Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Inanin dusunmekten sahura bas agrisiyla uyandim acaba yapti mi ya cok yaparda hasta olursa islak islak kafamda bin turlu seyle uyandim.

Kalktik simdi 1 kere yapmis kaldirdim cok cok az yapti cisini.
Ben yemek yedim tam otutturcaktim ki baktim bacaklari acmis yapiyor.
Simdi yine uyutuyorum. Sabah kuru kalkmaz 5 6 saat zaman diliminde.

Ama pes etmiyorum daha bilicliyiz artik bugun daha fazla denk getircem cise inaniyorum. 45 dk 1 saat araliklarla yapti dun. Bi kac kere de 15 dk araliklarla duruma gore bakicam artik suan makina calisiyo bu 2. B beypazari M mcskn ada81 canim eminem

Benim oglumda 28.ayina gircek dun basladik aynen soyledigin gibi cisini hep altina yapti 1 defa denk getirdik ama digerleri ve kakasini direk yapiyo altina oglende yapmadan uyandi . cok zor nasil gececek bilmiyorum su oruclu gunlèrde
Ayni kaderi paylasiyoruz resmen. Bakalim yarin olcak allah hepimize sabir versin yazin lutfen destek olalim birbirimize

Soylemesini hemen beklemiyorum zaten ama kac kere varya kalktiktan sonra yapti. Suanda hic tutma kabiliyeti yok onun farkina vardim geldigi gibi gidiyor geldigi gibi akiyor. Kaslarinin gelistigini ne zamana farkederim ki cnm ya?

Cis yaptiginda ben biraz degistirmemistim islakliktan rahatsiz oldu ondan sonra yapmaya basladi...sizde bi on dakika birakin islak anlasin
3 gunde cisi ogreten biri olarak bu dediginizi dikkate alicam.

Zamanla alisirndiye dusunuyorum. Kakayi 1 2 ayda ogreniyolarmis cis gibi degilmis yani. Ne kadar oldu sizin?

3 gunde cisi ogreten biri olarak bu dediginizi dikkate alicam.

Zamanla alisirndiye dusunuyorum. Kakayi 1 2 ayda ogreniyolarmis cis gibi degilmis yani. Ne kadar oldu sizin?
Bizim bugun 13.gun oluyor egitime devam...raziyim 1 ayda ogrensin yeterki sanki kakayi hic yapmiyacak gibi geliyor bana))) canim benim kizim 37 aylik yani buyuk sanirim senin cocugun daha kucuk benim kizim artik herseyi biliyor anliyor....bundan dolayi kaslari tam gelismis cisi 3 gun icinde ogrenmesini buna bagliyorum bide odul verdik cis yapti bekledigi hediyeleri aldik....ama kakada odul ise yaramadi :))) yeni taktigim kaka yapinca cok buyuk odul koymayacam normalmis gibi davranip bi cikolata yada kizim boya kalemlerine bayiliyor resimbyapmayi seviyor boya kalemi alacam...

Ablam ogretmen diyorki oyle abarti odul almayin bunun normal ve hep olmasi gerektigini bilsin diyor hakli biz nerdeyse yat kat alacaktik ))))))

bende duymustum bunu.
Dun bi kere yaptigi zaman sevindik sadece cikolata verdim. Buyuk oduk vermicem durumun farkina varsin.

Kakayida ogrenir zamanla bence ustune dusmeyin. Sinirleri zipliyor insanin ben 13 gun icinde ne hale gelirim bilmem

Sengulcum yataga isemismi canim bende oyle haber bekliyorum bsenden
Elif dun ogle uykusundan kuru kalkmisti.
Sahur da kaldirdim gece 3 te cok az yapmis sonra 1 kere tuvalete yapti 1 kere altina kacirdi.
Dun gece bi turlu uyuyamadim ervada uyumadi esimde isteydi zaten. 1 saat yatakta debelendik sonra tekrar cise oturduk karsisinda bende yaptim su sesinden o da yapti bi daha. Sabah 7 ye dogru uyudu kuru kalkmisti. Cok uykusuzum demin yine altina yapti. Yapinca yanima geliyor soyluyor. Soylemekte degil anne anne diyor.
Dun 15 kere altina kacirdi bakalim bugun kac kere kaciracak simdiden 2 kere kacirdi bile

26 aylık kızım c.tesi başlıcaz. sizide takip edicem isterseniz paylaşırımda .nasıl gidiyor
Cumartesi lazimlik falan mi alacaksiniz? Bi an once gelin cok zor birilerinden biseyler duymaya ihtiyacim var. Ilk gun ne demek istedigimi anlicaksiniz

Sengul baslarda zo4 oluyo ewet ama daha kolay diye dusundum baslarken biliyonmu isin icine b girdik bi ara birakiyodum yani sizde destek oldunuz...

