2 yıllık sevgilim acımasızca beni yarı yolda bıraktı çok kötüyüm

Aileyle yaşıyorsa sevgilisi nasıl bir zaman aralığı belirlemeli peki ? Ben aile evindeydim hiçbir zaman da ailemin yanında tartışmadım. Tartışma varsa eğer başka bir odaya geçerdim ya da yürüyüşe çıkardım annemin babamın yanında kavga edeceğimi bildiğim aramayı açmazdım hele hele ben hiç aramazdım. Konu sahibi annesinden güç bulduğu için özellikle yanında aramış hatta kendi ağzıyla söylüyor otoriter birine ihtiyacı var sevgilimin diye.

Siz böyle birisiyle bağımsız ve gerçek bir ilişki yaşayabilir misiniz ? Kendi annesiyle tehdit eder gibi cümleler hoş değil.

Sevgilisi zaten ipe sapa alınacak bir tip değil o belli. Konu sahibi asıl olgunlaşsın bu ilişkideki büyük hatalarını görsün diye diyorum ben.

Allah aşkına bana bu sorunlu adamın neyini savunuyorsunuz?

Üzgünüm toysun. 2 yılın ne emeği ? Seviyorum, geziyorum, sevişiyorum ha büyüdüm ben mi dedin noldu yani ? 23 yaşında ki biri için çok toysun.

Aileye anlatmakla ilgili bir şey demedim zaten ben anlat ya da anlatma. Ben ağlamaktan konuşamadım o yüzden 'otoriter tavrıyla' annem beni savunsun kısmı iyice söylediklerimi kanıtlar türde. Annenin eteğinden çık bir daha da başka ilişkilerinde böyle hatalar yapma. Ben çocuğu savunmadım zaten sana önüne bak dedim. Ancak bu şekilde annenin eteğinde kalmaya devam edersen biri gelir yine biri gider düzgün bir ilişki yaşayamazsın.

Takıntılarım var demişsin ama takıntıların ne olduğunu söylememişsin. Takıntılar dertler sevilen şeyler vs vs hepsi insanın bütününü oluşturur. Takıntı diyip küçümseyip geçiyorsun ancak ben de kıskanç biriyle hayatta olamam bir kere yaşadım bir daha da öyle birini hayatıma almadım. Ne yani kıskançlık gibi bir takıntısı var ve ben kendimi kısıtlamak istemiyorum ilişkiyi bitiriyorum diye kötü biri mi oldum ben ?
Toy falan değilim önceki ilişkilerimde hiç sevilmedim sevgisiz kaldım o da diğerlerinden farklı diye kandım işte. Ayrıca takıntı yaptığım çoğu şeyi benim inadıma yaptı aldatılmaktan korktuğumu bile bile ayrılmadan önceki gece eski okulundan kızlarla samimi olup onlarla çok eğlendim diye pişkin pişkin beni onlarla kıyaslandı ve bunun gibi çoğu şey.. eski sevgilisini silmedim işim var deyip bana cevap yazmadı bana söyleyeceği bir iki şefkatli cümle ve açıklama onun hayatını mahvettiniz anlamına gelmiyor. Şahsen biri beni kaybetmemek için beni taksa ve beni hiç rahat bırakmasa mutlu olurdum çünkü umursanmamak ķiskanılmamak çok kötü. Erkek kankalarımla konuştum üniversiteden arkadaş edinip diskoya gittim ama hiç umurunda olmadı. Beni yukarılara çıkarıp bir anda ilgisini çekti ve beni bu hale getirdi. Lütfen o pisliği savunma bana neler yaşattığını gerçekten bilmiyorsun saf sevgimle onun peşinden gitmem ve kandırılmam beni kötü toy aptal yapmaz, onun manipülatif olduğunu gösterir

