Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Karmenim sıçla, zıpla, yuvarlan, amuda kalk yeterki hareketli ol:roflol: Spor yaptı diye notumu alıyorum.:jeyyar: Sana küçük bir tavsiye rejim yapıyorum diye düşünmemeye çalış. Çünkü o fikirle hareket edince malesef rejim falan kalmıyor bende. Biz dikkatli besleniyoruz dimi...sengözlerimebaksanab

Amanda beni merak ederlermiş. HandemimŞeniz singingimŞeniz

Son düzenleme:
selam arkadaşlar,

bu akşam iş çıkışı kendime eşofman almaya gittim. eşofmanı giyince aynada kendime inanamadım. hatta görevliye bu ayna ince mi gösteriyor diye sordum. normal gösterdiğini öğrenince çok mutlu oldum.

Gerçi içine giremediğim kıyafetler halen istediğim gibi durmuyor üstümde, ama sanki hedefe yaklaşıyorum gibi... kısaca motive oldum diyebilirim...kaydirigubbakcemile2

sabah: 1 dilim ekmek, peynir
ara: çeyrek simit
öğle: 2 dilim etimek, brokoli+karnıbahar salatası, ayran
ara:2 adet kepekli bisküvi
akşam:1 dilim köy ekmeği, 1 kase sebze çorbası, salata, etli sarma

öğle tatilinde 30 dakika tempolu yürüyüş
gece:yeşil çay

ooohh ya sonunda aldın beni listeye laelaelaelaelae rejim yapmıyorum aayyy hiç ihtiyaç hissetmiyorum tığğ gibiyim desem olmuyorrrrrr.... duba gibiyim rejime dikkatli ve sağlıklı besleneceğim desemde olmuyorrrrrr kocaelicim.... bu gün çok açımmmmm çooookkkkk....cokacimcoook

sabah sabah arkadaşlar elime iğrenç bişi tutturdular renk acayipti canım.... meğer soğan suyuymuş... iğrenç ötesiydi ... iş yerinde 4 arkadaşız dördümüzde kilo vermek istiyoruz aylardır hatta diyebilirim... onu dene bunu dene kobay farelerine döndük... bu seferde soğan suyu denemeleri sonuç verir inş. senağlama yanarım yanarım zayıflayamazsam elimdeki soğan kokusuna yanarım. koca gün elimin soğan kokusuyla gezdim...-tatlicadiarzu-

sabah 2 zeytin 2 adet çeri domatez, bir dilim peynir, yeşil çay

Öğlen : az makarna, yumurtalı makarna

akşam: dayanamadım yedim. yazmayayımda merak etmeyin arkadaşlar. az yedim çünkü hala açım

ohh bee nihayet renk geldi foruma sengözlerimebaksanab
Kocaelicim canım benim merak edilmezmisin birimiz eksik olsak yokluğumuz acaip hissediliyo en azından benim için öle
bugün iyi hissetmiyorum pek kendimi anneme gittim irmik helvası yapmış aman bi güzel olmuşki cokacimcoook
anlicanız üzere dayanamadım yedim biraz ama abartmadım :1no2:
bakalım yarın nolcek
acaip uykum geldi benim oğluşum uyanmadan biraz uykumu alim bari
sabah görüşmek üzere

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60///% )
singing kettle (72///% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7///%)
bahar_0186 (67.5///%)
misirunu (63.5///%)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

2. TAKIM TOPLAM KİLO (610.3//)

Günaydın Çıtır Kızlara.s.
Karmencim soğan suyumu ben almim alana da mani olmayayım.:bbo: Midene dokunmasın sakın. İyice araştırdınmı??
Handemim abartmamışsın helvayı ozaman sorunda yok.:jeyyar: Mutlu etmiştir seni. kaydirigubbakcemile3
Bende birazdan peynir ve kepek ekmeğinden oluşan kahvaltımı yapacağım. Öğle yemeğine çıkmayıp spora gideceğim. Görüşmek üzereee:teytey:

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60///% )
singing kettle (72///% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7///%)
bahar_0186 (67.5///%)
misirunu (63.5/63.5/0/%0)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

bu hafta çok dikkatli gittim üstelik spor da yaptım ama kilo verememişim.

