Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Hoşşgelldinn tattlımm !!!naniknanik

benim bugünlük menüm

kahvaltida peynir ve karpuz

öglen sekersiz muhallebi

aksam taze fasulye yemegi ve salata

canım ceyda doğru soyluyor canın ıstemese, acıktıgını hıssetmesen de ara ogun yapmalısın kı metabolızman hızlansın yerimseniben
ben 2008 de 4 ayda 22 kılo ya yakın verdım bunun en pozıtıf faktorlerınden bırı de ara ogun yapmamdı

soyle acıklayım sana sekerım
dıyelım bu sekılde beslenerek ayda 2 kılo verıyorsun fakat araya ara ogunde sıkıstırırsan bunu 3 e hatta 4 e bıle cıkarman mumkun...

ben o zamanlar ınan kı acıkmadıgım balde hatta böğğ ne cabul geldı ara ogun vaktı dedıgımı bıle bılıyorum

kızlar bugün 3 yaşındaki oğlumu kreşe yazdırdım:)okullar başlayınca yarım gün kreşe gidecek arkadaş edinecek:)bende spora daha fazla zaman ayrıcam:)

hayırlı olsun tatlım, senın adına sevındım
yasasın spor :lepi:

olsun tatlım zamanla rayna oturur ınsallah
ben senın azmıne cok ınandım kaydirigubbakcemile5

Güzel menü aydasucum ah şu ekmekler de gözüme çarpmasa :1ninca:

ah ceyda ahhhhhhh :2:
hedefımı cok dusuk tuttum kuzum
ayda sadece 1 kılo sositososito
yarından cok umıdım yok cunku sporu yenı oturttum
haftaya cumaya kadar 63 kılo olmazsam aksam yemeklerımdekı ekmegın 1 dılımını hayatımdan cıkaracagım sekerım zemuszemus
ahanda sahıdım ol emı kaydirigubbakcemile5

:lepi: :lepi:

fındığı fazla yemiceksin canm yoksa gerçekten yağ yapar ama aralarda 2-3 tane güpletirsen daha dinamikk olursun bu da o gününü daha iyi devam ettirmeni sağlarra.sa.sa.sakannehir
hmmm tamam canim püf noktasi bu demek ki yerimseniben

kafamçokkarıştı biraz karisik geldi bana yeeklerin kalorilerini bilmiyorum cünkü bilmiyorumkismile
hmm haklisin, ama yorumlarimizda kirici olmayalim derim ben o zaman insanin motivasyonu iyice azaliyor, moral cok önemli
canim zaten önceden de 2 defa yazdigim gibi dün sabahki kahvaltim istisnaydi bebek yataktan düstügü icin araya baska seyler girdi o halde kahvalti hazirlamayi düsünemezdim heralde... önceki kahvalti menülerime bakarsanizda cok zengin kahvalti menüm oldugunu görürsünüz.
yorumlarimizi karsi tarafin icinde bulundugu durumu göze alarak yazarsak motivasyonlar düsmez yerimseniben en azindan kendi adima bunu talep edebilirm. kuusura bakmayin böyle yazmicaktim ama sanki her kahvaltim böyleymis gibi ayni ifadeler 3 defa yazilmis.
bugün miraç kandili

kandiliniz mübarek olsun.
hepimize ve tüm müslüman alemine hayırlar getirsin inşallah

eveettt bugün kandil... hepinizin mirac kandili hayirli olsun
oruc tutamadim ben, kahvalti ettikten sonra ögrendim kandili bilmiyorumkismile

günaydın arkadaşlar, yeniyim ben:kedi:

öncelikle hepinize hayırlı kandiller ve çok teşekkürler beni de aranıza aldığınız içinzemuszemus

deneme süresine gireceğiz sanırım dimi?

