2 Senelik evlilik , sonu gelmeyen kavgalar!

İlk gün anladım zaten kumar olayının çözülemeyeceğini ve de diğerlerinin de ama öyle bi şey ki düşünün 1 günlük evlisiniz . Boşansanız olmuyor boşanmasanız olmuyor nişanlı iken hiç söylemedi sakladı hep

Zor bir durum... Maddi gücünüz vardır umarım, yoksa da aileniz sahip çıksın size..tek diyeceğim bu

Ah onu bi tanısanız inanın bu şekilde söylesem annemi arar altınları kızınız yemiş bana geri ödeyin der o karaktersizlikte .
Altınlar geline aittir ona bilezik mi takmışlar düğünde :) korkmanızı gerektiren bir durum yok bak kısa bir bilgilendirme :

Kadına takılmış olan çeyrek altın, tam altın, bilezik, kolye gibi ziynet eşyaları ve para gibi takıların tamamının kadına ait olacağı kabul edilmektedir. Düğünde kadına takılan takılar ve paralar, Yargıtay uygulamasına göre kadına bağışlanmış sayılmaktadır. Dolayısıyla bu takılar, kadının kişisel malı sayılır.

Çok yıllar önce ailemden biri boşandı ve kadın altınları çalıp kaçtı dediler. Ama altınlar zaten kadına aittir. Mahkeme de hiç bir şey yapamadılar. Üzücü mü evet üzücü. Her olay farklı ama böyle kabul ediliyormuş. Korkmayın saklayın evde tutmayın bir kuruş da vermeyin iyi ki böyle adamdan çocuğunuz yok

İnanın zaten bana taktıkları 5 bilezik başka bi şey yok . Düğünde takılan çeyrek , para hepsine ailesi el koydu tek kuruş bile vermediler . Onun da derdi belası o 5 bilezik. Sanki bana dünyayı takmış gibi davranıyor . Bu kadar çifkef paragöz olduğunu hiç belli etmedi nasıl oynadı senelerce bilmiyorum

sizinle tek farkımız sizin eşiniz kumar oynuyor, bendeki de saklı gızlı alkol ve bence ınkar etmesıne ragmen hap kullanımı vardı. bende sakladım gızledım ha bıraktı ha bırakıcak deyıp bekledm. herkes esımı ıyı bılıyor ıyı de bı adam sankı, ya duzelırse ya ben pısman olursam dıye cok korktum sonuc 3 sene sonra bır de baktım kı beklemeye o kadar alısmısım kı hala ıstedgım adam olmaısnı beklıyorum. hayal kuruyorum duzeldıgını falan düşlüyorum. ama uzgunum hayallerımızle gercek farklı. ben bosanmak ıstedgmı esımle de paylastım. üzerimden buyuk bı sıkıntı kalktı sankı. sonra kı hayatımı dusundum.
elbet zor olacak ama su an kı kadar psıkoljık zorlanmam dıye dusundum. sevsek bıle bazı seyler degısmıyor uzgunum. hayat bı erkegın pesınde süreklenemeyecek kadar kısa ve ben bunun farkına vardım.. dilerim sizin için de her sey hayırlısı olur...

aile konusuna gelınce bız aynı bınada oturmuyorduk ggelıp gıtmelerı ızınsız olmazdı ama sormadan etmeden ansızın plan yapmalara bayılırlardı. eşimde sankı aılesıne ıyı gelınlık etmezsem bana ıyı kocalık etmeyecek benı sevmeyecek gıbı hıssettırdı. defalarca da konusmusumdur,ailene karşı böyle olmasam ne yapacaksın acaba dıye hayır dedığımde uyumsuz olmakla sevmemekle nankörlükle itham edılıyordum. bende hata bende herhalde deyıp tartısma olmasın dıye dedıkleırnı yapıyordum. sonuç nankörlüğü ben degıl onlar edıyordu.ahh ahh ınsan en cok geçip giden zamanına uzuluyor.

Bende çok tartışma yaşadım altınlar yüzünden en sonunda borç yüzünden hepsini bozdurmak zorunda kaldım o yüzden çok hassas konu benim için başka kadın aynısını yapsın hiç istemem yerine koymakta ayrı mesele .. zaten hep böyle yaparlar bana da 4 bilezik takmışlardı bence dediğimi dikkate al sonra insan çok pişman oluyor ..

okurken daraldım ben

nasıl halen evlı kaldınız

hele ısınız varsa allah askına durmayın bır gun bıle

ustelık cocuk da yok

kacın bu adamdan, kumarından, ofkesınden, nankorlugunden, annesı ıle kopmayan gobek bagından....

valla en ıyı yaptınız sey bu olmus

ama bu adamla evlı kalıp anne olmamak mı, olursanız da cocugun hem annesı hem babası olmak mı

bu adamdan kurtulmak ve hakettıgınız adama, annelıge kavusmak mı

bunu dusunup bosanın

Canım çok basitçe, yıllarını neden böyle harcıyorsun? 2 senedir neden her gün stres yaşatıyorsun kendine? İnsan kendine de ebeveynlik yapabilmeli. Kendine anne gibi yaklaş ve acı çektirmeyeceğine söz ver. Kendine şefkat göster, stres ortamından ve stres yaratan faktörlerden kendini ivedilikle uzak tut. Bu kocan olsa bile. Yaşın da genç, çocuk da yok. Ha çok aşıksan, evlilik terapistine gider bu iş çözüme ulaşabilir mi görürsünüz. Evde kendi kendinize bir şeyler düzelmeyecek

O kadar beni anlatmışsınız ki . Burda yabancıyım çevrem yok. Edinmek için tanıdığı insanlara gittim geldim hep ama kimse kapımı açmadı. Onda bile bana dedi ki “sen ciddi duruyorsun senden çekinip gelmek istememişlerdir” . Ya bunda bile bana bi şeyler yıkıp kendimi değersiz hissetmemi sağladı. Dediğiniz gibi ailesi ile geçinirsem iyiyim gözünde yoksa yok. Kendim gibi davranmaktan çıktım nerdeyse olmuyor böyle 2 senede kendimi ruhen de bedenen de tanıyamaz oldum

Aşk kalmadı ki nefret ettirdi kendinden içimde olan sevgiyi de yok etti . İlk zamanlar aile terapistine gitmeyi teklif ettim . Bana sorun sende . Ben neden geleyim dedi. Oraya deliler gidermiş vs dedi. Bu kadar cahil bu kadar sığ

İnanın evlilikten , erkeklerden nefret ettirdi beni . Boşandıktan sonra değil evlenmeyi sevgili olarak bile birini hayatıma almayı düşünmüyorum . Erkekler hiçbi şeyi hak etmiyor.

Cocuk yoksa ayrilin. Kimse sagliginizdan önemli degil. Normalde evlilik terapisti öneririm. Ama sagliginiz elden gitmeye baslamis, adam hala sizi ciddiye almiyor. Annesiyle beraber yatsin bu saatden sonra.

sizi çok ıyı anlıyorum boşanmayı dunyanın sonu gibi hissediyoruz aşırı pişman olacakmısız gibi bir his cok sevıyorum onsuz pişman olurum gibi dusunuyoruz beynımız belkı de bunu oynuyor ama sevdgımız kadar sevılmedıgımız yerde kalmakta kendımıze haksızlık değil mi? sızın ıcın savasmayan sızı oldgunuz gıbı sevmeyen kendınızı sureklı açıklamak zorunda kaldıgınız ılıskıye mı layıksınız . lutfen bunları da duşünün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…