevindim canım benimkilerde iyiler diyecek bişeyim yok zaten kayınbabam bbamın amcasının oğlu amcamın evine gelin gittim sayılır yeme içme bir yoksa eşimle çok mutluyum ben karışmaz hiçbişeyime mesela dün akşam babaannem aradı beni annemlerde köye gittler 2 gün önce babamla evde yalnız işte dediki yarın istersen gel akşam burda düğün var beraber gideriz gecede kalırsın diye bende dedi bakalım nasip gelebiliirm gelmeyebilirimde üzülme dedim o da dedi üzülmem neyse telefonu kapattım kayınvaldemler sordular ne diyo babaannen felan dedim selamı var hepinize evde canı sıkılıyomuş beni çağırıyo sonra kadın dediki ben yarın geç gelicem sen yemekleri yaparsın ben daha bişey demedim gidicem veya gitmicem diye bende dedimki anne babaannem çağırıyo oraya gidebilirim belki ama içim içimi yedi öyle vurdumduymazda değilim yine gittim sordum kadına yarın ne yemek yapılacak diye yani gidemicem demek istediğim özgürlüğüm yok belkide bunu kendim yaratmıyorum başka bi insan umrunda olmaz giderdi ama ben iyi niyetliyim işte elimde değil

i

hadi yaa.. ilginç vallahi..
nasıl gitmedınız pekı ne sebeple..
ciğer yemekten bıktım dıye gelmıyorum deseydın.. :roflol:
bı kac senede az degıl yahu gitmemek için..

anladım canım..
ya bırde cok yakın olmanın da zararı var burada..
soyle haftada bır fılan gorussenız belkı boyle olmaz ama yakın olmak dezavantaj..
ınsan arada bır gorusunce yüz göz olamıyor mısafır gıbı oturup kalkıyorsun..
ama sureklı yakın olunca malesefkı boyle oluyor..
aslında dedıgın gıbı vurdumduymaz olmak gerek boyle durumlarda..
cunku ınsan ancak oyle basa cıkabılıyor.. yoksa sınırlenıp sınırlenıp oturuyorsun..
gamsız ınsanlara kızarım ama bazen hakıkaten gamsız olmak gerekıyor yanı ama yapıda olmayınca da olmuyor işte.. :teselli:

evde yemeğimiz var bizim sağol başka zaman geliriz dedik genelde...ya da dışarı çıkacağız ,arkadaşlara gideceğiz falan...

canım belli bir zaman sonra sen de sesini çıkarmaya başlarsın merak etme..senin isteklerin de olur..ama herşey senin elinde...iyi niyet saygı diye kendini ezdirme yani düşüncelerini dile getir bence...

öff bı kac sene bu bahaneyle gecermi...
vallahı bız oyle yapsak o Allah razı olsun dedıgım kayınvalıdem yaratıga donusebılırmıydı acaba bır kac sene ıcınde... :roflol:

bu arad canım o ciğerleri hiç bir zaman yemedim ağzıma bile sürmem çünkü nefret ediyorum :))) Allahtan eşim benden yana oluyor genelde...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…