2. Kadınlar!!!

Kadın dırdırcıysa
kadın dedıkoducuysa
kadın bakımsızsa
kadın kıŞısel temızlıĞını dahı yapmıyorsa
kadın sÜreklı neĞatıfse
gÜlmÜyorsa ve devamlı kocayı elıŞtırıyorsa
aldatılır ve hakeder

Ferzan arkadaşım..

Ok ben üstüme alıyorum seni önemsediğim için bu mesajı..

Sen tam olarak ne tartışılsın istiyorsun bu topicte bir kez daha benim gibi anlamayanlar için 1-2 cümle ile özetler misin?

Tamam yazıın süper da topicde saptırılan ne (polimik dışında)? Samimi olarak soruyorum canım yanlış anlama..

Canım sanırım bir önceki mesajım; yeterince açıklayıcı olmuştur... a.s.

değer yargıları kişiden kişiye değişir bu konuya girmeyeceğim...
bana göre illegal olanı bir başkası meşru bir zemine oturtabilir...
seni anlamakla beraber toplumu sadece kadının şekillendirdiğine asla inanmıyorum..
etkileşim karşılıklıdır...
eğer sadece kadın şekilendiriyorsa başaramıyoruz demekki iyi erkek yetiştiremiyoruz üzgünüm...

Bu konuda size katılıyorum toplumu şekillendiren sadece kadın olamaz.Kadın sadece en temel etkenlerden biri olabilir.Ama özellikle erkeklerin yetiştirilmesinde erkekler daha ön planda oluyorlar benim gibi olsun yada tam tersi benim gibi olmasın o şöyle olsun böyle olsun bunu yapsın diyorlar.Bir çocuk yetişiyorsa şayet her iki tarafa düşen görev ve sorumluluklar vardır.

Kadınlar Kulübü'nde, en son şahit olduğum, "2. kadın" olayı; beynimde, ruhumda tarif edimeyeceğim bir deprem, bir çöküş yarattı.

İki gündür, sabah ezanlarına kadar uyuyamadım, yemek yiyemedim, gülemedim...
Bilgisayarın başına defalarca oturdum; ve bilgisayarı açmadan kalktım...
Şahit olduklarım, beni o kadar üzdü ki; anlayabilir misiniz bilmiyorum!!...

Neredeyse, gün aşırı; bir öncekinden daha güçlü kalemlerle ortaya çıkan ve kaleminin gücünü kullanarak, kendini mazlum göstermeye çalışan, bizlerden kendisine hak vermemizi bekleyen 2. kadın konulu üyeler, her seferinde daha güçlü seslerle varlık göstermeye başladılar...

Aşklarının büyüklüğünden, aşklarının gücünden yola çıkarak; bizi zayıf noktamızdan vurmaya çalıştılar...
Aşkı da ayaklar altına aldılar...
Aile kavramının gücünü görmezlikten geldiler...
Bunu yaparken; kendilerini o kadar saf ve masum göstermeye çalıştılar ki; herhalde kendileri bile, hikayelerindeki mazlum kadın olduklarına inandılar...

Birlikte oldukları erkeklerin; evli olduğunu ilk başlarda bilmediklerini; öğrendiklerinde ise aşklarına yenik düştükleri masalına bizleri inandırmaya çalışan, güya kader kurbanları, bizden destek beklediler...

Nasıl bu hale gelindi? Ahlak yargılarımız, nasıl bu kadar zayıfladı?... Bilmiyorum...
Aile, evlilik, sadakat kavramlarını savunmak zorunda kalmamız, inanılmaz derecede korkunç....

Halbuki biz; "Aile" kavramı en sağlam ve en güçlü milletiz...
Daha ilkokul sıralarında: "Aile, toplumun temel taşıdır. Toplumun çekirdeğidir.." diye öğretildi bize...
Ailenin bozulmasıyla; felaketin, aynı şey olduğu öğretildi...

Öyleyse nerden çıktı, bu 2. kadınlar? Ne yapmaya çalışıyorlar?

Neden kendilerini sürekli, haklı olarak göstermeye çalışıyorlar?