Hosgeldin canim, merak etme cogumuz yeni burda, Allah tamamina erdirsin canim dügününü davetlimiyiz :teytey:

Son düzenleme:
bugünkü kahvaltimda
dün haric her kahvaltimda oldugu gibi biraz peynir, 2 zeytin, 2 cay kasigi pekmez, 1 tane yumurta, ve herzamanki gibi 1 caybardagi sekersiz cay vardi. 2 dilim de ekmek yedim galiba.

bi de bugün 10 gündür ara verdigim Leslie ile 4 mil evde yüricem, biz ocak anneleri yapiyorduk bunu ise yariyor malum disarda bebekli cok uzun yürümek mümkün degil, isteyen olursa linkini verebilirim.

1 saate 4 mil yüricem bi yusuf uyansin da

Hoşgeldin canım, umarım hedefine kolayca ulaşabilirsin. E zaten bunun için buradayız değil mi :teytey: :hooray:

çok teşekkür ederim

kendimi bildim bileli diyet yapıyorum artık vereyim de kurtulayım bu yarışma da süper bi motivasyon olcak inşallahzemuszemus

Hoşşgelldinn tattlımm !!!naniknanik

çoookkk teşekkür ederim

Hosgeldin canim, merak etme cogumuz yeni burda, Allah tamamina erdirsin canim dügününü davetlimiyiz :teytey:

hoşbulduk, daha hevesli oluruz ne güzel

düğün bnm değilki cnm keşke bnm olsa

Son düzenleyen: Moderatör:

menun genel olarak guzel tatlım
fakat canın ıstemese de kahvaltıyı ne olur atlama
metabolızmayı canlandıran ogunumuz canımız cıgerımız herseyımız o bızım :roflol:
bır de ogunlerımıze yoğurdu eklersek cok mukemmel olur canım :lepi:

Canım kolum çok ağrıdı ve ateşim de çıktı ama 1 adet minoset içince geçti çok şükür

sımdı ıyımısın fıstıgım

sana soylenecek cok bırsey yok bılıyorsun :lepi:

cok gecmıs olsun nazlıcım
canım sen de menulerıne yoğırt süt ayran peynır gıbı besınler eklemelısın dıye dusunuyorum ne dersın yerimseniben

aksam hafıf gectıgı ıcın sondakı cıkolatabenım gozume cok batmadı
sey soracam ben sana tatlım
hanı dıyorsun ya ceyrek porsıyon pılav dıye
o tam olrak kac kasıga tekabul :roflol: edıyor

tatlım 1 saat yuruyus 100 kalorı yaktırmaz cok daha fazla yerimseniben
soylekı dakıkada 135 adım cıvarı atarsak hızımız 6,4 kılometreye denk gelıyor
bu da dakıkada ortalama 5 kalorı yaktıgımız anlamına gelıyor
saate cevırırsek bunu 5x60 =300 kalorı yakmıs oluyoruz kaydirigubbakcemile5

bu konuda ıhtısas yaptım dıyebılırız

zaten onemlı olanda dengeleyebılmek
hep kendımden ornek verıyor gıbı oalcak ama napımm aklinialirimsmile
nısanlım o zamanlar kılo vermeme karsıydı ne hıkmetse :hulya:
dısarı cıktıgımızda bılıyordum kı onun yanında dıyet yapamazdım
bu yuzden sabah hafıf bır kalvaltı yapar cıkardım evden
oğlen tıka basa gelsın hamburgerler kolalar patatesler sempatiksalakcinni
aksam eve gelıncede hafıf salata corba oh mıs
ertesı gunde 90 dakıka yuruyus hihoyyyt
ve sonuc haftada 1 kılo kayıp
bu dedıgım olay haftada ıkı kez olutdu neredeyse
onemlı olan dengeleyebılmek vereliniortak

lolocum fındık fıstık tarzı şeyler yag yapıyor kilo yapıyor diye biliyorum, emzirirken yiyodum da sut yapsın diye

canım fıstık dıyetısyen tarafından pek onaylanmıyor
fakat fındığın bılınenın aksıne yag yakıcı ozellıgı olması
tabı sınırlı tuketmek sartı ıle
gunluk en cok 10 adet :1closedeyes:

Canım ben hiçbir arkadaşımızın kırıcı yorum yaptığını düşünmüyorum. Eğer bizim gözümüzden kaçan varsa lütfen alıntı yapıp bize gösterir misin kırıcı diye bahsettiğin mesajları?