Ins.kolay gecer gece yapmayacak gibi duruyo hadi bakalim

Sengul baslarda zo4 oluyo ewet ama daha kolay diye dusundum baslarken biliyonmu isin icine b girdik bi ara birakiyodum yani sizde destek oldunuz...

Ins.kolay gecer gece yapmayacak gibi duruyo hadi bakalim

Ins cnm ins ama pek oturmak istemiyo yani sikilio kalkmak istiyo bende surekli oyaliyorum. Varsa yapio yoksa oturmak istemiyo herhalde.

Bugun cok sinirliyim kendi icimde yasiyorum cocuga belli etmiyorum ama heran patlicam diye korkuyom biliorum olumsuz etkilenecek. Tutuyorum kendimi esime bagiriyorum

Canim zor surec ama birde normal tuvaleti densen hep oraya git yani lazimligi kullanma

Bende aldim basda anammm hic oturmadi korktu bende kaldirdim oyuzden

Cnm orayi denersem ters teperse bi daha lazimligada oturmazsa diye korkuyorum hem klozetimiz bozuk alaturka tuvaletede nasil oturcak?

Ay boyle yazdigini gorunce hemen acip okuyom

Dune gore daha iyi sanirim dun kac kere 15 dk 1 kacirdi simdi 1 saatte falan yapiyor. En son 1 saat once yapti cisini simdi uyudu. Uyandiginda kacirmia olabilir.

Bi de ben ervayi eskiden gunde 1 kere oturttugum icin sikilmiyordu ama dun ve bugun hatta gece 30 kere oturmustur. Oturuyor ama 1 2 dk sonra kalkmak istiyor hakli olarak. Bi de poposunu kesiyor biraz lazimlik aciyor sanirim yuz ifadesinden anliyorm ve kalkinca kizarmis oluyor

Bahar ne yapti acaba?
Nisanin kacirdigi oluyormu artik? Ayy ne guzel hepimizden once atlattin elif ya darisi bize

Canim sen lazimligi birak bence, sen normal tuvalet tasina otur onuda onune al seni gorsun suyu ac zor oluyo ustunu kompe cikar falan ama daha iyi

Nisanin isikli terlikleri var cooooook once almistim suan tam oluyo onu koydum giyiyo oturuyo benim karsima suyu aciyom pecetee istiyor o arada su acik hemen yapiyo baslarda zor yapiyodu bekliyoduk baya ama suan bazen bi bakiyom baya birikmis cis bir yapiyo gorme

kızlar şimdi pedagog Adem Güneşi dinledim anneler soruyor Adem Güneş cevaplıyor ...

özetle şunu söylüyor anne ve babanın sakin olması gerekiyor kesinlikle kızma veya hırpalama olmaması gerekiyormuş ....
altını ıslattığında yada kaka yaptığında bir kaç dakika bekletilmeli ıslaklıktan rahatsız olduğunda sakince değiştirmek gerkiyormuş ... sürekli tuvalete gidelim mi hadi hadi demiyecekmişiz...

beni korkutan bir konuşmasıda diyorki 3,5 yaşındaki çocuk artık büyük tuvalaetini altına yapmaması gerekiyor diyor benim kızım 37 aylık yani 5 ay sonra 3,5 olacak inşallah en kısa zamanda çözeriz ...büyük tuvaletini geldiğini gözlemleyin istersen tuvalete gidelim deyin ama çozuk red ederse üstelemeyin diyor bırakın altına yapsın diyor amaaaa benim kız tuvalete geliyor kabul ediyor 1 dakika oturup geri kalkıyor kaka gelince ....nasıl bir çözüm olacak buna ((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…