Nasıl her geçen gün, kalemleri daha da güçleniyor?

Niçin periyodik süreçlerle, ortaya çıkıp duruyorlar?

Neden, binlerce üyesi olan bir paylaşım sitesinde, sürekli olarak, yaşadıklarını kaleme dökme gereği duyuyorlar?

Anlam veremiyorum....

Günümüzün, en güçlü silahı internet... Hem, öyle bir silah ki; bir toplumun köküne dinamit koyup patlatabilir...
Paylaşım siteleri aracılığıyla; biz kadınlar üzerinde oynanan çok büyük bir oyun var...
Sanki bilinçli bir el tarafından; kadınların değer yargıları zayıflatılmaya çalışılıyor..

Dikkat edin; Kadınlar Kulübü Üyeleri!!!
Siz, sayıları binleri bulan bir topluluksunuz...

Maddenin, en küçük birimi atomdur; atomun yapısının bozulmasıyla, madde yok edilmiş olur...
Atomu bozmanın yolu ise; merkezinde bulunan çekirdeği bozmaktan geçer...

Aile bozulunca; toplum bozulmuş olur.. Aileyi bozmanın yegane yolu ise kadınları değiştirmekten geçer...
Sizler, atomun çekirdeklerisiniz; sizlerin bozulmasıyla; Türk toplumu yok olmaya mahkumdur...

Çünkü bir kadın; kendisinden sonra gelecek olan, kadınları (anneleri) ve erkekleri (babaları) yetiştirendir...
Bir kadın, gelecek nesillere şekil verendir...

Kadınların ahlak yapısını bozarsanız; bir milleti rahatlıkla alt edebilirsiniz...

Ahlaki değerlerimizle oynanan, çelik çomak oyunlarına izin vermeyin...
Bizlere bu oyunları oynayan bilinçli güçlere; ister "Dış güçler!" deyin; ister "Bir örgüt!" deyin; ister "Sapıklaşmış bir tarikat!" deyin, ne derseniz deyin...

Lütfen dikkat edin!!...

Ailenize sahip çıkın! Eşlerinize sahip çıkın!
Kendi değer yargılarınıza sahip çıkın!

Çocuklarınızı eğitirken; aldatmanın ve aldatılmanın korkunç felaketini anlatın...
Mutluluğun yolunun, çok eşlilikten geçmediğini; bunun yalnızca, felaketler zincirinin bir halkası olduğunu anlatın...
Gücünüz yettiğince; sesiniz çıktığınca....

Kötü giden bir evlilik varsa; başka kollarda teselli bularak değil; meşru yollara başvurarak bitirmenin tek çözüm olduğunu, tüm benliğinizle kavrayın; kavratın...

"Gözünün üstünde kaşın var." diyerek; eşinizle aranızda soğukluk oluşmasına izin vermeyin...
"Ortak zevkler; Ortak ilgi alanları!" söylemlerini ağzınıza sakız etmeyin...
Eşlerinizin hoşunuza gitmeyen yönleri; eğer "Ahlaki tabular ya da Kaba kuvvet!" gibi kabul edilemez durumlar değilse, görmezlikten gelmeye çalışın; ya da elinizden geldiği kadar yumuşak yollarla değiştirmeye uğraşın...
Değiştiremiyorsanız, kabul etmeye çalışın...
Sizin gibi; eşinizin de farklı bir birey olduğunu; farlı zevklerin ve beğenilerin olmasının son derece doğal olduğunu unutmayın...

Çocuklarınızı yetiştirirken; bir anlık zevklere, ya da duygusal kararsızlıklara, çalkantılara yenilmeyecek kadar güçlü; iradeli; sağlam bir mantık yapısıyla yetiştirin...

Lütfen arkadaşlar!!
2. kadınların; eşlerini aldatanların, aldatmaya sebep olanların, seslerinin yükselmesine izin vermeyin...

