Sivilceli Ciltler 2.kez roaccutane kullanmak...

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ben de yaklaşık 3 sene önce kullanmıştım hatta yüksek dozda (60mg dı galiba) 8 ay falan kullandım ki tekrarlamasın diye..
neyse herşey iyi güzel gidiyordu sonra 1 ay pharmaton kullandım ben dinç olayım işte derslere etkisi olur belki diye, 1 ayın sonunda eski sivilcelerime merhaba dedim.. koca koca ve sürekli çıkıyorlar 1 senedir..
pharmaton içinde a vit. olduğundan sanırım tetikledi..
sizi de uyarmak istedim roaccutane kullanıp cildi temizlenmiş olanlar sakın pharmaton ya da benzeri (içerisinde a vit olan besin takviyeleri) kullanmayın tekrarlatıyor..

harici kullanılan ilaçlar arasında benzamycin kullanıp baya memnun kalanlar var..
ben roac.dan önce denemiştim pek işe yaramamıştı açıkçası ama şu an yaklaşık 1 senedir yoğun sivilce problemi yaşıyorum o zamanlar senelerce çekmiştim artık iyice yerleşmişti belki ondan yaramadı diye düşünüp bir tekrar şansımı denemek istiyorum, bakalım.. yakın zamanda başlamayacağım tatil vs. tatil dönüşü hemen başlarım ama ve yazarım buraya yine..

bir de lazerle tedavi yöntemleri falan varmış, hiç bilgisi olan var mı bu konuda? tanıdığı falan yaptırmış olan?
benim bir arkadaşım yaptırmış ama net olarak yöntemin ismini bilmiyorum o da bilmiyordu galiba ama tekrar iletişim kurup öğrenirim, şu an aktif sivilcesi pek yoktu ve ilk seanstan itibaren etkisini görmeye başlamış, yaptıralı da 1-2 sene oluyordu..

Konu eski ama
var mı benim gibi 2. Kez Roaccutana başlayan? İkincisinde kesin olarak kurtulan var mı?

Konu eski ama
var mı benim gibi 2. Kez Roaccutana başlayan? İkincisinde kesin olarak kurtulan var mı?
Merhaba :))
Bende 2. Kez başladım.
ilk kullandığımda 1,5 ay kadar kullanıp bıraktım.
şimdi 5 gündür kullanıyorum.
ama bu kez acnetrend kullanıyorum.
yaşım 25 bu arada.
siz uzun zaman olmuştur başlayalı.
nasıl gidiyor ?

Merhaba :))
Bende 2. Kez başladım.
ilk kullandığımda 1,5 ay kadar kullanıp bıraktım.
şimdi 5 gündür kullanıyorum.
ama bu kez acnetrend kullanıyorum.
yaşım 25 bu arada.
siz uzun zaman olmuştur başlayalı.
nasıl gidiyor ?
23 yaşındayım ben de 🤭
İlk kullandığımda 16-17 yaşlarındaydım.
10 veya 11 ay kullandım. İki sene sonra sivilceler tekrarladı.
Şimdi 3. Ayıma yeni girdim, kusma dönemi geçen ay bitti ama özellikle dikkat ettim kola içtiğimde 1-2 tane çıkıyor uzun süre de geçmiyor, çok etkisi olduğuna inanmazdım ama yeme/içme çok etkiliyormuş gerçekten.
İkinci kez roac. kullandığımdan ilerde karaciğer problemleri ile karşılaşmamak için eczaneden enginar hapı aldım, enginar özü ve karahindiba varmış içeriğinde. Size de öneririm enginarın karaciğere faydaları cok büyük. Bide düzenli olarak kefir içiyorum probiyotik içerdiği için doktor bastıra bastıra içmemi söylemişti.
Onun dışında sivilceler yerlerini lekelere bıraktı geçmiyor, doktora danıştım lekeleri açan bi krem istedim eliaderm diye hiç duymadığım bi marka önerdi almadım. Bu hafta bioderma veya la roche un cilt lekelerini açan serilerinden alacağım araştırmadayım
Sizde nasıl gidiyor, kusmalar başladı mı 😊

