Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Cnm zamanla alisacak
Canim sen lazimligi birak bence, sen normal tuvalet tasina otur onuda onune al seni gorsun suyu ac zor oluyo ustunu kompe cikar falan ama daha iyi

Nisanin isikli terlikleri var cooooook once almistim suan tam oluyo onu koydum giyiyo oturuyo benim karsima suyu aciyom pecetee istiyor o arada su acik hemen yapiyo baslarda zor yapiyodu bekliyoduk baya ama suan bazen bi bakiyom baya birikmis cis bir yapiyo :KK53:gorme
Belki terlik alip denerim bi hun terliklere ilgisi var ama comelmez zannetmem

kızlar şimdi pedagog Adem Güneşi dinledim anneler soruyor Adem Güneş cevaplıyor ...

özetle şunu söylüyor anne ve babanın sakin olması gerekiyor kesinlikle kızma veya hırpalama olmaması gerekiyormuş ....
altını ıslattığında yada kaka yaptığında bir kaç dakika bekletilmeli ıslaklıktan rahatsız olduğunda sakince değiştirmek gerkiyormuş ... sürekli tuvalete gidelim mi hadi hadi demiyecekmişiz...

beni korkutan bir konuşmasıda diyorki 3,5 yaşındaki çocuk artık büyük tuvalaetini altına yapmaması gerekiyor diyor benim kızım 37 aylık yani 5 ay sonra 3,5 olacak inşallah en kısa zamanda çözeriz ...büyük tuvaletini geldiğini gözlemleyin istersen tuvalete gidelim deyin ama çozuk red ederse üstelemeyin diyor bırakın altına yapsın diyor amaaaa benim kız tuvalete geliyor kabul ediyor 1 dakika oturup geri kalkıyor kaka gelince ....nasıl bir çözüm olacak buna :KK43:((
Cok saol yazdigin icin yaa ben surekli tuvaletten bahsesiyodum.
Senin isin de zor kizimda huysuzlandi agliyor artik saat basi gidicem ve surekli bahsetmicem hic kizmiyorum zaten ben

Ben tereddütlüyüm başlama konusunda bu ara sinirlerim gergin ikimizinde hazır olduğu zamanı kolluyorum yanlış bir zamanda başlayıp onu yıpratmak istemiyorum canım sana kolay gelsin ama buzimkisi benimle inatlaşacak gibi duruyo. Elif sen tuvalette taşa mı oturttun yoksa boş yere mi

Aynen cnm bende bundan cok korkuyodum ama gerceklerle yuzlesiyoruz.
Ben cok sabirli insanimdir ama 2 gundur kziima bisey demiyorum ama esime deli gibi bagiriyorum her harreketi batiyor. Hic boyle olmadim ben. Sen yapi itibariyle daha sinirlisin. Uygun zmani en iyi sen bilirsin.
Valla allah herkesee sabir versin. Sabir istiyo hemde cok.
Egitime basladigin zamn sana destek olucam.
Hem tecrube kazanmis da olurum.

Asla asla asla kizmaman lazim ben 2 gundur icimde firtinalar kopuyor ama ona hic caktirmiyorum.
T ta mavra

Bu zmana kadar 4 kere kacirdi 2 kere tuvalete yapti. Dun 15 kere kacirmisti. Ve 15 dakikada yarim saatte falan. Bugun 1 saatten once yapmiyor.

Sizce kaslari mi gelisiyor tutmayi mi ogreniyor?

Bu zmana kadar 4 kere kacirdi 2 kere tuvalete yapti. Dun 15 kere kacirmisti. Ve 15 dakikada yarim saatte falan. Bugun 1 saatten once yapmiyor.

Sizce kaslari mi gelisiyor tutmayi mi ogreniyor?
Kesinlikle kaslarini tutmayi ogreniyor aferim ona ....guzel bi gelisme benim kizin ilkzamanlarda cabuk ogrenmesinin sebebi 3 yas olmasi ...tutmayi kontrok etmeyi biliyor...adem gunes2 ve 3 yas araliginda cocuklar kas tutmayi hemen ogrenmezler bir kac gun surer diyor...

Kesinlikle kaslarini tutmayi ogreniyor aferim ona ....guzel bi gelisme benim kizin ilkzamanlarda cabuk ogrenmesinin sebebi 3 yas olmasi ...tutmayi kontrok etmeyi biliyor...adem gunes2 ve 3 yas araliginda cocuklar kas tutmayi hemen ogrenmezler bir kac gun surer diyor...
Aa ciddi misin? O zamn iyi bi gelisme cok mutlu oldum ins gun gectikce daha iyi olur. Ama benim kafama takilan su benim kizim konusamiyor henuz 20ye yakin kelime soyluyor. Tuvaletle ilgili cis diyor. Geldigi zman nasil soylucek yada konusamadigi icin basaramazsak diye surekli kafamda donup dolasiyor :KK43:

Aa ciddi misin? O zamn iyi bi gelisme cok mutlu oldum ins gun gectikce daha iyi olur. Ama benim kafama takilan su benim kizim konusamiyor henuz 20ye yakin kelime soyluyor. Tuvaletle ilgili cis diyor. Geldigi zman nasil soylucek yada konusamadigi icin basaramazsak diye surekli kafamda donup dolasiyor :KK43:
Bana sorarsan 2 yas daha cok erken gibi 2.5 yasinda baslamani tavsiye ederim. Benim kizimda 2 yasinda tam konusamiyordu tam 2.5 yasinda konusmaya basladi kis ayina gelince mecbur kisin bitmesini bekledim suan 3 yasinda daha iyi anlasiyoruz anliyoruz birbirimizi...