Eğer 'olmamış , daha dikkatli olmalısın, akşam ekmek yeme ' vs.. gibi cümlelerden bahsediyorsan emin ol bu hepimizin iyiliği ve ipin ucunu kaçırmamamız için yapılan tamamen iyi niyetli uyarılardır. Akrep arkadaşım belki senin diğer kahvaltılarını unutmuş olabilir senden ricam bunu daha naif bir dille anlatmandır. Yanlış anlama bu mesajım sadece sana yönelik değil tüm takım arkadaşlarım için. Emin ol biz seni seviyoruz ve daha azimli olmamızı sağlamak için tüm bu uyarılar. Ama çok rahatsız ediyorsa seni menülerine daha genel yorumlar yaparız. Tabii bu sana ne derece fayda sağlar onu bilemem..

a.s.

aydasu sağol canım, menüyü beğenmene sevindim.. pilav konusunu sormuşsun soru bana değildi ama ben de fikrimi paylaşmam gerekirse, bana kalırsa 3 kaşıktan fazla tercih edilmemeli. :ecrin_bebek:

enerjın cok yerınde canım masallah dıyeyım
sabah, ara, ogle falan hepsı cok olumlu tatlım
yalnız ıkı sorum olacak
bırıncısı aksam neden yok :2:
ıkıncısı patates salatasının mıktarı
bunlar onemlı sekerım yerimseniben

akrepcım
cok kosusturuyorum canım ben
ayakta kalmak ıcın enerjı almam lazım yerimseniben
fekat sanırım yarından ıtıbaren aksam ekmegımı 1 dılıme dusurmek zorunda kalacagım mafoldumben
ya ama 6,30 da yıyorum ve doymuyorum kuzum ya
bır gun bu ıs benı oldurecek mafoldumben

evdeyken nasıl ozene bezene yapardım bır bılsen

cok begendım canım :lepi:

Güzelim takımda tam menü paylaşmak şart. Sen şu an kahvaltıyı yazdın, 2 saat sonra öğlen menüsünü yazacağını varsayalım sonra da akşamı... Biz bunları toparlayıp yorum yazamayız canım. Herkes gibi lütfen günü bitirdikten sonra menü paylaşalım... yerimseniben

benimde aklıma takılan bi konu var size danışayımbilmiyorumkismile

sporu ne zaman yapmalıyız sizce?

ben sabah aç karna yapıyordum gün içinde halsizlikten ölüyordum şimdi akşam yemeğinden sonra yapmaya karar verdim

Canım ben genelde kahvaltıdan 2 saat sonra yapıyorum.

günaydın arkadaşlar, yeniyim ben:kedi:

öncelikle hepinize hayırlı kandiller ve çok teşekkürler beni de aranıza aldığınız içinzemuszemus

deneme süresine gireceğiz sanırım dimi?

tatlım hosgeldın a.s.

valla ben cok begendım menunu canım
afıyet olsun vereliniortak

aydasu sağol canım, menüyü beğenmene sevindim.. pilav konusunu sormuşsun soru bana değildi ama ben de fikrimi paylaşmam gerekirse, bana kalırsa 3 kaşıktan fazla tercih edilmemeli. :ecrin_bebek:

begenmezmıyım hıc
gercekten bılıoyrsun bu ısı kuzum kaydirigubbakcemile5

plıav konusunda asagı yukarı aynı dusunceye sahıbız ceydacım
aksamsa eger 3 ıdeal
ama kendı adıma oglen yıceksem 4 kasıkta duruyorum yasakkelime :roflol:

EstağfuruAllah canım sağolasın...