Son düzenleme:
23 yaşındayım ben de 🤭
İlk kullandığımda 16-17 yaşlarındaydım.
10 veya 11 ay kullandım. İki sene sonra sivilceler tekrarladı.
Şimdi 3. Ayıma yeni girdim, kusma dönemi geçen ay bitti ama özellikle dikkat ettim kola içtiğimde 1-2 tane çıkıyor uzun süre de geçmiyor, çok etkisi olduğuna inanmazdım ama yeme/içme çok etkiliyormuş gerçekten.
İkinci kez roac. kullandığımdan ilerde karaciğer problemleri ile karşılaşmamak için eczaneden enginar hapı aldım, enginar özü ve karahindiba varmış içeriğinde. Size de öneririm enginarın karaciğere faydaları cok büyük. Bide düzenli olarak kefir içiyorum probiyotik içerdiği için doktor bastıra bastıra içmemi söylemişti.
Onun dışında sivilceler yerlerini lekelere bıraktı geçmiyor, doktora danıştım lekeleri açan bi krem istedim eliaderm diye hiç duymadığım bi marka önerdi almadım. Bu hafta bioderma veya la roche un cilt lekelerini açan serilerinden alacağım araştırmadayım
Sizde nasıl gidiyor, kusmalar başladı mı 😊
Çok teşekkür ederim bilgiler için.
benim henüz 1 hafta bile olmadı.
ama dünden beri dudaklarımda yüzümde kurumalar başladı. Birazda sivilce artışı.
ben yurtdışındayım.
Cildiyeye randevu almak 8-9 ay sürüyor.
türkiyede daha önce başlayıp devam etmediğim için(doktor vermişti)
Arkadaşıma gelirken getir dedim ve öyle başladım.
aslında test felan yapılmadan da korkuyorum ama dayanamadım artık.
kilom 68 olduğu için sanırım sabah 20 akşam 20mg kullanmam gerek ama ben sadece 20mg ile başladım.
burda doktor ile görüşüp test yapmaları için ısrar edeceğim.
ve dünden beri bulantım baş ağrım var ..

Çok teşekkür ederim bilgiler için.
benim henüz 1 hafta bile olmadı.
ama dünden beri dudaklarımda yüzümde kurumalar başladı. Birazda sivilce artışı.
ben yurtdışındayım.
Cildiyeye randevu almak 8-9 ay sürüyor.
türkiyede daha önce başlayıp devam etmediğim için(doktor vermişti)
Arkadaşıma gelirken getir dedim ve öyle başladım.
aslında test felan yapılmadan da korkuyorum ama dayanamadım artık.
kilom 68 olduğu için sanırım sabah 20 akşam 20mg kullanmam gerek ama ben sadece 20mg ile başladım.
burda doktor ile görüşüp test yapmaları için ısrar edeceğim.
ve dünden beri bulantım baş ağrım var ..
Ama bu şekilde nereye kadar idare edebilirsiniz en az 6 ay suren bi tedavi bu. Ve her ay kutu bittiginde test şart, doktor yazmadan da ilacı her ay nasıl temin edeceksiniz ki 😟
Sivilcelenme başlamış artık kusma dönemindesiniz. İlaca ilk başlayınca 1 hafta içinde giriyoruz kusma dönemine. Daha da artacak. Birkaç ay sürebilir ama genelde 1 ay sonra toparlıyor.
8-9 ayda randevu alabilmek cok uzun bi süre neden öyle acaba pandemiden mi? Çünkü her ay doktora görünmeniz şart. İlacın dozunu arttırmak indirmek, kan testi, gidişatı görmek vs. Tanıdık falan varsa araya soksanız randevu için

Ama bu şekilde nereye kadar idare edebilirsiniz en az 6 ay suren bi tedavi bu. Ve her ay kutu bittiginde test şart, doktor yazmadan da ilacı her ay nasıl temin edeceksiniz ki 😟
Sivilcelenme başlamış artık kusma dönemindesiniz. İlaca ilk başlayınca 1 hafta içinde giriyoruz kusma dönemine. Daha da artacak. Birkaç ay sürebilir ama genelde 1 ay sonra toparlıyor.
8-9 ayda randevu alabilmek cok uzun bi süre neden öyle acaba pandemiden mi? Çünkü her ay doktora görünmeniz şart. İlacın dozunu arttırmak indirmek, kan testi, gidişatı görmek vs. Tanıdık falan varsa araya soksanız randevu için
Tanıdık felan bu ülkede işlemiyor maalesef.
cildiye ye görünmek çok uzun iş ama testler sanırım sağlık ocağında burda yapılıyor.
onun için görüşeceğim.
ben 10 kutu 20 mg getirttim Türkiye’den.
olur da yetmezse burda aknetrend yok roaccutane var. Onu verirler. Değişik hap ile devam etmek nasıl olur bilmiyorum tabi. Gelişmeleri burdan yazarım.
bugün dudağım daha da kuru.
güneş kremi var balm alacağım bugün.
3 gündür her yer kapalıydı.