Gözümde üveit denilen ciddi bir hastalık var. Bugün göz doktoruma kontrole gittim ve bağışıklığımın zayıflamasına bağlı olarak enfeksiyonumun tekrarladığını söyledi. durum baya ciddi, ucu körlüğe gidebiliyor. sanırım diyeti biraz gevşetip spora ağırlık vereceğim.. bağışıklık sistemini güçlendirmek için vitamin dışında deneyimleri olan varsa lütfen paylaşalım. doktorum dışardan alınan vitaminleri önermiyor..

sabah: 1 bardak greyfurt suyu,1 dilim ekmek, peynir
öğle: 2 dilim etimek, brokoli salatası

hava yağmurlu olduğu için öğle tatilinde yürüyüş yapamadım ve iş yerimdeki 10 katı (saydım 200 basamak) 2 kere çıkıp indim, yani 400 basamak çıktım, 400 basamak indim..

akşam yemeğini bilmiyorum. bu arada iş için pazartesiye kadar il dışındayım, 3 gün yazamayabilirim.. herkese sevgiler...

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60///% )
singing kettle (72///% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7/70.8/0.9/%
bahar_0186 (67.5///%)
misirunu (63.5///%)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

Kocaelicim hayatım ben bunu nasıl hesaplicakdım neyi neyle bölcekdim valla unuttum okadar zamandır aynı kilodayımki unutmuşum
bunu açıklıyan bir link vardı onu yine bizimle paylaşırmısın ben aradım ama bulamadım site içinde??

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60///% )
singing kettle (72///% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7///%)
bahar_0186 (67.5///%)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

soğan suyunu bu sabahtan başlayarak vazcaydım bilem.:1no2: üzerimdeki atlet bile soğan kokuyordu yahu, zayıflayalım derken etrafa kötü kokmak istemem doğrusu. sabah sabah üzerimi değiştirirken farkattim ki çok iğrenç bir koku. yok bende almıycam zaten kocaelicim. arkadaşların söylediğine göre zayıflamak içinde kullanılabilinirmiş.

sabah greyfurt suyu içtim hala onunla geziyorum inanın öğlen yemeğe çıkamadım. işlerin bu gün yoğunluğu sebebiyle. midem çok kötü açlıkdan akşamda özel bişi aramayacağım ama dikkatli olacağım ne bulduysam onu yiyeceğim.

hiç kilo verememişim ne yazıkkisenağlama

evet karmencim o soğan olayını bende denedim ama olmadı bir gün dayanabildim ancak

bugün pilatesimi yapamadım
ayrıca kendime bugün tatil ilan ettim rejime uymadım istediklerimi yedim 900 gr vermenin mutluğu da var tabi :teytey: :sm_cool:
akşama yemekde yapmadım yapmicam az önce tost yedim başka bişi yemicem bu akşam sadece meyve ve yeşil çay

en azından şu 60lı rakamlara düşsem aah ah :Saruboceq:

Çok tebrik ederim canım.Şeniz Bu hafta çok güzel kilo vermişsin. Darısı başıma. Yarın sabah tartılacağımda..Ödülüde haketmişsin tabiki..:lepi:
Tabi kilo verince heyecan yaptın unuttun hesaplamayı dimi :jeyyar: Kısaca açıklıyayım canım: Tartıldığında çıkan kilonu yazdıktan sonra, Etap başlangıç kilon ile (benim listede belirttiğim) tartıldığında çıkan kilo arasındaki farkı yazıyorsun. O farkı Etap başlangıç kilona bölüp, çıkan sonucu 100 ile çarpıyorsun. Bu kadarcık..naniknanik

Karmencim işlerimiz yoğun olsada yemeği ihmal etmeyelim.O hataya düşüp ihmal ettiğimde gözüm dönüyor açlıktan neyi yiyeceğimi şaşırıyorum. :bbo:

Baharcım paylaşımlarından anlamıştım zor bir hafta geçirdiğini. Umarım herşey yoluna girmiştir??

