2. Kadınlar!!!

arkadaşlar konu kadın niye aldatılır yada erkek niye aldatır değildi ki..Konu ikinci kadınlar..evli erkeklerle beraber olan kadın tipi konumuz..ne kadar farklı bi noktaya gelindi böyle..

Ya ben beklerdim ki;
Çocuklarımızı internet gibi, bu tehlikeli ortamlardan nasıl korumalıyız?
Ahlaki değerleri öğretirken, neleri göz önünde bulundurmalıyız?

Çevremizdeki insanlara; bunun yanlışlığını en güzel şekilde nasıl anlatabiliriz; anlatabilir miyiz?
Neler ahlak kavramları içine giriyor?
Bu yozlaşmış düşüncelerle, nasıl başa çıkabiliriz?

İşte benim beklediğim ve ümit ettiğim sorular; bunlardı arkadaşlar...

Umarım bir gün; bunları tartışabilecek kadar; sorumluluk hissiyle kuşanırız!!

Ferza arkadaşım...
Sen ne yaparsan yap çocuğunu koruyamazsın... çok korumaya kalkarsan bu benim hayatım diye gürler sana...
Ahlaki değerleri istediğin kadar anlat o yine bildiğini okur...
Kimsenin yaşayacaklarına engel olamazsın bu kendi çocuğunda olsa...
Bir şeyleri yasaklamak, engellemek keşke felaketlerin önüne geçebilse ama mümkün değil...
Yavrum ikinci kadın olmak kötüdür diyerek çocuğun ikinci kadın olmasını engelleyebilir misin?
Hayır...
Babası ahlaki değerlerine son derece bağlı bir kadın tanıdığım "ikinci kadın", üstelik bu kadın avukat...
Annesi öğrendi ve üzüntüsünden göğüs kanserine yakalandı... İki göğsünü aldılar, yapma dedi, yalvardı...
Vazgeçmedi yıllarca sürdürdü bu ilişkiyi...
Kendi hayatını harcadığını farkına da varsa vazgeçmedi, çıkarları izin vermedi...
Annesi onu silebildi mi? Hayır...
Yanlış yaptığını biliyor mu? Evet..
Kabul ediyor mu? Hayır.
Kendine göre o kadar güzel mazeretler bulmuş ki...
Aileye o kadar çok değer verdiğini söylüyor ki bu kadın bu olamaz dersin...
Ama işte o ikinci kadın...

kafi derecede dırdır yaparım, bazen susmamacasına
başkalarının hayatı hakkından yorum yaparım, fikirlerimi söylerim -adı dedikoduysa-
son zamanlarda krizle doğru orantılı olarak oldukça negatifim
gülmüyorum -dedim ya negatifim-
kocamı eleştiriyorum yeri geldiğinde
hafta içi pasaklıyım ev toplamaya halim kalmıyor..
aynı şekilde hafta içi yemek yapmaktan da acizim yumurtaya talimse çok şükür
kendimi beğenmişliğim had safhada, ukalayımdır da..

şimdi ben bu durumda potansiyel aldatılacak kadın mıyım; yoksa pis kokmamam ve özbakımımı yapabilmem beni kurtarıyor mu?

küreye bir baksak :nazar:

elin değimişken benim küreye de baktırsan be canım...
çoğu yapmadıklarımız da benzer de...
ütülü de beni aldatiirmidir...
zira öyleysem, 2. kadınları savunan 2. kadınları yormam ben...
iyi niyetliyimdir...hemen boşanırım...

Ferza arkadaşım...
Sen ne yaparsan yap çocuğunu koruyamazsın... çok korumaya kalkarsan bu benim hayatım diye gürler sana...
Bir şeyleri yasaklamak, engellemek keşke felaketlerin önüne geçebilse ama mümkün değil...
Yavrum ikinci kadın olmak kötüdür diyerek çocuğun ikinci kadın olmasını engelleyebilir misin?
Hayır...
Babası ahlaki değerlerine son derece bağlı bir kadın tanıdığım "ikinci kadın", üstelik bu kadın avukat...
Annesi öğrendi ve üzüntüsünden göğüs kanserine yakalandı... İki göğsünü aldılar, yapma dedi, yalvardı...
Kendi hayatını harcadığını farkına da varsa vazgeçmedi, çıkarları izin vermedi...
Kabul ediyor mu? Hayır.

DOĞRU VE YANLIŞ kavramlarını yeterince iyi öğretebilirsek çocuklarımıza; bu iki kelime arasındaki dengeyi zaten kendileri kuracaktır; başka bir şeye gerek olduğunu sanmıyorum...​

Ferza arkadaşım...
Hayır...
Kabul ediyor mu? Hayır.

imza...betişşşş.....
diğerini de imzalarım ama kadını tanımiim...olmaz şimdik...etik değil...