Üzerinde yaşadığınız toprak hatrına!!!!

yazmış olduğunuz konu hakkında görüşlerim benimde aynı size sonuna kadar katılıyorum....

yakın bı akrabam var ÖrneĞın Çok pasaklı pıspıs kokuyor yemek yapmaktan acız
ayrıca kendını beĞenmıŞ uyumsuz vedealdatılıyor

Kadın dırdırcıysa
kadın dedİkoducuysa
kadın bakımsızsa
kadın kİŞİsel temİzlİĞİnİ dahİ yapmıyorsa
kadın sÜreklİ neĞatİfse
gÜlmÜyorsa ve devamlı kocayı elİŞtİrİyorsa
aldatılır ve hakeder

Bu söylediklerime bir kinaye miydi yoksa gerçekten katılır bir düşünce mi bilmiyorum.Ama sanırım konu bu değil değer yargılarımızmış bunun üstüne yoğunlaşmamız istenmiş.O yüzden yazana saygıdan ötürü o konu hakkında yorum yapmamız gerektiği kanısındayım.Nitekim ben o konuyu kapattım.

Kadın dırdırcıysa
kadın dedİkoducuysa
kadın bakımsızsa
kadın sÜreklİ neĞatİfse
aldatılır ve hakeder

boşanmak denilen bir olay var :kahve:

Ya ben beklerdim ki;
Çocuklarımızı internet gibi, bu tehlikeli ortamlardan nasıl korumalıyız?
Ahlaki değerleri öğretirken, neleri göz önünde bulundurmalıyız?

Çevremizdeki insanlara; bunun yanlışlığını en güzel şekilde nasıl anlatabiliriz; anlatabilir miyiz?
Neler ahlak kavramları içine giriyor?
Bu yozlaşmış düşüncelerle, nasıl başa çıkabiliriz?

İşte benim beklediğim ve ümit ettiğim sorular; bunlardı arkadaşlar...

Umarım bir gün; bunları tartışabilecek kadar; sorumluluk hissiyle kuşanırız!!

modern kumalığı seçen kadınlar çoğunlukla yanlış yaptıklarının farkındalar
ama vazgeçmek istemiyorlar.
kendi vicadan muhasebesi yapıp bu ilişkiye nokta koyabilirler ancak.
modern kumayla birlikte olmayı seçen koca da yanlış yaptığının farkında ama bahane uydurmak çok kolay..
yemek yapmıyordu, evi temizlemiyordu, süslenmiyordu, güzel sevişmiyordu, yatakta kütük gibiydi vs..

evlat sahibi değilim ama naçizane fikrimi yazmak istiyorum.
çocuğun aileden aldığı terbiye tabiki de çok önmelidir, ama yarısını oluşturur belki.
sonuçta hayasızca bir hayat yaşayan insanların çocukları pırlanta gibi, dört dörtlük evliliği olan kişiler olabileceği gibi;
dört dörtlük bir evliliğin mahsulü olan çocuklar çok yanlış yollarda olabilir..
ebeveyn doğruyu yanlışı birebir kendilerinden örnekle göstermekle mesuldurlar.
ama alır ama alamaz, karşıdaki sonuçta kendi kişiliğiyle bir birey.

Kadın dırdırcıysa
kadın dedİkoducuysa
kadın bakımsızsa
kadın sÜreklİ neĞatİfse
aldatılır ve hakeder

yakın bİ akrabam var ÖrneĞİn Çok pasaklı pİspİs kokuyor yemek yapmaktan acİz
ayrıca kendİnİ beĞenmİŞ uyumsuz vedealdatılıyor

kafi derecede dırdır yaparım, bazen susmamacasına
başkalarının hayatı hakkından yorum yaparım, fikirlerimi söylerim -adı dedikoduysa-
son zamanlarda krizle doğru orantılı olarak oldukça negatifim
gülmüyorum -dedim ya negatifim-
kocamı eleştiriyorum yeri geldiğinde
hafta içi pasaklıyım ev toplamaya halim kalmıyor..
aynı şekilde hafta içi yemek yapmaktan da acizim yumurtaya talimse çok şükür
kendimi beğenmişliğim had safhada, ukalayımdır da..