Misirunucum çok üzüldüm, geçmiş olsun. Böyle ciddi bir hastalığa karşı kendine cook iyi bakman gerekiyor. Sağlık ihmale gelmez. Bağışıklık sistemini güçlendiren besinleri birazdan paylaşırım. Umarım hastalığından biran once kurtulursun canım.:1hug:

Bugün öğleden sonra ton balıklı, kepek ekmeğinden oluşan bir sandviç yedim. Akşam ki menüm ise: çorba, pırasa ve 1 dilim ekmek..Birazdan greyfurt suyu içeceğim.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BESİNLER

Vitamin A :
Balık karaciğer yağı, karaciğer
Beta karoten (proVitamin A) :
Havuç, ıspanak, kavun, kayısı
Vitamin B2 (Riboflavin) :
Tüm hububat, yağsız et, süt, yumurta, karaciğer, kuru maya
Vitamin B6 (Pyridoxine) :
Tüm hububat, yağsız et, süt, yumurta, karaciğer, kuru maya ve muz
Folik Asit :
Yeşil yapraklı sebzeler, etler
Pantotenik asit :
Bira mayası, baklagiller, alabalık, tüm hububat
Vitamin C :
turunçgiller, çilek, karnabahar
Vitamin E :
Yeşil yapraklı sebzeler, yumurta sarısı, karaciğer, buğday
Selenyum :
sarımsak, baklagiller, balık, kuşkonmaz
Demir :
Karaciğer, bezelye, yumurta sarısı, kuşkonmaz
Çinko :
Karaciğer, soya fasulyesi, ayçiçeği tohumları
Magnezyum :
Yeşil yapraklı sebzeler, fındık, deniz ürünleri
Manganez :
Muz, kepek, ananas, fındık
Protein :
Yağsız et, kümes hayvanları, balık, yumurta, baklagiller, karnabahar, ayçiçeği tohumları
Antioksidanlar :
turunçgiller, baklagiller, tüm hububat

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60///% )
singing kettle (72/72/0/0% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7/70.8/0.9/%)
bahar_0186 (67.5///%)
Karmen2 (83///%)
EN-FUR-TU (71.8///%)

handemicim soğan suyuda buraya kadarmış bizim için.delikafadulden tebrik ederim canım yaa iyi kilo vermişsin.a.s.

kocaelicim gözüm dönmüş bir vaziyette sofraya oturdum fakat 3 köfte yarım dilim ekmek 3 bardak ayran mideme fazla geldi. sofraya oturur oturmaz bir buçuk su bardağı ayranı mideme gönderince fazla bişi yiyemedim. böyle zamanlarda sofraya oturmadan önce meyve suyu, su veyahut ayran gibi şeylerle midemi doldurunca insanın epey bir iştahı kaçıyor. tavsiye edilir arkadaşlar.:CüvCüv:

Nekadar güzel bir yöntem bulmuşsun tabi yanında irade de lazım. Benim gözüm ayran falan görmezdi köftelerle başbaşa bırakırdım kendimikaydirigubbakcemile3

2. TAKIM **92. ETAP**

Kocaeli (60///% )
singing kettle (72/72/0/0.00% )
clementine212 (57.3///%)
çiçek (63.5///%)
handemi (71.7/70.8/0.9/1.26%)
bahar_0186 (67.5/67.5/0/0.00%)
misirunu (63.5/63.5/0/0.00%)
Karmen2 (83/83/0/0.00%)
EN-FUR-TU (71.8/72.5/-0.7/-0.97%)

Çiçek'ten haberi olan varmı kızlar????

Son düzenleme:
Diyetteyseniz bu besinleri ihmal etmeyin…

Yapılan araştırmalar diyette süt ve yoğurt tüketmenin yağ yakımını artırdığını, yağlanmayı engellediğini gösteriyor. Kemik sağlığı için de bu besinleri tüketmek şart.