Sankı 2. Kadınları savunuyormuŞum Ğıbı alĞılıyıp hÜcuma Ğerek yok ,ben halen aynı fıkırdeyım kocayı dıŞarı Ğıtmeye neden olan kadınlar var dıyorum .umarım anladınız

sizin ısrar ettiğiniz konu şu
aldatılmayı hak edenler vardır hak etmeyenler vardır
hayır efendim hiç kimse hak etmiyor bu böyle biline
her türlü kahrını çek evini temizle çocuğunu doğur yemeğini yap
her anında yanında ol sonsuz destekle ne isterse öyle davran kul köle ol
sonrada bakımsızsın pissin çirkinsin diyerek aldatıl
yok öyle yağma yokkk
iyi günde kötü diyen bu adamdan koca değil iyi gün dostu olur ancak
sorarım size kokuyor pis bakımsız dediğiniz kadının kendine ayıracak vakti varmıymış
yada dünyaya öyle mi gelmiş
tamam madem öyle gelmiş niye kocası onunla evlenmiş
evlenmeden önce bilmiyormuydu öyle olduğunu
ha sonradan öyle oldu diyor ve hala hak etti diye ısrar ediyorsanız
yorumum yoktur....

Son düzenleme:
cnm ya çok güzel bir konu açmışsın. bu hale gelmemizde televizyonun payı büyük. insanlara çok normal geliyor aldatmak, evlenmeden beraber olmak. bunun adınıda aşk koymuşlar.

ınsan neden aldatır aslında banlanan üye (ki uzun süre burada olmayacak) çok güzel tesbitleri vardı(hakaretleri hariç) erkek neden aldatır hiç düşündünüz mü ?

erkek neden aldatır aslında banlanan üye (ki uzun süre burada olmayacak) çok güzel tesbitleri vardı(hakaretleri hariç) erkek neden aldatır hiç düşündünüz mü ?

Nedeni yoktur bunun....Sevgin bitmisse bosanirsin...:nazar:
Baska bir insanin serefini gururunu onurunu ayaklar altina almaya hakki yoktur kimsenin..

Erkekler icin aldatmaya bahane cok Kazen bey..:nazar:

Nedeni yoktur bunun....Sevgin bitmisse bosanirsin...:nazar:
Baska bir insanin serefini gururunu onurunu ayaklar altina almaya hakki yoktur kimsenin..

Erkekler icin aldatmaya bahane cok Kazen bey..:nazar:

kessinlikle katiliyorum gülsüm sultana eger bir seyler bitmisse cözüm aldatmakda diil karsilikli anlasip bosanmaktadir

Bazı arkadaşlar:"Doğru ve Yanlış" kavramlarının kişiden kişiye değiştiği görüşündeler...
Ben ise; bu düşünceyi eksik buluyorum...
Çok basit bir dille anlatacağım...

Düşünün ki; bir ana okulunda öğretmensiniz... Ve çocuklara "Doğru - Yanlış" kavramlarını göstermek istiyorsunuz...
Peki bunun için ne yapılabilir?

Benim yapacağım şey şu olurdu:

Sınıfın bir köşesine; iki tane çöp kutusu koyardım ilk önce...

Çocukların; çöp kutularının birinin içine çöp atmalarını isterdim... Diğer çöp kutusunun ise; dışına atmalarını söylerdim...
Daha sonra her öğrenciye; şöyle bir soru sorardım: Sizce; doğru olan davranış hangisidir? Hangi davranış yanlıştır ve neden?
Öyleyse doğru kavramı; zannedildiği kadar kişiden kişiye değişen bir şey değildir...

Doğru: Mantığın kabul ettiği; olması gerekeni onayladığı şeydir..
Yanlış ise: Mantığa ters düşen yargılardır...

Bugün hangi topluma sorarsanız sorun; "Hırsızlık!" yanlıştır ve hiç bir topluluk bunu doğru olarak göremez...
Ya da; "Aldatma!"yı doğru olarak kabul edecek bir toplum olmamıştır şimdiye kadar...
Evet; aldatma olaylarının çokça yaşandığı bazı toplumlar vardır; ama bunun doğru olduğunu düşündükleri için yaşamıyorlar bunu...
Yanlış bir ahlaki durum olduğunu bilerek yaşıyorlar...

Çocuklarımıza; yanlış ve doğruyu nasıl gösterebiliriz o zaman?
Tabii ki; çocuklarımızı karşımıza alıp da; oğlum ( veya kızım ) bak, hırsızlık yanlıştır; aldatmak yanlıştır; küfürlü konuşmak yanlıştır, başkasının hakkını gasbetmek yanlıştır diye öğretemeyiz değer yargılarımızı...
Ya da şunlar şunlar doğrudur demeye kalkmak anlamsız olur...
Çünkü o taktirde; ömrümüzün çocuğunu (doğru - yanlış) kavramlarına ayırmamız gerekir...

Bu durumda asıl yapılması gereken şey: Çocuğumuzun; olması gerekeni akıl süzgecinde doğru tartabilmesini sağlamaktır...

