2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Kızlar sizler şimdiden vücudunuza nemlendirici süremeye başladınız mı??

Ben son iki haftadır doktorun tavsiyesi ile duştan sonra bebe yağı sürüyorum.. Size de tavsiye ederim.. Hem vücudumuz nemleniyor hem de rahatlıyoruz..

bende 1 haftadır kullanıyorum özellikle bacaklarım ve yüzüm çok kuruyodu iyi geldi yüzümede bepantene önerdi dr kesinlikle çok işe yarıyor yerimseniben

rica ederim öznurcum.tabiki biribirimize destek ve yardımcı olucaz.:1hug:
ben daha sürmeye başlamadım ya hilarya.12+1 haftalık olduk.sürmemiz mi gerekiyormuş acaba.kafamçokkarıştı ben daha bu ay gitmedim doktora.gidersem sorayım bakalım.

arkadaşlar herkese selam.... biz artık 10 haftalık olduk. kilo alımlarıda gözle gözüküyor artık. sizin nasıl ben 5 haftalıkken 55 kiloydum şimdi ise 58 oldum kilo alım sürecim sizce normalmi gidiyor. korkuyorum aslında çok alıp veremezsem diye daha çok meyve ağırlıklı besleniyorum ve çok su içiyorum ama hatta kusmalarım bile olmasına rağmen kilo alıyorum. sizce normalmi gidiyor:uhm::uhm::uhm:a.s.

kızlar bide yarın randevum var benim 8+5 im dr kan testi idrar testi yapacağını söledi sanırım sizin bebişler daha büyük :) sizede yapıldımı allah meleklerimize sağlık versin inş

cnm 6 aya kadar her ay 1 kilo 6. aydan sonra 500gr normal kilolu anneler için ideal olanmış ben 5.haftada 59 dum 9 haftaya yaklaştım maalesef 1 kilo verdim 58 kiloyum canım sanırım sen biraz fazla almışsın bende almam gerekeni alamadım

Merhaba
Bende 9u bitirdim.. Ben hamile kaldığımda 62ydim. şimdi 60 ım.Hem de çok kusmam da olmadı. Ama sık sık ve çok az yemek yedim bu yüzden herhalde biraz kilo kaybettim.
Ama kilo almak da vermek de çok normal demişti doktorum..bir iki kilo oynar demişti.. Ki sen 10 haftalık olmuşsun.. Büyük ihtimalle bizde bu aralar kilo almaya başlarız.. Bebişler büyüyor çünkü son sürat

bende 1 haftadır kullanıyorum özellikle bacaklarım ve yüzüm çok kuruyodu iyi geldi yüzümede bepantene önerdi dr kesinlikle çok işe yarıyor yerimseniben

Canım benim de sildim acayip kurudu. pul pul oldu... O yüzden bebe yağı kullanmaya başladım tüm vücuduma... Hem nasılsa bebekler için zarar ıda pek yoktur.. şimdiden ne kadar nemlendirirsek o kadarı kar olur..

kızlar bide yarın randevum var benim 8+5 im dr kan testi idrar testi yapacağını söledi sanırım sizin bebişler daha büyük :) sizede yapıldımı allah meleklerimize sağlık versin inş

Canım ben hamile kalmadan bütün testlerimi yaptırmıştım..Ama bu dönem fazla iyi beslenemediğim için doktorumdan bende testler isteyeceğim.. Kan sayımı falan.. Sürekli takip etmek sağlığını insana kendini iyi hissettiriyor..

Aminn bütün bebişere sağlık versin inşallahh

canım 6. aydan sonra her hafta 500gr alıyorsun diye yazıyor kitaplarda..
ilk üç ay kilo almak da normal vermek de normalmiş.herkesin bünyesi farklı olduğu için.. Ama ilk aylar çok kilo alımını istemiyor doktorlar çünkü son aylarda yeterince fazla alacağız.

canım geçmiş olsunnn bende ıhlamur içmeye çalışıyorum hep grip olmiyim diyee limonlu ıhlamur iç ama hamişken 2 bardaktan fazlası yasak diye biliom fazla içme sen genede bol kivi yeee

sagol canim ,ihlamur gunde bir bardak iciyorum,birde ilik suya bal ve elma sirkesi koydum ictim oda mikroplari oldurur dediler ,biraz daha iyiyim ama basim agriyor ,bugun doktorumu arayip ne ilac alabilirim diye sorucam ,belkide hamilelere zarar vermeyecek ilac vardir ..