kaydirigubbakcemile3

çok teşekkürler aydasu hoşbuldum

kahvaltıdan 2 saat sonra hakkaten güzel olur ama benim yapma şansım yok çünkü koşu bandımın olduğu oda o saatlerde acaip güneş alıyor bayılrı giderim orda sıcaktan ve havasızlıktan :gitme:

kaydirigubbakcemile3 ben en iyisi akşam yemeğinden sonra yapayım

tatlışım farkındayım diğer günlerde zengin kahvaltı yaptığını..
ama biz menülerimizi günlük yazıyoruz ve yorumlarda doğal olarak ogünkü menüye oluyor..
ve menülerimizi de yorum yapılsın da göremediğimiz eksiğimizi tamamlıyalım,motivasyonu düşürmek değilde yükseltsin diye yazıyoruz.tabiki bu yorumlar 3 olur 5 olur 10 olur..biz grup halinde zayıflamanın daha kolay ve hızlı olduğunu tecrübe ettiğimiz için bir aradayız yoksa evimizde tek başına dışardan destek almadan devam ettirirdik mümkün olsaydı dimi şeker..
mazeretinin olduğunu yazmışsın haklısın canım..ama işte herkesin burdan hariç birde kendi koşturmacası olunca hatırda kalmayabiliyor..o yüzden menü yazarken olmayan menünün hemen yanına parantez içinde açıklama yaparsak daha iyi olur şeker..

tatlışım ben çerezini yeme demiyorum ki..ye ama aralarda değil..se enerji versin diye yersin ama tam tersi ağırlık verir sana canım
biz aralarda meyveyi sindirimi kolaylaştırsın ve bir sonraki menüye mideyi hazırlasın diye yiyoruz..bir nevi makine misali mideyi yağlıyoruz çalışması kolaylasın diye..
ama çerezin sindirimi uzun olunca mideyi aralarda gereksiz yorar ve bu da ağırlık ve uyku verir şeker..
meyvenin sindirimi sadece 15 dk şekeryerimseniben

Poseidon83
Tatlım kımse uzecek bırsey dememıs kı burda :teselli:
İnan bana hepımız bırbırımızın ıyılıgı ıcın ugrasıyoruz
Bırımızın goremedıgını dıgerımız gorur dıye paylasımda bulunuyoruz
Sacede o gun ıcın kalvaltını eksık gormus olacagız kı uyarma geregı duymusuz ayrı ayrı alıntılayıp cunku herkesın menusune yorum yapıyoruz kendımızı bundan sorumlu hıssedıyoruz yerimseniben

Canım bu bıraz da yasam standartı ıle ılgılı.
Calışmadan once sabah kalkardım annemle bırlıkte yollara atardık kendımızı, 90 dakıka yuruyup gelırdık
Ay cok ozledım o gunlerı ya mafoldumben
Fakat suan calısıtıgım ıcın dısarda yurume sansım olmadıgından aksam 8 gıbı yapıyorum yuruyusumu evde sositososito
Eger kı sabah ac karnına zor olursa senın ıcın sporunu yapmadan once 2 kuru kayısı koca bır bardak su ıcersen daha zınde hıssedebılırsın kendını yerimseniben

evet canım leslie nin dışarda yürüyemeyenler için evde çok iyi yürüyüş olduğunu duymuştum..çok faydası da oluyormuş..
ama ben dışarı çıkma imkanım olduğu için uygulamadım hiç.
evim denize yakın ve yürüme alanlarımız var burda..hem deniz hem ağaçlar bol oksijen süper oluyor..

Tok tuttugu ıcın ara oğunde tercıh edıyorum akrepcım
Ve kesınlıkle sabah ara oğunumde yıyorum kı ficüdum yaksın aklinialirimsmile
Saat 9,30 da hupletıyorum bunu oğlen yemegımı de 12,00 de yıyorum
Anca tutuyor benı
Oğleden sonra da ıkı ara ogun yaptıgım ıcın meyveye ve sute yoğurda yonelıyorum... kaydirigubbakcemile5

bu hafta kılo kaybımdan umutlu degılım anca toplayacak spor fekat hataya kı hedefım 63 :Saruboceq:
kendıme hedef koydum bakalım
tobe tobe ya surda verecegım topu topu 3 kılo amma buyuttum he sempatiksalakcinni
eskı gunlerde olsa 3 haftada hallederdım fekat sımdı 3 ay bıctım kendıme delikafadulden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…