Bu arada ben yüzüm için bugün güneş kremi aldım garnier’in. Ama bunu gece de kullanabilir miyim acaba.
yüzüm 3 gündür kuruyordu bugün sürdüm ve çok çok iyi geldi yüzüme.
gece kullansam zararı olur mu ki acaba.
bu arada yüzüne kullandığın krem v.s var mı?
her sabah jelim var onunla yüzümü yıkarım ama zararı olur mu bilemedim. Sadece A vitamini barındıran ürünler hiç iyi gelmiyormuş öyle bişey okumuştum.

Tanıdık felan bu ülkede işlemiyor maalesef.
cildiye ye görünmek çok uzun iş ama testler sanırım sağlık ocağında burda yapılıyor.
onun için görüşeceğim.
ben 10 kutu 20 mg getirttim Türkiye’den.
olur da yetmezse burda aknetrend yok roaccutane var. Onu verirler. Değişik hap ile devam etmek nasıl olur bilmiyorum tabi. Gelişmeleri burdan yazarım.
bugün dudağım daha da kuru.
güneş kremi var balm alacağım bugün.
3 gündür her yer kapalıydı.
Roaccutane zaten orijinal ilaç
zoretanin, aknetrent bunlar muadilleri
10 kutu nasıl getirttiniz reçetesiz alınmıyor bu ilaç hiç bi doktor da 10 kutu yazmaz hele tahlilsiz 😳😳

Bu arada ben yüzüm için bugün güneş kremi aldım garnier’in. Ama bunu gece de kullanabilir miyim acaba.
yüzüm 3 gündür kuruyordu bugün sürdüm ve çok çok iyi geldi yüzüme.
gece kullansam zararı olur mu ki acaba.
bu arada yüzüne kullandığın krem v.s var mı?
her sabah jelim var onunla yüzümü yıkarım ama zararı olur mu bilemedim. Sadece A vitamini barındıran ürünler hiç iyi gelmiyormuş öyle bişey okumuştum.
Garnier kozmetik bir marka, boyle bir tedavide bu ürünü kullanmak doğru değil.
Ecza ürünleri kullanmalısınız. Benim en güvendiğim iki marka var
Bioderma ve La roche
Mümkünse renksiz güneş kremi kullanın, fondötenli olanların koruyuculuğu pek içime sinmiyor beyaz olanlar daha iyidir mutlaka
Yüzünüz elbet kuruyacak aşırı rahatsız etmiyor ve yanma yapmıyorsa bence nemlendirici kullanmayın. Soyulsun ki cilt yenilensin.
Dışarı çıkarken sürmeniz gerekiyorsa (zaten maske var) yine söylediğim iki markanın çok iyi nemlendiricileri de var. Uygun fiyatta bir şey arıyorsanız eczaneye danışın roaccutane ile kullanabileceğiniz bi ürün vereceklerdir.
Yağ bazlı değil su bazlı olmasına dikkat edin, durumunuz el verirse güneş kreminde ucuza kaçmayın. Olası lekeleri önlemek için iyi bi koruyucu şart 🥰 Bu tedavide malesef güneşin yazı kışı fark etmiyor
Bide krem kullanıyor muyum diye sormuşsunuz Yüzüme kullandığım kremler var bunları doktor yazdı. İki tane antibiyotikli bi tane de sivilce kurutucu krem, ama bunların hiç bi faydasını görmediğim için doktoruma danışarak bıraktım. Bazen ara sıra sürüyorum bitsin boşa çöpe atmayım diye. Sivilce lekelerim için danıştım hiç duymadığım bi markanın leke kremini önerdi ama ben yine bildiğimi okuyup kendi güvendiğim markalardan birini alacağım 🤷🏻‍♀️🤭
Bir de sabah akşam hafif bir yıkama jeliyle yüzümü yıkayıp eczanenin hazırladığı bir karışımla tonik yapıyorum akşamları