Adam iyi yapmış ayrılarak. Hem seni saçma sapan bir ilişkiden kurtarmış hem kendini olgunlaşmamış bir ana kuzusundan kurtarmış. İkiniz için de mantıklı olanı yapmış. Birey olmadan başkasıyla ilişki yaşamayın.
Ana kuzusu diyorsun da o da hep kendi annesiyle konuşuyor hatta annesi ve benim dışında neredeyse kimseyle konuşmuyordu sürekli annesine beni anlatıyordu beni manipüle edip kandırıyordu hiç şefkatli davranmıyordu beni ağlatıp ağlatıp keyfine bakıyordu benim dışımda herkesle mutlu oluyordu beni hiçbir yerde paylaşmıyordu ama kendi arkadaşlarıyla heo bir seyler paylaşıyordu biz sevgiliyken eski sevgilisine yazıyordu whatsappta engellerini kaldırıyordu bana hep yalan söylüyordu bir şey konuşmak istediğimde geçiştirip gözlerini kaçırıyordu ilgi alanlarımı umursamıyordu beni hep kendi kalıplarına sığdırmaya çalışıyordu dışarıda çocuğu gibi beni azarlıyordu bana hep bağırıp hakaretler ediyordu bana neler yaşattığını bile bilmiyorsun neden onu savunuyorsun ya

Toy falan değilim önceki ilişkilerimde hiç sevilmedim sevgisiz kaldım o da diğerlerinden farklı diye kandım işte. Ayrıca takıntı yaptığım çoğu şeyi benim inadıma yaptı aldatılmaktan korktuğumu bile bile ayrılmadan önceki gece eski okulundan kızlarla samimi olup onlarla çok eğlendim diye pişkin pişkin beni onlarla kıyaslandı ve bunun gibi çoğu şey.. eski sevgilisini silmedim işim var deyip bana cevap yazmadı bana söyleyeceği bir iki şefkatli cümle ve açıklama onun hayatını mahvettiniz anlamına gelmiyor. Şahsen biri beni kaybetmemek için beni taksa ve beni hiç rahat bırakmasa mutlu olurdum çünkü umursanmamak ķiskanılmamak çok kötü. Erkek kankalarımla konuştum üniversiteden arkadaş edinip diskoya gittim ama hiç umurunda olmadı. Beni yukarılara çıkarıp bir anda ilgisini çekti ve beni bu hale getirdi. Lütfen o pisliği savunma bana neler yaşattığını gerçekten bilmiyorsun saf sevgimle onun peşinden gitmem ve kandırılmam beni kötü toy aptal yapmaz, onun manipülatif olduğunu gösterir
Ay valla yoruldum anlatamıyorum galiba ben. O ÇOCUK ZATEN BERBAT BİR KARAKTER BEN SANA ONU SAVUNMUYORUM SENİN YANLIŞLARINI SÖYLÜYORUM TEKRARLAMA DİYE, BİR ABLA OLARAK. İSTER KABUL ET İSTER ETME.

İlk mesajımda da önüne bak bu kadar ağlayıp üzülmek için gençlik çok kısa demişim. Okuduğunu anla önce !