şimdi ben bu durumda potansiyel aldatılacak kadın mıyım; yoksa pis kokmamam ve özbakımımı yapabilmem beni kurtarıyor mu?

küreye bir baksak :nazar:

Son düzenleme:
kafi derecede dırdır yaparım, bazen susmamacasına
başkalarının hayatı hakkından yorum yaparım, fikirlerimi söylerim -adı dedikoduysa-
son zamanlarda krizle doğru orantılı olarak oldukça negatifim
gülmüyorum -dedim ya negatifim-
kocamı eleştiriyorum yeri geldiğinde
hafta içi pasaklıyım ev toplamaya halim kalmıyor..
Aynı şekilde hafta içi yemek yapmaktan da acizim yumurtaya talimse çok şükür
kendimi beğenmişliğim had safhada, ukalayımdır da..

şimdi ben bu durumda potansiyel aldatılacak kadın mıyım; yoksa pis kokmamam ve özbakımımı yapabilmem beni kuratrıyor mu?

Küreye bir baksak :nazar:

sen mutluysan sorun yokkkkkkkkkkkkkk

ya kadın ısrarla boşanmıyorsa

ne demek boşanmıyor
elbet boşanacak

kadın zemin hazırlıyor diye erkek aldatmak zorundamı?

ona bakarsan,her akşam içip içip karısını döven,çalışmayıp,kahvelerde gezen,kadına kıza giden,evine çocuğuna bakmayan,hergünü ailesine rezil eden adamlarda var
ne yani şimdi böyle kocası olanlar hemen gidip aldatsınlarmı?
boşar adamı olur biter

yakın bİ akrabam var ÖrneĞİn Çok pasaklı pİspİs kokuyor yemek yapmaktan acİz
ayrıca kendİnİ beĞenmİŞ uyumsuz vedealdatılıyor

Bir tek oh iyi oluyor aldatılıyor demediğiniz kalmış...CADIARZU
Büyük konuşmamak gerek...
Temiz,bakımlı,çok güzel yemek yapan,kariyer sahibi kadınlarda aldatılıyor... şakkıdı
Hem işiniz gücünüz yok akrabalarınızı,tanıdıklarınızı mı koklayıp,gözetliyorsunuz ?...
:kızgın:

Son düzenleyen: Moderatör:
yakın bı akrabam var ÖrneĞın Çok pasaklı pıspıs kokuyor yemek yapmaktan acız
ayrıca kendını beĞenmıŞ uyumsuz vedealdatılıyor

ve de hak ettiğini düşünüyorsunuz öyle mi pes doğrusu
bir kadının hemcinsi için bunları düşünmesi ne acı
aldatılmak aslında bir süreçtir
en başından başlamak gerekiyor bu olaya
anneler kızlarına sen kızsın otur yerine oğullarınada aslan oğlum
ne canlar yakar aferim çapkın oğlum diye desteklemezse
eşler arasında saygı ve sevgi hiç tükenmezse
kadın kocasına karşı görevlerini yerine getirse kocasıda aynı görevleri aksatmadan yerine getirse
eşlerden biri bu görevleri yerine getirilmiyor diye
teselliyi bir başkasının kollarında değilde oturup mantıklı bir çözümle sonuca ulaştırsa
halkanın her zinciri yerli yerine otursa aldatma denen olay geçerliliğini yitirir sanırım
ikinci kadın denen varlıklarda böylelikle türeyemez
hiç kimse dünyanın en pasaklı pis bakımsız çirkin insanı bile aldatılmayı hak etmiyor
böyle bir durumda pasaklı diye tabir edilen eşin kocasına düşen görev
onu ahlaksızca aldatmak yerine yollarını ayırmaktır
insani olan davranış budur diğerini tercih ediyorsa bence otursun insanlığını sorgulasın.!!!!!!

Kadın dırdırcıysa
kadın dedİkoducuysa
kadın bakımsızsa
kadın sÜreklİ neĞatİfse
aldatılır ve hakeder

işte bu düşünceyi değiştirmedikçe birşeyler düzelmeyecek
sen böyle olduğun sürece erkeğine beni aldatabilirsin mi demek istiyorsun yani?
onda o hakkı görüyorsun?

X