"Peki o zaman; neden benim doğrumla senin doğrun çakışıyor?" diyebilirsiniz!!
O zaman da cevabım şu olur: Çünkü herkesin doğrusu; doğru değildir de o yüzden... Sadece o kişi; o görüşünün doğru olduğunu zanneder....​

erkek dırdırcıysa
erkek dedİkoducuysa
erkek bakımsızsa
erkek kİŞİsel temİzlİĞİnİ dahİ yapmıyorsa
erkeksÜreklİ neĞatİfse
gÜlmÜyorsa ve devamlı kadını elİŞtİrİyorsa
aldatılır ve hakeder
o zamanda erkeklerede bunu biz kadınlar yapalım. aldatalım.:nazar:
hakediyorlar demek.:nazar:

kessinlikle katiliyorum gülsüm sultana eger bir seyler bitmisse cözüm aldatmakda diil karsilikli anlasip bosanmaktadir

Sorunda burdaya arkadasim....keske her erkek bu kadar delikanli olabilse...:nazar:
Sevgim bitti baskasini sevdim istediklerimi baska bir kadinda buldum...ama esimi aldatamam onunda bir gururu serefi var....bunlari duymakda acidir belki ama hic olmazsa dürüstdür.:kahve:

erkelerın aldatması için onlara göre bırcok sebeb çıkartılabılır..
ama bızım açımızdan bakın..
sabahtan akşama kadar çocuğumuza bakan
evınızı temızleyen
ütüsüz çorap dahi gıydirmeyen
en az üç çeşit yemek yapan (hergün)
sadece sevgi ve alaka bekleyen bır kadına sebeb sunulamaz...
aranan sadece yenı heyecan ..yenı ten unutulmuş duyguları canlandırma vs bunlara sebeb çok eklenebılır..ama bız kadınların suçu ne!!!!

erkek neden aldatır aslında banlanan üye (ki uzun süre burada olmayacak) çok güzel tesbitleri vardı(hakaretleri hariç) erkek neden aldatır hiç düşündünüz mü ?

Bence bu sorunun cevabını siz verin..
Erkeklere boşanma işlemleri ile uğraşmak mı zor geliyor acaba?kaydirigubbakcemile3
Şaka bir yana; adamın kendine olan sevgisi,saygısı bitmişse aldatır.
Kendine yakıştırmaktır tüm mesele..:nazar:

Son düzenleme:
Sorunda burdaya arkadasim....keske her erkek bu kadar delikanli olabilse...:nazar:
Sevgim bitti baskasini sevdim istediklerimi baska bir kadinda buldum...ama esimi aldatamam onunda bir gururu serefi var....bunlari duymakda acidir belki ama hic olmazsa dürüstdür.:kahve:

evvet hakklisin hic aldatirken demekki kendilerini karsilarindaki eslerinin yerine koymuyolar malesef :KK43:
ayni sekilde esim bana yapsa ben neler hissederim ruh halim nasil olur ne yaparim nasil davranirim demiyolar

ama malesefki asla tasvip etmiyorum böyle durumlari allahimda kimsenin basina vermesin kadininda erkeginde cünkü günümüzde aldatilan sadece kadinlar diil erkeklerde var ama erkek yapinca elinin kiri kadin yapincada namus davasi oluyo oysaki düsünülmüyo hic ne el kiri ne namus farketmez karsindaki bi insan ve onun bi kalbi bi ruhu bi kisiligi var

bide hep duydugum aldatan erkekler icin haram tatli helal bal deyimidir ki cok sinir olurum duydugum zaman:eek:klava:

bunu hiç düşünmedim ..kazen sebepte olamaz adliye diye birşey var işine gelmeyen boşansın..
yok kadın dırdırcıymış, pismiş, bakımsızmış diyerek bir sürü bahene bulur herkes..o malum üyenin yaptığı çok doğru tespit bu..
peki çoğu kadın kocasını kahrı çeklimeyecek halde iken neden aldatmıyo..
bunu bir çok örneği özellikle geçmiş zamanlarda boldur.

Son düzenleme:
Ben aldatma olayına, erkek ya da kadın olarak bakmıyorum hiç bir zaman!!
Çünkü; her iki cinsten de aldatma olayı bilinen bir durumdur...

Aldatmada; erkek ve kadının bahaneleri farklıdır mutlaka...
Ama sonuç bakımından aynıdır...

Doyurulmamış bir ruh; tatmin edilmemiş bir beden; yasağın cazibesinde mutluluk arayan bir kalp ve düzgün işlemeyen bir mantık açısı olan herkes; aldatmak için kendince gerekli sebeplere sahiptir zaten!!

Bu cevap; sizin içindi Kazen!

Ben aldatma olayına, erkek ya da kadın olarak bakmıyorum hiç bir zaman!!
Çünkü; her iki cinsten de aldatma olayı bilinen bir durumdur...

Aldatmada; erkek ve kadının bahaneleri farklıdır mutlaka...
Ama sonuç bakımından aynıdır...

Doyurulmamış bir ruh; tatmin edilmemiş bir beden; yasağın cazibesinde mutluluk arayan bir kalp ve düzgün işlemeyen bir mantık açısı olan herkes; aldatmak için kendince gerekli sebeplere sahiptir zaten!!

Bu cevap; sizin içindi Kazen!

valla süpersin ya cok dogru yorumlamissin kadin erkek farketmez icinde varsa yapicagini yapar ama neden sorusuna gelince bahanesi cokdur aramaz bile oysa demezki icimde vardi da yaptim

X