İlk defa ciddi bir ilişkim oldu. Beni doğal güzelliğimle kişiliğimle seven, benim için çok çabalayıp ne zaman ayrılıkla ilgili bir şey olsa ağlamaktan çıldıran birisiydi. Ailelerimiz bile çok iyi anlaşıyordu birbirimizin evinde kaldık hediyeler aldık seviştik her şey çok güzeldi. Ancak beni kendine çok bağladı zaman geçtikçe. İlişkinin yükünü bana devredip kendisi boşlamaya başladı ayrılıktan birkaç ay önce. Bu yüzden takıntılarım başladı ve takıntılarım yüzünden çok kavga ettik. Bana her seferinde ayrılırsak intahar ederim yemek yiyemem Allah belamı versin ki seni bırakmayacağım hep birlikte olucaz ayrılırsak o... çocuğuyum falan diyordu. Benimle hiç empati yapmıyordu ve her takıntı kavgası ettiğimizde çeneni kapa kes sesini ağzımı açtırma yürü git gibi kelimeler kullanıyordu. Aslında çok efendi, çalışkan ve saygılıydı ama kavga ederken bütün saygısı gidiyordu. Ayrılıktan önceki gece ondan haber alamadım nefesim kesildi saatlerce ağladım. Ve bana hiç tanımadığı insanlarla spor yapmaya gittiğini hepsiyle samimi olduğunu benimle yaşadığı kavgalar konusunda kafasını dağıtıp çok eğlendiğini söyledi. Bi de pişkin pişkin "eee sen naptın ağladın mı bütün gün" dedi. Sonra dayanamadı annem müdahale etti dedi ki bak sen benim kızımı çok ağlatıyorsun onun takıntılarını anlamıyorsun her ne kadar tuhaf olsa da o kız gerçekten zeki ve sevgi dolu, seni de oğlum gibi seviyorum her ne yaparsan yap, sonuçta bize hiçbir kötülüğün olmadı dedi. Ve sevgilim annemin konuşması biter bitmez beni terketti. Güzel bir söz bile söylemedi verdiğimiz o kadar emekten sonra, sadece ben bu ilişkiyi bitirmek istiyorum zaten hiç mutlu olamadık dedi ve öylece gitti. Dertleşebileceğim hiç arkadaşım yok ağlıyorum yeme içmeden kesildim yapayalnız kaldım artık neredeyse hiç telefon kullanmıyorum. Sevgilime kızgınım ama kendime DAHA DA kızgınım... Verdiğim emeklerin hiçbirini önemsemeyip o kadar söze rağmen yarı yolda bırakan birine bu kadar bağlanıp saf gibi devam ettirip bi de ayrılan kişinin kendisi olmasına izin verdiğim için... Napıcam nasıl unuturum bilmiyorum. Ben burada ağlarken o da samimi olduğu yeni arkadaşlarıyla (?) Eğlenip gülüyor... Allah belasını versin böyle insanların!!!
Bir cok arkadasin söyledigi gibi cok asiri derecede her sey uclarda yasanan iliskiler genelde bu sekilde bitiyor. Ikinizde daha cok gencsiniz. Hele ki eski sevgilinin hareketleri, her seyi dramatize etmesi cok cocuksu bir sey. Sende cok dramatize etmissin her seyi. :) Bence sagligini düsün, daha üzülme. Sana cok daha uygun insanlar cikar karsina. Kendi gelisimine, kariyerine odaklan. Kendi kimligini gelistir. Hayatin bir kisinin etrafinda dönmesin. Bu sekilde cok daha saglikli güzel iliskiler kurabilirsin. Bak ne güzel ailende var yaninda. Üzülme. Ikinizinde toyluk zamanina denk gelmis iliskiniz. Hem bu adamin yaptigi, hic iyi bir sey degil. Bu bir Love Bombing vakasi daha diyorum ben. Yetmiyormus gibi birde birsürü manipüle etmis seni. Ne yazik ki böyle insanlar cogaldi sanki. Dedigim gibi, kendine odaklan. Yasanmis bitmis. Kimse vazgecilmez degil. :KK66:

Onu zaten savunmuyorum ki ben :KK70: Konu sahibinin toyluklarını hatalarını göstermeye çalışıyorum ve ağır da konuşmuyorum. Size de özel olarak bir şey demedim zaten neden bu alınganlık :KK70:

Gayette savunuyorsunuz. Konu sahibinin drama yapmak dışında pek bir hatası yok. Ayrıca 2 sene boyunca kızın peşinde koşan kendisi ve konu sahibinin nasıl bir insan olduğunuda gayet iyi biliyor. İşine geldiği için devam etti. Özgüven ve tecrübe kazanınca da pasif agresif davranışlar göstererek terk etti.