Kilo vermek için iyi yollardan biri de ne yediğini deftere yazmak. Böylece sandığınızdan daha fazla şey yediğinizi görecek, kendinizi daha kolay frenleyeceksiniz. Diyetisyen Selma Önelge Gür, kilonun sorumlusu olarak gösterilen ekmeğin diyetten çıkarılmaması gerektiğini belirterek, “Her gün 30 dakika aktif olacağınız bir hobi belirleyin ve yapın” önerisinde bulunuyor. Önelge’nin diğer önerileri ise şöyle:

Besinleri iyi tanıyın: Doğada 40 binden fazla besin var ve bu besinler, birbirine benzer yönleri göz önüne alarak altı grupta toplanır. Bunlar, tahıllar (ekmek, pilav, çorba, bisküvi, kestane, patates, kuru baklagiller vb.), et ve türevleri (kırmızı et, balık, tavuk, hindi, peynir, yumurta vb.), sebzeler (yeşil, kırmızı, mor, turuncu vb.), meyveler, yağlar (zeytin, ceviz, fındık, sıvı yağlar) ve şekerlerdir.
Kilo vermeye çalışmak, tatsız tuzsuz yiyeceklerle beslenmek, hamur işinden, tatlıdan uzak durmak demek değildir. Sağlıklı zayıflama programlarında yasak yoktur. Önemli olan hangi yiyeceği neyin yerine, ne kadar yenebileceğine karar verebilmektir. Bu bilinç besin gruplarını tanımakla oluşur. Bunun için şu kurallara dikkat edin:

Çeşitlilik ve denge yaratın: Bir öğünde bütün besin gruplarından en az bir porsiyon da olsa bulundurulmalı. Örneğin öğle yemeğinde yiyeceğiniz ‘1 kâse çorba, 1 tabak etli sebze yemeği ve yoğurt’ hemen her gruptan besin almanızı sağlar.

Ölçülü olun: Bir tencere sebze yemeğine iki yemek kaşığı sıvı yağ koyun. Yemekte mesela iki dilim ekmek yiyin (bölerek yediğiniz ekmeğin ölçüsünü bilemezsiniz).

Yediklerinizi kaydedin: Yemek yedikten sonra ajandanıza hangi saatte, ne yediğinizi ve ne kadar yediğinizi yazın. Her yediğinizi düzenli olarak kaydedin. Gün sonunda kendinizi değerlendirin. Birçok kişi “Çok yemiyorum ama neden kilo alıyorum?” sorusunu sorar. Oysa üç gün yediklerini kaydettikten sonra cevabı nedense kendileri verirler.

Fiziksel ativitenizi artırın: Günlük 30 dakika aktif olacağınız bir hobi edinilmesi yaşamı daha keyifli kılar. Örneğin markete yürüyerek gitmek, dans etmek, bisiklete binmek, yüzmek, köpek gezdirmek… Bu öneriler de arttırılabilir ama herkes kendi aktivitesini zevk aldığı şeylerden seçebilir.

Aç kalmayın: Eğer öğün atlıyorsanız, kahvaltı etmiyorsanız ve geçiştirmelerle öğününüzü unutuyorsanız bunu bugün bırakın, günde üç ana öğün ve üç ara öğün tüketin.

Günde iki-üç litre su için: İnsan vücudunun yüzde 60-70′i sudur. Bol çay ve kahve içerek su ihtiyacı karşılanmaz. Zayıflama çayları sadece su kaybettirir. Böylece zaıfladığınızı düşünürsünüz. Vücut kaybettiği sıvıyı yerine koyduğunda kilolar geri alınır. Meydana gelen bağırsak tembelliği de cabası. Uzun dönemli zayıflama çayları kullanımı, bazı kronik bağırsak hastalıklarına yol açabilir.

Süt ve yoğurdu ihmal etmeyin: Yapılan araştırmalar diyetle yeterli kalsiyum alındığında yağ yakımının arttığını ve yağlanmanın engellendiğini ortaya koyuyor. Hem kemik ve eklem sağlığınız hem de kilo kontrolünüz için yağı alınmış süt ve ürünlerini diyetinizden eksik etmeyin.

Ekmeği diyetten çıkarmayın: Ekmek tek başına şişmanlığın nedeni değildir. Zayıflama programlarında yeterince ekmek seçenekleri bulunmuyorsa sağlıklı kilo veremezsiniz. Rafine edilmiş undan üretilen beyaz ekmek sadece boş enerji verir.
Lif oranı yüksek zengin ekmek çeşitleri size kronik hastalıklara karşı korunmada destek sağlar.

merhabalar çıtırlarrrr
kocaelicim çok özür dilerim.ama ben hesabı yapamıyorum.maalesef 72.5 olmuşum.affına sığınarak bu seferlik ben yerime yapar mısınız?:asigim::asigim:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…