bende grip olunca bisey yiyemiyorum 1 kilo vermisim ..

bende 1 kilo aldım şimdiden ama aşılama olayları yüzünden accayip kilo aldımm 1,5 ay oldu yatıyorum aşılamadan beriii ye iç yat olayı yeni yeni ayaklandımm oyüzdende kilo aldım duba oldummm valla inşallah bundan sonrasında abartmam olayıda doğum rahat olur bariii sanırım 4 ayı doldurunca yürüyüş verecek doktorum şuan riskli olduğu için hareket kısıtlamam varrr malesef fazla yemek yiyemiyorum bulantım oluyor yada iştahım olmuyor bende meyve yemeye çalışıyorum bol bol kivi elma falan yiyommm hayırlısı bakalım kaç kg olcam doğuma kadar bebişler sağlıklı olsun bariii

baş ağrısı bende de var malesef bende tansiyon sorunu var düşüyor devamlııı baş ağrısı için hiç bişii yemiyorummm dayanmaya çalışıyorum bide eczanelerde şu jel şeklinde ağrı kesici ateş düşürücü bantlar var onlardan almıştım geçen gün başım şiddetlenince kullandımm doktoruma sormadım ama eczacı bişii olmaz demiştiii bant gibi bişii sonuçtaaa başına koyuyon 30 dk kadar iyi geliyor bende malesef migrende var ama çok şükür kriz gelmedi hiççç şuana kadar umarım gelmezde o yüzden stres açlık yorgunluk uykusuzluk olmaması için dikkat eidyommm

Bugün 7+4 olduk teyzeleri...
Yarın doktora gidicez, kalp atışlarını duyucaz inşallah. Çok heyecanlıyız. Aç karna gel demişti doktorum test yapılacak sanırım. Bebeğimin sağlıklı olup olmadığı bu zamanlarda yapılacak testlerle mi belli olacak?

CANIM BANADA YAPTILAR BU DEFAKİ SANIRIM SENİN VÜCUDUNDAKİ DEĞERLER NORMALMİ DİYE BAKICAKLAR BANADA YAPILDI SALI GÜNÜ İDRAR VE KAN ALDILAR ŞEKER BAKILDI KANSIZLIK VARMI DİYE BAŞKA NEVARDI BİLMİOM AMA SANIRIM İYYMİŞ ÖLE DEDİ DOKTORUM ARADIM ŞİMDİ SORUN YOK HERŞEY NORMAL DEDİİ inşallah seninkide iyi çıkarrr sonraki ay bebişle ilgili yapılıcakmış sanırım

Bende geçen hafta çok ağır bir grip geçirdim. Hamilelikte bünye zayıf düşüyor ve çabuk yakalanıveriyormuşuz hastalıklara. Doktorumu aradım, parol adında bi ilaç önerdi. Ağrı kesici-ateş düşürücü. 2 tablet aldım, 3. ye gerek kalmadı. Tüm eczanelerde 1,71 ytl

Bende geçen hafta çok ağır bir grip geçirdim.
Hamilelikte bünye zayıf düşüyor ve çabuk yakalanıveriyormuşuz hastalıklara.
Doktorumu aradım, parol adında bi ilaç önerdi.
Ağrı kesici-ateş düşürücü. 2 tablet aldım, 3. ye gerek kalmadı.
Tüm eczanelerde 1,71 ytl

Geçmiş olsun arkadaşım, benimde en çok korktuğum şey ateşimin çıkması.
Eşime de söylüyorum aman kendine dikkat et hasta olma bana da bulaştırırsın diye.Ateş bebeğe zarar veriyormuş.
Birde benim doktorumnun dediğine göre her ay 1 kilo almak en normaliymiş. Gebelik sonunda 10 kilo idealmiş.Ben 2 aylık oldum fakat hiç kilo almamışım.
:teytey:
Ben doktora her gidişimde hatırlatmama rağmen daha testlere zaman var sen onları düşünme diyor.
Başka doktorada gitmek işime gelmiyor, benim en çok korktuğum toksoplazma mikrobu, çünkü benim 8 senedir kedim var ve bazen aşılarını aksattım jeyyar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…