Ana kuzusu diyorsun da o da hep kendi annesiyle konuşuyor hatta annesi ve benim dışında neredeyse kimseyle konuşmuyordu sürekli annesine beni anlatıyordu beni manipüle edip kandırıyordu hiç şefkatli davranmıyordu beni ağlatıp ağlatıp keyfine bakıyordu benim dışımda herkesle mutlu oluyordu beni hiçbir yerde paylaşmıyordu ama kendi arkadaşlarıyla heo bir seyler paylaşıyordu biz sevgiliyken eski sevgilisine yazıyordu whatsappta engellerini kaldırıyordu bana hep yalan söylüyordu bir şey konuşmak istediğimde geçiştirip gözlerini kaçırıyordu ilgi alanlarımı umursamıyordu beni hep kendi kalıplarına sığdırmaya çalışıyordu dışarıda çocuğu gibi beni azarlıyordu bana hep bağırıp hakaretler ediyordu bana neler yaşattığını bile bilmiyorsun neden onu savunuyorsun ya
Toysun işte, adamın ne halt olduğu ortada olduğu halde hala bana bunları bunları yaşattı dıyerek ailenin yanında zırıl zırıl ağlıyorsun ve anneni de bu ile karıştırıyorsun. Sağlıklı düşünemiyorsun, zaten bu yakarım, yıkarım, keserim tarzı erkeklerden uzak durman gerektiğini tecrübe etmiş olman gerekiyor bu ilişki ile. Adam sorunlu bir pislik, senin ağlaman falan onun umurunda bile değil. Daha 23 yaşındasın, neyin dramı bu? Git önce güzelce bir tedavi ol ve önce kendine değer vermeyi öğren. Sonra da sağlıklı bir adamla, sağlıklı bir ilişki kurarsın zaten. Önce ağlamayı bırakıp gücünün farkına var ve şu pisliği bir daha görmemek üzere hayatının bütün alanlarından çıkart. Sanki 20 yıllık evlisin adamla, bırak cehennem olsun gitsin.

Gayette savunuyorsunuz. Konu sahibinin drama yapmak dışında pek bir hatası yok. Ayrıca 2 sene boyunca kızın peşinde koşan kendisi ve konu sahibinin nasıl bir insan olduğunuda gayet iyi biliyor. İşine geldiği için devam etti. Özgüven ve tecrübe kazanınca da pasif agresif davranışlar göstererek terk etti.
Fikir ayrılıkları işte hanımefendi öyle düşünün. Farklı açılardan bakıyoruz anlaşılan, yoruldum ne size ne de konu sahibine uzun uzun açıklayamicam.

Daha sevgililikte boyle ota çimene agliyorsan evlensen sarı binalık olursun
Cocuk sana ee sen naptin tum gun oturup agladin mi dediginde sen terkedecektin onu
Cunku seni coktan gozden cikarmis
muhtemelen sevgililerini hayatinin merkezine koymayip baska ugraslari da olan birileriyle arkadas olmustur
Kim 7/24 bir odada oturup kafasindan senaryolar kurup aglayan birine saygi sevgi duyar ki?

Daha sevgililikte boyle ota çimene agliyorsan evlensen sarı binalık olursun
Cocuk sana ee sen naptin tum gun oturup agladin mi dediginde sen terkedecektin onu
Cunku seni coktan gozden cikarmis
muhtemelen sevgililerini hayatinin merkezine koymayip baska ugraslari da olan birileriyle arkadas olmustur
Kim 7/24 bir odada oturup kafasindan senaryolar kurup aglayan birine saygi sevgi duyar ki?
Sorun şu ki hayatımın merkezine koymuyordum arkadaşlarımla tatillere çıkıyordum diskolara gidiyordum hobilerimden ilgileniyordum ama o bana başlarda çok ilgi verip ben takıntı yaptıkça ilgisini azaltıp beni kendine köle etti. Ve onun da ayrılırsak intahar ederim demesi ağlayıp çıldırması ama kolayca bırakmasi çok mu olgun??? Beni o duruma getiren kendisiydi çünkü önceki ilişkilerimde hiç böyle bir takıntı yaşamadım o beni öyle bi kendine köle etmiş ki hiçbir şeyi fark edemedim

E tamam işte seni kendinden kendini senden kurtarmış diyorum. Bu muameleye katlandıysan zaten sen ayrılmazmışsın. Üç çocukla ortada kalmaktan korkan kadınlar gibi yapışmışsın beş para etmez bir herife.

Sorun şu ki hayatımın merkezine koymuyordum arkadaşlarımla tatillere çıkıyordum diskolara gidiyordum hobilerimden ilgileniyordum ama o bana başlarda çok ilgi verip ben takıntı yaptıkça ilgisini azaltıp beni kendine köle etti. Ve onun da ayrılırsak intahar ederim demesi ağlayıp çıldırması ama kolayca bırakmasi çok mu olgun??? Beni o duruma getiren kendisiydi çünkü önceki ilişkilerimde hiç böyle bir takıntı yaşamadım o beni öyle bi kendine köle etmiş ki hiçbir şeyi fark edemedim
Disco ne ya? 90’larda kalmadı mı o konsept 😂

Annen ya da sevgilin olmadan adım atmadığına yemin edebilirim ama ispatlayamam.