Son düzenleme:
Garnier kozmetik bir marka, boyle bir tedavide bu ürünü kullanmak doğru değil.
Ecza ürünleri kullanmalısınız. Benim en güvendiğim iki marka var
Bioderma ve La roche
Mümkünse renksiz güneş kremi kullanın, fondötenli olanların koruyuculuğu pek içime sinmiyor beyaz olanlar daha iyidir mutlaka
Yüzünüz elbet kuruyacak aşırı rahatsız etmiyor ve yanma yapmıyorsa bence nemlendirici kullanmayın. Soyulsun ki cilt yenilensin.
Dışarı çıkarken sürmeniz gerekiyorsa (zaten maske var) yine söylediğim iki markanın çok iyi nemlendiricileri de var. Uygun fiyatta bir şey arıyorsanız eczaneye danışın roaccutane ile kullanabileceğiniz bi ürün vereceklerdir.
Yağ bazlı değil su bazlı olmasına dikkat edin, durumunuz el verirse güneş kreminde ucuza kaçmayın. Olası lekeleri önlemek için iyi bi koruyucu şart 🥰 Bu tedavide malesef güneşin yazı kışı fark etmiyor
Bide krem kullanıyor muyum diye sormuşsunuz Yüzüme kullandığım kremler var bunları doktor yazdı. İki tane antibiyotikli bi tane de sivilce kurutucu krem, ama bunların hiç bi faydasını görmediğim için doktoruma danışarak bıraktım. Bazen ara sıra sürüyorum bitsin boşa çöpe atmayım diye. Sivilce lekelerim için danıştım hiç duymadığım bi markanın leke kremini önerdi ama ben yine bildiğimi okuyup kendi güvendiğim markalardan birini alacağım 🤷🏻‍♀️🤭
Bir de sabah akşam hafif bir yıkama jeliyle yüzümü yıkayıp eczanenin hazırladığı bir karışımla tonik yapıyorum akşamları
Teşekkür ederim zahmet edip ayrıntılı yazdığın için 🥰
Öyleyse bende la Roche markanın alayım.
eczaneye gidemiyorum o kadar kalabalık oluyor ki anlatamam. Uzun uzun kuyruklar. İnternetten sipariş vereceğim.
yurtdışında olduğum için öyle eczanenin hazırlayacağı herhangi bişey olmuyor. O yüzden araştırıp bişeyler alacağım ancak.
bende hergün belli jellerle yüzümü yıkıyorum onun dışında her banyoda yüzüme kese yapıyorum.

saçım aşırı kepeklendi yüzüm pul pul sanırım bu aralar böyle geçecek.
sivilcelerim büyük büyük Kocaman sıkmadan duramıyorum kendimi tutamam hiç.
ama dışa dönük sivilceler değil genelde içte gibi. Acı veriyor haliyle.
umarım 1 ayın sonunda normale döner.
yüzümün pullanması ve büyük büyük sivilceler sinirimi bozmaya başladı.
zaten fondeten sürmek imkansız bu durumda.
o yüzden yüzüm baya kötü görünüyor.

Roaccutane zaten orijinal ilaç
zoretanin, aknetrent bunlar muadilleri
10 kutu nasıl getirttiniz reçetesiz alınmıyor bu ilaç hiç bi doktor da 10 kutu yazmaz hele tahlilsiz 😳😳
Arkadaşımdan gelirken getirmesini rica ettim.
oda eczaneden aldı.
türkiyede genelde yani bazen diyelim
Pek sorun olmuyor :))
Ama burda almak imkansız.
yani para ile alacağım diye eczaneye söylemek bile suç :))

Teşekkür ederim zahmet edip ayrıntılı yazdığın için 🥰
Öyleyse bende la Roche markanın alayım.
eczaneye gidemiyorum o kadar kalabalık oluyor ki anlatamam. Uzun uzun kuyruklar. İnternetten sipariş vereceğim.
yurtdışında olduğum için öyle eczanenin hazırlayacağı herhangi bişey olmuyor. O yüzden araştırıp bişeyler alacağım ancak.
bende hergün belli jellerle yüzümü yıkıyorum onun dışında her banyoda yüzüme kese yapıyorum.