Bana sorarsan 2 yas daha cok erken gibi 2.5 yasinda baslamani tavsiye ederim. Benim kizimda 2 yasinda tam konusamiyordu tam 2.5 yasinda konusmaya basladi kis ayina gelince mecbur kisin bitmesini bekledim suan 3 yasinda daha iyi anlasiyoruz anliyoruz birbirimizi...
Dogrudur ama egitimi birakmayi hic dusunmuyorum basladim bi kere duruma gore bakicam artik gerekirse 1 2 ay denicem bu surecte 1 kere bile soyleyemezse o zamn ara verebilirim belki:KK43:

Dogrudur ama egitimi birakmayi hic dusunmuyorum basladim bi kere duruma gore bakicam artik gerekirse 1 2 ay denicem bu surecte 1 kere bile soyleyemezse o zamn ara verebilirim belki:KK43:
Siz bilirsiniz ama uzmanlarin soyledigi su 15 - 20 gun icinde cevap gelmiyorsa fazla annede cocukta yipranmadan sonlandirilmaliymis 1-2 ay sure verip tekrar baslanmaliymisiz...uzmanlarin gorusu bu yonde ....

Yawww eskiden bizim aileler bizi bu kadar disunselerdi dahiii olurduk heralde :KK66:)) saldilar bizi babaannemlerin bahcesinde ogrendik gittik...hic biseyde hatirlamiyoruz :KK66:))

Siz bilirsiniz ama uzmanlarin soyledigi su 15 - 20 gun icinde cevap gelmiyorsa fazla annede cocukta yipranmadan sonlandirilmaliymis 1-2 ay sure verip tekrar baslanmaliymisiz...uzmanlarin gorusu bu yonde ....

Yawww eskiden bizim aileler bizi bu kadar disunselerdi dahiii olurduk heralde :KK66:)) saldilar bizi babaannemlerin bahcesinde ogrendik gittik...hic biseyde hatirlamiyoruz :KK66:))
Aynen cnm:) soylediklerini dikkate alicam ins soyler

Ben başlamıyorum ama sürekli çiş konusund konuşuyoruz kızımla 2 yaşını yeni doldurmasına ramen hayrunnisa kendini çok güzel ifade eden bir çocuk ne desem anlıyo maşallah. Bugün 3 saatlik öğle uykusundan altı temiz uyandı ve bende uyandıktan sonra tuvalete götürmek istedim o da reddetmedi iki tane terliği var birini tuvalet terliği yaptık giydirdim ve tuvalete gittik 15 dakikamız tuvalette geçti ama sonunda çişini yaptı ve kendi de çok sevindi.
Birde arkadaşlar tuvalet eğitiminde nasıl kızılmamak gerekiyorsa abartarak tebrik etmemek de gerekiyormuş bunu unutmayın anahtar sözcük " aferin kızıma" onun dışında çişini yaparsan sana şunu veririm sana şunu alırım gibi vaatler ileride ruhsal problemlere yol açabiliyormuş abartmadan aferin sana demek yeterli yani

Ben başlamıyorum ama sürekli çiş konusund konuşuyoruz kızımla 2 yaşını yeni doldurmasına ramen hayrunnisa kendini çok güzel ifade eden bir çocuk ne desem anlıyo maşallah. Bugün 3 saatlik öğle uykusundan altı temiz uyandı ve bende uyandıktan sonra tuvalete götürmek istedim o da reddetmedi iki tane terliği var birini tuvalet terliği yaptık giydirdim ve tuvalete gittik 15 dakikamız tuvalette geçti ama sonunda çişini yaptı ve kendi de çok sevindi.
Birde arkadaşlar tuvalet eğitiminde nasıl kızılmamak gerekiyorsa abartarak tebrik etmemek de gerekiyormuş bunu unutmayın anahtar sözcük " aferin kızıma" onun dışında çişini yaparsan sana şunu veririm sana şunu alırım gibi vaatler ileride ruhsal problemlere yol açabiliyormuş abartmadan aferin sana demek yeterli yani
Gayet guzel masallah...bende artik odul konusunda frenledim kendimi cis yapinca aferim diyorum gulumsuyorum elimizi yikiyoruz zaten su ile oynamayi seviyor sirf eli kopuk olsun diye surekli cise gidiyor...

Lazimliga mi oturttun?
Aa ne guzel cnm o zamn kolay ogrenecek gibi altida kuru kalkmis.
Ervada beni anlio masallah nereye cis kaka yapicaz deyince gosteriyo hadi cise gidelim deyince cani isterse hemn gidiyo.
Eskiye gore bayagi iyi nisa seni zaten hep anliyodu. Ne zamn baslamayi dusunuyon?

X