Sivilceli Ciltler 2.kez roaccutane kullanmak...

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

neyiseda

En güzel hikayem 💞 Kabul olmuş duam 👶
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.377
2.868
Yaş 25 üzeri. Sivilcelerim azdı yine. Yıllar önce roaccutane kullanıp şifa bulmuştum ama tamamiyle değil. Yine tek tük çıkıyordu. Bi ara kusursuzdu. Lavanta çayı içtim, kuruyemisi bıraktım yine cikmaya devam ediyor. Sorum şu: doktor tekrar roaccutane verirse kullanmalı miyim? 2.kez kullanan var mı

Ben kullandım ikinci kez. Geçmiş zaman çok hatırlamıyorum ama üni.den mezun olunca bazı sıkıntılarım olmuştu. O zmn tekrar kullanmalık hale gelmiştim. Sanırım bi 5 ay fln kullanmıştım. Şimdi gayet iyiyim, bi sıkıntı yaratmadı bende çok. Sadece göz hassasiyeti oluştu kalıcı olarak.

Çok ağır bir ilaç bence tekrar yazsana kullanmayın ben 1 ay kullanıp bıraktım. Clindoxly i önerebilirim size şu an benim cildimde iz miz hiç bişey yok

Ben 3 kez kullandım.
Hala sivilce sorunum oluyor (yoğun değil stres kaynaklı)
İşin aslı kullandığım dönemde gerçekten faydasını görsem de cildimi ciddi derecede hassaslaştırdığını, derimi incelttiğini söylemek zorundayım.
Çok yoğun bir problem yoksa harici ilaçlarla idare edin derim.

Bu ilaç yoğun retinol icerdigi için karaciğeri yorma ihtimali çok yüksek, cildi incelttigi de söyleniyor

ben 6 ay kullandım ve mükemmel bir cilde kavuştum. bundan 4-5 yıl önceydi birdahada çıkmadı.
eğer evlilik bebek düşüncen varsa kesinlikle kullanma derim. ama yoksa bilemiyorum belki 1 ay falan kullanabilirsin. aslında çok etkili neden tekarar çıktı anlmadım

6 ay yuksek dozda kullandim. Ve bu ilacla ilgili tek pismanligim daha once kullanmamis olmak. Sagligim icin bir sakincasi yoksa 2.ye de kullanirim, 3.ye de. Diger butun ilaclar bunun yaninda hava civa, para israfi. Roaccutane'nin geciremedigi sivilceyi hic bir seyin gecirebilecegine inanmiyorum. Diger bir mesele ise, diger ilaclar da masum degil, hepsinin vucuda zarari var. Bos bos ilaclar kullanip vucudumu yoracagima, adam gibi ilac kullanir yorarim, hic olmazsa ugrastigima deger.

Ben varım canım.
Orta okul ve lisede kullandım.Geçti çok mutluydum bu sene tekrar başladı aknetrent kullanıyorum yaş 24 é geldi.

Başlamamak için çok direndim kaç ay antibiyotik kullandım.Doktora da anlattım karaciğerim mahvolacak artık diye.1 yıl içinde vücuttan atılıyor kalıcı hasarı olmaz merak etme dedi takip ediliyor kan tahlilim.Bakalım bende bunlara güveniyorum :).

Cildin incelmesi hassaslasmasi falan sonradan düzeliyor. Sizde kalıcı mi oldu

Belli bir süre etkili sonra geri çıkıyor

Karacigere asiri yüklenen bi ilac bence kullanmayin. Sivilce yapan tek sey kuruyemis degil ki. Hazir yemekler fast food dedigimiz butun yemekler cilde zararli. Ev yemeklerinde de yagi azaltmayi deneyin bol su icin. Cildinize disardan bir suru sey uygulamayin. Kremler maskeler.. sorunu icerden cozmeyi deneyin. Bir de kükürtlü sabun kullanin benim cok isime yariyor. Gecmis olsun hepimizin basina gelebilir. Iyi yillar.

Cildin incelmesi hassaslasmasi falan sonradan düzeliyor. Sizde kalıcı mi oldu
bendede kalıcı oldu. benim cildim bukadar kuru değildi. ve şimdi kremsiz duramıyorum. ama ben şikayetçi değilim yani epeyce memnun kaldım ben. hala 4-5 yıldır tek sivilce çıkmadı.

Belli bir süre etkili sonra geri çıkıyor
bu illet çok garip bişi. malesef bazen ne kullanırsan kullan kar etmiyor çeken bilir. ben öğrenciyken oldu ergen değildim yani ergenliği geçmiştim. öyle yediğinle falan alakalı bişi değil. alnımda benim çıkardı bir tek ama nasıl kocaman artık canım yanıyordu onların ağrısına. delik deşik olmuştu alnım. ne kremler, ne jeller, ne sabunlar hiç biri fayda etmedi. son çareyi bunda buldum bende çok yan etki yapmadı kolesterolüm yükseldi onun içinde diyet yaptırdı dr.

karaciğeri aşırı yormasının yanında kullanıldığı dönemde hayat kalitesini ve konforu ciddi anlamda sıkıntıya sokuyor.
yok deri incelmesi, yok buruniçi ve dudakların parçalanmışcasına kuruması,dışarı çıkarken yaz kış farketmez güneş kremi sürme zorunluluğu, bepanthene bulamaçlar,her ay iş yerinden izin almaca kan tahliline gitmece bla bla bla.. off hatırlamak bile istemiyorum,resmen eziyet.
ben mesela bıyık aldırırken iki kere derimi kaldırmışlardı,lanet olsun çok çok kötü bir görüntüydü hiç unutmuyorum.
tamam sonuç mükemmel ama o süreçte çektiklerimi bir daha yaşamak istemem açıkçası.
bence 2. kez roaccutane kullanmayı en son çare olarak düşün.

Benim de oğlum 6 ay aynı ilaca eşdeğer(aknetrent)kullandı.Kullanmadan önce broşürünü okuyunca ben vazgeçtim ama oğlumun ısrarlarına dayanamayıp tahlillerini yaptırıp kullandık.Bayağı zorlu bir süreç.Sivilceler gitti ama izleri hafiften kalmıştı.Cildi çok yağlı .Şimdi tek tük yine çıkmaya başladı .Tekrar gitsem yine aynı ilacı verir diye götürmek istemiyorum.Eczacı da ilaç hakkında bayağı olumsuz konuştu.Ben oğluma doğal maskeler yapmak istiyorum ,kabul etmiyor.Ne yapacağımı bilmiyorum ama kesinlikle kullandırmayacağımı biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…