saçım aşırı kepeklendi yüzüm pul pul sanırım bu aralar böyle geçecek.
sivilcelerim büyük büyük Kocaman sıkmadan duramıyorum kendimi tutamam hiç.
ama dışa dönük sivilceler değil genelde içte gibi. Acı veriyor haliyle.
umarım 1 ayın sonunda normale döner.
yüzümün pullanması ve büyük büyük sivilceler sinirimi bozmaya başladı.
zaten fondeten sürmek imkansız bu durumda.
o yüzden yüzüm baya kötü görünüyor.
Yüzünüzü sürekli tahriş edecek şekilde temizlemekten kaçınının yoksa daha büyük zarar verirsiniz. Size tavsiyem nemlendirici olarak la Roche posay in ciciplast kremi. Bununla ihtiyaç duydukça cildinizi neme doyurun yoksa egzama başlayacak ki kafanızda başlamış galiba. Saçlı deride varsa sebamed antidanruff öneririm. Aynı sorunları yaşıyorum deneye deneye kendime yarayanları sonunda bulabildim. 🥳

Yüzünüzü sürekli tahriş edecek şekilde temizlemekten kaçınının yoksa daha büyük zarar verirsiniz. Size tavsiyem nemlendirici olarak la Roche posay in ciciplast kremi. Bununla ihtiyaç duydukça cildinizi neme doyurun yoksa egzama başlayacak ki kafanızda başlamış galiba. Saçlı deride varsa sebamed antidanruff öneririm. Aynı sorunları yaşıyorum deneye deneye kendime yarayanları sonunda bulabildim. 🥳
Ahhh çok teşekkür ederim bilgiler için. Hemen alacağım.
yüzümü öyle temizlemek çok seviyorum o kabuklar gidiyor ama dikkat edeceğim.
başka ne yapılır bilmiyorum. Çünkü gerçekten çok pul her yerim.
sırtım da,genital bölgemde de sivilce çıkmaya başladı zor geçecek gibi. Başlangıçta kaç ay böyle sürüyor acaba :KK43:((

Ahhh çok teşekkür ederim bilgiler için. Hemen alacağım.
yüzümü öyle temizlemek çok seviyorum o kabuklar gidiyor ama dikkat edeceğim.
başka ne yapılır bilmiyorum. Çünkü gerçekten çok pul her yerim.
sırtım da,genital bölgemde de sivilce çıkmaya başladı zor geçecek gibi. Başlangıçta kaç ay böyle sürüyor acaba :KK43:((
Pul pul demenizden hemen anladım zaten duruma müdahale etmek istedim. Şöyle bir şey sürekli temizlemek cildi aşındırıyor gözeneklerdeki tüm yağ gittiği için cilt bariyerinde boşluklar oluşuyor ve bakteriler için bu da bulunmaz nimet! Hemen o aralıklardan geçiyorlar yani cildi çok temizleyip savunma sistemini zayıflatmamanız lazım. Biraz yağ kalmalı dengeli cilt olmalı. Bunun için de içeriği sağlam cildinize uygun bir nemlendirici kullanmak şart. Pul pul dediğiniz için ciciplast önerdim tam bunun için kullanılıyor. Cildiniz normale dönerse yapısı ağır gelebilir o vakit değiştirirsiniz nemlendiricinizi. Ben mesela her gün kullanamıyorum cildimi çok yağlandırıyor haftada 2 yetiyor. Yüz temizleyici-nemlendirici-gece bakım kremi haftada 1-2 maske olarak rutin oluşturdum ben

Pul pul demenizden hemen anladım zaten duruma müdahale etmek istedim. Şöyle bir şey sürekli temizlemek cildi aşındırıyor gözeneklerdeki tüm yağ gittiği için cilt bariyerinde boşluklar oluşuyor ve bakteriler için bu da bulunmaz nimet! Hemen o aralıklardan geçiyorlar yani cildi çok temizleyip savunma sistemini zayıflatmamanız lazım. Biraz yağ kalmalı dengeli cilt olmalı. Bunun için de içeriği sağlam cildinize uygun bir nemlendirici kullanmak şart. Pul pul dediğiniz için ciciplast önerdim tam bunun için kullanılıyor. Cildiniz normale dönerse yapısı ağır gelebilir o vakit değiştirirsiniz nemlendiricinizi. Ben mesela her gün kullanamıyorum cildimi çok yağlandırıyor haftada 2 yetiyor. Yüz temizleyici-nemlendirici-gece bakım kremi haftada 1-2 maske olarak rutin oluşturdum ben
Mutlaka bu önerileri dikkate alacağım.
gerçekten çok teşekkür ederim.
ara ara buraya gelip bilgi vermek isterim.
umarım hepimiz emeklerimiz boşa gitmesin.

X