Once ilgiye bogup sonra emin olmus senin ona takinti derecesinde baglandigindan
Salmis ipleri
boyle birinin sevgisinden de suphe ederim ben zaten
Ama tum gun aglayan mesaj atan nerdesin napiyosun diye darlayan annesini aratan birinden de insan sogur onu da soylemeden gecemiycem

Oncelikle gecmis olsun. Bundan sonraki iliskiniz/iliskileriniz icin de aklinizda bulunsun, kimse kimse için olmez, olememeli yani bu cok uc bi duygu durumu ve cok sagliksiz.

Her aci geciyor, her aci diniyor, asacaksiniz bitecek. Bosverin.

İlk defa ciddi bir ilişkim oldu. Beni doğal güzelliğimle kişiliğimle seven, benim için çok çabalayıp ne zaman ayrılıkla ilgili bir şey olsa ağlamaktan çıldıran birisiydi. Ailelerimiz bile çok iyi anlaşıyordu birbirimizin evinde kaldık hediyeler aldık seviştik her şey çok güzeldi. Ancak beni kendine çok bağladı zaman geçtikçe. İlişkinin yükünü bana devredip kendisi boşlamaya başladı ayrılıktan birkaç ay önce. Bu yüzden takıntılarım başladı ve takıntılarım yüzünden çok kavga ettik. Bana her seferinde ayrılırsak intahar ederim yemek yiyemem Allah belamı versin ki seni bırakmayacağım hep birlikte olucaz ayrılırsak o... çocuğuyum falan diyordu. Benimle hiç empati yapmıyordu ve her takıntı kavgası ettiğimizde çeneni kapa kes sesini ağzımı açtırma yürü git gibi kelimeler kullanıyordu. Aslında çok efendi, çalışkan ve saygılıydı ama kavga ederken bütün saygısı gidiyordu. Ayrılıktan önceki gece ondan haber alamadım nefesim kesildi saatlerce ağladım. Ve bana hiç tanımadığı insanlarla spor yapmaya gittiğini hepsiyle samimi olduğunu benimle yaşadığı kavgalar konusunda kafasını dağıtıp çok eğlendiğini söyledi. Bi de pişkin pişkin "eee sen naptın ağladın mı bütün gün" dedi. Sonra dayanamadı annem müdahale etti dedi ki bak sen benim kızımı çok ağlatıyorsun onun takıntılarını anlamıyorsun her ne kadar tuhaf olsa da o kız gerçekten zeki ve sevgi dolu, seni de oğlum gibi seviyorum her ne yaparsan yap, sonuçta bize hiçbir kötülüğün olmadı dedi. Ve sevgilim annemin konuşması biter bitmez beni terketti. Güzel bir söz bile söylemedi verdiğimiz o kadar emekten sonra, sadece ben bu ilişkiyi bitirmek istiyorum zaten hiç mutlu olamadık dedi ve öylece gitti. Dertleşebileceğim hiç arkadaşım yok ağlıyorum yeme içmeden kesildim yapayalnız kaldım artık neredeyse hiç telefon kullanmıyorum. Sevgilime kızgınım ama kendime DAHA DA kızgınım... Verdiğim emeklerin hiçbirini önemsemeyip o kadar söze rağmen yarı yolda bırakan birine bu kadar bağlanıp saf gibi devam ettirip bi de ayrılan kişinin kendisi olmasına izin verdiğim için... Napıcam nasıl unuturum bilmiyorum. Ben burada ağlarken o da samimi olduğu yeni arkadaşlarıyla (?) Eğlenip gülüyor... Allah belasını versin böyle insanların!!!
Her şeyi hızlıca tüketmişsiniz geriye yaşanacak hiçbir şey kalmamış tabii gider

Birini bulmuştur. Oradan ters görünce özledim diye yazar.
Unutuluyor bu arada. Aynılarını yaşandı ve geçti. Ben aldattığını gözümle gördüm rahatladım tamamen çıkardım aklımdan.
Ne yalan ayıklıyorum ne hesap stalklıyorum ne yerlere yatıp ağlıyorum. Hepsinden kurtuldum. Mis hayat yaşıyorum

X